Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Zelenka-The green arrow powered by Lada engine.


FleXos

Recommended Posts

Здравейте отново.Днес поприключик с окачването и кутията и от другата седмица се заемам със събирането на двигателя.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&photo=20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • FleXos

    22

  • PVV

    7

  • anastas

    5

  • bega4kata

    5

Най-много писали в темата

  • 3 седмици по-късно...

Започна и сглобката на двигателя като вчера успях да накачуля алтернатора, водна помпа и бензиноподкачваща помпа.

Много скоро ще има и продължение.....

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&pid=6449742&lp=-2445

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така.

БРАВО за положения труд и успех със завършека на тунинг проекта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О-о-о-о-о, понакачил си вече джаджите!

Слагам бирата да се изстудява. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес след много усилия успях да запаля Звяра но радоста ми за съжаление не продължи дълго.В момента в който аз доволен се въртя около колицата и си обезвъздушавам мераклийската един от аверите се сети да извади щеката за маслото и упссс изненада (там имаше бозичка).

С една дума стана мармалад.За съжаление имам само малко снимков материал преди авариятаhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=255642&pid=6643713&lp=-3677

Намира се и някой друг клип но не знам каде да го кача ,а пък и нямам време сега. :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, много гадно. :( Когато човек най-много има мерак така става.

Хубавото от цялата работа е, че поне ладовия мотор няма ризи. Един проблем по-малко. Сваляш, шлайфаш главата, нова гарнитура и газ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи ама главата е след шлайф. Сега накъде???

Стегнах я на 10 кг нито малко нито много спазих реда на затягане да не я изметна.Идея си нямам какво следва.Утре като я отворя дано да разбера от къде ги меши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип този мотор има степен на сгъстяване 8,8. Над 9,5 не го прави, освен ако нямаш неограничени запаси от високооктанов бензин. Защото се налага да връщаш аванса, а от това се губи ефекта от сгъстяването.

 

Забравих да ти спомена, че има и по-лош вариант. Може мотора да е оставян с вода зимата и блока да се е сцепил. Това, ако не знаеш как е стопнисван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи ама главата е след шлайф. Сега накъде???

Стегнах я на 10 кг нито малко нито много спазих реда на затягане да не я изметна.Идея си нямам какво следва.Утре като я отворя дано да разбера от къде ги меши.

лоша работа :cry:

успех

пиши

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е човек,понякога с колкото повече желание и мерек го правиш-толкова повече проблеми срещаш и нещо не се получава.

Само няма да навеждаш глава-сигурен съм,че ще се справеиш с проблема и Шкодака ще блесне освен с целия си блясък отвън и с Ладов двигател отвътре :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румба, кофти се е получило. Горе главата. Да не би да си забравил да кажеш вълшебните думички преди да го палнеш--" Е сега ти ..........мамата"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че е кофти кофти е ама още по кофти е че проблема остана неизяснен.Махнах главата ,няма признаци да е от гарнитурата , остава да е от тапите на главата ама пък като ги гледам нищо им няма.

:roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер установих проблема. Та оказа се, че бозата идва от средната тапа на главата като за целта използвах лепило SunFix двукомпонентно и до два дена ще си проличи дали отговоря на качеството което му придават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това лепило е уникално мисля че няма да имаш проблеми, какво ли не съм лепил с него досега всичко още държи, а хубавото при него е че след като се втвърди може да се стугова, фрезова, сфредлова и кавото си поискаш, дано скоро колата тръгне. Стискаме палци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека предистория на зелената стрела.На клипа в колата сме четирима души на път за Варна.Колата беше с 13'' цоловите джанти 4-степенна кутия и 120Л мотора.

Да се надявам че след няколко дена на теста ще покаже значително по добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.