Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Евтин аналог на МФД-2 - Монтирано и първи снимки.


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, преди два дена си поръчах и скоро очаквам доставка на една доста интересна джаджа, която предполагам ще Ви допадне и може да Ви позамисля и Вие да си купите. :-)

 

Като цяло това е доста евтин аналог на навигационната система при Октавия само че доста по евтина и с доста повече функции.

 

Модела е Witson W2-D780S. Ето накратко какви функции има :

 

TV Tuner

DVD/DVD-R/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DivX

SD MC Card Reader

USB вход

MP3

GPS

RDS

FM Tuner

7'' TOUCH SCREEN

I-Pod интерфейс

Възможност да се върже и управлението от волана

Blootooth - с упражление на тел, избиране и отговаряне. Има вграден микрофон в самото устройство.

 

Ами май това беше .... не се сещам друго

Ето и малко снимки :

 

 

 

АВ вход за евентуална камера за паркиране

С Windows CE 5.0 e което е доста удобно и позволява да се инсталират всички налични навигационни програми.

 

Позволява да се използва едновременно като навигация и да се гледат филми, слушат МП3 или ДивХ или Радио.

 

Със зелена подсветка на бутоните е - изцяло в тон с осветлението в Шкодите.

 

200806171700291600.jpg

 

 

 

200807041819293580.jpg

 

 

Ето го и сайта на производителя - http://www.witson.com/view_pro.php?id=1235

 

Цената бих казал е доста прилична - 370 Евро ми излезе на мен - като над тази цена се доплаща и доставката - която в моя случай беше 25-30 Евро.

 

Дайте мнения, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо.....че нямам търпение да пристигне и да го монтирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • simichoil

    18

  • Wolf

    7

  • esto

    6

  • димон

    6

Най-много писали в темата

Дано картинката която си пуснал да отговаря горе-долу на качеството на изделието. Аз съм песимист относно китайската електроника , още повече към автоелектрониката. И като гледам откъде е доставката ми е ясно и каква ще е гаранцията на глезотийката. Мое мнение ! Все пак такива апаратури се котират в порядъка на 1000$ ....1000Евро. Дано да излезе стока ! :) Ако е така и аз бих си купил една такава музикална кутийка . Успех !

Ще чакам развитие по случая и съм нетърпелив да чуя твоите отзиви . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Youtube има доста клипчета точно на това устройство - с малката разлика, че тези които са показани там са моделите за VW - разликата е в цвета на бутоните и на Стартовия екран.

 

http://www.youtube.com/results?search_query=witson+d720v&search_type=&aq=0&oq=Witson+

 

Далеко съм от мисълта, че устройството е на нивото на заводските - но поне за тези пари смятам че си струва доста. Гаранцията - ами то и заводско да е аз не виждам особено голям смисъл от нея - Оригиналното ми СД - на Октавията когато се сдуха от ЕТ ми казаха,че не могат да го отремонтират заради един куп глупави оправдания, но можели да ми поръчат ново което да си КУПЯ..... Е благодаря от такава гаранция.

 

Поне това което четох по другите форуми - монтажа ставал за 10тина минути. Маха се старото - и се слага новото. Като габарити са 1:1 с това на Шкода. Разликата има в размера между Audiene (Stream) и навигацията но само на черната "фасада" Едното е като трапец а другото е малко по квадратно. Но днес си поръчах тук от дилъра на Шкода такъв панел за Октавия за навигация (МФД или МФД-2) и при мен (понеже сега съм със Стрийм) ще сменя и панелчето. Цената тук е 7 Евро - не смятам че е болка за умиране. Като кабели, букси и размер на тялото назад от панела е 1:1 с оригиналното на Шкода.

 

Доста добри отзиви има из интернет за това нещо и именно затова се навих да си го поръчам. Още повече, че има една камара глезотийки в себе си. Нявигация и сега ползвам на на джобния компютър и софтуера е просто невероятен - iGo - който го е ползвал знае, че няма нищо общо с тези които се предлагат със заводските навигации вградени в колите. Повечето от големите градове в БГ вече ги има а и картите редовно се обновяват. А след време може и едно мониторче за щерката да сложа отзад на дясната облегалка - поне да се радва и детето на придобивката - тъкмо е на 2 годинки и ще има да си гледа докато пътуваме :-)

 

За СЪЖИВЯВАНЕ не знам точно какво имаш предвид - не би трябвало да има проблеми с пускането.

 

Ами това е, Доставката ще трае около 10-14 дена (поне така ми казаха от онлайн магазина от който го поръчах) Ще постна снимки работещо но за жалост не на Октавията, понеже съм извън България с другата ми кола - пак Шкода де :-) Но определено ще направя едно РЕВЮ не модела във ФОРУМа :-) Смятам ще е доста полезно и интересно за колегите. А и нека има поне един човек в БГ който да напише нещо за тези устройства. Като гледам колегите от другите форуми на VAG в Испания, Италия, Германия и Гърция се пощурели по тези неща и дори и Фърмуеър пишат вече за да се сменят някой неща - ЛОГОта, и разни други глезотийки. :-)

 

Ами това е от мен засега....знам ли, каквото стане. Платил съм го и ще чакам .... ако си струва напред и Вие в това начинание :-)

 

п.п. Извинявам се за правописните грешки, но пиша от компютър на който няма кирилица и преобразувам написаното от латиница в един сайт, мъка е но става :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го следя от известно време в Британския форум

http://briskoda.net/octavia-ii/cheap-ebay-alternative-mfd2-installed/115003/

Разгледайте и там за отзиви.

Интересно е как се спогажда с МултиДота и заводския парктроник?

Освен това са писали за 4x45W @ 8 ома, което ми се вижда нереално (сигурно се отнася за 4 ома).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатлява еФтинността на устройството. За сравнение подобно такова се търгува на ...около 850 Евро ! :)

 

http://www.phantom.ru/dvm-1320.htm

 

 

Всички оригинални функции са длъжни да се запазят...като парктроник и други...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатлява еФтинността на устройството. За сравнение подобно такова се търгува на ...около 850 Евро ! :)

 

http://www.phantom.ru/dvm-1320.htm

 

 

Всички оригинални функции са длъжни да се запазят...като парктроник и други...

 

Това устройство - точно този модел който доста по прилича по вид на Стрийм или Аудиенс - се предлага пак от същата фирма - модела е ако не се лъжа 782 а не 780. Цената е с около 70-80 Евро по висока. Но лично на мен другото по ми хареса а и това има 2-3 функции които ги няма това което аз съм си поръчал.

 

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1281

 

Знам ли, на мен този модел по-квадратния по ми допада. За Макси-Дот дисплея доста се изписа в другите форуми и не знам докъде са стигнали, но аз така и така нямам Макси дот дисплей и особено не ме заинтригува. А за парк сензорите - заводските май няма начин да стане.

 

Точно и аз в този сайт БриШкода доста изчетох за това устройство. Спокойно обаче може да се поръча на тази цена на която аз го купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zenec ZE-MC5600 -аз си търся такова

 

Около 700 Евро е този модел ако се поръча...А така като гледам няма никакви съществени разлики с модела на Witson. Има го де и може да се поръча - една регистрацийка в eBay и си готов :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам гледам аз и между 780 и 782 единствената разлика е че май 782 няма RDS, но дали е така ? Има ли някой идея какви други са разликите ? От къде го поръчвате от производителя ли ?

и последно, сега на екрана на стрийма имам вуншна темп. + часовника на колата + като променям градусите на климатика се изписват за момент, предполагам че трява да забравя за тея неща ако махна стрийма нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам гледам аз и между 780 и 782 единствената разлика е че май 782 няма RDS, но дали е така ? Има ли някой идея какви други са разликите ? От къде го поръчвате от производителя ли ?

и последно, сега на екрана на стрийма имам вуншна темп. + часовника на колата + като променям градусите на климатика се изписват за момент, предполагам че трява да забравя за тея неща ако махна стрийма нали ?

 

Защо пък трябва да забравяш за тези неща , след като уреда е правен точно за този модел автомобил . Би следвало да се запазят всички налични глезотии.

Колегата simichoil си го е поръчал , така че евентуално скоро ще се разбере...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глезотиите не се запазват ;) .

МаксиДота, климатроника, фабричния парктроник и външната температура няма да се сработят с тези джаджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глезотиите не се запазват ;) .

МаксиДота, климатроника, фабричния парктроник и външната температура няма да се сработят с тези джаджи.

 

За жалост наистина е така - тези неща няма как да се изписват на екрана. Парктроника при мен е слаган допълнително, също нямам и МаксиДот. Единственото което ще загубя в случая е климатроника (дисплея де) и външната тепмература (която обаче си я пише на дисплея на таблото въпреки че не е МаксиДот) Но пък смятам, че печеля доста неща за сметка на тези две.

Какво има да се внимава с резолюцията не знам - нормална 480х234 си е, напълно достатъчно за такъв екран. Всички софтуери за PNA навигация имат такива опции за настройки на резолюцията.

Да наистина се губят накой неща и всеки си преценява дали си заслужава за сметка на други които се печелят в случая. При мен смятам си заслужава и затова си го и поръчах.

 

За съжаление няма Can-Bus контролер с който да се изписват всички тези неща на дисплея. Знам ли, може да има други модели на такива устройства които да могат да изписват тази информация. А разликата между 780 и 782 май е само във външния вид и РДС-а ако не се лъжа - и аз доста ги сравнявах.

А...и само за сведение - на подобно устройство за кола с УСБ вход вързах твърд диск 2,5'' който не изисква допълнително захранване и тръгна :-) Ами замислете се и Вие, един такъв твърд диск от рода на 80-100 ГБ - колко МП3та и колко ДивХ може да побере :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да се внимава с резолюцията не знам - нормална 480х234 си е, напълно достатъчно за такъв екран.

480х234 е напълно достатъчно за разстоянието от което ще се гледа. Малко е за гледане от близо, което няма смисъл да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа май и оригиналното МФД е с такава резолюция.

 

За Колумбус четох някъде че екрана бил High Definition, но поне по моите представи ХД екран е минимум 1280х720. Е няма такъв екран 7 инча с такава резолюция. Знам ли май искат да впечатлят евентуалните бъдещи купувачи :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глезотиите не се запазват ;) .

МаксиДота, климатроника, фабричния парктроник и външната температура няма да се сработят с тези джаджи.

 

Както бях писал по-горе има и други подобни устройства...Например :Phantom DVM-130G. Това устройство е правено точно по копие на оригинала - STREME . Общуването е по CAN шина и всички глезотии се запазени и дори окрасени :)

 

006941081.jpg

 

006941083.jpg

 

006941497.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един форум точно обсъждаха тези снимки за парк сензорите и точно там говориха че въпросното устройство няма Can-Bus шина. Да, позволява монтиране на датчици но не заводските а допълнителни и си има собствена шина на управление. Друг е въпроса дали може заводските датчици да се преработят и да се ползват към това устройство - поне доколкото можах да разбера какво си пишат братушките - ей много ми е трудно да ги разбирам точно какво имат предвид. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност Phantom работи само със собствените си датчици, които вървят в комплект със собствен контролер.

bs2515.jpg

Това дали има CAN шина не е достатъчно условие за да може да върши оригиналните функции, това е необходимо условие.

А то май не е изпълнено ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче до колегата simichoil :видях че на теб ти излиза определена сума пари но аз не успях да видя цена на сайта , по е-маил ли контактувахте с производителя ?

От там ли ти казаха тази цена ......и тези 20евро доставка до къде са ?

Предполагам до БГ ще е по скъпо :?

Иначе се зарибих доста .Много ми харесва особено това че е с WIN :)

И няма спор ако излиза толкова пари до БГ, дори качеството на звука да не е перфектно ,пак мисля че е оферта :)

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче до колегата simichoil :видях че на теб ти излиза определена сума пари но аз не успях да видя цена на сайта , по е-маил ли контактувахте с производителя ?

От там ли ти казаха тази цена ......и тези 20евро доставка до къде са ?

Предполагам до БГ ще е по скъпо :?

Иначе се зарибих доста .Много ми харесва особено това че е с WIN :)

И няма спор ако излиза толкова пари до БГ, дори качеството на звука да не е перфектно ,пак мисля че е оферта :)

 

Поздрави !

 

Здравей, аз го намерих в eBay и от там си го поръчах. Последно време забелязвам голяма тенденция, много магазини да продават стоките си и в Ибей. Има доста голям магазин в Ибей, с адски много модели и разновидности - между които и двата модела на Шкода. Аз си харесах единия, и си го поръчах от там. 370 Евро - цената на устройството. В зависимост къде се намира човек, доставката е по скъпа или по евтина. До БГ е от рода на 55 евро ако не се лъжа. Но дори и толкова да е, според мен пак си заслужава. Аз все още чакам да си получа мойто, но то си пишеше в описанието че доставката е 10-14 дена. Така че има още малко да почакам. Все пак от Англия (в моя случай) ще ми го изпратят.

А обещавам като го получа още преди да го отворя да направя снимки и да видите всички как изглежда (опаковка, окомплектация, и всичко). Ако някой се навие да си купува поне да знае какво да очаква. За справка ето го онлайн сайта от който аз го купих - пак казвам това е онлайн магазин в Ибей.

 

http://stores.ebay.de/E-Store-Global

 

На всяка стока е поставена минимална цена - примерно 370 евро. Ако има повече от един желаещ - започват да наддават и който даде по-висока цена той печели. В случая нали се сещате че няма кой знае какъв наплив от хора които да купуват за Шкода Октавия точно такова нещо, а и има в повечето случаи няколко аукциона по едно и също време за Шкода Октавия. Така че дори и да има повече от един желаещ за устройството - не е проблем тъй като в момента се продават няколко такива и всеки може да си го купи по 370 евро. Просто един наддава за едното а друг за другото - и по този начин не се "надцакват". Аз така и направих - поставих максимална своя цена 370 евро и никой не ме надкачи и го спечелих. След това преведох парите, получих съответните потвърждения и т.н., писмо от Ибей, от магазина и всичко е наред. Сега само си чакам джаджа-та. :-)

 

До края на другата седмица трябва да е при мен вече. :-)

 

п.п. Относно качеството - в БриШкода - форума, от където черпя аз информация и го видях за пръв път - твърдят че качеството на звука дори било по-добро от това на вградения Стрийм или Стрийм МП3. А и в крайна сметка аз мисля да използвам усилвател който така или иначе имам за да усиля 4-те канала, т.е. да не използвам вградения. В този случай мисля че качеството ще е повече от добро. Няма да ползвам вградения усилвател където евентуално се губи качество. До там, сигнала е винаги един и същ....1 и 0, така, че смятам така да си реша аз проблема (ако може да се нарече проблем де). Но преди да правя каквото и да било, ще го чуя и ще преценя. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета си аз тука от морето тез интересни писаници и не знам защо ме зачовърка да проверя цената на оригиналния COLUMBUS (да ме прощавате ако бъркам името) (и пак да ме прощавате ако е цитирана някъде...

 

 

5 800 лв (ако си го поръчаш за надграждане) и 4 200 ако е при покупката на нов автомобил :evil: :mrgreen: :evil: :mrgreen: :evil: :mrgreen:

Това е с диска за навигация................

 

Ха да е честито - цената бие една хубава плазма за в къщи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това болеро го има и в новия Супърб. Само дето няма нищо общо с Колумбус :-)

 

Болеро е с вграден CD-Changer - за 6 диска - с МР3. Пишат го че е с цветен екран но аз никъде не видях да има цвят различен от черно и бяло. Да екрана е доста голям, но така и не видях да има други цветове. Няма твърд диск, има само вход за СД карта. Ми то на практика си е нормален Audience (като на октавия 2) само че с малко по качествен дисплей , СД карта и...... може да има разлика в самия усилвател и разни екстри и глезотийки вътре.

 

За 5800 лв, не плазма ами не знам какво ще се купи за в къщи... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.