Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2.0 FSI 16V 150 кс или 2.0 TDI-PD 140 кс


Ради

Octavia 2.0 FSI 16V 150 кс или 2.0 TDI-PD 140 кс  

65 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Привет на всички във форума :D

Все още съм зелен а вече питам :mrgreen: :?:

 

2.0 FSI 16V 150 кс или 2.0 TDI-PD 140 кс

 

Благодаря на всичк предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ради

    12

  • ЬГ

    9

  • PRR

    8

  • VALDO

    6

Най-много писали в темата

Зелената!

 

А какъв точно е въпроса ти? Кажи какво очакваш или поне какви са ти изискванията от колата! Какво търсиш в нея и какво искаш да има. Много ли ще я караш или само до работа и обратно. Искаш ли да има повече място за багаж, например...

Все въпрости, които трябва теб да ориентират ;) Аз съм си избрал моята вече...

Иначе съм трърдо за зелената Октавия!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната муха лети надясно, другата е зелена. Колко слона има в хладилника ? :lol:

 

Човече, задай някакъв въпрос, че да получиш по-адекватни отговори ;) Иначе може да изтълкуваш резултатите погрешно.

 

Отговор - зависи какво търсиш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе личи си че съм зелен :oops: :lol:

 

Еми какво да кажа честно да си кажа знам че дизелката харчи доста малко около 7, а бензина около 12. Годишно най-много да навъртям около 10 000 км. със старото Пасатче, сигурно толкова и с Октавийката - живот и здраве да си взема де. Проста незнам приятели, някой казват че дизела е по-шумен, горивото некачествено. Незнам пред страшна дилема съм.

Другото което ме притеснява че бензиновата върви с 98 е върви и с 95 ама в немския сайт на Шкода предупреждават че води до намалена производителност на двигателя. А разликата в цената между 98 и дизела е около 30 ст.

И най вече това което ме притеснява, нямам гараж и всеки ме плаши с тоя дизел през зимата и подръжката на дизела?!?!

Пак благодаря за отговворите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хващам се за последното ти изречение за дизела през зимата>>> това на са старите дизелови технологии на колите от преди 10 години и повече. Новите дизели нямат проблеми при палене на студено време. единственото което им трябва е качествена нафта която е под въпрос в БГ.

 

мнението ми се базира над наблюдение на опел комбо дизел 1,7тди 2004 до сега зимата не е имала проблем с палене и вървене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не замръзне нафтата няма да имаш проблеми с паленето. Трябва обаче добавки да слагаш, защото парафина се стяга в големия студ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Radi, ти май си пред вечната дилемата - дизел или бензин. Имаше една подобна тема, разрови се и я прегледай. Там имаше доста отзиви от собственици на 2-та типа двигатели. Съдейки по хората които познавам и притежават нови коли - досегашния им пробег ( изнимат на бензинка ) се увеличава значимо с придобиването на нов дизел. Това си е относително, но заслужава да се замислиш. Общо взето тоя избор е не само на цени, но и на начин на каране. Аз ако трябваше да избирам между тези 2 двигателя, бих избрал дизела ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A така-Redline___ откакто се качи на дизел-вече за теб бензин няма!Лошо няма човек-печката мачка-Гюнтер на следващия ден разправял на един познат от Дч-бахти печката-бахти дизела-би му майката-много е впечатлен!Но все пак да не забравяме-Гюнтер си е........Гюнтер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 25к (дори 30) годишно - Бензин. Ако ти е много харча - има газ.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на бензина или дизела е по-скъпа на Октавията?

 

При Тойота смяната на маслото на дизела е на два пъти по-малко километри от бензина. Т.е. два пъти по-често. От което май далаверата да караш дизел (по-тънко да ти идва) се губи.

 

Или ако мога да попитам за Октавията колко струва смяна на масла на дизела и колко често се прави? И колко е за бензина? ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизният интервал е на 15К. Лично аз препочитам да не карам повече от 10К и го сменям на толкова. Но с цената не мога да ти помогна...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези 2 мотора бих избрал дизела:

1. Това са двигатели, на които няма как от време на време (даже и често) да им се израдваш на мощността. От тук следва - висок разход при бензиновия.

2. Да предположим, че на дизела му е малко по-скъпа подръжката. Това обаче се компенсира от по-високата сума, давана за гориво при бензиновия вариант.

3. Въртящият момент на дизела е по-голям -> на старт бензиновия ще изостане. Пиша това, защото си избрал сравнително мощни двигатели, т.е. явно няма да ускоряваш наравно с моята 120Л :mrgreen:

4. Не визирам цената на покупката умишленно - това са пари, които се дават веднъж. Дори и да има малка разлика в цените, тя не е толкова същественна. По-важното е след като веднъж дадеш пари за покупката, колко ще даваш впоследствие за карането. Защото събраните пари са си събрани, но после поддръжката удря в семейния бюджет доста по осезаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на бензина или дизела е по-скъпа на Октавията?

 

При Тойота смяната на маслото на дизела е на два пъти по-малко километри от бензина. Т.е. два пъти по-често. От което май далаверата да караш дизел (по-тънко да ти идва) се губи.

 

Или ако мога да попитам за Октавията колко струва смяна на масла на дизела и колко често се прави? И колко е за бензина? ;-)

 

Около 130-140 лв. в сервиза! Зависи и от маслото! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите :smt043

Надявам се темата да продължи.

Честно казано май се ориентирам към бензина. Простите сметки показват че разликата в цената между двата двигателя е около 1 400 лв. При разлика в разхода 4 л. на 100 км. и около 40 ст. на литър за горивото, то тия пари с мойто каране ще ги избия след 100 000 км. което хич няма да е скоро, като се има на предвид че правя годишно около 10 000 - 12 000 км. :smt045

Та да се надявам по Коледа и Нова година да има промоцийка \:D/ и да си поръчам една, да си взема заемче и да чакамммммммммммм :smt005 да пристичне.

Още веднъж благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вземем мерките за градско каране

 

10/100 за бензина

 

10 000/100 = 100*10 = 1000 литра годишно * 1.90 лв. = 1900 лв годишно

 

7/100 за дизела

 

10 000/100 = 100*7 = 700 литра годишно * 1.50 лв. = 1050 лв. годишно.

 

(за цените на бензина и дизела не съм сигурен, ама каза, че имат разлика 40 ст. и нея съм я взел предвид, нека да си ги сметне на който му трябват с правилните цени на горивата)

 

Ти си включил само разликата от 40 ст. за 4 литра и си забравил да сложиш и тази разлика за останалите литри.

 

От сметката се вижда, че дизела е почти 2 пъти по-евтин ако изминаваш 10 000 км. градско на година. Което значи, че за по-малко от 2 години ще си избиеш разликите, ако дизелът е по-скъпия (не знам каква им е цената).

 

Аз съм се насочил към 1.9 ТДИ (или дизел ако е друга колата).

 

Ама като гледам смяната на маслото на Тойота е доста скъпичко (2-3 пъти повече от Шкодата), което си е цифра както и да го гледаш. Това го научих от форумите и не бях взел този факт под внимание, за което благодаря на колегите. ;-)

 

Май ще се насоча към Октавия 1.9 ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mathematician - много хубаво си го описал.

playlife - е, тя и да не падне до 7, а да харчи колкото ти пишеш, да не мислиш, че споменатата бензинова версия ще падне под 13л/100км ;) Пропорцията ще остане същата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,

 

Благодаря.

 

 

Само да вметна, че пропорцията за разхода и да се запазва, то разликите в парите се увеличават, щото бензина хем е по-скъп, хем се харчи повече. ;-)

 

Същите сметки с 13 и 10 на 100. В случая роля играе по-високата цена.

 

13/100 за бензина

 

10 000/100 = 100*13 = 1300 литра годишно * 1.90 лв. = 2470 лв. годишно

 

10/100 за дизела

 

10 000/100 = 100*10 = 1000 литра годишно * 1.50 лв. = 1500 лв. годишно

 

 

При бензина имаме нарастване с 2470 - 1900 = 570 лв. Докато при дизелът е 1500 - 1050 = 450 лв. Не че има кой знае каква разлика в нарастването (570 - 450 = 120 лв). Но като се натрупа се получава цифра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на mathematician :smt017 че ми показа къде греша.

За съжаление пак ме вкара във вечния въпрос бензин - дизел :-k

](*,) :-k :-k :idea: :?: :!: :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mathematician,

 

Разлика в цената на бензина и дизела няма! Не знам от къде ги намери тия 40 стотинки....

 

Иначе мойте сметки:

1) Бензин - разход около 10 градско, 7 извънградско

2) Дизел - разход около (че и под) 7 градско, 4.5 извънградско

 

За 100км

1) 10 * 1.60 = 16лв, 7 * 1.6 = 11.20, средно 13.5 лв/100км

2) 7 * 1.6 = 11.20, 4.5 * 1.6 = 7.2 средно 9.2 лв/100км

 

Т.е. дизела е по-евтин с 4лв на 100км

При разлика от 1500лв това прави 1500/4 * 100 = 37 500км за покриване на разликата.

При 10к годишно - 4 години. Да, ама колата след 4тата година почва чувствително да си губи цената. А след 2та години на бензинката можеш да и сложиш газ - няма гаранция. Тогава разликата отива почти към нула.

 

В заключение - под 20-25к годишно не си заслужава да се взима дизел. При 25++ дизела се изплаща за година и си заслужава.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново PRR го обясни най-добре.Той също ми помогна на мен в избора. Аз 13 на/100 градско много рядко съм го докарвал. По принцип се върти около 10. Лятото бях изправен пред този въпрос но ако се помисли трезво ако въртиш малко километри няма смисъл от дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не питайте от къде съм ги изнамерил тия 40 ст. ](*,) Срам ме е да си призная :roll:

 

Въпросче към marvel, твойта шкодичка какъв модел и двигател е?

 

Предварително благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.