Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За екстри на Октавия 2


van4o_zaguban4o

Recommended Posts

Ако, недай си боже (чукам на масата в момента), катастрофираш и някой от спътниците ти си счупи, да кажем ръката, предявява иск по ГО и от застраховката ти му плащат разноските в болницата.

Колата ти се води с 2 места. Ти возиш трима човека, и тримата пострадате (отново чукам по масата), един от пътниците ти остава на сухо. Съди те. Плащаш му разноските плюс обезщетение. Пръчка.

 

Ясно, благодаря ти за инфото ;) Ще помисля по въпроса, но все пак мисля да стане на камион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • van4o_zaguban4o

    22

  • Dereal

    5

  • pesho_b

    5

  • Karaibrahim

    4

Най-много писали в темата

Колега, нищо лично, ти си знаеш, въпрос на лична преценка и тн, ама ми се вижда доста голяма глупост да можеш да си позволиш да изсипеш една торба с пари и да побългаряваш нещата с 1+1, заради ДДС-то. Ясно е, че парите не растат по дърветата, ама щом можеш да си позволиш L&K... Казвам го от гледна точка на това, че всеки път като те спрат от КАТ ще трепериш да не ти направят проблем(ако ти направят проблем директно те спират от движение ако не ме лъже паметта), пък и занапред съм уверен, че ще затегнат законовите мерки при регистрация на автомобили и тогава всички изхитрили се ще имат доста сериозни проблеми (преди време беше мода колата да е регистрирана на инвалид, пак по финансови причини и властимащите се усетиха, не мисли, че и за това няма да се усетят след време).

 

П.П. Пак подчертавам, не искам да подклаждам излишни спорове на тема 1+1 с/у 4+1! Всеки сам си преценява, просто си казвам гледната точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

goga, принципно съм на същото мнение, но винаги има едно НО (за съжаление). Това дето казваш да ме спрат от движение е евентуално ако возя 3+ човека, нали така? Като отида за тест драйв да говоря ще ги разпитам на дълго и широко за регистрацията, щото не ме кефи нещо идеята да ме ръсат нон-стоп с глоби. Още повече, че ми се налага да излизам и извън старната понякога.

 

Няма ли някой тук с регистрирана таква да сподели проблемите?

 

П.П. Какви спорове, бе човече, винаги съм бил на мнение, че тези форуми са да си помагаме и да събираме инфо (както аз правя в момента) :) Накрая най-много да пиеме по една студена потна бира допълнително :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

......Няма ли някой тук с регистрирана таква да сподели проблемите?....

 

 

Еми аз нали споделих вече :) . Да уточня все пак още нещо. Колата не минавала Технотест и в гражданската пише 5+1 а не 1+1 места и винетка си струва като за обикновена кола защото винетките за товарни автомобили до 3500 килограма включително полезния товар са като за лека кола. Октавията тежи около 1400 + 650 полезен товар =2000 килограма доста под допустимото. :)

 

И още нещо - 20% процента от цената на са малко пари. След като закона го позволява защо да не си ги вземем. :) Лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, този Технотест и тези N на брой места и това ДДС. Моята също е 6+1, вие се сетете защо :lol: и много съжалявам, че новата не се предлага така. Обаче бройката на пътници, която прави проблем не е 3+ ами 1+ :!: - само шофьор и един пътник - всичко останало при 1+1 е нарушение - все едно го возиш в товарния отсек - на практика това ти е всичко зад предните седалки. Да, ДДС или 20% хич не са малко, още повече, че те не са само при първоначалната покупка, ами за всички разоди после.

 

Но всеки път щом сме аз, приятел и ОЩЕ един приятел да се надявам като ме спре полицая да не види че съм 1+1 - просто тоя страх ми е много повече от 20% от всички разходи по колата. Дано колегите да нямат тоя проблем, но няма да се включвам в групата с бързите тирове скоро :mrgreen: - следващата ми Шкода ще е или 6+1 или 4+1, но не и 1+1.

 

П.П. Днес ходих до Еуратек да ми направят реглаж (скочих в една дупка веднага след като си взех колата от повдигане на предницата - еб@ти късмета) и седнах в един Скаут, а до нея беше L&K. И двете ми харесаха, но бяла кожа ми идва отгоре - пък и вече сме трима с тенденция към увеличаване - отзад ще има малки хора, които не пазят като другите и ще си ползваме плат :)

 

Все пак като вземеш колата - да се похвалиш и да я снимаш, пък на срещите ще се и видим. За мен Шкода е по-добрия избор от Ауди и VW, нищо че пластмасата е по-евтина :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

За винетката няма да споря, защото нямам представа. Знам само, че на баничарките са им от скъпите винетки, а ти се маскираш на точно такова.

 

Anyway, обаче за ГО-то мога да ти кажа със сигурност, защото правя ГО и съм се интересувал. Това, че си си написал 4+1 в полицата, не значи че някой ще ти плати, ако недай си Боже, стане нещо. Застрахователите се чудят как само и само да не платят и проучват всички възможности, тъй че имай го впредвид.

 

Ако колата си е регистрирана 4+1 (в КАТ и си го пише в талона) и пак е товарна, това е друго нещо. Мисля, че знам как става, но не съм много наясно с подробностите. Ако това е твоят случай, би ли обяснил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тя се води 1+1 ама в талона никъде не го пише, това е интересното. За ГО са я правили в ЕТ и не знам как са я направили точно така :mrgreen: , а за винетката гарантирам че 100 % цената е като за лека кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Днес ходих до Еуратек да ми направят реглаж (скочих в една дупка веднага след като си взех колата от повдигане на предницата - еб@ти късмета) и седнах в един Скаут, а до нея беше L&K. И двете ми харесаха, но бяла кожа ми идва отгоре - пък и вече сме трима с тенденция към увеличаване - отзад ще има малки хора, които не пазят като другите и ще си ползваме плат

 

Що бе...бялата кожа се чисти по-лесно от плата ако има поражения :Р

 

Все пак като вземеш колата - да се похвалиш и да я снимаш, пък на срещите ще се и видим. За мен Шкода е по-добрия избор от Ауди и VW, нищо че пластмасата е по-евтина

 

Търпение е нъжно, за сега има време докато всичко стане реалност. Само да се случи гарантирам, че ще сте първите разбрали. А снимки ще има бол... :)

 

Не тя се води 1+1 ама в талона никъде не го пише, това е интересното. За ГО са я правили в ЕТ и не знам как са я направили точно така , а за винетката гарантирам че 100 % цената е като за лека кола.

 

Значи ако правилно съм разбрал ти си я направил преработката на 1+1 места в ЕТ, обаче в талона никъде не го пише това и хем си скрит от ченгетта, хем си ползваш привилегиите така ли? :) Егати доброто :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

van4o_zaguban4o, ако е Локо няма проблем, аз помислих, че е Милан :) Значи за чистачката бих те посъветвал да не я пропускаш. Когато е в движение колата се образува въздушна струя и отзад не се мокри дори и при доста силен дъжд. Но като спреш и после назад нямаш видимост, да не говорим като вали сняг или като се накаля зимата. Просто назад не виждаш нищо. Моят съвет е да си вземеш чистачка. За TPM-а точно аз бях този, който се оплакваше. Беше ми спаднала гумата с половин атмосфера (хем беше с азот) и глупавия TPM нищо не казва. Все пак е 90 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

van4o_zaguban4o, ако е Локо няма проблем, аз помислих, че е Милан Значи за чистачката бих те посъветвал да не я пропускаш. Когато е в движение колата се образува въздушна струя и отзад не се мокри дори и при доста силен дъжд. Но като спреш и после назад нямаш видимост, да не говорим като вали сняг или като се накаля зимата. Просто назад не виждаш нищо. Моят съвет е да си вземеш чистачка. За TPM-а точно аз бях този, който се оплакваше. Беше ми спаднала гумата с половин атмосфера (хем беше с азот) и глупавия TPM нищо не казва. Все пак е 90 кинта.

 

Локо, разбира се :) Милан ги мразя, ама адски много...не знам що. За чистачката ще си помисля, защото нещо ми се струва че не седи мн добре на хечбек... А ТПМ-а като за 90 кинта ми се струва нормално, пък знам ли...може и да не съм прав.

 

аз имам седалки, ако на някой му трябват за технотеста мога да му ослужа

 

Благодаря за предложението, ще го имам в предвид ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ТРМ можеш да го сложиш, можеш и да не го сложиш, ама заради едното "седене" на задната чистачка да се откажеш от нея ще е върховната ти грешка в тази покупка. Повярвай - на мен, на PRR, на другите колеги - на хечбек и на Комби задната чистачка е чисто "MUST HAVE" - още на първия дъжд ще си спомниш за приказките ни, но тогава ако я няма - няма и да има значение - задното ти стъкло след 3 минути вече не може да го ползваш.

 

Вземи я тая чистачка, направи малко "компромис" със "седенето" и няма да съжаляваш - чистото задно стъкло ще ти спести много повече проблеми и неприятни изживявания отколкото да поглеждаш колата отзад и да си казваш - "абе не седи добре тая чистачка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ТРМ можеш да го сложиш, можеш и да не го сложиш, ама заради едното "седене" на задната чистачка да се откажеш от нея ще е върховната ти грешка в тази покупка. Повярвай - на мен, на PRR, на другите колеги - на хечбек и на Комби задната чистачка е чисто "MUST HAVE" - още на първия дъжд ще си спомниш за приказките ни, но тогава ако я няма - няма и да има значение - задното ти стъкло след 3 минути вече не може да го ползваш.

 

Подкрепям! :smt017

 

Иначе ето как седи чистачка на хечбек

004252254-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам седалки, ако на някой му трябват за технотеста мога да му ослужа

 

Седалките немогат да се ползват на други коли. Юнаците от ТЕХНОТЕСТ им набиват рамата-именно за да си плащаме по 810лв(толкова платих и аз)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям монтажа на задна чистачка. Вярно, хечбека, за разлика от комбито, не си нахвърля мръсотията на задното стъкло, докато се движи, но ако вали дъжд и си в града, чистачката доста улеснява, дори и да си цар на шофирана само по странични огледала. Същото важи и при снеговалеж. Сутрин, ако колата не е гаражна, задната чистачка би ти спестила допълнителното почистване на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Аз ще се съглася с van4o_zaguban4o, че задната чистачка не стои добре на новата октавия. А и според мен не е чак толкова нужна - но това си зависи най-вече от шофьора и от стила му на каране. Аз например огледалото в купето не го поглеждам изобщо, защото с това "вирнато дупе" на колата единственото което виждам назад е горната част от предното стъкло на колата зад мен (пък и обичам да си карам в леко "излегнато" положение). При паркиране поради същата причина изобщо няма смисъл да се поглежда това огледало (то даже и страничните огледала "хвърлят" само до дръжките на задните врати и назад колата се заобля). Та при "софийски гараж" разчитам на опита си и на онези чудесни сензорчета, пиукащи при опасност (а той van4o ще си ги има така или иначе).

 

Моля колегите Dereal, PRR, Mishelle да не ме нападат - просто споделям моето мнение. Нищо лично. smile159 smile159 smile159

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямам задна чистачка. Не ми липсва. Но пък - какво и плащаш- мисля, че беше около сто и нещо лева. Ако колата стои на открито си заслужава инвестицията.

Виж - горещо препоръчвам предните калобрани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За комбито съм сигурен, че чистачката е задължителна, но за хечбека, честно казано малко се очудвам, но все пак вие сте хората с опит и съм склонен да ви вярвам. Просто като я видях как седи на хечбека и нещо не ме изкефи....най-много пък да се прежала с една идея "по-грозна" Октавия :)

 

Аз също нямам задна чистачка. Не ми липсва. Но пък - какво и плащаш- мисля, че беше около сто и нещо лева. Ако колата стои на открито си заслужава инвестицията.

Виж - горещо препоръчвам предните калобрани

 

Като цена е 143лв. чистачката, но при толкова препоръки определено ще се поразмисля. :)

 

А м/удругото калобраните ги няма като допълнителна екстра в списъка. те от къде се поръчват или се копуват на място в ЕТ като докарат колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калобраните ги слагат ( след като предварително си ги поръчал) след като колата пристигне в България. ЕТ си ги слагат. Доплаща се трийсетина лева. Направо попитай за тях. Няма да съжаляваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се - със задна чистачка е по-добре отколкото без, независимо дали колата е комби, хечбек или дори седан. При комби е задължително.

Мойта няма задна чистачка и понякога ми липсва, когато има слой прахоляк и влага върху стъклото. В тия мъгли, това се случва редовно, когато колата цял ден е била паркирана на някое прашно място.

Но въпреки това, изобщо не ме кефи октавия хечбек с чистачка отзад и ако трябваше да избирам - едва ли бих си сложил. Като се раздвижи колата, стъклото поизсъхва, а и в крайна сметка - то може да се измие на всяка бензиностанция.

Т.е. - с чистачка е по-добре, но и без нея не е голям проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Orange!, вярно, че може да минеш през бензиностанцията и да го измиеш... обаче защо трябва да го правиш по няколко пъти при дълъг път - например до морето или дори до Пловдив (просто примерно)? Може и на пътя да спираш с един парцал и да си го чистиш, обаче пак - за какво ти е? Колата си я взел за да я караш повече отколкото да я обслужваш. В случая можеш да си спестиш доста време по "обслужване на стъклото", както и удобство само с доплащане на една чистачка.

 

Освен това не всеки път имаш времето да си позволиш този лукс - чистенето на задно стъкло. Всеки си имам моменти, в които бърза адски много и най-малкото, което иска от колата си е да спира, за да я чисти.

 

Също ми позволи да се усъмня, че като се задвижиш с 60-80км/ч отзад няма завихряне и водата не се лепи по стъклото. А водата от пътя всички знаем каква гнъс е. Напълно съм съгласен, че комбито пръска повече и му е жизнено важна, но и хечбека не е защитен от мръсотия.

 

Така че нека жертва 150лв и после да ни споменава с добро, отколкото да стане евтина работа, ама циганска ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.