Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Важно...


Mishelle

Recommended Posts

Има и една трета страна на въпроса. За поговорка не се сещам, но с прости думи казано - българина е свикнал все да чака до последно, белким на него му се размине. Точно това наблюдаваме в момента пред КАТ в страната.

 

Ами аз какво да кажа, като гледам винаги да съм изряден и всичко да става на време или поне до колкото мога. Смених номерата с новите още когато излезнаха нямам идеа кога беше това и какво се получи лятото на 2005г. Откраднаха ми двата номера на автомобила, от там един месец без кола, хиляди разправии ходене по мъките по районни управления и какво ли още не :x ( на всичкото от горе в районното ми викат ти сам си си откраднал номерата ). След още две седмици намират единия номер и ето аз се зарадвах (викам си сега си подкарах колицата), ама то какво се оказа втора регистрационна табела не можем да ви извадим така казват в КАТ :evil: и това някакси ми се стори като нож в гърба.

Извод: В моя случай по-добре беше да бях изчакал за последно пък поне нямаше да дам за втори път тези 50лв и да вися като парцал пред КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    12

  • The Best Forman

    6

  • Penaowner

    6

  • Redline__

    5

Най-много писали в темата

Интересно ми е ако евентуално ни вземат в Евросъюза и наще умници вземат та сложат някоя и друга звездичка около BG то и пак ни задължат да сменяме номерата как ще коментират колегите , които толкоз държат да се подчиняваме на всяка простотия , която раждат празните тикви на наще управници?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best Forman толкова ми е писнало вече от техните простотии, че честно казано ако стане това със звездичките с голямо удоволствие бих ги изцъкал на принтера и да ги залепя на номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купил синьо тиксо да си лепа на номера , че кат си помисля , че номера мие ще е СА ми се драйфа .... ко напрайха и къде се денаха толко много букви и цифри :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,ние сме овце!!!Тук във форума може да си псуваме и нареждаме колкото си искаме и единственото което ще постигнем е да намерим още една камара хора,които не са съгласни със същите тези неща и да си излееем душата.....и какво :?: :!: :?: През това време хората си пълнят джобчетата и нещата си остават същите...И естествено...Ако аз сам горе и народа е заспал и ми позволява и аз ще си пълня джобчето...

Не може да стоиш и да го виждаш как си купува нова лимузинка 2005,нова триетажна виличка 600кв. и костюмче от 700$ с твоите пари и на следващия ден да отидеш да си платиш данъка,гражданската,винетката и новите номерца за колицата набор 79 с париците събирани от октомври месец...Може още 3 тома да изпишем тук,но ако не си помръднем буренясалите мозъци и гъзове да направим нещо положението си остава същото!!! :evil:

Другия момент-размотавали ни по институциите...ами ще ни размотават.Отиваш на гишето и тъпата шматка наречена "касиерка" дето цял живот е правила свирки на шефа,по-големия и най-големия шеф,правейки си маникюра ти казва ще изчакаш 15 минутки...А когато пък това е на информацията в болница например... :evil: Тези хора трябва да бъдат научени кой е този от чиито джоб им се плащат заплатите и кой е обслужващия персонал :!: :!: :!:

 

Но нищо,важното е да сме здрави колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно Вале...така е!!!

има и още мноого работи да се кажат по тази тема,но няма смисъл....."България" :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има информация, че напълно безплатно ще се щамповат звездите на Евросъюза догодина (евентуално). Сега нещо взех да се замислям - като бяхме членове на оня съюз, носехме само една звезда - малко ни тежеше, ама беше поносимо все пак. Сега обаче ще трябва да носим още цели 11, та не знам... :lol::lol::lol:

 

А срокът иначе си беше добър - все пак до края на годината можеше спокойно да минат всички със стари номера. Кой се минал - минал се : ))) Да плаща екотакси - все пак 60 лева не са 90! Ама сега на - зор! Ама и това ще мине...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен за бюрокрацията в тая държава и за часовете висене пред най-различни гишета. Пък и накрая да те обвиняват за нереални неща, както колегата с откраднатите табели. На мен така преди около годинка ми откраднаха личната карта, шофьорската книжка и един куп важни за мен неща. Оказа, се че първо трябва да ида в РПУ-то на чиято територия е извършена кражбата. В случая 7 РПУ. Там полицайте бяха много любезни и ми казаха, че по закон имало глоба за един вид, че не съм си опазил или пазил грижовно документите. Но знаеха, че въпреки закона на всеки може да му се случи, при това в един милион ситуации. И ми написаха служебна бележка без да ми искат кинтите. Да де, ама после трябваше да ида и в РПУ-то по местоживеене. В случая - 5 РПУ. Там обаче от край време знам, че са дръвници... И един ми вика - ми ще трябва да платиш глоба, ама го каза така, все едно дай някой лев, че иначе ще плащаш. Дееби и свинята чиновническа, беше като прасе...все гладен. И реших заради арогантността му и една стотинка да не му дам. Вярно, платих си глобата, ама с голям кеф му казах "добре ще платя каквото трябва по закон". Оня ме изгледа като хиена, а на мен ми беше хем криво, хем гот, мамицата му. Та така и не разбрах от какъв зор трябва да има глоба за недобросъвестно пазене на личните документи??? Ми жените в градски транспорт съвсем добросъвестно си пазят чантите и въпреки това има мангалки дето режат с бръснача и гепят. Че какво е виновна жената в случая...???

The Best Forman - буквите и цифрите се денаха по колите, някои нови, други нов внос. Свършиха. Ха да видим сега колко е обеднял българина....

CaRp - не би трябвало да съжаляваш за сменените номера във вложения от тебе смисъл. От къде да знаеш, че така ще се стекат обстоятелствата? Ако не ти се беше случило това премеждие, сега щеше да казваш колко си щастлив, че си ги сменил преди време :) Ако можехме всички да сме врачки, щеше да е по-добре :)

Iwanist - крайния срок няма нищо общо с парите :)

Вярно, големи са опашките, хората се сърдят, но забележете, че в тези големи опашки има и доста коли с жълти и черни номера, които малко или много удължават чакането на тези, на които наистина им е ред - тези с белите номера...Защо на тях никой не им се сърди?

И последно - кой от вас с ръка на сърцето ще каже, че ако не бяха изтеглили крайния срок с половин година, нямаше да има отново такива или подобни опашки в края на годината. Според мен всичко щеше да е същото, дори и тази тема - щеше да да я има, но след половин годинка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle на всеки му се е случвало да се занимава поне с една шибана институция в тая държава. Бачкал съм шофьор на камион. Няма да ти обяснявам кво е по митниците. Рушветите по катаджиите ще ви се сторят като стотинки за просяк. За съжаление такава е нашата реалност. Обичам си много родината но си мразя държавата. За номерата след някоя друга година ще видите че ще има 10 или 20 лева допълнение за нешо като стикер. Просто е излишно да си хабим нервите. Решението на дален проблем като тоя с номерата е или бунт или редене по опашки и псуване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.