Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Възражение в акта!


Хашек

Recommended Posts

Вече са тарикати. И това не върши работа. Включват радара само да те засекат и го изключват. Затова не си позволявам да не спазвам ограниченията, дори понякога да са абсурдни.

 

Много правилно антирадара върши работа само ако има кола пред теб.

Затова и аз си карам като бабичка и отдавна не съм виждал наказателно постановление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Хашек

    7

  • ikonoma

    4

  • ФИлия

    4

  • mitsu

    3

Най-много писали в темата

една от хилядите причини дьржавата ни да е ''ш.бана''..е това че има хора които като видят че другите си вьршат сьвестно работата ги обявяват за педерасти...(((какво заслужават тези хора освем..."ш.бана " дьржава...(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега mitsu! Наблюдавам някакво твое тенденциозно отношение към моите постове! Ако те дразня с нещо - има начини за директна кореспонденция - ЛС или мейл.

 

Само не занимавай хората с никому ненужен морал и етика!

 

П.С. На твоята клавиатура няма ли нарисувана буквичка "Ъ" че използваш знака "Ь" ??? Защото БУКВА не означава ЗНАК, ясно? Ако не е, обърни се към Правописната Полиция в лицето на колежката mimi.b да ти разясни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давал съм пари, писали са ми и актове. Полицаите и те са хора. Ако са те хванали в някакво дребно нарушение може и да се отървеш. Ако са прави ама не може да се докаже пак ще се отървеш (един път спорихме 30 мин. с един и като видя, че не може да докаже това дето го твърди се отказа).

В крайна сметка има си закони, които трябва да се спазват. Дали закона е добър или лош не коментирам. Като не спазваш закона понеси си последствията. Въпреки, че ако има начин да се измъкнеш - защо не.

Само да попитам, а да сте чули за глобен пешеходец? Аз не съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво значение има коя буква използвам , след като ти си достатьчно интелигентен и си прочел ясно какво сьм написал.а колкото до сьщността на репликата ми...да не би да сьм казал нещо невярно?..щото в белите дьржави ,

( които явно не заслужаваме) за опит за подкуп и в затвора се влиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mitsu , погледни се в огледалото и тогава говори за бели държави ... кога стана европеец , кога ти побеля гЪза ... ние сме си черна , черна , та чак сива държава и скоро няма да побелеем много , ама ти явно си малък , че да разбереш , че с подписването на една хартийка не сме и скоро няма да станем европейци ... има бая поколения българи да се пенсионират докато поне малко ги приближим , а дотогава като ми е по - изгодно ще бутам под масата разни сини и жълти разрешителни , па ти се реди на опашките в КАТ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждал сьм се..споко..но..не знам какво виждаш ти..в твоето огледало..писах че не трябва да се предлагат подкупи...но..след като си на противното мнение явно и ти си от хората които вият като вьлци и чакат някой друг да ги оправи...всьщност..що не си гледаш студентския живот,а си трьгнал тука да си губиш времето..след време ще пораснеш...ще ти дойдат нещата в главата..и всичко ще е наред...а ако не ти дойдат...обвинявай пак "скапаната дьржава"..и се крий зад това щото така ти изнася...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..писах че не трябва да се предлагат подкупи...

 

Колега, ето я и първата бира, която искам да те почерпя! Абсолютно съм съгласен с теб!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно корупцията: във всяка държава има корупция, и липсата на корупция няма да оправи нашата държава, повярвай ми!

 

Прав си, че във всяка държава има корупция, но само в банановите републики е толкова разпространена колкото в милата родина.

 

Ако корупцията в България беше по-малка, със сигурност жизнения стандарт щеше да е много по-висок и много по-малко хора щяха да мизерстват (ако на някой не му е ясно защо, мога да обясня).

 

Конкретно за твоята случка - мисля, че полицаите са се държали така, както трябва да се държат всички полицаи в тази държава. А забележката в акта е доста гадна, като се има предвид, че е чиста лъжа. Направо си късметлия, че не са ти щракнали белезниците и после цял ден да обясняваш в районното предлагал ли си подкуп.

 

Не ме разбирай погрешно, уважавам те като човек и като Шкодаджия :) , но не мисля, че си прав да недоволстваш, че катаджията си върши работата съвестно.

 

дотогава като ми е по - изгодно ще бутам под масата разни сини и жълти разрешителни , па ти се реди на опашките в КАТ

Това е изказване малко в стил Бай Ганю ... само не ми става ясно - като идеш да караш в някоя бяла държава, кво ше праиш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не ми става ясно - като идеш да караш в някоя бяла държава, кво ше праиш ...

 

kakвото ще правим всички!!! ще спазваме правилника иначе знаем, че солената глоба не ни мърда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

orange! , съжалявам , но сега виждам въпроса ти ... та кво правя - адаптирам се и то много бързо не за друго , но спокойствието , което цари там не е наложено от глоби и от полицаи , а от самите участници в движението ... нарушенията са рядкост по простата причина , че не ти се налага да ги правиш - на сфетофар опашките тръгват като един , никой не те притеснява като изпреварваш , а като ползваш мигача винаги ти осигуряват предимство / ако някой не те пусне значи късно е видял сигнала / ... те ти решение на трите най - често извършвани нарушения тука , а полицаи са ме спирали само за паспортни проверки ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че пак се заформя една тема по повод на глобите...

 

Хашек искренно ти съчувствам, защото в понеделник бях в КАТ-Варна да си вземам талона и там си изкарах почти цял ден! Там е пълен ужас!

Другото което е, че за да си вземеш талона, ще трябва да ходиш в КАТ поне 2 пъти. Първия да ти презаверят акта, защото се съмнявам да дойде до месец, а втория ще е за да си платиш ВСИЧКИ глоби от 2004г до СЕГА и да си вземеш талона... Ако нямаш познати това ще ти коства доста нерви.

 

Знаците са сложени за да се спазват. Законите са за да се спазват. Наистина има места където наистина ограниченията са доста ниски, но не е никакъв проблем според мен да карате с 10км/ч повече... така и глобата ще ви е фиш от 10лв ;) Аз поне вече така правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Реших тук да пиша да не правя нова тема

Въпроса ми е късно ли е да пиша възражение за акт който ми е съставен в събота (преди 3 дена) ??? Реално ми писаха акт затова че педалите не бяха опесачили пътя и се обърнах с колата при полужение че няма пострадали, няма и други учасници в инцидента. В акта написаха несъобразена скорост за пътните услковия(снеговалеж) , но никъде не споменаха че пъте беше лед и че някой не си е свър6ил работата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как я обърна, през таван ли? :o добре, че няма пстрадали, а какви са пораженията по колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на таван, ама не е рапида и добре че беше. Пасата на баща ми беше колата (много здрава кола ) и само с ламарини и уплах се отървахме ;)

Но сега като размисля ме яд на това че ще ми вземт точки за нещо за което нямам вина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да споменеш в акта че имаш възражения. Не е задължително да ги описваш в самия акт.Може да ги представиш в три дневен срок.През това време си наемаш печен адвокат и действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ченгетата си ги извикал само заради протокол за каското. Обаче това се води самокатастрофа и естествено няма да пропуснат да наваксат с плана за актовете. Ако нямаш каско, заминаваш си да си оправяш колата сам и изобщо няма необходимост да викаш КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших тук да пиша да не правя нова тема

Въпроса ми е късно ли е да пиша възражение за акт който ми е съставен в събота (преди 3 дена) ??? Реално ми писаха акт затова че педалите не бяха опесачили пътя и се обърнах с колата при полужение че няма пострадали, няма и други учасници в инцидента. В акта написаха несъобразена скорост за пътните услковия(снеговалеж) , но никъде не споменаха че пъте беше лед и че някой не си е свър6ил работата

сега си намираш един адвокат и с прогнозата кво е било времето обжалваш постановлението и даваш пояснения за опесаяения път. редно е да съставят ауан на общината а не на теб. печелиш обжалването и след това/та даже и веднага/ със сметката за ремонта в гр. съд и завеждаш иск.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
Някои - да, защото си мислят, че в "белите" държави нямало корупция... Заблудени са верующите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- Колега веруещ, може и да има корупция в 'белите' държави ама пробвай само там да подкупиш полицай и тогава ще си говорим. За да си оправим колибката все от някъде трябва да се почне. А факта че има полицаи които отказват трябва да ни радва, друг е въпроса колко са и на кого отказват.

В твоя случай си трай, плати си акта или квото си е там и се радвай. За сведение, за подобно нарушение като твойто, в една държава наречена Швейцария плащаш на място около 700 франка (швейцарски) и отиваш на съд. Там може да ти се наложи да платиш и още, а ако провинението ти е рецидив може и да полежиш малко. Толкоз за 'белите' държави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои - да, защото си мислят, че в "белите" държави нямало корупция... Заблудени са верующите :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
- Колега веруещ, може и да има корупция в 'белите' държави ама пробвай само там да подкупиш полицай и тогава ще си говорим.

 

кво да пробва като чингито само си иска 20евро иначе в банката било 60евро. казвам само, а аз го питах каде да внеса парите.

Блаженни са вяряащите,че при белите не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

кво да пробва като чингито само си иска 20евро иначе в банката било 60евро. казвам само, а аз го питах каде да внеса парите.

Блаженни са вяряащите,че при белите не е така.

 

Много ми е интересно къде се е развила случката? След като са те спряли за нарушение, обикновенно глобата се плаща на място, това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.