Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двигател Favorit to 120L


Rado`Default

Recommended Posts

  • Отговори 71
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Rapid

    19

  • Skoda_Estelle

    8

  • Krankenstein

    6

  • SKODA 105 RS

    6

Най-много писали в темата

Запали smile152 smile152

Както казах не добре зацепено делко. Размени ли са кабелите 1 отива на 4-ти и 2ри на 3ти. запалила от четвърт :) Сега предстои разработване на мотора и по-малко юркане. В понеделник снимки :) То мойто стана голяма сага, слагам един мотор половин година, хората тия работи ги правят за половин ден smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама го слагаш като чисто нов ;)

Успех с разработването.

Дай една снимка на целия завършен двигател как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко вече е монтирано. Стана като оргинален рапид 136. Колектрите за като за фав. мотор и няма нищо преправено. За вървене, колата дърпа доста (баира на Витиня посока София само на 5-та ) а не е ходила още на центровка и си е с 130-ковото запалване. Мисля че има още доста потенциял в тоя мотор. Ето няколко снимки.

014227922.jpg

014227659.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито - много културно е станало, със здраве да си го търкаляш :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало. Много се радвам че тоя двигател влезе в употреба цял. Щеше да ме е жал ако го бях разпродал на части. Още веднъж евала за търпението и ентусиазма.

 

П.П. Фаворитския картер не стои ли странно отдолу на вид, понеже е за напречно разположение :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало. Много се радвам че тоя двигател влезе в употреба цял. Щеше да ме е жал ако го бях разпродал на части. Още веднъж евала за търпението и ентусиазма.

 

П.П. Фаворитския картер не стои ли странно отдолу на вид, понеже е за напречно разположение :?:

 

Ами има нещо такова, но си мисля че и така ще смуче масълце. Пък може и да го сменя. И без друго това е мястото от където има няколко капки масло и ще го свалям за нова гарнитура при първа смяна на маслото. Старая се двигателя да си остане сух и чист.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 месеци по-късно...
смени и маслосмукателя най добре .

Днес се опитах да направя тази операция,но нещо се оказа безуспешна. Понеже и моя картер беше доста омаслен,реших да сменя гарнитурата,та викам дай и картера да оправим. Намерих си алуминиев картер,заедно със маслосмукателната тръба. Отивам в един гърбав канал до нас да ги сменя и ... греда !!! Новия маслосмукател явно стърчи малко повече,отколкото при 120-ката и не може да се сложи картера.

Та ми е интересно каква е печелившата комбинация ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картера и смукателя от един двигател ли си ги свалил?

Собственоръчно дори !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самия картер пасват ли му дупките към тези на блока? МОже ли да се сложи без смукателя?

Дупките си пасват точно ! Просто,аха да залепне на блока и опира долу в смукателя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си със фавото кртер и смукател досега колко зовои и наклони е видяла никъв проблем ....незнам що се мъчите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си със фавото кртер и смукател досега колко зовои и наклони е видяла никъв проблем ....незнам що се мъчите

Да се намираме на работа, ти най-добре знаеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си със фавото кртер и смукател досега колко зовои и наклони е видяла никъв проблем ....незнам що се мъчите
кви завои бе,ти само направо караш :D те твойте са много мощни и си бутат предниците-не може завои
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=346

Dalším krokem bylo přehození olejového sání a vany z původního motoru. Zde je třeba pouze upravit - zkrátit např. prohnutím - držák sítka sání oleje, který ve své původní podobě drží sítko příliš daleko od bloku motoru a není tak možné přiklopit vanu.

 

Опит за превод:

Следващата стъпка беше смяна на смукателя на маслото и картера с тези от оригиналния мотор. Тук трябва малко да се преработи - да се скъси например с огъване - държача на цедката на смукателя, който в оригиналната си форма държи цедката твърде далече от блока и картера не може да се сложи.

-------------------------------------------

Странно ми се вижда, ама така пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=346
Dalším krokem bylo přehození olejového sání a vany z původního motoru. Zde je třeba pouze upravit - zkrátit např. prohnutím - držák sítka sání oleje, který ve své původní podobě drží sítko příliš daleko od bloku motoru a není tak možné přiklopit vanu.

 

Опит за превод:

Следващата стъпка беше смяна на смукателя на маслото и картера с тези от оригиналния мотор. Тук трябва малко да се преработи - да се скъси например с огъване - държача на цедката на смукателя, който в оригиналната си форма държи цедката твърде далече от блока и картера не може да се сложи.

-------------------------------------------

Странно ми се вижда, ама така пише.

То и аз достигнах до същия извод,ама не ми беше ясно кое точно как става и си върнах старите чаркалаци и затворих мотора.А стана и късно и тъмно и нямаше как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...
смени и маслосмукателя най добре .

Днес се опитах да направя тази операция,но нещо се оказа безуспешна. Понеже и моя картер беше доста омаслен,реших да сменя гарнитурата,та викам дай и картера да оправим. Намерих си алуминиев картер,заедно със маслосмукателната тръба. Отивам в един гърбав канал до нас да ги сменя и ... греда !!! Новия маслосмукател явно стърчи малко повече,отколкото при 120-ката и не може да се сложи картера.

Та ми е интересно каква е печелившата комбинация ?!

Добре, че прочетох навреме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.