Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia II - баницата


PIIIcoppermine

Recommended Posts

преди 9 минути, The Best Forman написа:

След две години , като забранят и тези в центъра , ще вземеш колело , ама айде :)

Ееее , бате, пари за по - нова , неам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PIIIcoppermine

    50

  • The Best Forman

    13

  • PRR

    7

  • ghost_rider

    5

преди 10 минути, PIIIcoppermine написа:

Ееее , бате, пари за по - нова , неам... :)

Така де , рано или късно ще откриеш колелото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, The Best Forman написа:

Така де , рано или късно ще откриеш колелото ;)

Колело кога съм карал, ти си ходил прав под масата, моето дете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, споделете , дали според вас ,мога да смъкна 1мм от главата на фабията, че много се замислям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, PIIIcoppermine написа:

Я, споделете , дали според вас ,мога да смъкна 1мм от главата на фабията, че много се замислям?

Не можеш и смогна на гуми после , недей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, The Best Forman написа:

Не можеш и смогна на гуми после , недей!

Само това ли ще е проблема, как седи въпроса с повдигачи , октаново число ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, PIIIcoppermine написа:

Само това ли ще е проблема, как седи въпроса с повдигачи , октаново число ?

Това ще ти е последния проблем .. по-големия е , че ще си скубеш плешивото теме , като видиш сметката и липсата на резултат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 10.01.2024 г. at 17:18, ID A написа:

Ако искаш да пилиш гуми, сложи един охлюв.

имам мотор 1,9тди свободен , ама ми записаха номера на двигателя в КАТ :)

 

На 10.01.2024 г. at 17:23, The Best Forman написа:

Това ще ти е последния проблем .. по-големия е , че ще си скубеш плешивото теме , като видиш сметката и липсата на резултат ;)

Кажи чесно че на тоя умреляк , няма какво да му се направи, за да върви като хората?!?!? Ще си направя фланелка - "1.4 mpi никога вече ! " Къде ги видях тея 86 коня и аз незнам , сигурно са на 6000 оборота ... :D Явно , вчера , когато казах на Юли че Fabia 2 е подигравка с марката , не съм го излъгал ... :(

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Малко извадено от контекст, но много точно казано! Това не аз де, а поета го е казал! :) Аз не бих направил подобни неща с едно комби...
image.png.867aaf4b0fd0f68f1c11e83cbc3d67e1.png

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това е атмосферка, колата върви доста прилично. Тази която карам е на 200хил. реални 100%.

Нали знаеш от кола до кола има разлика. По магистралата може да поддържа максималната допустима скорост. Имам и дизел, да турбото си оказва разлика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, markoni120 написа:

Колега, това е атмосферка, колата върви доста прилично. Тази която карам е на 200хил. реални 100%.

Нали знаеш от кола до кола има разлика. По магистралата може да поддържа максималната допустима скорост. Имам и дизел, да турбото си оказва разлика 

Това е Сашко , ако е доволен , ще трябва да смени името .. на старата Фабия му беше криво турбото , на тази му е криво всичко .. ако исмизлят римейк на 120 -ка с Евро7 , мисля че ще миряса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко, Сашко ... с 86 коня се правят чудеса, но зависи от магарИтУ зад волана. Карал съм не малко километри с кола 42 коня, не малко с кола 52 коня, след това с 90те коня, първо на Опела и след това на Мица и не бих казал, че 90 коня са малко ;) Та не вини кола, съвсем прилично всекидневна кола със съвсем приличен двигател за нея. И, в сравнение със 120-ката, която боготвориш, е от друго измерение ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тя и Фелицията не се въртеше на ръчна.....ама Шашко си е Шашко - утре ще си вземе поредната кола и ще се окаже, че Фобията е била изтребител натъпкан с космически технологии ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 7 часа, markoni120 написа:

Колега, това е атмосферка, колата върви доста прилично. Тази която карам е на 200хил. реални 100%.

Нали знаеш от кола до кола има разлика. По магистралата може да поддържа максималната допустима скорост. Имам и дизел, да турбото си оказва разлика 

Toва е така , но и се молиш да вдигне 15км/ч , ако дойде байра , преди да си се засилил , забравяш . Това не е спортна кола , тоест не е истинска Шкода.

 

Преди 7 часа, The Best Forman написа:

Това е Сашко , ако е доволен , ще трябва да смени името .. на старата Фабия му беше криво турбото , на тази му е криво всичко .. ако исмизлят римейк на 120 -ка с Евро7 , мисля че ще миряса ?

Това би било прекрасно. 120 ката е чудесна кола, искам я от нормална дебела ламарина, с пълна инцекция, с мотор от фелиция, с подгреви на седалките и огледалата и клима.

Преди 6 часа, PRR написа:

Сашко, Сашко ... с 86 коня се правят чудеса, но зависи от магарИтУ зад волана. Карал съм не малко километри с кола 42 коня, не малко с кола 52 коня, след това с 90те коня, първо на Опела и след това на Мица и не бих казал, че 90 коня са малко ;) Та не вини кола, съвсем прилично всекидневна кола със съвсем приличен двигател за нея. И, в сравнение със 120-ката, която боготвориш, е от друго измерение ;) 

В защита на MPI то , то е за гърнета и за термостат. Фелицията, като беше за гърнета, не вървеше добре , но и 3 те ми досегашни коли , вървят повече... 101 коня тди е самолет. Там ти гледаш някой се напъва нещо уж да те засече , мачкаш гаста и тои остава в точка , преди да си си отпил от кафенцето. :)

Преди 5 часа, Logrus написа:

Абе тя и Фелицията не се въртеше на ръчна.....ама Шашко си е Шашко - утре ще си вземе поредната кола и ще се окаже, че Фобията е била изтребител натъпкан с космически технологии ?

Фелицията може да я върти само PRR , с нея имам акт за 16км/ч, а за другото бъркаш , бензин под 1.8 и нафта под 1.9ТDI , никога. Тооо , ти бързаш , казваш си "газ колко може и това е!" и тоооо не мърда .... :D:D  Koй вика Дизел , само дънки , да дойде да го повозя , ама след 1 март ;)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, PIIIcoppermine написа:

... , мачкаш гаста и тои остава в точка , преди да си си отпил от кафенцето. :) ...

Ама атмосферката иска обороти ;) TDI-то от 1800-1900 е в джаза, докато MPI иска 4000+. Но и критерия "изстрелвам се" е малко ... мерене на достойнство ;) Като се кефиш на това взимах мотор. 600cc те изстрелват за под 3.5 секунди до 100 и за под 10s до 200... След това разбираш, че колите не вървят :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за "изстрелване" от място и електрическа тротинетка върши работа и то доста прилично, а и по спомен, Сашко книжка за мАтор няма, та...
 

Преди 14 часа, PIIIcoppermine написа:

Фелицията може да я върти само PRR , с нея имам акт за 16км/ч, а за другото бъркаш , бензин под 1.8 и нафта под 1.9ТDI , никога. Тооо , ти бързаш , казваш си "газ колко може и това е!" и тоооо не мърда .... :D:D  Koй вика Дизел , само дънки , да дойде да го повозя , ама след 1 март ;)

Саше имал съм доста атмосферки, повечето под 1.8 (вкл. 1.2 58к.с.) и ... бъркаш малко. Той Пепи ти каза - искат си обороти. Ако очакваш Фобията да поема на 5-та от 30км/ч.....ми ще почакаш. 
Предполагам че Пепино може да й побае и да я помоли да върви повечко.
Иначе - два ел.мотора в главините и цял багажник с батерии и ще къса глави колицата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На атмосферка колкото и да и баеш софтуерно, ефекта ще е ... около нула :) Все пак бензиновия двигател работи оптимално при съотношение 14.7:1  въздух/гориво. При повече/по-малко гориво почва да не работи добре и мощността пада. 

Ама, да се върнем в изходна точка - 86 коня на това купе са достатъчно ;) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Logrus написа:

...

Предполагам че Пепино може да й побае и да я помоли да върви повечко...

Пепино е Петър , не е Св.Петър .. ако ме разбираш  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, The Best Forman написа:

Пепино е Петър , не е Св.Петър .. ако ме разбираш  ;)

Мъртво родена ли е? Няма "възкресение" ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес, я пробвах градско над 3000 , започват да се случват някакви неща, но определено на съединителя не му е добре на 1ва тръгване на 3500 и после газ колкото може до 4500. Даже карахме заедно с едно BMW. Другата седмица , като мина през сервиза и спре да звучи като Kawasaki 750 4 cylinder , ще тествам пак. Засега тея няколко дни , ще си я карам като дизел , няма как.. :( We shall be quiet. Ако не бях карал бензинови коли толкова години , щях да си помисля , че бензина не е гориво, започвам да разбирам Die hard феновете на дизела...

 

  

Преди 9 часа, Logrus написа:

Ако е за "изстрелване" от място и електрическа тротинетка върши работа и то доста прилично, а и по спомен, Сашко книжка за мАтор няма, та...

Сетил си се вярно, на мотор имам право само да се возя :( А тротинетки... Аз на 6годинки карах колело , на 13 кола с задно , та съм изпуснал... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Най - ползотворния ми 1 ден отпуска. Оправих колата, много съм доволен от М-комплект33 , бърза реакция с частите , смениха ги за едно шкембе време, освен това перманентно отбелязах на тялото си , че бачкането убива! Освен това , след като в спряло положение по километраж се движех с 20км/ч, разбрах какво и е на колата. При грешка Component: ESP 8.0 front  H06 0002 Датчика на ABS лъже компа, че колата се движи (дори и в спряло положение) и лявото колело боксува и компа спира бензина. В случая я лъже дори и когато пали. Вчера ми биеше едни камшици в движение , и като светна АBS/ESP и си тръгна нормално, днес пак магарии , докато не светна и съм 99.9% че е това.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

Най - ползотворния ми 1 ден отпуска. Оправих колата, много съм доволен от М-комплект33 , бърза реакция с частите , смениха ги за едно шкембе време, освен това перманентно отбелязах на тялото си , че бачкането убива! Освен това , след като в спряло положение по километраж се движех с 20км/ч, разбрах какво и е на колата. При грешка Component: ESP 8.0 front  H06 0002 Датчика на ABS лъже компа, че колата се движи (дори и в спряло положение) и лявото колело боксува и компа спира бензина. В случая я лъже дори и когато пали. Вчера ми биеше едни камшици в движение , и като светна АBS/ESP и си тръгна нормално, днес пак магарии , докато не светна и съм 99.9% че е това.

Ами прочети я, нали си грамотен, тя ще си каже. Аз миналта седмица смених преден ляв датчик, че от няколко дни ту светваха лампите, ту гаснега и накрая играх с двата чука, че не излизат тия датчици като едно цяло, ами си стана на сол, а новия датчик не е скъп. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 44 минути, ghost_rider написа:

Ами прочети я, нали си грамотен, тя ще си каже. Аз миналта седмица смених преден ляв датчик, че от няколко дни ту светваха лампите, ту гаснега и накрая играх с двата чука, че не излизат тия датчици като едно цяло, ами си стана на сол, а новия датчик не е скъп. 

брато, прочел съм я и ти пратих лога преди 1 седмица, ти пита защо е за ОК1 , и при мен проблема е такъв като твоя , ама дай ми малко въздух , нямам повече кинти , парите за ремонта днес ги взех назаем ... Аз не съм арабски шейх , то какво ли не беше ... :) Още нямам OnlyFans , нито GoFundme... :D До Март - Април , ще я паля с ESP OFF бутона. Още не съм го тествал, но би трябвало да стане.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, по-добре откачи куплунга, но го изолирай да не се нагълта с вода. Така със сигурност ще дава грешка, но поне няма да ти прави "магарии". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.