Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Евтин аналог на МФД-2 - Монтирано и първи снимки.


simichoil

Recommended Posts

Изглеждат много симпатично и двата модела! Жалко, че няма за Октавия 1 - бих си напазарувал... Дано всичко е наред с техниката и да те радва, колега! Чакаме впечатления ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • simichoil

    18

  • Wolf

    7

  • esto

    6

  • димон

    6

Най-много писали в темата

Здравейте, преди два дена си поръчах и скоро очаквам доставка на една доста интересна джаджа, която предполагам ще Ви допадне и може да Ви позамисля и Вие да си купите. :-)

 

Като цяло това е доста евтин аналог на навигационната система при Октавия само че доста по евтина и с доста повече функции.

 

Модела е Witson W2-D780S. Ето накратко какви функции има :

 

TV Tuner

DVD/DVD-R/VCD/CD/CD-R/CD-RW/DivX

SD MC Card Reader

USB вход

MP3

GPS

RDS

FM Tuner

7'' TOUCH SCREEN

I-Pod интерфейс

Възможност да се върже и управлението от волана

Blootooth - с упражление на тел, избиране и отговаряне. Има вграден микрофон в самото устройство.

 

Ами май това беше .... не се сещам друго

Ето и малко снимки :

 

 

 

АВ вход за евентуална камера за паркиране

С Windows CE 5.0 e което е доста удобно и позволява да се инсталират всички налични навигационни програми.

 

Позволява да се използва едновременно като навигация и да се гледат филми, слушат МП3 или ДивХ или Радио.

 

Със зелена подсветка на бутоните е - изцяло в тон с осветлението в Шкодите.

 

200806171700291600.jpg

 

 

 

200807041819293580.jpg

 

 

Ето го и сайта на производителя - http://www.witson.com/view_pro.php?id=1235

 

Цената бих казал е доста прилична - 370 Евро ми излезе на мен - като над тази цена се доплаща и доставката - която в моя случай беше 20 Евро.

 

Дайте мнения, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо.....че нямам търпение да пристигне и да го монтирам.

 

 

....какво става, колега? Дойде ли "бъзикнята" :mrgreen: , че ме сърбят вече пръстите да си поръчам..... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам още, вторник трябва да е при мен вече. Последно като писах на този който ги продава ми се извини за това, че се забавя но чакал доставка от китай (понеже там ги произвеждат). Четвъртък получих писмо че го е изпратил и ми посочи и номера на пратката за да мога да я проследя. Четвъртък сутринта е пратена от Англия и петък на обед вече беше в Германия - само че в друг град за разпределение. Но събота тук беше празник някакъв и не е мръднала от този център за разпределение - затова си мисля че вторник най късно ще е при мен. Хубавото е, че заради закъснението получих един ваучер с отстъпка от 30 Евро при следваща покупка от същия магазин. Даже вече мисля сериозно как да си използвам отстъпката :-) Едно мониторче за щерката отзад да гледа няма да и дойде никак зле :-) Има да се въртят анимационни филмчета .....

 

Веднага като пристигне правя снимки и пускам тук.

 

 

 

Пристигнаааааа - току що ми го доставиха за 2 работни дни е тук вече. Ето и обещаните снимки на пакета и на всичко :

 

 

1. Кашона бе обвит целия в фолио - и то по няколко пъти от всякъде.

IMG_0980_resize_1.jpg

 

2. След махане на фолиото - отдолу беше опакован в още един найлонов плик който опитах да скъсам но не успях - невероятно здрав - само с рязане успях :

 

IMG_0981_resize.jpg

 

3. След това си остана кашона без абсолютно никакви надписи, картинки или каквото и да било - само една много малка лепенка с точния модел :

 

IMG_0982_resize.jpg

 

4. Ето и как е подредени всичко вътре - доста плътно е всичко вътре без място за обиколки из кашона при транспортирането и съответно повреди :

 

IMG_0983_resize.jpg

 

5. Това са всички кабели, дистанционното, букси, и т.н.

 

УСБ кабел малък към голям женски, кабел за антената - понеже буксата е доста различна, GPS антената с доста дълъг кабел и лепенки и болтове за захващане, бял кабел за iPod - отново може би към 2 м., дистанционното - много добре изглежда - със светещи бутони, комплект кабели за вързване на камера за задно виждане, кърпичка (от рода на гедорийка) за бърсане на устройството и по-точно екрана, стилус (показалка) за тач скрийна - с поставка, която да се лепне някъде, кисийка с болтове, гайки и шайби за закрепване не устройството, кабел за връзване на устройството и на последно място - книжката с инструкциите. На този сноп с кабели е закачена и една кутийка с вход за управление от волана :

 

IMG_0985_resize.jpg

 

6. Ето го и устройството - увито в найлон като на всяко електронно устройство което всички сме си купували - беше уплътнено доста добре с едни бели големи парчета от рода на стиропор.

 

IMG_0987_resize.jpg

 

7. Ето го и вече без найлони и без уплътнения - Според мен изглежда доста добре. На първо "пипане" доста приятна на пипане пластмаса - копчетата нямат онези дразнещи луфтове при други касетофони които съм бутал - доста приятни на натискане - без скърцане или усещане на напрежение от евентуално триене между копчето и тялото. Пластмасата е на места много интересна - между пластмаса и гума. Екрана е покрит със защитно фолио. Капачетата за СД картата и УСБто си пасват идеално - без трудности се прибират и не стърчат. Много ми хареса факта, че след като се сложи СД картата капачето пак може да се затвори - и не се вижда че има нещо вътре - не от гледна точка на сигурноста - просто би било леко дразнещо да виси едно капаче постоянно наляво или надясно.

 

IMG_0990_resize.jpg

 

Това е засега от мен - не мога да го вържа - след 10 дена когато се прибера в БГ - действам и пак снимки. Искам да го вържа във Фабия-та но буксата май е различна а и честно казано не ми се рискува да объркам някое кабелче и да направя нещо нередно. :-) Ще сляза довечера до колата и ако е същата буксата като на Фабия-та очаквайте снимки :-)

 

На първи оглед - много, много добре направено устройство - уплътнено и доставено както трябва - без никакви проблеми. Горещо препоръчвам на всички колеги - и Вие да се сдобиете с нещо подобно :-)

 

Хайде, че закъснявам за работа :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как има търпението да го разопаковаш и снимаш стъпка по стъпка... Браво! Доста добре изглежда (за немонтирано още). Дано те радва и работи безотказно. И дано да те задоволява доста дълго време, та да не мислиш за следваща подмяна, че иначе - няма край. smile188 - аз така направо (от смени, смени на джаджи, допритуряне и надграждане) накрая се наиграх и скочих направо на черната Октавия. Ама човек все някъде трябва да спре... :mrgreen: smile188

 

П.С. Ама СТРАШНО МЕ РАДВАШ с детайлното си описание на "изследването" на устройството. Как било на пипане, как се натискали копчетата и затваряли капачетата... Как било опаковано. Да ти кажа - мислех се вече за болен (щото аз съм същия), ама сега вече съм спокоен. (Поне не съм сам :mrgreen: )

 

Много да се радваш и продължавай със свежите идеи! (Вече не в аудио-видео насока)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.С. Ама СТРАШНО МЕ РАДВАШ с детайлното си описание на "изследването" на устройството. Как било на пипане, как се натискали копчетата и затваряли капачетата... Как било опаковано. Да ти кажа - мислех се вече за болен (щото аз съм същия), ама сега вече съм спокоен. (Поне не съм сам :mrgreen: )

 

Много да се радваш и продължавай със свежите идеи! (Вече не в аудио-видео насока)

 

Колкото и странно да е на този свят има и такива хора с изострени възприятия и завишени критерии за качеството на изделията. :D

Същите хора обаче , рядко откриват съвършенството и с тях е трудно да се живее... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

....има и други болни.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано за търпението не ме питай - треперех чак докато правих снимките и по едно време - аха да спра да снимам но нали бях обещал, а и 1-2 минути няма да ме сбъркат - аз го чаках 2 седмици.

 

Относно описанието - предполагам, че доста от Вас ще се навият да си поръчат такова нещо - имайки предвид цената му. На всеки би му било интересно да знае какво точно ще си купи - а не като мен да поръча без да е бутвал никога такова нещо. Именно затова реших да направя това описание - понеже би било полезно за много хора тук - а нали това е идеята на форума - да сме полезни един на друг (и не само де).

Не че съм кой знае колко вманиачен на тема качество но си е важно а и ми направи впечатление наистина материята и качеството. Далеко съм от мисълта, че е като оригиналното, но не бих казал че отстъпва кой знае колко. Най малкото - заради цената и функциите които има съм съгласен да има малко кусури откъм вид, изработка и качество (които обаче така и не видях).

 

Сега започват вече мъките - кога ще се прибера, кога ще го монтирам - седи ми тук на шкафа и го гледам, как ще изтрая 10 дена още не знам. Само да не ме зачовърка и да тръгна да го вързвам в другата кола :)

 

А имам и още идеи аз - имам една камара екстри в другата кола (която ще продавам) а и не само в нея и една по една ще започна да ги вграждам. Като се започне от ксенонови китове (които си имам - 2 бр. БОШ), та се стигне до музика, усилвател, смяна на говорители, и не на последно място едни хубави 17'' 225 гуми с джанти. Там вече ще помагате и Вие, с идеи и със съвети.

 

Радвам се, че Ви харесва това което съм направил - щом е така очаквайте доста по обширно и обстойно "ревю" по време на монтажа и след монтажа. Ще му бръкна къде ли не на това нещо, де що има екстра - ще се ровичка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,следя темата с интерес много се радвам за теб дано всичко е наред.Ще изчакам да чуя отзивите след като го вържеш.Надавям се даже за една среща да го видя,чуя и пипна,ако може рабира се :).Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата русенец май първи ще може да го види на живо (стига да иска де). Който иска - идва и гледа, но първо да взема да го монтирам, че така си стои горкото в кашона и дреме сега :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли ми казал дали има някакви изходи за усилвател и ако има какви и колко. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега би ли ми казал дали има някакви изходи за усилвател и ако има какви и колко. Поздрави.

 

Има една двойка изводи за усилвател - нормални чинчове - ляв и десен. Не знам обаче дали се командват от менюто и въобще какво е положението с точно тези изводи. И мен ме вълнува доста този въпрос понеже мисля да ползвам 4-канален усилвател - двата канала за предните и двата за задни нови говорители на кората + субуфер. Това ще мога да го кажа едва след като го вържа в колата. Има си ги изводите - надписани са Line Out - R и Line Out - L.

Дори и да няма - от русе си, може да се видим и да обсъдим този въпрос :-) Имам идея аз обаче - но не смея да предприемам нищо още - има един сервиз в който мисля да оставя джаджата и да ми извадят още два "чинча" за да мога и предните говорители да ги мина през усилвател. Но ще видим :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, ето първите снимки. Преди малко го монтирах точно за 15 мин. Много лесно, бързо и изключително удобно. Точно както се казва Plug & Play. :-)

Засега качвам набързо няколко снимки, тези дни мисля да го махна за да вържа всички кабели и чудесии към него и ще снимам точно кое как е монтирано и вързано.

Първи впечатления :

 

Подкарах без никакви проблеми iGo8 - с 3Д навигация - върви идеално без никакви засечки, накъсвания и т.н.

Музика : Качеството е поне според мен доста по-добро от това което беше преди - Stream. МП3-та WMA и т.н. си свири от УСБ, СД Карта или от СД или ДВД без проблеми. Филми - ДВДта и ДивХ също идеално си свири - и нещото което ми хареса е че на филм с 5.1 звук не пуска всичко на стерео, а задните са си задни - предните са си предни :-) Много хубав пространствен ефект се получава :-)

Blootooth - голяма "гъзарийка". В момента в който вляза в колата си хваща само GSM-a ми, и може да се избира, вдига..затваря и всичко което Ви трябва за нормално говорене.

ТВ - дори и без закачена антена хванах Канал 1 и БТВ, със снежинки разбира се, но това пак казвам - без антена.

 

Айпод нямам, и то май друго не се сещам.

 

Първо мнение - купивайте и слагайте и Вие такова нещо, струва си парите. Аз сън повече от доволен и не съжалявам за покупката. :-)

 

 

 

IMG_1455_resize.jpg

 

IMG_1462_resize.jpg

 

IMG_1460_resize.jpg

 

IMG_1470_resize.jpg

 

IMG_1471_resize.jpg

 

IMG_1465_resize.jpg

 

IMG_1464_resize.jpg

 

IMG_1469_resize.jpg

 

IMG_1466_resize.jpg

 

IMG_1474_resize.jpg

 

IMG_1461_resize.jpg

 

IMG_1475_resize.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази машинка дали ще стане на Фабия? :roll:

Edit:

Сега като го разгледах по детайлно май няма да стане? Ако някой е срещал нещо подобно на това, но за фабия да свирка, защото като видях цената с доставката направо ме вкарахте в сериозни размисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е добро уредчето! благородно ти завиждам, колега. за жалост за октавия 1 цената е доста по-височка: http://cgi.ebay.de/2-DIN-Autoradio-Navi ... dZViewItem

460 евро без доставка. надявам се да поевтинеят, че започнах да се навивам за едно такова (разбира се, ако от ЕТ "позволят" монтаж в гаранционен автомобил).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е добро уредчето! благородно ти завиждам, колега. за жалост за октавия 1 цената е доста по-височка: http://cgi.ebay.de/2-DIN-Autoradio-Navi ... dZViewItem

460 евро без доставка. надявам се да поевтинеят, че започнах да се навивам за едно такова (разбира се, ако от ЕТ "позволят" монтаж в гаранционен автомобил).

 

Колега, как смяташ да го напъхаш това в Октавия 1? Цената не ме притеснява, но мисля, че това зор ще има с монтажа... Иначе и на мен ми допада тая джаджа - в нет-а има доста такива - особенно от олимпийската страна, но всичко, което намирам е за Октавия 2...

 

@simichoil - Ха честито вече! Изглежда много симпатично, ма да се вземеш в ръце, че "24" и тоз певец... Недай да излагаш хубавата количка ;) Зареждай готини неща в тази музикална кутийка! Айде - безпроблемно ползване от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, как смяташ да го напъхаш това в Октавия 1? Цената не ме притеснява, но мисля, че това зор ще има с монтажа... Иначе и на мен ми допада тая джаджа - в нет-а има доста такива - особенно от олимпийската страна, но всичко, което намирам е за Октавия 2...

 

@simichoil - Ха честито вече! Изглежда много симпатично, ма да се вземеш в ръце, че "24" и тоз певец... Недай да излагаш хубавата количка ;) Зареждай готини неща в тази музикална кутийка! Айде - безпроблемно ползване от мен!

ами никъде не пише, че посочения от мен модел е за 2-ка; "прецених" визуално, че извивките пасват на таблото и като се вгледа човек, очевидно има разлика между 2-та модела, та като обобщим, си мисля, че този модел е за О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво ти е мнението за дисплея,като контраст и цветове,защото от снимките не мога да преценя.

ти имаш ли парктроник и ако да ,как работи

 

Като цветове, контраст и оцветеност - на мен лично много ми харесва - Има настройки за Контраст, цветове, осветеност...и там разни други дето не ги знам как се превеждат на БГ :-) Като цяло се вижда наистина много добре, 480х234 пиксела са - това трябва да ти даде представа горе долу за качеството. Според мен е напълно достатъчно за такова устройство...

 

@zloQQ - За 24 - просто исках да видя как чете ДивХ - чете си перфектно всичко :-) Дори и надписи изкарва - само че с ???????? - т.е. има опция да изкарва надписи но не кирилизирани. Записах на УСБ един филм с Англ субтитри и познай : идеално си се четат. Въпрос на време е да го излъжа някак да чете и БГ субтитри :-) А за Robbie Williams - хмммм тук и дума да не става :-) Слушам си го с кеф - както и много други жанрове и стилове. :-)

 

Този модел е само за О2 - никъде не видях да има за О1 - просто разликата е тази, че аз си поръчах първия модел за О2 а този който колегата показва е по новия. Но на мен някак по ми допадна този като вид и форма.....и затова си го поръчах. За О1 предполагам може да се купи друг - който не е правен специално за Шкода - фирмата предлага една камара такива които са стандартни квадратни и според мен едно такова квадратно (без логото на Шкода и т.н.) но пак със същите функции може спокойно да се вгради във Фабия или О1 - маха се пепелника и мястото си става идеално за такъв тип устройство....Така вече става "дупката" 2-Din - което означава че няма да има проблеми.

 

Така и не ми остава време да направя повече снимки с още от функциите....и клип не мога да направя понеже фотоапарата ми не прави клипове, а само снимки.

 

Абе супер е, днес като го показах на дилъра на Шкода тук в града и на едни Румънци които си поръчваха Шкода - направо им скри шапката джаджата :-) Опитахме и измерихме днес и един Румстър - и там ще пасне идеално....Това ме навежда на мисълта, че те и новите фабии са с такива устройства (като размер) и не би трябвало да има проблем да се сложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е страхотно! Браво колега!

... и благодарим за проявеното търпение и подробно обяснение

зариби ни всички :)

със здраве!

 

П.С Да попитам и аз за парктроника? ще има ли проблеми за него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е страхотно! Браво колега!

... и благодарим за проявеното търпение и подробно обяснение

зариби ни всички :)

с здраве!

 

П.С Да попитам и аз за парктроника? ще има ли проблеми за него?

 

За съжаление парктроника няма как да се върже към този модел - губи се информацията - въпреки че ако не се лъжа то си остава звуковата сигнализация. Намерих модел в интернет който може да показва такава информация - но е около 2 пъти по-скъп и си е със собствен контролер и собствени датчици (които не влизат в цената и се поръчват отделно)

Аз лично имам парктроник, но е монтиран след като пристигна колата понеже преди год. и 7-8 месеца в Елаганс-а нямаше парктроник а с доп.поръчване се чакаше една камара време (около 3-4 месеца)...както и да е де, мисълта ми беше, че със заводския парктроник - няма как да стане работата....

 

Още снимки и доста по-подробно описание ще кача, просто не ми остава време. :-) И клипче съм замислил да сложа в Youtube - нагледно да го видите :-) А който има мерак - ей къде е Русе - не сте звъннали не сме се видели да го види който иска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Първо мнение - купивайте и слагайте и Вие такова нещо, струва си парите. Аз сън повече от доволен и не съжалявам за покупката. :-)

 

 

.... вече е поръчано... :lol:

 

само ми е интересно дали оригиналния ми блутут ще работи също.... но ще видим скоро... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :-) Няма да съм само аз значи ..... и да пишеш като го получиш....

 

 

Непременно..;)

 

Аз поръчах трапецовидния модел.... http://www.witson.com/view_pro.php?id=1281

 

така си спестявам смяната на предния панел...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не отговорихте дали има вариант и за Фабия?

 

виж в www.witson.com Аз не видях да има за друг модел освен за OCTAVIA. Но можеш да си вземеш стандартен 2 DIN, който става на всички коли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :-) Няма да съм само аз значи ..... и да пишеш като го получиш....

 

 

Непременно..;)

 

Аз поръчах трапецовидния модел.... http://www.witson.com/view_pro.php?id=1281

 

така си спестявам смяната на предния панел...;)

 

 

Колега, какво правим с парктроника?

 

simichoil сподели, че не работи с фабричния парктроник :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.