Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Важно...


Mishelle

Recommended Posts

Във вестниците пишеше, че тези от нас, които вече са сключили гражданска отговорност ще могат да си я използват до края на годината независимо от сменените номера на автомобила без да се сменя полицата или да се издава добавък. Аз за всеки случай ще се обадя на застрахователния си агент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    12

  • The Best Forman

    6

  • Penaowner

    6

  • Redline__

    5

Най-много писали в темата

При смяна на номера също се минава канал, както и сверка рама и двигател. Трябва задължително да имаш валидна ГО и платен данък МПС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета да ви кажа какво е положението пред КАТ Пловдив тия дни. Хората спят в колите си и си вардят реда с номерца обикновено разказват че се чака ден, два за по нататак със сигурност и повече. Просто минах и разпитвах ква е хавата щото и на мен ми предстои тая епопея. Масови рушвети а това което го разправят за увеличеното работно време и повечето персонал поне тук не се е случило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М'чета и м'ичета, отворете си талоните на колите. Поне в моя пише "старт рег. номер: ABC....", "нов рег. номер: C 03....". Издаден е от преди около 2 години, когато си затрих документите. От старите е. Това е отговора на въпроса "как ще ми важи новата ГО?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за новата смяна на номерата през 2007? Всички, които си сменят номерата сега, ще ги сменят отново през 2007 година с номерата на EU, обаче сега си траят за това! За какво е тази глупава смяна, след като трябва отново да се прави същото нещо? И видяхте ли как съкратиха скоростно срока - това ако не е политически ход - за да се налапат два ръти с пари няки хора от новата индустрия в България - смяна на номера! :lol::lol:

 

Аз се чудя дали след Март да не я спра моята от движение, хем да я понаправя, хем после направо - хоп, новите EU номера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2007 няма да има нова смяна на номера, така че спокойно. Шефа на кат* го каза по радиото.

* с малка буква щото голяма не заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги поразрових се тук там навсякъде колите в европеиския съюз трябва да са с номер имащи емблемата на европеиския съюз отдолу символите на държавата. Честито след 2-3 години пак нови номера. Ще се засичаме отново в любимата институция КАТ :smt091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че всички коли от евро съюза имат и емблемата му на номера си. Ако ни приемат членството съм убеден, че ще стане точно както със сегашните номера - примерно срок за смяна няколко годинки, а всички, които искат да излизат навън - веднага. Друг е въпроса, че можеха да удължат, вместо да съкратяват срока за смяната на номерата, така че тези, които сега ще ги сменят да си сложат направо новите (със звездите). Но тогава пък ще настане смут и олелия, защото всички съвестни шофьори, сменили си номерата навреме ще ревнат, и то с право. От друга страна унифицирането на рег. номера трябваше отдавна да е факт. Не може в една такава малка държава да има 4!!! вида регистрации. Може би трябваше смяната на номерата да не е в такъв дълъг период от време. Мисля, че година и половина би било напълно достатъчно. За да няма такива тарикати като оня дето преди 2 дена го гледах по телевизията - реве, че са скъсили срока. Като видях - колата му е с жълтите номера. А те трябваше отдавна да са сменени и сега да са останали само белите за смяна.

Вярно е, че в държавата ни има много неуредици, но съгласете се - докато има "тарикати" положението винаги ще е по-кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб , че като изкарат номер с нов дизаин и холограмни стикери трябва всички да се юрнем по команда да сменяме номерата , щот всичко трябвало да са еднакви :mrgreen: Номера е идентификация на колата и точно в такива моменти когато опашката пред кат почва от паркхотела и свършва пред ТУ стават грешки , щот на машинописките не им пука дали са написали една нула повече или по - малко , после ходи обяснявай , че грешката си е при тях ;)

Номера трябва да се сменя само при смяна на собственост , както е навсякъде , а не всяка година да измислят нови и нови простотии и да харчат парите дет ги плащаме като данъци не за дупките по пътищата , а за некакви безмислени ламаринки .

Това според мен няма нищо общо с Евросъюза нищо , че го изтъкват като предтекст ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали си съгласен с мен или не. Щом държавата ти го налага, колкото и на мен да не ми харесва, ако искаш да си караш колата, трябва да приемеш фактите.

А относно този от телевизията, дето ти явно не си съгласен с мен - никой никого не е задължавал с непосилни срокове. Просто за да няма такива опашки, както сега, от КАТ предложиха примерни срокове за поетапна смяна на номерата - от черни до бели. Ако тези срокове що годе се спазваха, сега нямаше да има грешките, за които ти говориш, както и опашките. Може би не си ме разбрал - аз не толерирам нито КАТ, нито държавата в случая. Но съгласи се със следното - в началото бяха черните номера. Появиха се жълтите. Никой не те задължаваше да ги сменяш старите, а точно както ти казваш - само при смяна на собственика. След това се появиха белите номера. За тях също важи горното и никой с нищо не те задължаваше. Накрая като се появиха и последните за момента номера, държавата най-накрая се сети, че така не може и трябва да има унифициране. Даде се срок от няколко години за да може всеки когато му е удобно и възможно да си сложи от новите номера за да са еднакви всички. Никой никого не е притеснявал със срокове. Ама Ганьо нали си е Ганьо, все чака последния момент. Ей това не го разбирам. И сега реве, че ще чака на опашки...Ами аз да попитам - всички онези, дето сега ще чакат - какво правихте през тези години, когато имахте възможност за 30-40 мин. да приключите с досадната процедура??? Защо чак сега ревнахте срещу номерата. Защо никой не изрева срещу жълтите и белите номера? Сигурен съм, че ако не бяха съкратили сроковете, след 3-4 месеца положението щеше да е същото. Нима си мислиш, че тези дето сега им се налага да чакат по опашките, ако не бяха съкратили сроковете, отново нямаше да чакат последния момент?

То е повече от ясно, че Ганьо никога не е виновен, виновни са всички около него :)

Твърдо съм на мнение, че ред в тая държава трябва да има. Това, че повечето ни политици са гола-вода не означава, че редовия гражданин може да си прави каквото си поиска, да търси всякакви вратички, оправдания и извинения за да не свърши нещо. На всички (или почти всички) ви харесват хубавите коли, уредените държави и т.н. Да де, ама всичко това е постигнато с дисциплина, със спазване на закони, и най-вече със самосъзнание. Нали?

 

P.S.: Искренно им съчувствам на всички онези, дето сега висят по опашките. И съм убеден, че болшинството съжалява, че не е отишло по-рано, за да отметне тя задача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не НЕ НЕ!!! Въобще не съм съгласен!

Моята кола си е още с черните номера и аз си ги харесвам. Но това няма значение.

Проблема е, че скъсяването на срока за смяна на номерата е елементарен опит да се запуши някоя следновогодишна бюджетна дупка.

За да си сменя номера ще трябва да платя 60 лв. (а вероятно и някой рушвет) от които аз няма да почувствам нищо. Че аз със 60 лв. ще си карам 2 седмици! Не! Няма да си платя докато не ме опрът до стената!

Аз съм гражданин с изявена гражданска позиция! Не на долнопробния държавен рекет! Отлагам плащането колкото е възможно и се надявам пак да удължат срока.

Айде със здраве! Отлагайте и вие! Организирам национален Шкода събор на 30 март пред кат Дървеница! Много сме силни сме!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички (или почти всички) ви харесват хубавите коли, уредените държави и т.н. Да де, ама всичко това е постигнато с дисциплина, със спазване на закони, и най-вече със самосъзнание. Нали?

 

 

това е постигнато със страх и ред....не е нито със самосъзнание, нито с дициплина....аз поне със такова впечатление останах от чужбината.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, извинявай приятелю, нищо лично срещу теб, но от такива закъснели като теб за смяна на номерата опашките в момента стават още по-големи. Черните номера отдавна не трябваше да ги има вече. Да, и аз си харесвах моя - беше хубав и лесен, но какво от това. Само защото си харесвах номера сега на километрична опашка и студ ли да седя? Не виждам логика. Както и не виждам логика да чакаш да те "опрат в стената". Всеки знае, че държавата науми ли си промяна и пусне ли я в действие, колкото и да отлагаш, все ще трябва да приемеш факта. Но точно това отлагане от твоя страна също не го разбирам. Но то от друга страна показва съвсем ясно позицията ти - и да не бяха съкратили срока, ти пак щеше да отлагаш. А такива хора, които са на твоето мнение - много. Ами значи в края на годината отново щеше да има огромни опашки. Защо тогава е това недоволство срещу изтеглянето на датата. Аз разлика не виждам. Роптаеш за парите - да, не са никак малко не само за тебе, но и за голяма част от българите. Един вид грехота е на това дередже да ги дадеш за такава държавна недомислица. Но от друга страна никой никого не е задължавал да ги извади тези пари накуп, веднага. За 3-4 години по 2 кинта на месец да заделиш, сега щяха да останат и за по бира :)

Както и да е, темата започна много да се разводнява и колкот и да я обсъждаме, колкото и да сме недоволни и да роптаем - положението няма да се промени.

MPower - донякъде си прав. Всичко идва от страха. Но този страх в известна степен поражда именно самосъзнанието и дисциплината. Аз съм обикалял много по Европа, но смея да говоря единственно за Германия, защото там се задържам за по-дълго и имам по реални впечатления. Нека да е страх...но от какво? Много трудно ще видиш пешеходец да пресича на червено. Ако видиш - 99% е чужденец. От какво да го е страх, че то полицай почти няма на улицата. Никъде няма фаски по земята, защото навсякъде има приспособени за целта кошчета. Е, немеца от какво да го е страх? Просто е дисциплиниран и знае къде трябва да си хвърля цигарата. В голямо задръстване чукваш мигач, че си се сетил в последния момен, че искаш да минеш от най-ляво в най-дясно. Ми то в БГ или ще те напсуват или ще минат 6-7 коли докато някой се сети да те пусне. А там първия ако не те види, то втория ще намали и ти ще минеш. Това е дисциплина, никого няма да накажат, че не те е пуснал.

Виж за глобите съм съгласен с теб - там наистина има страх. Но и така трябва да бъде. Пиеш 3-4 бири и хоп 6 месеца без книжка и 1500 евро глоба. Ще пиеш ли пак преди да седнеш зад волана? Рушвет на ченге...арестуван си. И в БГ така трябва да стане - да вдигнат заплатите на полицайте и 6 човека да чакат за едно място да видим дали ще минеш с 10 кинта за без колан или с 20 за превишаване с 40 км на скоростта или минаване на червено.

И немците си имат сериозни проблеми с политиците, но това не означава, че влезне ли нов закон, да казват "докато не ме опрат в стената, няма да си платя". Сигурно знаете какво има се случи на немците от бившето ФРГ след падането на стената - ами вдигнаха им драстично данъка върхо доходите за да има повече кинти и бившето ГДР да може да дръпне по-бързо напред. Ами ако повечето немци бяха на мнението на Жоро? Анархия щеше да стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, извинявай приятелю, нищо лично срещу теб,

Ама няма да се обидя. Аз просто си изразявам мнението, същото правиш и ти. Нали за това е форума.

Всеки знае, че държавата науми ли си промяна и пусне ли я в действие, колкото и да отлагаш, все ще трябва да приемеш факта.

Това не е съвсем вярно. Историята познава много случаи. Последния май беше с промяната на акцизите върху горивата във Франция. А дори и нищо да не се промени аз съм длъжен да изразя протеста си.

Но то от друга страна показва съвсем ясно позицията ти - и да не бяха съкратили срока, ти пак щеше да отлагаш.

Разбира се! Точно в това е идеята. Това са грешни 60 лв. похарчени заради подтисничеството на корпоративната машина! :P :evil: Тези 60 лв са почти половината от минималната работна заплата - за едно тенеке на бронята! Долнопробен пладнешки обир от страна на рекетьори с вратовръзки!А и аз номер си имам. ама черен бил...не бил като за европата...че аз като я гледам моята шкодичка така ..едва ли скоро ще се засили да пътешества по света.

И до края на 2010г да е срока аз пак ще протакам колкото е възможно.

Но от друга страна никой никого не е задължавал да ги извади тези пари накуп, веднага. За 3-4 години по 2 кинта на месец да заделиш, сега щяха да останат и за по бира :)

Ааааа тая няма да стане! Да си заделям парички за смяна на номера. Не стига че ми се одържат 30% от заплатата всеки месец за здравни, социални, ДОД, фонд преквалификация и безработица, ЗОДФЛ и.тн а сега и за номера на колата пак!

В заключение, Юли, не си мисли, че ти спазвайки правилата за себе си ще промениш нещо. Както се пее в една песен "света няма да оправиш, пий ако ще пиеш".

Ако една минимална заплата не заминаваше само за Техем (мръсни крадци трета изравнителна ми пращат! Разорих се вече!) и смяна на номерата сигурно всичко щеше да е различно..ама не е! Така че се нагаждай и си живей. Дългария като Германия няма да стане. И това само може да ни радва. Представяш ли си да не мога да си пресека на червено вечер като няма коли. И това било дисциплина! Идваха ми на гости едни познати от Франция - 10 пъти щяха да ги претрепят по улиците. Не могат да пресичат като светне зелено и тръгват като локомотивчета - не се оглеждат ама хич. Перковци! :P

И да са живи и здрави тия момчета които взимат рушвети защото иначе 50% от нас щяха да са без книжки и всяка сутрин да се гърчат в градския транспорт, а на 20% колите им щяха да са спрени от движение защото на газ анализатора му ставало лошо като ги види :)

Айде лека нощ! И умната!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, много хубаво си го написал, независимо, че не съм съгласен с теб за повечето неща. Единственно те подкрепям за сумата. Възмутен от недоволството на сетилия се в последния момент българин забравих да засегна една друга, но свързана с настоящата тема. Ако се замислим, какво толкова на тази смяна й струва 60 лв.? Според мен това са нереални пари...

А за газ анализатора - когато достигнем на един по-горен етап от икономическото си развитие като държава, тогава можем да го коментираме :)

Поздрави и не се дразни толкова на държавата. В крайна сметка в случая изборът ти е сведен до 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разправяте се за 60лв. ,ама аз преди година и половина платих 157лв ако се не лъжа. Имаше "еко"- такса .Мамка им на всека смяна на собствекика се плащаше еко такса, не знам може и сега да е така!!!!!!!

Абе рекета си рекет, накрая всички си плащат :evil:

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук подкрепям Жоро за цялата тази инициатива да се изтръскат още 50млн левчета от българина, и съм "ЗА" протест, или даже стачка, или барикада на КАТ (въпреки, че моите коли са с нови номера). Само че ние с Жоро ще бъдем "2 птички пролет не правят", и има още една страхотна приказка, която се отнася единствено и само за българина:

 

"Преклонената главица остра сабя не сече!"

 

Докато не се появи революционен дух у нас, ще теглим!

 

Относно дисциплината и реда, подкрепям ///M POWER, особено за Германия, където редът и дисциплината са постигнати с "желязна ръка". Не забравяйте, че Йосиф Висарионович е постигнал ред и дисциплина сред разгуления си и разпасан народ само за 15 години! Можело значи :!: :?: Само че ние нали отрекохме тоталитаризма, авторитаризма и т.н.?!?! Е на` ви сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то за тва става дума , че с тез пари които вземаха за еко такса /90 лв. от цялата сума / екологията не се промени ... нито засадиха дръвчета по Витоша , нито озелениха улиците из градовете , но такса се плащаше :evil: Отгоре на всичко имаше и сигурно още съществува такса мивка 12 лв. въпреки , че в околноста на КАТ няма мивки ;)

И накрая със сигурност двете ламаринки на броните и двете цветни ламинирани хартийки не струват 60 лв. но ги вземат и никой не казва къде отиват разликите :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една трета страна на въпроса. За поговорка не се сещам, но с прости думи казано - българина е свикнал все да чака до последно, белким на него му се размине. Точно това наблюдаваме в момента пред КАТ в страната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То 4е всеки 4ака краиния срок е ясно АМА КАКВА Е ТАЯ ПРОСТОТИЯ ЗА КРАЕН СРОК ДА ИЗМИСЛЯТ 31.03 ДА ЗЕМАТ ДА ГО НАПРАВЯТ 16 АПРИЛ НАПРИМЕР... ТА ПОНЕ ДА ЗЕМА ДА ПЛАТЯ И ОщЕ ЕДНА ГРАЖДАНСКА ЗАСТРАХОВКА ПА ДА ИМ СТИГНЕ ДАНО СЕ ЗАДАВАТ БОКЛУЦИ С БОКЛУЦИ МРЪСНИ И АЛ4НИ.... тва е истината 4е си4ко е за пари нема евросъюз нема нищо даи да приберем още некои лев на балъците.... в кат като ходя ше зема да заредя и 4 кила тротил дано им стигне.... и остане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.