Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете в избора-Octavia 2 1.9tdi или 2.0tdi?


Apokalypsis

Recommended Posts

Колеги не сменяйте темата на рубриката ми-давайте мнинея или впечатления за О2 1.9tdi :D

 

 

Няма, няма - ако я сменят - ще я върнем в рамките :mrgreen: А пък и по темата за ОТОРИЗИРАНИТЕ ОТ ЕТ СЕРВИЗИ И ЧИП-ТУНИНГА ИМА ОТДАВНА ПИСАНО МНООО-О-О-ОГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Apokalypsis

    19

  • димон

    5

  • gogata

    4

  • worldman

    3

Най-много писали в темата

Колеги,извинявам се за невежеството,но видях в mobile.bg да се продава О2-1.9tdi с 6ск комби 4x4-това възможно ли е или само комбитата 4x4 1.9 имат 6ск :? [/b]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само комбитата 4х4 са с 6 скорости, но за сметка на това - всички :mrgreen: . Скоростната кутия на 4х4 дизел е еднаква и за 1.9, и за 2.0 двигател и няма начин да вземеш 4х4 с 5 скорости - още на старата след смяната на 1.9 - 90кс с 1.9 PD 100кс смениха скоростната кутия с 6-степенна.

 

Старата 4х4 не съм я карал и не знам как са предавателните числа, но на новата е някаква бутафория - не виждам защо 4-а и 5-а са толкова близо, че почти няма разлика - има-няма 100об/мин. Изглежда сякаш просто са искали да кажат, че имат 6 скорости - едната от двете може директно да се пропусне :!: :!: Просто изнасилена 6 степенна кутия. На обикновеното 2.0 дизел 6-те скорости просто те водят и са много добре смятани - при смяна на моята с 5 скорости нямах никакъв проблем при първо каране с 6, пък с 4х4-то се зорих до последно (за около 30 мин "кръгче").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа дали скоро skoda ще започнат да монтират CR-дизели на О2?

Изобщо добре ли е да изчакам дотогава или да я взема PD?

Вижте,пред себе си държа каталога на О2 и гледам за цвят.Наби ми се на очи Island green metalic 3k3k и Cappuchino beige metalic 4k4k.Какво мислите за тези два цвята?Гледам също и за сд-то.Елеганса с Melody ли пристига или със Stream?Заслужава ли си да си поръчам частичен к.салон за 1300лв. или само текстил е най-добре?

Благодаря ви! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За CR дизелите от Еуратек ми казаха, че чакат скоро vRS - 170кс да дойде с CR и възможност за DSG. За по-малките вероятно ще забавят, защото не са върха на сладоледа, а и отделят по-малко вредни емисии. Лично аз харесвам необуздания характер и звук на PD - като наближи 1800 оборота започва съвсем спокойно да полудява и бръмчи сърдито - все пак ИСТИНСКИ двигател има под капака ;) и често задейства ASR-a ;) така че ако трябваше сега да взимам или да почакам за CR - пак бих си взел PD :mrgreen:

 

И малко от категорията авто-митове и легенди - CR имал повечко проблеми с лошата нафта - запушвали се дюзите и тн. Като гледам HDI-то на тъста ми, което на почти 170 хиляди само в БГ и не са сменяни дюзи май не е много достоверно.

 

Цветовете които си избрал са хубави, на мен повече ми допада Island Green Metallic 3K3K - въпрос на вкус. Моята е Октавия 1, но цвета е Highland Green Metallic - 7A7A и си я харесвам ;) . Мислехме да вземем кафяв, но имаше един страхотен Sahara, който не знам защо вече не предлагат пък беше супер и се отказахме от капучиното. Все пак въпрос на вкус и можеш да се загледаш по Октавиите пътищата да ги видиш ;) и сам да си прецениш.

 

Всички нива на оборудване (ОСВЕН L&K и vRS) идват с Радио "Baj Mangau" или "Golf 3-ka Pernik - от съседа по кола с отворен прозорец"т.е. БЕЗ. Не знам защо е така, още повече, че Елеганс има парктроник, който излиза на дисплея на радиото, а пък трябва да си го доплащаш - без значение какво радио искаш - само L&K и vRS идват с радио. Нищо, че на всякъде пише "ПОДГОТОВКА за радио с Еди-колко-си колони" - само колоните идват, радиото - НЕ. И радиото почва от 526лв за Мелоди без МР3 дори. Лично прецених, че е по-добре да си доплатя за "сервизна кутия" или както го наричат за таблото и да си купя сам касетофон, който ми харесва вместо да взимам фабричен с МР3 за 769лв. Но и това си е пак въпрос на личен избор.

 

За кожения салон - лично не харесвам кожа и затова не ти я препоръчвам. Лично. Но не бих се отказал от "Малък кожен пакет" или "салон" беше - не помня - кожен волан, кожен лост на скоростите и кожена ръчна. Май към 300лв.

 

Това е от мен, пък като все пак се спреш на нещо - пиши и после снимки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа по темата.

 

Аз бих ти препоръчал да изчакаш няколко месеца и да вземеш фейслифта, който ще бъде представен есента и с малко късмет ще го има на панаира в Пловдив с готини отстъпки.

 

Колкото до двигателя - 1.9 си е супер як двигател, монтира се на много модели от групата и доколкото чувам от познати е многоиздържлив. Аз съм много доволен и от разход и от вървене. Според мен разликата в цената с 2.0 не е оправдана. За тия пари ще я наблъскаш с екстри.

 

Аз лично се спрях на вградено MP3 защото не ми се налага да се занимавам с панели и освен това дисплея си има супер функции. Другата готина екстра е MAXI-DOT-а, малкия кожен пакет и 16-инчовите джанти ;-)

 

Успех с покупката ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.