Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Възражение в акта!


Хашек

Recommended Posts

Онзи ден по пътя В.Търново - Варна, при ограничение 60 ме спряха за превишена скорост 92км/ч

 

След множество молби за компромис или почерпка (съотв. кинти), педерасите не се склониха над моята скромна личност и ми драснаха акт. Аз им казах, че съм опитал с добро и тъй като те не ебават, си пиша възражението, което някой колега от форума беше посъветвал:

 

"Актът бе издаден изцяло по мое желание, тъй като ми бе намекнато за друг начин за разрешаване на въпроса"

 

Полицаят го погледна учудено, скъса втория екземпляр и ми го връчи без коментар.

 

По този повод имам следните въпроси:

 

Това възражение, както разбирам, не ме оневинява, т.е. аз ще си платя, та колко точки ще ми отнемат? Парите - майната му.

 

По повод възражението, което съм вписал, трябва ли да предприема допълнителни действия, т.е. да докладвам някъде и в какъв срок.

 

Мамка им ще разкатая на тия педераси - аз им казвам "Дайте бе хора да почерпя - книжката ми е половината занаят" а те ми викат "Тук не е сладкарница да се черпим"

 

:evil: :evil: :evil:

 

Мерси предварително за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Хашек

    7

  • ikonoma

    4

  • ФИлия

    4

  • mitsu

    3

Най-много писали в темата

В кофти позиция си.

Актът отива в някакъв отдел на КАТ и там един чичо пише наказателно постановление, в което без аргументи налага наказание, не знам колко точки вземат ама превишението е 32 км/ час, поне тринки?

Това наказателно постановление може да се обжалва пред КАТ, но обикновено жалбата се отхвърля, внимавай, обикновено датата на връчване на наказателното постановление не я вписват келешите, а от нея тече седемдневен срок за обжалване пред КАТ.

От отговора по жалбата ти, както казах, обикновено е отрицателен, т.е. потвърждават наказателното постановление, пак тече седемдневен срок за обжалване в районен съд.

На тогаз е време да си намериш пекан адвокат, щото аз бях много самонадеян и в съда ни го надЕнаха :mrgreen:

Единствената ти надежда е ченгето да не се яви в съда по някаква неуважителна причина и съдията да отмени постановлението.

Инак бая ще се сборите с тия почерпки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формално са прави, няма дума.

Но че понякога ограниченията са нахвърляни просто ей така и са любими места за капани, без да се има предвид обем на трафика и прочие, също е вярно.

Нерядко, щото съответната Комисия по безопасност към общината ръси знаците, КАТ тук е нипричем, освен да контролира спазването им, та тая комисия си ги слага и малко наизуст, е достатъчно да се свали табелката "При мокро или заледено" под едно ограничение например 60 и става манджа с грозде.

 

У наше село преди години успяха да издействат наказание на катаджията( местният старши автоинспектор), щото обратното - на едно ограничение на пътя от селото към разклона с главния път, не беше поставена табелка "При мокро или заледено", та там на излизането от десен завой минава под пътя водоотточна тръба и става един участък над тръбата около два метра 'лъзгав - отсяваше тия с предно предаване в лявата канавка, тия със задно - в дясната :mrgreen: Бяха се метнали десетина коли, някои по два пъти за един сезон, е, само намачкани ламарини, но се назлобиха и издействаха наказание на ченгето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че ти си си виновен ясно, станалото станало!

 

само не стоплих следното нещо:

фурашката къса едното копие към което трябва да ти прикрепи талона. Щом го е скъсал значи няма къде да ти сложи талона, а тогава като го предава там в службата си като отчита дейност какво ще предаде. Ако не ти е взел талона значи нямаш акт, защото той това скъсаното парче 100% няма да го предаде и да го пусне по каналният ред за да ти взимат точките.

 

Щом той е скъсал неговото копие, ако и ти скъсаш твоето(траеш си че са ти писали акт) казваш, че си си загубил талона , плащаш там 10 лв за нов или колкото струва и си свиркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно се изказах:

Кукера откъсна от кочана моето копие и ми го даде, а към своето копие прикрепи талона на книжката ми, т.е. ми взе талона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, къде са тия неподкупни катаджии, че и аз ще пътувам вдругиден?

 

Лошото е, че си виновен наистина в случая, та нямаш много възможности. Иначе можеш да го обжалваш и в КАТ и в съда, ама трябва да решиш каква ще ти е версията и дали си струва да я поддържаш.

 

За точките според наредба І-139 от 30 до 40 км/ч се отнемат 6 точки.

http://www.kat.mvr.bg/Nak_tochki.htm

 

И нещо интересно, което пише накрая в горния линк: Ако два пъти в рамките на една година превишите максимално допустимата скорост за движение с над 40км/ч. - свидетелството за управление на МПС Ви се отнема за три месеца

 

 

Аз проблема съм го решил като спазвам общо взето ограниченията, особено на местата, за които знам че са "хранилки" на КАТ по принцип. Или карам с не повече от 10-15 км/ч над ограничението. Може да ме псуват другите, ама проблема си е техен. Преди 2-3 седмици като пътувах ми направи за пореден път впечатление, че никой не спазва ограничението за скоростта в населените места след автомагистрала "Хемус" - в селата Български извор и другите. И защо да се чудим после, че по такива масови изнасяния от София като на Великден и Коледа стават тежки катастрофи, които блокират за поне половин ден пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен възраженията които си описал имаш право и да не подпишеш констативния протокол който са ти съставили.

така един приятел не беше подписал протокола въпреки че беше виновен(в града караше със 150)и после пред районния съд му отмениха акта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че не са те барнали в Дряновските, че редовно ги хвалят из вестника, че са неподкупни и от време на време някой изгаря в ареста. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден по пътя В.Търново - Варна, при ограничение 60 ме спряха за превишена скорост 92км/ч

 

След множество молби за компромис или почерпка (съотв. кинти), педерасите не се склониха над моята скромна личност и ми драснаха акт. Аз им казах, че съм опитал с добро и тъй като те не ебават, си пиша възражението, което някой колега от форума беше посъветвал:

 

"Актът бе издаден изцяло по мое желание, тъй като ми бе намекнато за друг начин за разрешаване на въпроса"

 

Полицаят го погледна учудено, скъса втория екземпляр и ми го връчи без коментар.

 

По този повод имам следните въпроси:

 

Това възражение, както разбирам, не ме оневинява, т.е. аз ще си платя, та колко точки ще ми отнемат? Парите - майната му.

 

По повод възражението, което съм вписал, трябва ли да предприема допълнителни действия, т.е. да докладвам някъде и в какъв срок.

 

Мамка им ще разкатая на тия педераси - аз им казвам "Дайте бе хора да почерпя - книжката ми е половината занаят" а те ми викат "Тук не е сладкарница да се черпим"

 

:evil: :evil: :evil:

 

Мерси предварително за съветите!

 

Нали знаеш аз какво правя :) След като си написал каквото каза/в акта/ и в колата бяхте няколко човека напиши жалба,че си спазил ограничението и сигурно радара не е бил нулиран. Впиши другите от колата като свидетели и да се разпишат. Напиши, че след като са те извикали при тяхния автомобил са ти поискали лев и нека оня глупак да доказва обратното. Той е на държавна служба и ще му се стежни, ако нач. му не прекратят всичко и се стигне до съд. По данните от акта го виж кой е и го обжалвай в кат варна преди изтичане на срока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго не мога да разбера.

Вярно случва се на всеки да го наковат куките.

Вярно е, че мнозинството от тях са гадове и правят мръсни номера.

Ма я си представете някой във вашата професия да ви "накове" по начина, който вие описвате. Мисля, че няма да е приятно на никой.

При положение, че извършваш нарушение и ченгето си спазва устава и правилника и не поддава на почерпки - мисля , че е било бахти гаврата да му напишеш, че е намеквал за други начини. То се едно да дойде една жена и да каже е те тоя ме изнасили - вари доказвай:)

Уточнявам - имаме вина - иначе за другото си го заслужават - друг е въпроса колко нерви, време ще загубиш в бюрократичната матрица на нашата мила родна дъжава.

Затова - Спазвайте ППЗДП !!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли какво не можеш да разбереш:

 

На оня простия селянин с фуражката, от някакво си управление в Г.Оряховица или П. Тръмбеш, или Елена, или Антоново, не знам ... дето получава 3-400лв на месец и се чуди как да си изхрани семейството, и пак заради шибаната ни държава, се прави на света вода и ми вика "тука да не е сладкарница, че да се черпим" - за него ми е жалко, щото тая е*аната държава като не се грижи за своя апарат, той трябва да се погрижи сам за себе си.

 

Trust All Clear!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен - прав си - такива са нещата за момента в тая държава.

Мнението ми макар и свързано с твоя случай исках да бъде насочено по принцип.

Просто трябва отнякъде да почнем да се променяме - друг е въпроса от къде.

Малко офф:

Тази сутрин съобщиха как шофьора на МВР министъра катастрофирал със Шкода Окатвия край Жерково - предполагам карал с над 200.

Зверски завъртания и жестока катастрофа - медиите от гъзолиство и поради причините изброени от тебе вместо да кажат, че е тъп галош и да наковат цялото министерство и министъра, съобщават каквото им е казано, а именно:

"Вярно че е карал с малко по-висока скорост, но в случая виновна е била мократа настилка"

Е аз нямам какво да кажа!

Аз не съжалявам ченгето дето казваш се е направил на света вода ненапита - той може да е същия дето е казал, че не е виновен шофьора дето карал като луд, а мократа настилка - това сме ние - явно се мислим за над нещата.

Когато всичко живот и здраве стане стане нормално - няма да водим този разговор сигурно - но за момента това е тъжния факт.

Успех в премеждията ти с КАТ - дано се разминеш леко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъобразена с пътните условия скорост, колкото и смешно да звучи - така си е.

Чувал съм за някаква сертификация на шосетата в БГ, мисля че само участъците от магистралите без мантинела в средата, които се използват като писти за аварийно кацане, са сертифицирани по равност и гладкост на настилката за скорости около 250 км/ час - останалите пътища са доста под 200 - около 150 км/ час на сухо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, шосетата са класифицирани по класове. В критериите за клас освен настилката е и вирината на платното, и още неща, които обаче забравих :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли какво не можеш да разбереш:

 

На оня простия селянин с фуражката, от някакво си управление в Г.Оряховица или П. Тръмбеш, или Елена, или Антоново, не знам ... дето получава 3-400лв на месец и се чуди как да си изхрани семейството, и пак заради шибаната ни държава, се прави на света вода и ми вика "тука да не е сладкарница, че да се черпим" - за него ми е жалко, щото тая е*аната държава като не се грижи за своя апарат, той трябва да се погрижи сам за себе си.

 

Trust All Clear!

Е добре, така да е!

Обаче като вземе пари бил корумпиран, навсякъде имало корупция, държавата нямало да се оправи.

Ако не вземе пари пак крив - бил прост селянин с фуражка, не знам какъв си.

Разбирам да са те глобили за нещо, което не си направил, а ти ясно признаваш вината си и пак ревеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Миро. Кофти случка, съжалявам. Както някой се беше изказал, отменат ти се 6 точки. Ще напиша при мен как се получи - имах няколко такива случки. Първия вариант - писах си възражението, след като получих наказателното постановление. Тогава възражението е до районния съд. След около 1 година и нещо, получих призовка и се чудих известно време за какво е тя, но накрая се сетих. Хубаво е да си в съда с адвокат, тъй като материята там не е ясна за всеки (включително и за мен), а полицаите са представени от правоспособен адвокат. Лично аз бях без адвокат и двата пъти, в които обжалвах и успях да обясня на съдията случките. Тъй като и двете обжалвания бяха на актове, съставени за по 2 нарушения, успях да си издействам някоя и друга точка и отмяна на по едно от наказанията и в двете постановления (демек - останах с по едно наказание във всяко постановление). Ако обаче имах адвокат (никой не ме бе посъветвал за съжаление), мисля, че резултата би бил по-добър. Втория вариант - когато още на място вписах възражения (тогава наистина не бяха прави полицайте) и посочих за свидетели хората, които бяха в колата ми, а накрая - не подписах акта, като това в съда се тълкува като „несъгласие с решението”. Демек, сигурен си, че не си нарушил правилата и отстояваш позицията си...така ми го обясниха. Подписването на акта, понякога можело да се изтълкува като признаване за извършено нарушение. В този случай, постановление изобщо не ми беше издадено (учудващо и за мен самия), а ми връчиха само талончето след месец и половина, когато отидох в КАТ и заявиха, че въз основа на възражението, наказателно постановление не е съставено.

Ако наистина са ти важни тези 6 точки - опитай чрез съда! Лошото е, че в този случай си далеч от районния съд и всичко това ще е свързано с разходи (време най-вече), когато се стигне до съдебно производство. Друг, по-лесен вариант е да си платиш един опреснителен курс за връщане на 1/3 от точките в рамките на една година и пак да си с пълен актив. До колкото разбирам, полицаите са прави в случая, но съм съгласен с теб, че трябва да се направи всичко възможно, което може, за да не се стигне до наказание. Бих постъпил точно като теб в ситуацията, нищо, че са прави. Имал съм си доста разпри с тях и определено не са ми по сърце. Макар понякога да има и нормални хора между тях. Дано съм бил полезен. Пожелавам ти успех във връщането на точките!

 

Към колегите, които мислят, че това не е хубаво...прави сте! Но за някакво не толко опасно нарушение, да се правят на ударени, а да си затварят очите за други, къде-къде по-опасни индивиди, които карат пияни, с над 50+ отгоре, изпреварват дори през двойна непрекъсната линия...в града, заобикалят трамвайте (в софия де) от лявата им страна, отнемат предимството на пешеходците... не си струва да продължавам! Не, че оневинявм Миро, той си е в нарушение (да - знам, че нарушението си е нарушение и трябва да има наказание), но все пак...всяко правило има изключения ;) Иначе - явно нещата на към оправяне са тръгнали, щом толкова неподкупни палко-махащи са се навъдили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден по пътя В.Търново - Варна, при ограничение 60 ме спряха за превишена скорост 92км/ч

 

След множество молби за компромис или почерпка (съотв. кинти), педерасите не се склониха над моята скромна личност и ми драснаха акт. Аз им казах, че съм опитал с добро и тъй като те не ебават, си пиша възражението, което някой колега от форума беше посъветвал:

 

"Актът бе издаден изцяло по мое желание, тъй като ми бе намекнато за друг начин за разрешаване на въпроса"

 

Полицаят го погледна учудено, скъса втория екземпляр и ми го връчи без коментар.

 

По този повод имам следните въпроси:

 

Това възражение, както разбирам, не ме оневинява, т.е. аз ще си платя, та колко точки ще ми отнемат? Парите - майната му.

 

По повод възражението, което съм вписал, трябва ли да предприема допълнителни действия, т.е. да докладвам някъде и в какъв срок.

 

Мамка им ще разкатая на тия педераси - аз им казвам "Дайте бе хора да почерпя - книжката ми е половината занаят" а те ми викат "Тук не е сладкарница да се черпим"

 

:evil: :evil: :evil:

 

Мерси предварително за съветите!

 

 

Бъди сигурен,че милост от тяхна страна към теб няма да има.Най вече заради твоето възражение. А за глобата ти гарантирам,че ще е в максималния размер.Ако се стигне до съд ,незнам тогава кви ще ги мъдриш,но си вземи печен адвокат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Миро. Кофти случка, съжалявам. Както някой се беше изказал, отменат ти се 6 точки. Ще напиша при мен как се получи - имах няколко такива случки. Първия вариант - писах си възражението, след като получих наказателното постановление. Тогава възражението е до районния съд. След около 1 година и нещо, получих призовка и се чудих известно време за какво е тя, но накрая се сетих. Хубаво е да си в съда с адвокат, тъй като материята там не е ясна за всеки (включително и за мен), а полицаите са представени от правоспособен адвокат. Лично аз бях без адвокат и двата пъти, в които обжалвах и успях да обясня на съдията случките. Тъй като и двете обжалвания бяха на актове, съставени за по 2 нарушения, успях да си издействам някоя и друга точка и отмяна на по едно от наказанията и в двете постановления (демек - останах с по едно наказание във всяко постановление). Ако обаче имах адвокат (никой не ме бе посъветвал за съжаление), мисля, че резултата би бил по-добър. Втория вариант - когато още на място вписах възражения (тогава наистина не бяха прави полицайте) и посочих за свидетели хората, които бяха в колата ми, а накрая - не подписах акта, като това в съда се тълкува като „несъгласие с решението”. Демек, сигурен си, че не си нарушил правилата и отстояваш позицията си...така ми го обясниха. Подписването на акта, понякога можело да се изтълкува като признаване за извършено нарушение. В този случай, постановление изобщо не ми беше издадено (учудващо и за мен самия), а ми връчиха само талончето след месец и половина, когато отидох в КАТ и заявиха, че въз основа на възражението, наказателно постановление не е съставено.

Ако наистина са ти важни тези 6 точки - опитай чрез съда! Лошото е, че в този случай си далеч от районния съд и всичко това ще е свързано с разходи (време най-вече), когато се стигне до съдебно производство. Друг, по-лесен вариант е да си платиш един опреснителен курс за връщане на 1/3 от точките в рамките на една година и пак да си с пълен актив. До колкото разбирам, полицаите са прави в случая, но съм съгласен с теб, че трябва да се направи всичко възможно, което може, за да не се стигне до наказание. Бих постъпил точно като теб в ситуацията, нищо, че са прави. Имал съм си доста разпри с тях и определено не са ми по сърце. Макар понякога да има и нормални хора между тях. Дано съм бил полезен. Пожелавам ти успех във връщането на точките!

 

Към колегите, които мислят, че това не е хубаво...прави сте! Но за някакво не толко опасно нарушение, да се правят на ударени, а да си затварят очите за други, къде-къде по-опасни индивиди, които карат пияни, с над 50+ отгоре, изпреварват дори през двойна непрекъсната линия...в града, заобикалят трамвайте (в софия де) от лявата им страна, отнемат предимството на пешеходците... не си струва да продължавам! Не, че оневинявм Миро, той си е в нарушение (да - знам, че нарушението си е нарушение и трябва да има наказание), но все пак...всяко правило има изключения ;) Иначе - явно нещата на към оправяне са тръгнали, щом толкова неподкупни палко-махащи са се навъдили.

Никой не може да ти вземе талона без да ти издаде акт на негово място.Ти си тоя който може да не даде талон и да го остави да трака по канчето си и да мисли какво да прави :lol: Всички нарушения с отнемане на точки са свързани с акт и изземане на талона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не може да ти вземе талона без да ти издаде акт на негово място.Ти си тоя който може да не даде талон и да го остави да трака по канчето си и да мисли какво да прави :lol: Всички нарушения с отнемане на точки са свързани с акт и изземане на талона.

 

Колега, или не четеш правилно, или четеш друго нещо ;) Талона ми го взеха разбира се и ми съставиха акт. Предполагам, че оплиташ термините "акт" и "наказателно постановление". Първото ти го пише полицая, а второто излиза от под химикала на някой шеф. Демек - взимат решение, каква да е глобата (ако не е точно определена) въз основа на съставеният ти акт и го обявяват чрез въпросното наказателно постановление, което получаваш, когато отидеш да си вземеш отнетия талон ;) Та това, което написах беше, че такова наказателно постановление не ми бе дадено. Връчиха ми талона и казаха, че на основание направеното възражение, постановление не е издадено. Те тава е, да га еб@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче като вземе пари бил корумпиран, навсякъде имало корупция, държавата нямало да се оправи.

Ако не вземе пари пак крив - бил прост селянин с фуражка, не знам какъв си.

Разбирам да са те глобили за нещо, което не си направил, а ти ясно признаваш вината си и пак ревеш.

 

Колега,

 

1. Относно корупцията: във всяка държава има корупция, и липсата на корупция няма да оправи нашата държава, повярвай ми! Посочи ми държава, в която НЯМА корупция, а не в която НЕ СЕ ВИЖДА корупцията!

 

2. Относно вземането и невземането на подкуп: на година навъртам по около 20хил.км и ме спират по около 10 пъти годишно. Давал съм кеш и ще продължавам да давам при първа възможност.

 

3. Относно реването: досега не съм се оплакал тук, че са ми взели пари, напротив - рева, че не искат пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче като вземе пари бил корумпиран, навсякъде имало корупция, държавата нямало да се оправи.

Ако не вземе пари пак крив - бил прост селянин с фуражка, не знам какъв си.

Разбирам да са те глобили за нещо, което не си направил, а ти ясно признаваш вината си и пак ревеш.

 

Колега,

 

1. Относно корупцията: във всяка държава има корупция, и липсата на корупция няма да оправи нашата държава, повярвай ми! Посочи ми държава, в която НЯМА корупция, а не в която НЕ СЕ ВИЖДА корупцията!

 

2. Относно вземането и невземането на подкуп: на година навъртам по около 20хил.км и ме спират по около 10 пъти годишно. Давал съм кеш и ще продължавам да давам при първа възможност.

 

3. Относно реването: досега не съм се оплакал тук, че са ми взели пари, напротив - рева, че не искат пари.

ами и аз съм така ако може ,ама един път хем ми взеха 10 лв,и казаха ужким ще минеш по-леко,а накрая се оказа че като си взех наказ.постановление са ми взели максималното от точки ,и пари :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, купи си един радар-детектор - ще се изплати за нула време и ще ти спести доста подобни неприятности и време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, купи си един радар-детектор - ще се изплати за нула време и ще ти спести доста подобни неприятности и време.

Вече са тарикати. И това не върши работа. Включват радара само да те засекат и го изключват. Затова не си позволявам да не спазвам ограниченията, дори понякога да са абсурдни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.