Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми...


izov

Recommended Posts

Pi4ove,kvo 6e kajete za vredesteinj snowtrack 2.Smqtam 4e si e dosta dobra guma i mislq na neq da zaloja za zimata.Sorry po4erka,ama nqmam kirilica.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • DRV

    12

  • Mishelle

    10

  • ///M Power

    10

  • zloQQ

    6

Най-много писали в темата

Ха честити нови гумета :) Тасовете са ти бял кахър - да знаеш. Аз си карам без тях - к'во да ги мисля дали нема да изпаднат на някоя дупка или да се счупят, или да ги свият, както емблемата от зад ми бяха гепили... Та ако не те кефи колата без тасове - вземи си. Мен, моята ме кефи без :) Поздрави!

:D Абе честно да си кажа и мен почва да ме кефи без тасове.... Струва ми се че й отива така с черните джанти..Хммм... Ще си помисля :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапид - аз се интересувах от Йокохама. Благодаря за линка :)

А за Гууд Йър Ултра Грип 7 - лично мен не ме нтересува на каква позиция са в класацията на Адак. Като изпълнение и шарка, гарантиращи ти висока зимна проходимост за мен Мишлен си остава по-добрия избор (съпоставен с Гууд Йър). Оня ден го гледах точно Ултра Грип-а - тя шарката му не е особенно зимна, т.е. предполагам, че гумата е добра при ниски температури, но не виждам на базата на какво ще "захапва" в снега или няма да се хлъзне на леда. Карал съм със шестицата...

Мнението ми е, че подобни тестове на каквото и да е не са съвсем обективни. Като днес, дето четох за тестове на антивирусен софтуер, където пишеше, че Нортън Антивирус бил перфектен, с богат опит от десетгодишната си история на пазара, с ниските си системни изисквания...Дрън дрън, особенно последното :)

Това си е мое мнение де, не го натрапвам на никого, но... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry za kirilicata-nqmam.Sega novite Vredestein snowtrack sa sus silikonov sloi,koeto e mnogo prakti4na ideq,ne mogat da zamruznat-taka 4e da ne se polu4i nqkoq mrazovite sutrin da se sabudi6 i da iska6 da otide6 da se purzalq6,no vmesto 6einata-6e si vzeme6 kolata:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рапид - аз се интересувах от Йокохама. Благодаря за линка :)

А за Гууд Йър Ултра Грип 7 - лично мен не ме нтересува на каква позиция са в класацията на Адак. Като изпълнение и шарка, гарантиращи ти висока зимна проходимост за мен Мишлен си остава по-добрия избор (съпоставен с Гууд Йър). Оня ден го гледах точно Ултра Грип-а - тя шарката му не е особенно зимна, т.е. предполагам, че гумата е добра при ниски температури, но не виждам на базата на какво ще "захапва" в снега или няма да се хлъзне на леда. Карал съм със шестицата...

Мнението ми е, че подобни тестове на каквото и да е не са съвсем обективни. Като днес, дето четох за тестове на антивирусен софтуер, където пишеше, че Нортън Антивирус бил перфектен, с богат опит от десетгодишната си история на пазара, с ниските си системни изисквания...Дрън дрън, особенно последното :)

Това си е мое мнение де, не го натрапвам на никого, но... :)

Разбира се че класациите не са всичко, но все пак там измерват по обективни критерии като спирачен път аквапланинг хлъзгане и т.н. Факт е че 2003 и 2004 Mechelin са били на същото първо място. GoodYear участват с абсолютно нов модел - от тази година. Технологгите при гумите също се развиват бързо, конкуренцията е голяма. Това разбира се не означава, че Michelin са лоши гуми (не съм си го помислял и за секунда :) ). Преполагам, че като му дойде времето и Michelin изкарат новия модел, той ще се представи по-добре от стария. Другото нещо заради което започнах да коментирам темата за UG7 е цената - провери колко струва Michelin на същия размер. При всички случай обаче не мисля че могат да се слагат на кантар дизайна на шарката преценен на око и тестовете на ADAC. А и UG7 са с 3D дизайн - като отвориш грайфера вътре има напречни грайферчета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казвал, че ти смяташ Мишлен за лоша гума :) Нито пък, че аз смятам Гууд йър за такава :) Просто изразих своето мнение и виждаенто си относно вида на гумата и съответното "захапване". Знам за челните позиции на Мишлен, но не виждах смисъл да го споменавам. А относно цената - Алпин 2 в момента с този размер (195/65/15) е около 160 лв. :)

Скоро се очаква да падне сняг и ще се радвеам да споделиш мнение относно гумите.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казвал, че ти смяташ Мишлен за лоша гума :) Нито пък, че аз смятам Гууд йър за такава :) Просто изразих своето мнение и виждаенто си относно вида на гумата и съответното "захапване". Знам за челните позиции на Мишлен, но не виждах смисъл да го споменавам. А относно цената - Алпин 2 в момента с този размер (195/65/15) е около 160 лв. :)

Скоро се очаква да падне сняг и ще се радвеам да споделиш мнение относно гумите.

Поздрави :)

:D С удоволствие ще споделя мнение като падне снега. Лошото е че това е първа зима и не съм я карал с други, което значи, че мнението ми ще бъде абсолютно а не относително :) ако мога така да се изразя. Дано да се представят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...
според мен не е съвсем така. ти опитвал ли се да тръгнеш на лек баир с много сняг със 120-ка примерно? задницата бута яко (все така с всесезонни гуми), а лекта предница хич не ще да завива, въпреки че си си навил геврека до откат...

от друга страна може да правиш и доста рязки завой, само с лека газ, което в началото е доста забавно. имаш чувството, че си бтр - пори яко.

абе предното си е лигня, ама кво да се прави... по - умните така са го измислили, сигурно е икономически по - изгодно[/color]

 

Все едно съм го написал аз, за Запорожеца :) Концепцията на 120-ката и на Запорожеца с нови зимни гуми е убииствена. За последно го карах с унироял, 145/80/13 и за 2 зими не успях да закъсам някъде. Яко каране, не съм неделен шАфьор... Машала, машала...

Сега естествено пак с нови гуми (2хМишлен и 2хИслав), с предно и не е същото. Има значение, явно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е официалният и единствен вносител за България

справка:

 

http://www.yokohama-online.com/YOKOHAMA-EU/home/home.htm

 

Цъкнете на картата на България и се отваря http://www.avtogumi.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.