Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Zelenka-The green arrow powered by Lada engine.


FleXos

Recommended Posts

Зеленка отново е в бокса за поредното подобрение.

В менюто този месец е замислено подменяне на досегашната 4-степенна скоростна котия с 5-степенна и смяна на стандартния 120-ков мотор с ладов.

Ето и първият снимков материал:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642

На снимка 12 се вижда как колегата PVV се готви да и го начука с теслата :D

 

PRR: Темата е преместена от раздела "Проекти". Смяната на двигателя е по-скоро тунинг отколкото цялостен проект. Ако се заформи като такъв ще бъде върната в "Проекти"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • FleXos

    22

  • PVV

    7

  • anastas

    5

  • bega4kata

    5

Най-много писали в темата

Колега-ладов мАтор на Шкода=богохулство!

(за някой колеги) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фланец има,вгледай се на една от снимките го има още е на блока.Мотора като за начало май ще е 1300 но в последствие може да е някоя Италянка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Dj Blacky, колега още на времето Шкода са купили патента на ладовия мотор и са му направили онази прословута разработка на Металекс. В последствие този мотор е слаган или на 130 РС или на 130ЛР .От това искам да изкажа едно лично мнение и то е, че когато на Шкодата чехите са слагали ладов мотор Vw още не са си и мечтали да притежават Шкода.

Ако поставянето на Ладов двигател на Шкода е богохулство то слагането на Vw е не по малко оскверняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица Зеленка ме гонеше по Шуминското плото , пък сега колега FleXos - не знам, бая разглобена ми се вижда. smile173

Ще следя с интерес сглобката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го казах съвсем в рамките на шегата,Ти май се засегна,опресни ме с малко предистория и маркетинг.

Не съм искал да те засягам.(айде да не ти разшодняшам темата)

 

Поздрави и успех с проекта!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още на времето Шкода са купили патента на ладовия мотор и са му направили онази прословута разработка на Металекс. В последствие този мотор е слаган или на 130 РС или на 130ЛР .От това искам да изкажа едно лично мнение и то е, че когато на Шкодата чехите са слагали ладов мотор Vw още не са си и мечтали да притежават Шкода.

Ако поставянето на Ладов двигател на Шкода е богохулство то слагането на Vw е не по малко оскверняване

smile091 smile091 smile091

извинявай румба, ама ти дан си пил нещо, дет не е за хора...?

то си е твоя работа какво ще си слагаш на колата, сигурно си я подържаш по - добре от моята (която се оказа, че върви и без масло, щото росен не го проверява редовно...), но защо ладов мотор? фаворитовия също е 1,3, монтирваш му едно валче и си ти...

пък това за RS и LR по - добре си го изтрий от поста...

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де изказах се неподготвен, не е 130Лр или 130Рс но е Гард.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6816

 

И все пак си мисля, че съм чел една статия някъде из нета за една 130Рс с въпросния мотор дето беше спечелила някакво добро класиране из европейските ралите по онова време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сектанти мръсни ладовия мотор бил кофти

това е в музея на шкода с ладов двг и мокри полуоски :lol::lol::lol:

skodaMTX1-01rearl.jpg

етова е шкода от формола 3 пак с ладов двг

SKODAF3ENGINE.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма значение какъв двигател ще се сложи. Важна е смелостта и желанието за промяна, което повечето от нас намат/включително и аз/ , така че ако можеше да намери и двигател от совалка щеше да сложи Румбата.

Браво, и успех в начинанието! smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си го струват ладовия мотор. Аз съм карал Рапид с 1.3 Лада и трябва да ви кажа, че с оригиналния мотор вървеше в пъти повече!!! Тъпи руснаци :evil: ...

 

Не си прав за ФВ моторите обаче. Нека да е богохулство ама отзад да имаш някой KR да те бута... пък тогава да видим що е "happy tail car" ;)

 

Иначе поздравления, че си решил да скачаш в джаза :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре 1.3 самара е 65к.с. как да невърви :!: частите по евтини, мотора здрав вие кво искате няква изгъзица с основен ремонт за 700лв. а :?: а данегорорим колко разпилване държи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключих с част от подготовката преди да започне масовото зглобяване на обратно и ето какво съм постигнал:

-Подготвих ръкавите и полуозките като им смених съответните лагери.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&photo=19

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&photo=17

 

-Направих си и едно байкарско подобрение, като смених оригиналната броня за жилото на газта със спирачна от колело и постигнах много мек и плавен(без накъсвания) ход на педала.Предимството на тази броня е че има тефлонова втулка вътре.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&photo=16

Ето и снимка на фланеца.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&photo=18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се чудя защо упреквате Румката,тва не е кат да смениш ремък все пак,пък кво като е ладов моторят нали пак си е шкода.Румка от мен успех и ако има есенен събор да е на лице хвърчилото да го видим. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре 1.3 самара е 65к.с. как да невърви :!: частите по евтини, мотора здрав вие кво искате няква изгъзица с основен ремонт за 700лв. а :?: а данегорорим колко разпилване държи

 

Абе Насе, хубавите неща стават с пари. Страхотните с много пари... А замислял ли си се, че кутията на Рапида и на Самарата може да са различни и оттам да става адски муден с 1.3 мотор :idea: ;) . Понеже наистина беше голям труп горкия...

 

П.п.: Колега, никой не го упреква, само лека критика ;) . Аз лично не бих допуснал която и да е от Шкодите ми да има нещо общо с руски автомобил :x (лично мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да вметна нещо-двг-то от Лада е само временен вариант.Както каза Redline, хубавите неща стават с пари а най-добрите с много пари.

И ако може да помоля споровете относно какъв двигател бихте избрали за Шкодите си да ги водите на лични или пуснете друга тема.

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е ладов този мотор.Шкода е.С ладов мотор Шкодите са се състезавали в клас 1600 :!: 130рс няма с ладов мотор.-нейния 1300 двувалов мотор е направо шедьовър-много як-красота-нямам думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само лека забележка към колегата. Хвърли ме в приятни спомени гледаики разхвърлено двигателен отсек. Забележката ми е че теслата е малка за ремонта трябва чук поне 2 килограма :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.