Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете в избора-Octavia 2 1.9tdi или 2.0tdi?


Apokalypsis

Recommended Posts

Здравейте, колеги!Нов съм във вашия форум и предварително ви моля за разбиране.Скоро ще стана притежател на Octavia 2 :D.Изправен съм пред дилема обаче-че ще е дизел,то е ясно, но 1.9tdi или 2.0tdi.И в двата варианта ще бъде Elegance.Колата ще се кара всеки ден извънградско и ще се навъртат около 200км дневно.Интересуват ме мнения на притежатели на коли с такива двигатели-заслужава ли си да купя 1.9tdi заради по-ниския разход.Динамиката на двата двигателя също ме интересува.Скъпа ли е поддръжката им.От анкетата забелязах,че притежателите на 1.9tdi са повече от 2.0tdi-на какво се дължи това.Държа на сигурността и затова ме интересува ESP-то влиза ли в пакета Elegance,защото мисля да го поръчам.Изобщо каква си заслужава да прибавя към екстрите на Elegance?Въпросите са ми много,но знам,че съм на правилното място :D Благодоря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Apokalypsis

    19

  • димон

    5

  • gogata

    4

  • worldman

    3

Най-много писали в темата

Апратамент ли да си купя или къща?

Отговорът на въпроса ти е елементарен - естествено, че 2.0 TDI е по-добре, естествено, че 35к.с. повече е по-добре. Стига да можеш да си позволиш по-високата покупна цена и малко по-високият разход на гориво. Казват, че двулитровия гори масло, но това не е кой знае какъв проблем. ESP не е включено в елеганса и ако можеш е по-добре да го поръчаш. Към него има и с-ма за потегляне под наклон, която е готина. Друго - задна чистачка, евентуално 16' джанти (15' идват с гуми Матадор - пълно дърво, докато 16-ките идват с Бриджстоун), подгряване на седалките казват, че е хубаво, аз съм доволен от MAXI-DOT-а, TPM-а може да се каже, че практически не работи, еърбегове ако решиш, мулти волана е готин, особено с блутуут допълнението. Ами то екстрите са много. Ксеноните казват, че не са хубави, повечето хора си слагат допълнително. Ако мислиш и ти за такъв вариант си поръчай системата за миене на фаровете. Екстри много - пари да има ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 тди :D към пакета бих добавил + ESP + допалнителни еарбегове + 16' джанти заради гумите . Говорим за хечбек, нали? Говорим за механична скоростна кутия?

Това е идеалната служебна кола за дълъг път. Собстен опит :D

 

Не мога да кажа за сравнение на разхода и подръжката. Така или иначе подръжката е приблизително еднаква стойност - масла, филтри, накладки. Две години колата е гаранционна. След това зависи от шофирането и подръжката. При мен може да е без проблем, при някой магистрален хулиган може да е златна кокошка за сервизите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега NightSpirit какво имаш предвид с това-"TMP-а може да се каже, че практически не работи..."-има проблеми с темпомата ли?

ESP ще сложа задължително,а за гумите толкова ли са лоши фабричните-имам Michelin Alpin зимни 15" и главно поради тази причина си мислех за 15-ки.А тези заводските ще ги изтъркалям за едно лято.Чудя се заслужава ли си поръчката на кожен салон и колко струва това удоволствие?Колко броя са стандартните еърбеци и скъпи ли са допълнителните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TMP(не съм сигурен дали всъщност не се пишеше TPМ :roll: ) e система, която следи за налягането на гумите. При по-спортно шофиране, както и при шофиране по лоши пътища(каквито в милата ни Родина не липсват), въпросната система не работи коректно.

 

Стандартния брой еърбези, ако не греша е 4 - челни и странични за водача и пътника до него. Повече, никога не са излишни, да не дава господ да се ползват по предназначение.

 

На мнение съм, че стига да можеш да си го позволиш, излишни екстри няма. Относно въпросите ти за цените на различните екстри - мисля, че ще ти бъде от полза да отидеш до Еуратек и да си вземеш ценова листа+списък с екстри срещу допълнително заплащане. Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме ще то отговоря вмасто колегата, ако някаде греша да ме поправят :D

 

ТМР - това е показател за нялягането в гумите.

Темпомата е савсем друго. Голямо удобство си е. И работи без грешка :D

И двете са включени е пакета Елеганс / Така мисля , това може лесно да се провери на място в ЕТ/

 

Ако поръчаш колата с 15' колата идва с гуми Матадор/може и да стават за лятото при внимателно щофиране/ ако вземеш 16' гумите са хубави - Бриджстоун. На твое място бих взел допалнително метални джанти 15' за зимата и пак ще ти влязат в употреба наличните гуми. Освен това има значение височината на гумите.

 

Кожен салон - ти си решаваш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом е за извънградско 140к е по добре а еспто май се доплащат към 700лв според мен колата е достатъчно тежка и стабилна

и есп е излишно аз карам доста бързо и никога не съм имал проблеми с

с моита октавия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за грешката-все още не съм запознат със системите на Skoda.Aко тази система е включена в елеганса-добре,иначе не смятам да я поръчвам допълнително.А за въпросните 16"-лети ли са или тенекиени,гумите предполагам са Bridgestone Turanza :)

Колега skodafen не смятам,че за сигурността трябва да се икономисва,нали;)-съгласен съм да няма парктроник,но държа на ESP-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен колата е достатъчно тежка и стабилна

и есп е излишно аз карам доста бързо и никога не съм имал проблеми с

с моита октавия

 

Доста глупаво изказване. Почти толкова, колкото, бисера на един таксиджия, който ме вози скоро, че ABS е напълно излишна екстра :D . За справка - намери в youtube сравнението на Fifth Gear за това как се държи една и съща кола с и без ESP.

 

 

Apokalypsis, 16" са лети. Може да избираш между няколко модела, ако не греша. Гумите са Bridgestone Turanza, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gogata съгласен съм с теб-пътища всякакви-не знаеш кога ще стане белята.Относно Fifth Gear,изглежда и ти си им фен-старият Тиф знае най-добре как се шофира без ESP;)

Все още нищо за 1.9tdi-има ли основателни предимства пред 2.0tdi.Моля собственици на октавии с по-слабия агрегат да споделят мнението си-колко горят и двата наистина.

Возил съм се на Пасат 2.0tdi и знам,че върви много,та въпросът ми е достига ли ви мощността на 1.9tdi(не става въпрос за гонки,а за избягване на критични ситуации на пътя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да за есп имате право и съм съгласен с вас а ако може поръчай я с

гуми дънлоп много са добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPM - tyre pressure monitor

Извинявам се за грешката, но в бързината съм разменил буквите. Темпомата си работи прерфектно. TPM-а поне при мен при разлика от половин атмосфера изобщо не реагира. НЕ е включен в елеганс или поне не беше преди точно 1г. защото аз го поръчвах допълнително (92лв. ако не се лъжа, поне е евтин)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да за есп имате право и съм съгласен с вас а ако може поръчай я с

гуми дънлоп много са добри

 

Колега skodafen за Dulop SP Sport 01 ли говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че кавам бензинова кола и не мога да дам обективно мнение по въпроса, все пак ми се струва че 1.9 ще ти бъде достатъчен от където и да го погледнеш. До колкото чувам разходът му е по-малък, разбира се не с много, но при тези цени на горивата предполагам се усеща. Другото "предимство" според мен на 1.9 е по-малкия данък - при 2.0 отиваш на доста по-сериозна цена. Често се возя в О2 на един приятел, която е с 1.9 двигател и смея да твърдя че като динамика колата е супер.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!Нов съм във вашия форум и предварително ви моля за разбиране.Скоро ще стана притежател на Octavia 2 :D.Изправен съм пред дилема обаче-че ще е дизел,то е ясно, но 1.9tdi или 2.0tdi.И в двата варианта ще бъде Elegance.Колата ще се кара всеки ден извънградско и ще се навъртат около 200км дневно.Интересуват ме мнения на притежатели на коли с такива двигатели-заслужава ли си да купя 1.9tdi заради по-ниския разход.Динамиката на двата двигателя също ме интересува.Скъпа ли е поддръжката им.От анкетата забелязах,че притежателите на 1.9tdi са повече от 2.0tdi-на какво се дължи това.Държа на сигурността и затова ме интересува ESP-то влиза ли в пакета Elegance,защото мисля да го поръчам.Изобщо каква си заслужава да прибавя към екстрите на Elegance?Въпросите са ми много,но знам,че съм на правилното място :D Благодоря ви предварително!

 

Като ще караш само извънградско що не помислиш над бензиновия вариант? Поне ще си направиш кеф на душата ...А разхода няма да е кой знае колко по-голям !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам,мисля си,че дизеловите двигатели на VW са по-усъвършенствани.дори и помпа-дюза-а за бензина четох статия на AUTOBILD,кадето карат octavia 2 combi до 100 000km,разглобяват я и си казват мнението и според тях 1.6FSI e слаб за купето,а за бензинов вариант като си мислех на него се спрях-това ме отказа от бензина.

Колега димон твойта Skoda май е дизел-ако е така с какъв двигател си-сподели впечатления-разход.Не ми изглеждаш много ентусиезиран от твоята октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TPM Tire Presure Monitoring - система за следене налягането в гумите - ПЪЛНА ИЗМИШЛЬОТИНА. Аз я имам и ГАРАНТИРАМ, че не работи. Направена е на принципа на следене еднаквата скорост на въртене на колелата (с датчиците на ABS-а), но нещо е недоклатена. Забелязал съм, че настройката й (демек натискане на бутона и "обучението на колата" за еднакво налягане /въртене/ може да стане и на място :?: :?: :?:) Спуках дебело една от предните гуми - бая голям болт и по време на движение "разбрах" за повредата. Системата не гъкна :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Фактически ще повторя NightSpirit по-обстойно: Никоя друга екстра не е излишна според мен.

Джантите (ако вземеш и 17" още по-добре) задължително с хубавите гуми.

Защита за лоши пътища АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (въпреки, че някои колеги ще поплюват тук за стабилността на колата). Нека да се качат при мен и при 220 км/ч на м-ла "Хемус" да ги повозя на завоите да видим дали съм нестабилен.

Задна чистачка - супер полезно.

Предни калобрани - ЗА. Твърдо

Подгряване на седалките - супер глезотия

Ксенони - НЕ! Прекалено са скъпи за поведението си. Моите не са заводски (оригинални PHILIPS) и светят ПРЕКРАСНО без да заслепяват насрещните

Пръскалки на фаровете (от казаното по-горе - задължително)

МаксиДОТ и мултиВОЛАН - несравнимо удобство

ESP - най-важната екстра в колата. НЕСРАВНИМА Е! В началото не и се доверявах много, но след 10 000 км. (и доста спасени ситуации) твърдя, че сега и се доверявам на над 90 % (оставям все пак и нещо на моите крака и ръце :mrgreen: ). Карането с ESP е коренно различно от това без.

Затъмняване на оледалата, Сензор за дъжд, темпомат и светлинин асистент - даже започва да доскучава на човек като кара и колата прави сама някои от нещата. На пръв поглед глезотии, но веднъж свикнал с тях - никога не се отказвам.

Кожен салон - НЕ (въпрос на вкус, освен това кожата на Шкода по мои наблюдения не е една от най-добрите).

 

Всичко е въпрос на преценка и личен избор, вкус и възможности. Успех при избора и да се похвалиш като дойде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и нека и аз да се включа с няколко думи. Преди 3 седмици взех такава Октавия 2.0TDI- Elegance на лизинг от Еуратек. Еми на мен колата страшно ми харесва и не мога да кажа лоша дума засега, а и все пак я карам отскоро. По- добре е по въпроса да се изкажат колеги, които от дълго време карат модела и с единия и с другия двигател. Аз взех допълнително mp3 Stream, заводската аларма и джанти 16" модел " Lyra ". С 15"-ки джанти според мен вида на колата не е много добър, а 17"- ки и седят супер, но при нашите пътища и цените на 17 гуми избрах оптималния вариант- 16". Гумите са " Bridgestone- Turanza ER300/205/55/16/ с борд и са много по- добри от Матадора.

Ако си решил да добавяш допълнителни неща към елеганса, според мен има на какво да се спреш и то да си заслужава. Аз взех кола, която беше в наличност и не съм добавял нищо друго заради отстъпката от 2500лв. за Великден за коли на склад. Добавиха ми към цената нещата, които се водят екстра, а именно цвят металик, заводската аларма, mp3- то и джантите. Елеганса има доста екстри и на мен са ми предостатъчни. Допълнително има доста на брой дребни неща, които са хубави но и вдигат немалко цената на колата. Ако оставим парите настрана бих избрал и ESP, Maxi- Dot дисплея на бордкомпютъра, мулти кожен волан, задна щора и май нищо друго.

Относно 2.0 дизела мисля, че е идеален за това купе и колата е доста пъргава с него. Все пак е 140 к.с., но и теглото е около 1,5 тона. За 1.9 105 к.с. не съм карал и не давам мнение. Би трябвало да върви доста прилично и с него щом го монтират, а и е по- икономичен и за гориво и за данъци и т.н. Ако колата ще се покарва добре и извънградско и магистрала 2.0 мисля да е по добре, а и е 6 скорости.

Наи- хубаво е да се допиташ до още хора, а и защо не да покараш октавията и 1.9 и 2.0 и сам да добиеш представа.

Успех в избора и да пишеш като избереш и вземеш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 1,9TDI и съм много доволен особено при изпреварване а за разхода да не говоря.Гумите Матадор наистина са боклуци но това според мен не е проблем.Колата ми е Елеганс ,не съм карал 2.0TDI но смятам ,че е добро съотношение на цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 естествено.колата тежи 1335кг.точно.Разхода ми е 5,7 средно.не ги слушай за маслото и 1,9гори колкото 2,0.За динамиката -разликата е значителна.За гумите /17-ки/с 15-ки с тоз голям балон -ОПАСНО ОЛЮЛЯВА :!: :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с ЕТ Пловдив и ми казаха,че имат налична сребърен металик-хечбек октавия2-2.0tdi Elegance с maxi-dot дисплей,16'' л.джанти,аларма и частичен кожен салон-тези екстри натварват цената с около 2800лв.Но нещо важно-няма налична с ESP,включително и тази,та въпросът ми е да чакам ли максимум 70дни за поръчкова(които ще бъдат може би и 90),или да затворя очи и да взема тази наличната :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста труден въпрос. Ако ти се чака - чакай. Поне ще бъдеш удовлетворен, че си взел ТОЧНО такава кола, каквато си искал. На мен не ми се чакаше и взех налична. Резултата - в момента ме яд, че не съм поръчал някои глезотийки :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.