Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дискусии за електрически автомобили

ID A

Recommended Posts

Преди 3 часа, PRR написа:

Да, ама не пълниш 50% от резервоара за 45 мин, нали :D

Факт. Абе темата си е широка. Може и по-назад да съм го писал. Електричките са си хубава алтернатива, за някои хора. Мисля, че ще вдигнат още малко процента пазарен дял, след което ще се застопорят там. Печките постепенно ще изпаднат в небитието, а масовият автомобил ще е малолитражен турбо бензин хибрид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 381
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

• PRR

101

• igeorgiev82

64

• joro-120L

34

• ID A

33

Съгласен съм, че електричката е добра алтернатива ... за градския автомобил. На този етап. В дългосрочен план (15-20 години) ще са масови, ако не измислят нещо друго.

Не стават за дълъг път. Освен, ако не го планираш лежерно, със спиране на всеки 2-3 часа каранате. Не е моето. И не става за вършене на работа извън населените места.

За печките не знам. Ако ги спрат напълно, цената на дизела ще се срине и ще стане болезнено по-евтино от бензина. А и дизела си има предимства. Та тук не съм много съгласен с теб.

Както и за малолитражния турбо бензин. Downsizing-а го отрекоха и хората и производителите ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Норвегия явно не ги бърка студът и си карат електричките.

https://automedia.investor.bg/a/2-novini/56812-elektromobilite-shte-zadminat-vsichki-benzinovi-koli-v-norvegiya-do-kraya-na-godinata

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То много хубаво да се пише така, ама е добре да се спомене какви са условията в Норвегия ;) Първо нямат "магистрала" в смисъла в който ние я разбираме. Там "магистралата" е двулентов път с ограничение от 110км/h, което се спазва, че дори се кара и под него. След това държавата дава яко субсидии. За "компенсация" на бензинките и особено на дизелите данъците са брутални. Отделно цената на тока в Норвегия е супер ниска предвид стандарта на живот. Още, че хората живеят масово в къщи, а тези в апартаменти имат закрити гаражи в които имат ток. И, не на последно място, разстоянията на които карат хич не влизат в категорията "дълги пътувания". Т.е. там имат почти идеалните условия за електрички с изключение на по-студеното време зимата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.04.2024 г. at 15:11, PRR написа:

със спиране на всеки 2-3 часа каранате.

Е що не, аз за толкова съм от нас до Поморие. Там да се зарежда колкото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
На 24.03.2024 г. at 22:14, PRR написа:

Тая електричка нещо брутално тъпчеше преди 200 и едвам ги вдигна. Имам чувството (измамно, очевидно), че Мицьо ще ги вдигне по-бързо ;) Не съм сигурен, дали не му беше някъде ограничението ...

"Имаме участник познал точното тело"

БМВ -то малко му прегрели транзисторите и си ограничило скоростта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позагледах тестовете на този човечец и ... При почти идеалните условия за електричка в Норвегия и Швеция, с електричката се пристига с минимум 30мин по-бавно от бензин (дизел изобщо не се коментира), нормално час+ отгоре. Същото в Германия ще отнеме часове отгоре ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.