Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми...


izov

Recommended Posts

Аз зимата не карам почти,но някога ми се налага да мръдна тук там и затова нямам 4 зимни гуми...Миналата зима карах със зимните отзад а отпред новите летни...Не беше зле да ви кажа...При мен лошото е,че задницата ми е лека и при малко по-лоши гуми не мога да потегля...Отпред ми тежи мотора и със завоите няма проблем...Само ме е яд че като взимахме гумите реших да не минавам на 175 и останах на заводския размер 165 е те са с 2 канала-Корморан Импулсер става въпрос..175 имаше още един канал,който според мен ще даде още ефект в положителна насока...Тази зима смятам пак така да я търкалям като може би ще сниша налягането-миналата година не се сетих да го проверя колко е и дали изисква изпускане...

Преди 2-3 години с един приятел се занимавахме с една 100 S i 1000 MB...И предницата беше супер лека-гумите се сменаха като единия я повдигне за веждата на калника...1000 МБ-то като я купихме от един дядо отпред беше със някакви супер насечени зимни гуми,а отзад с всесезонки/кат Барумите/...И според мен при Шкода е по-добре да се сложат зимни добри гуми отпред,а отзад заради теглото на мотора може да се направи компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • DRV

    12

  • Mishelle

    10

  • ///M Power

    10

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

Аз зимата не карам почти,но някога ми се налага да мръдна тук там и затова нямам 4 зимни гуми...Миналата зима карах със зимните отзад а отпред новите летни...Не беше зле да ви кажа...

Само с това не съм съгласен...или поне при мен не важи. Летните ми гуми са...летни. Като завали сняг, достатачно е да има 3-4 см. Нема EDB, нема чушки, нема домати. Карам с 60 км/ч...ама на място. Въобще не иска да тръгне, а ако това стане, върви на където си иска. Та за т'ва метам зимните и драпам до пистите - там да се лъзгам със ските или борда, а не по пътя с Шкода-та, че ако я ударя ще ми се пръсне сърцето...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш само 2 зимни гуми и караш Шкода 105/120 не съм съгласен с мнението те да бъдат сложени отпред. Правил съм го този екперимент. И какво се получава. Ами от Младост едвам се качих на Цариградско шосе, хем не беше много заледено. Колата, въпреки ниската скорост се опита да ме изпревари със задницата :) Хем трябваше остър завой да взема, хем баир да изкача. Едвам издрапах. Така, че това дето се смята, че двигателя тежи и т.н. според мен са си теория на вероятностите. До миналата зима моята Шкода съм я карал (3 години подред) с предни всесезонки Мишлен и задни Дембика (Дембица е грешно...) Не съм имал проблеми нито със спирането, нито с тръгването, нито с влизането в завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да допълня - MPower - ако ти на баварката слагаш зимните отпред, а отзад си с всесезонни - май зимата е момента да те дръпна със 120-ката на 100 метра дистанция \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е да няма такава дилема - затова 4 еднакви зимни, ей това е истината, пък следващата зима по-запазените слагаш на двигателния мост, ако ще да си 3-осен и той да се пада средния :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип ... ако колите можеха да се движат с две гуми нямаше да им сложат 4 ;)

ако колите можеха да се движат с 2 гуми щеха да им викат мотори :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей ще ме изядете бе :lol::lol: ....и аз казвам че 4-ри гуми са по добре от 2.......то затова си имам 4 зимни.....аз ще си слагам хубавите гуми отпред,предпочитам oversteer пред understeer....

 

пс:Мишел гонка винаги когато пожелаеш....ако трябва и гуми ще сменяме.... :D:D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Дойде момента да си купя зимни гуми и има нужда от съвет! Стандартно съм с размер 185/60/14 дали да не взема зимните гуми малко по-високи 185/65/14 - разликата в диаметрите на гумите е 19мм. ще има ли проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч ще е 97км/ч- разлика с 19мм - не е фатално, т.е няма проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

175/65/14 - перфектната гума! - разлика в диаметъра +6мм, разлика при показание на скоростомера при 100км/ч - 1км/час, гумата е по-тънка :arrow: по-проходима.

 

Хайде, успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на 6 инчова джанта гума 175 няма да легне добре. Не че няма да се хване, но за тази джанта минималения размер е 185, както казва Тони :) 175 ще седи на нея много .... неестествено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие нямате ли какво да пишете, че тема "зимни гуми" я направихте 5 страници??? Влизайте по сайтовете за автогуми и четете в края на краищата! Нямам нищо напротив да се дискутират интересни въпроси, но теми от сорта:

- да купувам ли това?

- не, боклук е

- а какво да купя?

- всичко е менте

- ами еди кое си?

- по-добро е от първото

- ама толкоз пари не ми се дават

 

... и така N на брой страници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По сайтовете за гуми много често има силно изопачена маркетингова информация. :evil: Та затова по форумите се обсъждат такива теми...всеки да си каже какъв опит има, какво го е разочаровало и кое му е харесало. Със сигурност на официалните сайтове няма да видиш информация че дадена марка и модел е кофти гума :mrgreen: ... но някой който е имал такава може да ти каже - нееее не я купувай.... А пък гумите са си скъп консуматив :cry: и според мен е много важно човек добре да се осведоми преди да купи..

Например според мен ОЕМ гумите с които дойде колата ми bridgestone turanza са кофти. При по рязко натискане на газта превъртат(по точно се опитват - светка лампичката на ASR-а), ABS са се включва при далеч не толкова екстремно спиране на сух и чист асфалт, също така и има и силен аквапланинг. Иначе гумата е прясна, произведена във франция но явно не е сполучлив модел. :smt010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло съм много доволен от гумите на Debica, специално моделите Pasio и Navigator, които са всесезонни. Аз бих си взел Debica Frigo2 ако имах пари за нови зимни гуми, без да се замислям. Това са може би най-добрите гуми в тоя ценови клас - демек от ефтините. По принцип моделите на Debica са по лиценз на някой голям производител, защото съм виждал същата шарка като на Debica Navigator, на гуми марка Good Year.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дембика е по лиценз на Гоод Йър, а Корморан са по лиценз на Мишлен. За ниския ценови клас, която и от двете гуми да избереш няма да съжаляваш. Някои казват, че Дембика 2 била малко по-слаба от предишния модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа... Послушах съвета на zloqq 8) и си купих железни джанти 15ки оригинални по 75 лв. бройката, купих си и GoodYear UG7.

Цената на зимни 16ки е > цената на зимни 15ки + цената на железни джанти. Допълнително е на сметка, че не плащаш за монтаж/демонтаж/баланс всеки сезон.

Това което ми направи много силно впечатление е цената на гумите :o - 185 лв. 195/65/15. Според мен цената за гума последен модел, N1 по класациите за такава цена си е супер сделка. Това горе долу е цената за средния клас гуми.

За dunlop които бяха втори в класацията специалистите казаха, че много бързо в БГ се състарявали.

Та споделям това мнение като препоръка който не си е купил още зини гуми да помисли и в/у GoodYear UG7.

Най тъпото от всичко беше, че в ЕураТек НЯМАТ ТАСОВЕ и НЕЗНАЯТ КОГА ЩЕ ДОЙДАТ :evil: . Не ми се иска да си мисля какво остава за останалите части... По тоя случай съм без тасове и шкодичката има много тунингован вид :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха честити нови гумета :) Тасовете са ти бял кахър - да знаеш. Аз си карам без тях - к'во да ги мисля дали нема да изпаднат на някоя дупка или да се счупят, или да ги свият, както емблемата от зад ми бяха гепили... Та ако не те кефи колата без тасове - вземи си. Мен, моята ме кефи без :) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой питаше къде се продават гуми Yokohama

сега се рових за гуми и попаднах на едина саит, където ги има

http://www.avtogumi.com/

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.