Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia II - баницата


PIIIcoppermine

Recommended Posts

преди 4 минути, PRR написа:

Саше, по-добре откачи куплунга, но го изолирай да не се нагълта с вода. Така със сигурност ще дава грешка, но поне няма да ти прави "магарии". 

Прав си, това си го мислех , но нямам приятел с гараж , а утре ще е -40 градуса, ако си навит дай адрес , наемам се да ти покажа как се идва до Драгалевци . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PIIIcoppermine

    50

  • The Best Forman

    13

  • PRR

    7

  • ghost_rider

    5

Преди 11 часа, PIIIcoppermine написа:

Прав си, това си го мислех , но нямам приятел с гараж , а утре ще е -40 градуса, ако си навит дай адрес , наемам се да ти покажа как се идва до Драгалевци . :)

Не ми трябва да вадя коли от преспите ;) 

Между другото се сетих и за по-безболезнен вариант: извади бушона на ABS-а ;) За това дори гараж не ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 4 часа, PRR написа:

Не ми трябва да вадя коли от преспите ;)

Споко бе, познавам те от 100 години , ако закъсаш на байра имам въже, ще те дръпна , ебати ... ;) Иначе днес едни пичове дойдоха да гледат TDI то , като влязох вътре и ми стана едно топло и хубаво , викам му на пича "Карай, да се повозиме, газ колко може и това е " , та варианти много , след месец и 10 дена може и да продавам гадно комби и да си карам пътя и истината в живота . Пича даже беше пуснал подгревите, викам оооо топличко , той вика ама на мен ми е студено , викам твоя не работи , ама моя не го спирай ... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади предпазителя за ABSа. Иначе може и да не е датчик. Има един диск с прорези или той е огънат или закрепването на датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ID A написа:

Извади предпазителя за ABSа. Иначе може и да не е датчик. Има един диск с прорези или той е огънат или закрепването на датчика.

А може и да е просто прекъснат кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Датчика подава импулс при метал. Прорезите са на 15 градуса. Щом отчита движение, е свързано нещо с отчитането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бутона за ESP не стана днес, но извадих бушон 4 под таблото , колата запали на -12, но на таблото нищо не свети, ще видим утре , как е пътното поведение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако в момента, ABS модула отчита грешка, но не може да каже на компа , защото няма ток , ще умра от смях. Махаш бушон 5А чистиш грешките и колата е чисто нова, няма лампи, няма никой. :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, извинявам ви се много , но аз съм дете от 90те и мисля утре да сложа един картон пред половината радиатор на фабията и да го залепя с тиксо! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу за същото време ще си смениш термостата вместо да се занимаваш с глупости, ама първо трябва да извадиш 30 кинта за нов + малко антифриз концентрат и евентуално дестилирана вода. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Два модела са термостатите, не знам с кой е. Уговорих си час за след 5ти, в сервиза.

 

Продължавам да се изумявам от Фабията. Много интересна кола е. Днес пак запали трудно и викам така не става , ще си и върна бушона , поне да не свети таблото като коледна елха. Установявам че онзи ден в тъмното, вместо да сваля 4, съм свалил 5, защото първите два ги няма и аз с опипване, съм ги помислил за едно гнездо. Kaкто и да е. Свалям бушон 4, колата започва да пали като чисто нова , светва чека, удивителната и нямам километраж, нито дневен , нито стрелката , нищо.  Засега ще я тествам така , но за хората с кофти родители е много удобно (моите не са такива) - Тате, дай колата за 5км , и я връщам утре. Махаш бушон 4 и отиваш в Гърция на море ... :D:D:D.

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

По колата , вече всичко е оправено , пали и не светят лампи. Остава само датчика за високо налягане на климатика и може би таблото на HVAC системата. Така не се живее липсва ми лампичката за ABS -a :(:( В живота всичко съм виждал , но термостат с щампа 07/09 не бях виждал още .... :D Mного ме кефи забележката в протокола на пичовете "Сменено по желание на клиента датчик АBS и термостат" Все едно клиента нямаше какво да прави и реши да изхарчи едни пари :D:D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си е колата - само десния педал натискай повече и гледай Waze за милиционери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, niki написа:

Това им е застраховката ако се върнеш и кажеш - "абс-а не се оправи, върнете ми парите". 

Aaaaaa

 

преди 19 минути, zloQQ написа:

Добре си е колата - само десния педал натискай повече и гледай Waze за милиционери :)

Toчно оня ден , докато карах бащата към тях , го нахоках защо не ме е предупредил , че си купувам умреляк. Той вика аз не бързам за никъде , викам ма ти и не можеш. Бях от сточна гара на левия завой за ботевградско, посока слатина и съм пуснал десен мигач на 2ра , а до мен бял голф 3 ка се напъва и не ме пуска да мина . Викам виж ся баща , ако бях с TDI то , тоя нито щях да му пусна мигач , нито да го чакам! Как можа , карал си Ярис 1.4 , карал си и джипа ( Ситроен купен нов преди 2години, натупан с екстри. За Шкода се чакаше 6-9месеца) , защо не ме предупреди ... И от там изпаднах в шок , даже загасих шкодата от ужас.. Ситроена бил 1.2 или 1.3 , 3 цилиндъра , автоматик ?!?!?!?! :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола, имам чувството че е била паркирана до някое БМВ. Първото палене пак е зор . Днес изпръсках мотора на мивката , запали мокър веднага... Много на косъм ми беше да отида в Миркат , защото беше пред мен , ама се сдържах. В Петък сутринта пак сме на доктор, дано тоя път се оправи пустото палене . :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя колата си го каза, ама ти май тактично го заобикаляш. Температурния датчик вероятно ти създава този проблем. И не умаловажавай почистването на дросела и дебитомера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, ghost_rider написа:

Тя колата си го каза, ама ти май тактично го заобикаляш. Температурния датчик вероятно ти създава този проблем. И не умаловажавай почистването на дросела и дебитомера. 

Tемпературния го сменихме , без да искаме, заедно с термостата, старото тяло цялото отиде направо в кофата. Сега съм поръчал от аутодок горивна помпа 4pin 6Q0 919 051 F/8TF 358 106-101 заедно с филтър https://www.autodoc.bg/hella/13765491#gorivoprovoden-element-gorivna-pompasonda лошото е че съм я поръчал като гост , дано дойде , че спиди ще кажат че ми нямат телефон. По нощите еи ся ходих да видя моята дали е 4 пинова ,че да мога да заспя ... :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистихме днес клапите на двете коли с Косьо пред блока, няма ефект при мен, при него казва че се е подобрила динамиката. Още важи 3 секундното правило , въртиш веднага след контакт , релето след 3 секунди спира и колата гасне , така 4-5 пъти и накрая ще се закрепи.  Аз не се сетих да я чистя на контакт с цялата газ , да седи отворена клапата, за да предпазя зъбчатките, но се радвам че не я прецаках, като я отворих наръка. Чакаме помпа и филтър и ще има втори рунд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Izolini написа:

Ти няма да се успокоиш, докато не убиеш и тая и не подкараш колело 

Ице , що не я вземеш за 1 седмица да се повозиш, бензина от мене ? Новия акумулатор е за твоя сметка. Пътната помощ също. :) И по нощите да не ми звъниш да ме питаш как да запали ,с  "ама тя преди 3-4 часа си палеше веднага."

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата, вече не пали, но си имам си нова играчка :P Haynes manual

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/1785210335

 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.