Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia II - баницата


PIIIcoppermine

Recommended Posts

На Сашко колата искам да ми падне да я измия. Имам една специална водоструйка, дето реже асфалт.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PIIIcoppermine

    50

  • The Best Forman

    13

  • PRR

    7

  • ghost_rider

    5

Преди 1 час, Izolini написа:

На Сашко колата искам да ми падне да я измия. Имам една специална водоструйка, дето реже асфалт.

Ако имаш човек , да я узакони в Технотест като пикап , съм навит. Като не е бърза , поне ще е интересна. :) То и без това , как вика малкия - Да ти е** и комбито, не може да си събере зимните гуми ... :D Само не знам стоповете как ще ги направим. Навремето, на дядо му беше лесно. Като режеше Mосквичa , да го прави фургон , му слагаше стопове от Москвич... :D Освен да я режем на нивото на стоповете и да и мислим custom покривало ? 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Izolini написа:

Митко ми е приятел, ама такова извращение и за мен няма да узакони.

Що бе , ей от тука ще гледаме. Най - извесната Тесла .. :D

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и една друга моя си теория. В момента бензина смърди ужасно , а аз съм минал 900км. Според мен може колата да е била натъпкана с добавка и като се е поразредила от 4-5 зареждания , помпата да се е предала ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , мисли малко .. колата е на реални 158 000 км. Помпата е въртяла много часове и е изпомпала хиляди литри гориво .. най-малко четките и колектора са и заминали .. няма нищо вечно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, The Best Forman написа:

Саше , мисли малко .. колата е на реални 158 000 км. Помпата е въртяла много часове и е изпомпала хиляди литри гориво .. най-малко четките и колектора са и заминали .. няма нищо вечно ;)

Аз я огледах ,преди да я изхвърля, защото съм леко луд , на кошницата пишеше VDO ,видях "35 09", на помпата имаше някакви гравирани неща, но никъде не пишеше VDO , тоест е сменяна. Ако една помпа кара 160 000 км и тази е примерно втора, колата е на поне 320 000км . Съществува и варианта , помпа VDO да няма никакви белези и щампи попринцип и да си е отишла като по учебник , точно на колкото казваш, но постоянно си повтарям "кола от Горубляне , брат.." :) В същото време всичко по помпата и кошницата беше в перфектно визуално състояние, като чисто нова , дори и маркуча не беше покафенял толкова , пластмасата чисто бяла, което ми каза единствено че колата не е карана със стар бензин , тоест не е имала газ ..

 

Ако ей ся ти дам старата помпа, дето я натроших на парчета , за да не я продаде някой от кофата и ти кажа - ей тая е чисто нова , ползвана е 2 месеца , ти дори няма да попиташ - Сигурен ли си ... :D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, PIIIcoppermine написа:

Проблема се оказа в бензиновата помпа.

Добрата новина в случая е, че не си дал напразно пари за нова помпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колата, вече започнахме да се разбираме. Днес в движение светна EPC + ABS/ESP , педала на газта спря да реагира, пуснах аварийки , тоя зад мен ме напсува . Аз и казах виж сега , повече пари нямам , ще те дам за скрап и от теб ще построят новата статуя 1300 години България! Гасиш , палиш , всичко е все едно нищо не е било ! :D :D

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, skodafen написа:

Мой познат имаше същия проблем,оказа се дроселова клапа 

Само да кажа - дросела му е лъснат до блясък ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, The Best Forman написа:

Само да кажа - дросела му е лъснат до блясък ;)

Само да споделя , че бенз филтър ми е в жабката , но не е сменен, може и да е от него , но за сметка на това , аз повече пари нямам и не мисля да се караме с баницата. Или ще върви, или 1300 год България... Това е :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъртях летните гуми. Сега 195/65/15 опира леко задна лява и предна лява в десен завой , но возията стана много мека и приятна. 32лв за завъртане на 4 гуми без баланс , еб*х тая инфлация, трябва да си изясня концепцията за гумите. Има вариант да продам голфовите джанти и зимата да купя за тези всесезонни гуми за тези. Ама тооо вече едно превъртане на гуми е 100 лв. Тежки са за разнасяне , но пък от друга страна с зимни лятото се спира гадно,за 6000км на година да въртиш гуми е много досадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава за 6к км два чифта най-добре вземи всесезонни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз това си мисля , ама от там зимата ако си завъртя с всесезонни , после трябва да продам летните гуми зимата , когато никой няма да ги иска и голфовите джанти. По - скоро ще пусна голфовите джанти примерно за 200 -230лв и зимата ще мисля какво да правя. Oт друга страна , то отнема само около 20метра , за да се размажеш като куче с неправилните гуми...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PIIIcoppermine написа:

Oт друга страна , то отнема само около 20метра , за да се размажеш като куче с неправилните гуми...

Ти мислиш, че гумите ли ще ти карат колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, joro-120L написа:

Ти мислиш, че гумите ли ще ти карат колата.

В смисъл ? Не разбирам.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PIIIcoppermine написа:

В смисъл ? Не разбирам.

Аз го разбирам така: И със зимни гуми да си зимата, ако караш като изтърван и направиш белята няма да са виновни само гумите, същото важи и за лятото с летните гуми. Иначе и аз съм на това мнение с този средно годишен пробег. Излишна хамалогия си е да поддържаш 2 комплекта гуми, които ще излязат от строя далеч преди да се износят, просто заради възрастта си. 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Предната емблема от Aliexpress 90mm не става за тази, задната 80мм е ок. Оригинален Part номер 3V0 853 621 A FOD Може би се води за Yeti Facelift. :)

0-02-05-4cbabd413f84e238dcaf7e6dfb569c6d

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.