Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете в избора-Octavia 2 1.9tdi или 2.0tdi?


Apokalypsis

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Apokalypsis

    19

  • димон

    5

  • gogata

    4

  • worldman

    3

Най-много писали в темата

А някой знае ли случайно дали се задават промоциики от ЕТ в скоро време-някакви сезонни намаления за лятото например или отстъпки за налични автомобили :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...та въпросът ми е да чакам ли максимум 70дни за поръчкова(които ще бъдат може би и 90),или да затворя очи и да взема тази наличната :?

 

Моя съвет - изчакай! Ако не го направиш с всяко сядане в колата ще си мислиш "а защо не изчаках"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих с ЕТ Пловдив и ми казаха,че имат налична сребърен металик-хечбек октавия2-2.0tdi Elegance с maxi-dot дисплей,16'' л.джанти,аларма и частичен кожен салон-тези екстри натварват цената с около 2800лв.Но нещо важно-няма налична с ESP,включително и тази,та въпросът ми е да чакам ли максимум 70дни за поръчкова(които ще бъдат може би и 90),или да затворя очи и да взема тази наличната :?

 

Аз доколкото разбрах когато взех октавията промоциите/отстъпките от цената/ са само за налични автомобили на склад и май са почти целогодишни, само дето ги редуват. Така беше и покрай Коледа, ако не се лъжа, та чак и до този момент. Разликите които виждам са примерно, че или е с безплатно автокаско за първата година или 2000-2500 намаление. То каското си е 2000 лева и в момента е такава промоцията каско+ 7 дневна почивка. За коли с поръчка хем се чака 1-2 месеца, че и повече, хем май няма намаление, а 2000-2500 е немалка сума. Тази октавия дето спомена е супер според мен. Аз се бях спрял на антрацитния металик или на сребристия и взех по- тъмния, но и другия много харесвам. Максидота е хубава екстра и показва доста по- добре информацията, а и има разни менюта и допълнителни неща. Джанти 16" също седят добре. За полукожения салон незнам. За мен не е толкова необходима екстра и не бих доплащал за него. Лично по харесвам текстилната тапицерия, но след като го има, ако ти харесва може да го вземеш. В крайна сметка, ако можеш да прежалиш намалението си поръчваш колата с ESP-то и чакаш доставката, а ако не вземаш веднага. ESP- то си е екстра, която си заслужава и не е безбожно скъпо/ 715лв. беше май /, но не мисли че върши чудеса, защото ти държиш колата на пътя и нищо не замества разумното шофиране. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма ли е разликата в разхода на двата дизелови агрегата?Имате ли реални данни за макс.скорост и ускорение.Еластични ли са при ниски обороти? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма ли е разликата в разхода на двата дизелови агрегата?Имате ли реални данни за макс.скорост и ускорение.Еластични ли са при ниски обороти? ;)

Не съм карал 2.0 ТДИ, НО за сметка на това карам 1.9 ТДИ...Преди малко се върнах от Слънчев Бряг - Бургас...Ем, 200км/ч си ги лепи без проблем, че и още малко може...За набирането до 180км/ч си има добър ряз, даже доста добър! Има едно единствено нещо, което ме дразни и това е шума на 150км/ч, вие едно такова, докато при 120-130км/ч НЕ СЕ ЧУВА двигателя направо КЕФ!... При 2.0 тди предполагам този проблем няма да го има заради 6тата скорост ама знае ли човек...другите да кажат. Иначе конкретно засичане от 0 до 100 км/ч не съм правил, но предполагам около 10 секунди...тук ще те излъжа. При ЯКО каране от Бургас до Казанлък 200км разстояние, по магистралата(40км) с постоянна скорост 160км/ч и по едно време за 3-4 минути 200км/ч, както и след това при постоянно изпреварване - газ-спирачка(знаеш как са пътищата по морето) ми даде среден разход 5.7л./100км.

П.С. Аз не знам какво се чудиш, ако имаш парички за 2.0 тди, както и за изхранването й след това, взимай нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно единствено нещо, което ме дразни и това е шума на 150км/ч, вие едно такова, докато при 120-130км/ч НЕ СЕ ЧУВА двигателя направо КЕФ!... При 2.0 тди предполагам този проблем няма да го има заради 6тата скорост ама знае ли човек...другите да кажат.

 

Това го има при почти всички коли, карал съм и бензини и дизели има моменти при 120, 130, 140 за всяка кола си е индивидуално, но сякаш колата иска повече газ, става по-шумна и леко тресе.... на мойта същата като твоята това се случва при около 140.... ако съм със 150 нямаа ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже малко по нагоре стана дума за данъка да ви кажа. За 1.9 двигателя преди два месеца платих 228,23 лева. Не знам колко е за 2.0, но мисля, че е поне към 300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,чудя се възможно ли е да се поръча O2 1.9tdi с 6-степенна ск.кутия-защото ако може ще е супер и спестявам 3хилки така :D

А 35-те кончета в повече къде остават :?: , още повече, че разликата в цената м/у мойта (от подписа) и дизеловия RS е 10 700 левчета за 30 кончета и някоя и друга "глезотийка"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,чудя се възможно ли е да се поръча O2 1.9tdi с 6-степенна ск.кутия-защото ако може ще е супер и спестявам 3хилки така :D

Виж това ще е перфектен вариант!!! На 1.9 и трябва точно една 6 скорост и направо заспива дори смятам, че ще върви повече като максимална скорост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление 1,9 TDI с 6-та скорост се нарича GOLF 5. :( , Ама той пък си няма багажник и разни други неща . При голфовете само 90-те коня 1,9 TDi се предлагат с 5 скорости.

Мисля , че не може О2 Elegance 1,9 TDI да се поръчва с 6 скорости.

А пък , ако се предлагаше със 6-та скорост :D , представете си какъв разход биха написали в каталога ....примерно 3,9 л/100км , което щеше да е доста смешно... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . не че сегашния (4,2) съм го достигал... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще се спра на 1.9-цената му е по-изгодна за мен,а разликата от 3 000лв. м/у него и 2.0 ще запълня наполовина с екстри без кожа,ксенон,TPM и темподобни.Някой знае ли дали в ЕТ-Пловдив имат О2 1.9tdi-тестова :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали в ЕТ-Пловдив имат О2 1.9tdi-тестова :?

 

Звънни ги питай просто. Доста популярен модел е, съмнявам се, че нямат регистрирани Октавии за тест-драйв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Някой знае ли дали в ЕТ-Пловдив имат О2 1.9tdi-тестова :?

 

Аз не знам... , ама ако ти се минават още 100км ела до Казанлък, ще ти дам да караш на воля , ще те пусна и на дупки и нанагорнища. :)

Безплатно. Мога да изказвам и неутрални мнения , а не като дилърите.

Октавия 2 Елеганс 11.2007 - 1,9 TDI - 9000 км -нова , не вярвам да имат тестова в по-добро състояние . ;)

 

На тестовата , която аз карах на магистрала за 11 минути добих само впечатление от подреждане на скоростите . Друго си е да покараш из ДУПКИТЕ на шибаната ни РОДИНА . !!!

Заповядай ! Пиши на ЛС , ако си заинтересован ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже малко по нагоре стана дума за данъка да ви кажа. За 1.9 двигателя преди два месеца платих 228,23 лева. Не знам колко е за 2.0, но мисля, че е поне към 300.

 

 

Такова, ...от догодина данък за 1,9 ТДИ мисля , че дори няма да има ( става дума за МПС до 5 г ), защото хем не е много коне , хем има най-малко вредни емисии. Стига да не мине пътя черната котка на общинските съветници и да не закъснеят пак с предложенията . :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димон Благодаря ти за поканата все пак,но скоро няма да имам път към теб-сигурен съм,че мога да разчитам на твоето експертно независимо мнение за октито :D и все пак двигателя разгръща ли добре мощността си-пъргав ли е и достатъчен ли е за купето?Утре ще отскоча до ЕТ и ако имат налична 1.9 ще я пробвам :mrgreen:

Хора,вие сте страхотни,давате ми супер полезни съвети и така ми помагате изключително много в избора.Благодаря на всички,които отделиха от времето си,за да ми помогнат.Надявам се като я поръчам да не чакам повече от 70дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в договора ти пише 70 дни, до 70 дни ще дойде. На мен ми казаха 90 а дойде на 89ия...

 

И да се похвалиш като я вземеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в договора ти пише 70 дни, до 70 дни ще дойде. На мен ми казаха 90 а дойде на 89ия...

 

И да се похвалиш като я вземеш!

 

Разбира се-първо това ще направя :mrgreen: Само да я поръчам и да дойде миличката :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в договора ти пише 70 дни, до 70 дни ще дойде. На мен ми казаха 90 а дойде на 89ия...

 

И да се похвалиш като я вземеш!

 

Разбира се-първо това ще направя :mrgreen: Само да я поръчам и да дойде миличката :mrgreen:

Ако си поръчаш 1.9 ТДИ...ще я имат на склад до 2 седмици ще я вземеш и гледай да хванеш и някоя отстъпчица! Ако слагаш допълнително екстри над Елеганса примерно тогава вече 2та месеца чакане не ти мърдат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек ,като си решил вземай наличната. :!: :!: :!: :!: За какъв ти е това есп само да те обърка с корекциите си.Нали и ма абс и аср.Като гледам и гледаш към 1,9 да спестиш някой лев.2,0 е с голямото турбо и голям колер и дюзи и може и доста по мощна да стане,а да плащаш данък за 140.Айде към ЕТ НЕДЕЙ УМУВА ПОВЕЧЕ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление 1,9 TDI с 6-та скорост се нарича GOLF 5. :( , Ама той пък си няма багажник и разни други неща . При голфовете само 90-те коня 1,9 TDi се предлагат с 5 скорости.

Мисля , че не може О2 Elegance 1,9 TDI да се поръчва с 6 скорости.

А пък , ако се предлагаше със 6-та скорост :D , представете си какъв разход биха написали в каталога ....примерно 3,9 л/100км , което щеше да е доста смешно... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . не че сегашния (4,2) съм го достигал... ;)

 

 

Аз съм го достигал, ама беше голяма мъка :D

 

Ей така за експеримента карах София Пловдив по магистралата със скорост 90-110 някъде. От време на време вдигах малко повече за изпреварване на някой, за да не задръствам лявата лента.

 

 

1.9 като е пълна колата не е толкова добър. Забелязал съм, че като се качат 4 човека с багаж почва да не е толкова еластичен и разходът се качва с литърче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

1.9 като е пълна колата не е толкова добър. Забелязал съм, че като се качат 4 човека с багаж почва да не е толкова еластичен и разходът се качва с литърче.

 

Да, така е ...Особено при потегляне на баир пък.

 

Интересно обаче , днес карах 1,9 ТДИ 4X4 с 6 скорости ...пак 105 коня ...ма 60 000км (комби) и ми направи впечатление с каква лекота потегля колата , без да се пъне , даже не потрепва съединителя при тръгване без газ . Дали се дължи на друг тип съединител или кутията е с по-къси скорости , обаче е върхът. Колата е купена на старо вчера от София '2006 г .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.