Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Социологическо проучване - събор 09.2008


Recommended Posts

За, за, за :mrgreen:

Аз пък бих нагърбил отново Миро с организацията, защото от последните събори съм адски доволен от него, има вече тренинг и т.н. Т.е човек при хубавото се връща като го опита веднъж :lol::lol: А вече той ще каже дали е в състояние да организира... предполагам че да :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • BlackPearl

    8

  • Favorit

    3

  • GARDEMEISTER

    3

  • mecho_klecho

    3

Най-много писали в темата

Също така няколко човека от форума на МОСКВИЧ ме питаха кога ще ни е другият събор защото искат и те да се присъединят може и стях нещо да организираме.

 

Твърдо НЕ :!: smile019

 

Аз подкрепям Аньо,като цяло винаги всеки е добре дошъл,но такива общи мероприятия (като на Черни Осъм) не ми се нравят лично на мен?(Москвич,Лада и тн-мисля,че при 1900потребителя е тъпо да търсим други клубове,че да си позапълним редиците за събора)

 

Колегата skodko-ние на тази писта какво ще правим,ще орем по браздата ли?

:roll: Има предложения който не са лоши-трябва да се обмислят:Бузлуджа,Узана на мен ми се нравят стига да има организация.....

 

Аз съм за Сокола-че там поне сме се досагали-имаме връзки! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по 2 пъти годишно на едно и също място и все Миро да тормозим - не ми се вижда удачно. Оставете го малко на мира (бира) човека, та да има време да се разрови и да изрови по някой чарколяк, дето е обещал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА ,но мисля следното:

-да бъде само ШКОДА събор,без други марки;

-да бъде в центъра на България/като Соколския манастир да е през пролетта,а другите(есенните събори) да са на различно място!

-програмата да не е толкова "стегната",като Соколския(така ще облекчим и организатора/финансово и просто с ангажиментите)!Просто есенния събор ще е по-скоро с идея за опознаване на общността ни!

-да направим възможно да се опознаем по-лесно-общи маси/седенки/;

-да има добри условия за колите и хората/т.е. да не се ходи на някакви ниви да се състезаваме например!/

За мен лично най-важно е мястото да е в средата на Бг,защото вече всичко е някакви цифри и не може да си го позволява всеки през няколко месеца,а така на всеки ще му е еднакво близо/далеч!

Относно спането-да е в рамиките на разумното-цена=условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА ,но мисля следното:

-да бъде само ШКОДА събор,без други марки;

-да бъде в центъра на България/като Соколския манастир да е през пролетта,а другите(есенните събори) да са на различно място!

-програмата да не е толкова "стегната",като Соколския(така ще облекчим и организатора/финансово и просто с ангажиментите)!Просто есенния събор ще е по-скоро с идея за опознаване на общността ни!

-да направим възможно да се опознаем по-лесно-общи маси/седенки/;

-да има добри условия за колите и хората/т.е. да не се ходи на някакви ниви да се състезаваме например!/

За мен лично най-важно е мястото да е в средата на Бг,защото вече всичко е някакви цифри и не може да си го позволява всеки през няколко месеца,а така на всеки ще му е еднакво близо/далеч!

Относно спането-да е в рамиките на разумното-цена=условия

 

Идеята ти,Пепи,никак не е лоша.

Найстина е добре в годината да имаме един НАЦИОНАЛЕН СЪБОР(с избухване и награди и писта на Сокола-който да няма равен с другите мероприятия за годината) и един,или няколко други срещи който да са на различни места като идеята е да се суберем повече колеги и да има приобщаване на други членове.

 

Аз в по-горен пост написах и се придържам към идеята-че ако се прави Национален Събор2-трябва да е както трябва с всичките му "екстри" състезания,награди,конкурси.

 

Ако ще правим среща-важното е да е весело! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен събора трябва да е един и той да е Национален събор на клуба. Останалите сбирки, каквото е предложението за тази есен, можем да ги наречем примерно Национална сбирка или нещо подобно. Идеята - не сме чак такава маса народ, че да можем да си позволим 2 събора, в резултат на което, според мен, евентуален втори събор би бил доста "размит". Мисълта ми - едно е да се събират средства, да се влага труд, да се прави ъпгрейд (на организация и коли), да се натрупва нетърпение и всичко това след дълго чакане да избухне за 2-3 дена, съвсем друго (и далеч по-слабо) би било ако имаме такова мероприятие 2 пъти в годината.

За това мнението ми е - 1 Национален събор и колкото успеем да направим Национални сбирки ;)

 

колеги кажете нещо за моето предложение бе ;)

Колега skodko - не ми е целта да те засягам, за това не го и приемай така. Но:

1. Къде видя писта? Аз на твоите снимки видях поле. Как си представяш гонки със 100+ км/ч на трева?

2. Хижата - явно наистина не си представяш какво е това Шкода събор. "Дългата" маса, която си снимал няма да събере и 1/4 от гостите.

3. Пускаш предложение с покана. Добре, благодаря ти. Но знаеш ли какво е да ти се изсипят коли от цяла България, средно с по двама души на борда и да трябва ТИ като организатор да ги посрещнеш, да ги настаниш и т.н.?

4. Не става да кажеш "Елате, има малка хижа, поляна, всеки да се настанява където му е удобно, а за тези, за които няма места - на палатка...". Има хора с малки деца, има хора, на които не им харесва да спят на палаткта. Изобщо има много фактори, които явно не взимаш под внимание.

Във връзка с т.1 до т.4 - ела на някой събор и ще се убедиш в това, което съм написал. Събора е нещо прекрасно, но организацията е нещо АДСКИ трудно и най-вече времеемко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен събора трябва да е един и той да е Национален събор на клуба. Останалите сбирки, каквото е предложението за тази есен, можем да ги наречем примерно Национална сбирка или нещо подобно. Идеята - не сме чак такава маса народ, че да можем да си позволим 2 събора, в резултат на което, според мен, евентуален втори събор би бил доста "размит". Мисълта ми - едно е да се събират средства, да се влага труд, да се прави ъпгрейд (на организация и коли), да се натрупва нетърпение и всичко това след дълго чакане да избухне за 2-3 дена, съвсем друго (и далеч по-слабо) би било ако имаме такова мероприятие 2 пъти в годината.

За това мнението ми е - 1 Национален събор и колкото успеем да направим Национални сбирки ;)

 

колеги кажете нещо за моето предложение бе ;)

Колега skodko - не ми е целта да те засягам, за това не го и приемай така. Но:

1. Къде видя писта? Аз на твоите снимки видях поле. Как си представяш гонки със 100+ км/ч на трева?

2. Хижата - явно наистина не си представяш какво е това Шкода събор. "Дългата" маса, която си снимал няма да събере и 1/4 от гостите.

3. Пускаш предложение с покана. Добре, благодаря ти. Но знаеш ли какво е да ти се изсипят коли от цяла България, средно с по двама души на борда и да трябва ТИ като организатор да ги посрещнеш, да ги настаниш и т.н.?

4. Не става да кажеш "Елате, има малка хижа, поляна, всеки да се настанява където му е удобно, а за тези, за които няма места - на палатка...". Има хора с малки деца, има хора, на които не им харесва да спят на палаткта. Изобщо има много фактори, които явно не взимаш под внимание.

Във връзка с т.1 до т.4 - ела на някой събор и ще се убедиш в това, което съм написал. Събора е нещо прекрасно, но организацията е нещо АДСКИ трудно и най-вече времеемко.

 

smile162

 

1 Национален събор-който да е на Соколски Манастир и (дай боже повече) Национални сбирки!

 

smile162

 

колега Шкодко-в първата страница имаш пост със спането-по коли,на столове и палатки-както каза Юли-не е много удачно,има доста млади хора,който биха подкрепили идеята,но не забравяй,че има и възрастни с деца ипрочие който не можеш да набуташ как да е!

Абсолютно нямам нищо против-но просто организация не се прави така-Елате в Чирпан мн я яко-става да се видите от Пловдив и региона,но иначе.....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, нека да обобщим нещата досега и да добавя някои други предложения:

 

1. Национален Шкода събор - 1 път годишно, с всички екстри

2. Национални срещи - според възможностите, желанието и времето - без предварителна организация

 

Аз бих искал да добавя някои поводи за срещи:

1. Предвид предстоящата регистрация на клуба - Официална среща в София по повод регистрацията на Шкода Клуб БГ.

2. За собствениците на ретро-шкоди - Имам добро от г-н Орлин Пенев, считано от 12-то издание на класик рали "Нептун" наред с общото участие, да бъде сформирано паралелно класиране с отделен награден фонд - "Купа Шкода". Тази година ралито ще се проведе на 27, 28 и 29 юни 2008 с нощувка във Варна и в Приморско. Ако има достатъчно кандидати (поне 6 коли извън Варна + наличните варненки) мога да задействам нещата още следващата седмица.

3. Рали "България" - началото на юли - Белмекен, Юндола - за любителите на палатковия лагер - ние ще ви чакаме!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята да имаме един годишен Шкода събор със по-голяма организация - конкурси, състезания, грамоти, медали и т.н., който да бъде или пролетно или есенно време, но нека да има и още една национална среща, каято тази година примерно да бъде есента.

Като време е добре да е по-рано, примерно септември, докато времето е по-добро.

Като място аз нямам претенции, стига да си заслужва, готови сме да се включим.

Ако Миро поеме организацията ще е хубаво, защото се видя че човека е сериозен. Аз съм готов да се включа и помогна с каквото мога.

От тазгодишния събор съм много доволен от писта Междене и си мисля че е хубаво на всяка среща да има някакви подобни дисциплини, защото са интересни и забавни за всички, все-пак колите ни събират. Досега имахме драг, имахме майсторско управление и ще е чудесно ако за в бъдеще си направим нещо като писта/планинско на затворено за движение трасе. Може би когато имаме регистрация на клуба ще можем да изискаме нещо подобно от съответните общински органи/власти...

С две думи аз съм за, нека се организираме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на менние че е хубаво да има още една среща. Най-добре в централна българия. И си мисля че е хубаво да не бъде организирана като събора. Да бъде една или 2 нощи - музика на поляната, барбекю, добро настроение и много лъскави шкоди. Какво му трябва на човека?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че събора трябва да е ЕДИН. Останалото са периодични сбирки без кой-знае каква организация. Защо? Ми защото всички видяхме какво стана със сбирките в София като ги зачестихме много - няма никой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още доводи ЗА 1 национален събор и няколко национални сбирки:

И така,националния събор трябва да е 1 и да е през пролетта,т.е. по досегашната схема,защо?Защото този,националния, трябва да се различава по качество,многобройност,очакване,организация и събитие с национален мащаб!Защо пролетта,защото първо така се започна,т.е. вече сме отработили всичко на Сокола и то по това време на годината,второ-природата се съживява и е много красиво,някакси хората след зимата искат да избухнат и това не е лошо да съвпада с това мероприятие!Трето-за да е е национален трябва да има мнох=го почивни дни,да е голям по дни,а това освен през май няма как да стане през друго време на годината!Четяърто,знам че Докси има и през май ,но да се пътува през септември дотам сякаш е по-добре ,така че и това трябва да се вземе впредвид...т.е. ,ако някой ходи на Доксъ ще има възможност през следващата седмица на септември да разказва и да споделя на мини събора в Бг пресните си впечатления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лято сме канени в Гьор?Май Ванката се е зарибил да ходи.А гъркът от Рали БГ ни покани на рали Акрополис?

Аз лично много искам да посетя и да гледам Акрополис! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги,какво стана-темата нещо замря,ще има ли развитие,или ще чакаме догодина Сокола? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече сбирки, та макар и от национален тип = по-добри взаимоотношения, повече разходи, повече опит и най-вече по-високо тегло :lol:

Няма лошо!!! ;) Аз съм За. Този път ЩЕ ДОЙДА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво не ви харесва на Сокола smile166 Щом 1-вият събор е там, защо и 2-рият да не там? Всичко си има-хотел, поляна, Междене и т.н. Просто трябва майският да се казва "Сокола 2008-1", а септемврийският- "Сокола 2008-2" :mrgreen: Ай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм твърдо ЗА, без значение къде е. Но си мисля че най добре ще е септември месец на морето някъде. Има бол хотели и квартири на ниски цени по това време. smile112

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за 2ри събор не е лоша.Но и аз мисля,че мястото трябва да е някъде в централна България,за да има възможно най-малко недоволни по отношение на разтоянията :)Аз много съжалявам,че не успях да дойда на първия,а следващия ми се вижда доста далеч.Така че ако има сега Септември месец,ще съм 1ви там както се казва.А и вярвам,че и доста други колеги са на моето дередже.А отностно мястото,хубаво е да не е на Соколския,не заради други,а заради разнообразието,с което могат да се привлекат и колегите идвали на 1-я събор.Това е от мен.Поздрави и дано по-скоро се реши,че да има време за подготовка,щото без организация нищо няма да стане,ако ще и в Търново на Арбанаси да е и всичко да е Free :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги,какво стана-темата нещо замря,ще има ли развитие,или ще чакаме догодина Сокола? :roll:

 

Ми те горе-долу се изясниха нещата :D

Един национален събор годишно, пролетта на Сокола (както повелява традицията), на който да се съберем максимален брой хора, с яка организация, конкурси, състезания и всичко както си трябва ... т.е. там да е якото избухване 8)

Оттам нататък може да правим национални срещи/сбирки, когато има желаещи. Те ще са без конкурси, награди и т.н, за да са по-леки като организация, а и по-евтини.

Според мен, ще е добре да има възможност за състезания на тия сбирки - писта и/или майсторско, щото иначе ще трябва само да пием и да си чоплим колите :D

Може би е най-добре срещите пак да са в центъра на България, за да е еднакво удобно на всички, ако се търси по-голямо представяне. Ако пък желаещите са по-малко - се разбират където им е кеф.

От предложенията горе - Узана и Бузлуджа най ми допадат, ама там май няма писти в района ... може би чак Междене :D

На сокола е супер, но той си е за пролетния национален събор. На есен по-добре другаде за разнообразие.

Може и среща на морето лятото или ранната есен, но посещаемостта вероятно ще е по-малка.

 

Аз лично съм навит за сбирка през есента, че да се преброим преди зимата :D

Примерно края на септември някъде в средата на БГ или пък началото на септември на морето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е много подходящо събиране след 15 септември, когато започва учебната година :? .

Не че е непреодолим проблем, но дори и през уикенда две пътувания на некъси разстояния са си уморителни.

Пък и ще има домашни за подготвяне...

Сигурно има и други колеги с по-поотраснали деца - ученици, да кажат и те. :roll:

Аз дори и след тази дата няма да се откажа, но нека да пробваме да го направим преди нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека да е някаде юли-август и ето тук:

http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=22545

краднато от фиатите

 

За Хотнишката екопътека съм пуснал тема в съответния раздел. Наистина е страхотно красиво място, само че няма особено широк паркинг за много коли доколкото помня... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колите ще се съберат, но полянката пред водопада е доста скромна за не повече от 20-30 човека - иначе ще стане яако калабалък.

Иначе има и една къщичка направена но тя също е малка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, не, точно полянката е голяма, аз като ходих имаше освен нашата компания още 10-на човека и място за още много хора. Не е полянката проблема, а може би това че колите няма да са до нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.