Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 130RS на Илия Бонев


Recommended Posts

Този изперкал дядка И. Бонев няма да продаде нито шкодата ,нито алпината,нито другото 2002.Стотици ентусиасти са искали да ги купят,но...Пред тях са наредени пак в същото състояние като баварките и шкодата още няколко лади,фиат ритмо,талбот солара,бмв 3ка Е21,автобус кароса(целия ама целия изгнил),мерцедес w112,който в скоро време също ще се разпадне,незнам как е оцелял още.Колкото пъти мина от там и се чудя какви глупаци има по света.

 

Между другото от какъв материал са раздутите калници на тази 130ка,както и капаците/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • txl

    10

  • Redline__

    7

  • Krankenstein

    5

  • PRR

    5

Най-много писали в темата

мамка му чак сега се зачетох в тая тема,незнам защо преди я бях изпуснал.....та по-въроса някой знае ли защо той не продава тия коли или просто е някакъв изкукал дядка ?????ебати това ако найстина е 2002 Ти Алпина-струва много пари,аз даже не знаех че има такива в БГ!!!!

 

пс:до Хашек твоя приятел с това 2002 Ти още ли го продава??? а можеш ли да пуснеш някакви снимики?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че не са чак карбонови, скъпичко ми се струва. мисля, че са стъклопластика, а предният капак е алуминий, за задния не знам

 

Заднияк капак явно също е пласмасов, предлага се в комплект с калниците на немския сайт, дето Миро го е постнал...

Колкото до баварците, на псоледния ретро-поход до Благоевград и Рилски манастир направо ми фръкна капата, ето какво дойде: http://www.x-oldtimer.de/data/oldtimerS ... gutachten=

BMW 2000 CS coupe - направо приказка, италиански дизайн! Има още козметична работа по него, но колата иначе е СУПЕР!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до баварците, на псоледния ретро-поход до Благоевград и Рилски манастир направо ми фръкна капата, ето какво дойде: http://www.x-oldtimer.de/data/oldtimerS ... gutachten=

BMW 2000 CS coupe - направо приказка, италиански дизайн! Има още козметична работа по него, но колата иначе е СУПЕР!

 

Това Бе-ем-ве доста отдавна е в България. Познато ми е от филма "Оркестър без име".

Без да искат са го снимали, докато музикантите спират на паркинга пред "Гранд Хотел Варна" :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онова на филма сигурно е било друго - виж номерата на снимката в обявата са немски, а на похода дойде с транзитни... но стига толкова за бавареца, нали форума е Шкода все пак...

А от Оркестър без име помня само ГАЗ-ката текезесарка и италиянеца, който май караше Опел Манта :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Тази кола(130-ката) на Илия Бонев вече е продадена .

Бях намерил връзки в Шумен и разпитвах за колата и ми казаха, че е продадена вече!!!

Случайно да не е във Варна :)

Дано я реставрира новия и собственик

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Според мен има още някаква надежда, не е непоправимо зле, така си мисля. Ценните неща са 4те калника, предния и задния капак... а от тях само предния капак ми се вижда леш! Стъклата и вратите също изглеждат ок...

Както и да е де, не е трябвало да се стига до това й състояние въобще :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен боди-кит за 130РС струва около 500 евро в Чехия. Включва четири калника, преден и заден папак и преден спойлер под маската. Всичко е пластмасово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не изглеждат толкова зле. Може да се оправи поне от тези снимки не си личи да са много зле. Жалко е такава кола да остане да доизгние. Дано така нареченият и собственик защото според мен това не може да е човек да зареже такова съкровище се навие да е продаде на някои ентусиаст които да е възтанови. това е една незбъдната за мен мечта бих я правил с години но ще е направя ако имах такава възможност. Ще коства доста средства но колата определено си заслужава. Дано не замине за скрап хубавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То знам, че не е хубаво да се приказва така, ама да е жива и здрава майка му на тая пенсия.Мноо се дразня на хора на принципа ИЛИ МОЕ ИЛИ НА НИКОГО, направо са за разстрел!!! Дайте ми една такава пък как няма да спя даже в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът има наредени 10 подобни пред тях. Как да ги поддържа всичките? Пък в Шумен едва ли са много мераклиите да ги купят. Вие почнахте вече да го псувате...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

_____002_559.jpg

_____000_705.jpg

 

Според автора, снимките са от преди един месец. И имам всички основания да му вярвам.

 

пичове ае стига сте ги жалили тея трупове,с тея купета и 1000км няма да минете, то няма здраво място ебати, няма къде да хване заварка дайте да се съберем и да ги резнем. Флекса от мене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът има наредени 10 подобни пред тях. Как да ги поддържа всичките? Пък в Шумен едва ли са много мераклиите да ги купят. Вие почнахте вече да го псувате...

 

Мераклии дал Господ, повярвай ми. Нямаш представа колко хора искат да я купят. А човек, който може да остави такава кола, да се руши по този начин, е не за псуване, ами... :smt021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове ае стига сте ги жалили тея трупове,с тея купета и 1000км няма да минете, то няма здраво място ебати, няма къде да хване заварка дайте да се съберем и да ги резнем. Флекса от мене

 

Трай си по-добре, вместо тия коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

_____002_559.jpg

_____000_705.jpg

 

Според автора, снимките са от преди един месец. И имам всички основания да му вярвам.

 

пичове ае стига сте ги жалили тея трупове,с тея купета и 1000км няма да минете, то няма здраво място ебати, няма къде да хване заварка дайте да се съберем и да ги резнем. Флекса от мене

 

намери какво да истърсиш... :lol: ти въобще виждал ли си реставриран автомобил ? Така по снимки е трудно да се каже в какво състояние е, обаче с мерак и кинти всичко става. Верно не са много хората в България с подобно хоби, ама айде си остави флекса у вас ! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ги но има и хора от цяла България които искат да ки купят досега да са ги разпродали ако собственика има мерак. Освен това батка ако не си запознат в света има ако не ме лъже паметта 46 автомобила 130РС от които 8 в България. Тръгни да режеш такъв уникат ако ти е толкова акъла. Мисля че този господин Бонев нямаше да е проблем да намери гараж или да направи един такъв тенекиен в който да съхрани тази кола. Освен това съм гледал далеч по страшно пострадали купета които се възтановяват ако имах финансовата възможност и тази кола без да съжелявам въобще за тези средства щях да е реставрирам. А тези 130 коня са ми напълно достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това доколкото съм запознат с устроиството на един автомобил основният елемент които държи колата е рамата не купето ама както и да е. Легни под твоята Шкода както правя аз и виж колко ръжда има отдолу по мостовете и така нататак. Е страх ли те е че ще се разпадне като караш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.