Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

skoda 120L upgrade


frolicsome

Recommended Posts

Здравейте, наскоро се сдобих със Шкода 120л и се убедих колко прекрасни коли са smile126 smile126 . Но за нещастие има 1 нещо, което не ми харесва и това е ,че колата е много слаба откъм мощност :? smile065 . Та въпросът ми е има ли някакъв начин да увелича мощноста на колата като например смяна на глава и тн. Благодаря предварително :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • 120 L

    13

  • everlast

    7

  • Green_Witch

    7

  • maxrpm

    6

Най-много писали в темата

Смени ризите, буталата и сегментите (те са едва ли не консуматив на тая кола) и ще останеш доволен-ще вдига около 140 км/ч-не е много,но е достатъчно; другият вариант глава от 105-ца smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че колата е с наскоро сменени сегменти, също така и с жигулски гумички на клапаните, което наистина свали разхода на маслото :D:D:D:D:D , но двигателя е в много добро състояние, както и купето абе изобщо цялата кола просто ми се искаше отнякаде да извадя малко повече пауър smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wsичко става с търпение и много чакане - malkiq казва "части се купуват когато има, не когато ти трябват"

 

Като за начало можеш да си купиш от тук viewtopic.php?f=14&t=13570 делкото от фаворит, да прочетеш тази тема viewtopic.php?f=4&t=5113 и тази viewtopic.php?f=4&t=6789 внимателно чети мненията на всеки но най - вече на Viktor_ и axl. От тези теми вече трябва да си разбрал как да различиш 120 и 105 делко и да знаеш какво да правиш с тях. Posle oт тук viewtopic.php?f=14&t=16751 си купи съответното делко за да не бастисваш твоето и чакаи да изпадне комутатор, след това глава 105(стяга се на 6-6,5кг кв.см) , нови клапани и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така,докато не смениш целия мотор с фаворитов 135,136 или дай боже всекиму 136 Х.

Другото са немалко пари на вятъра в крайна сметка и много нерви, може да си ги спестиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве.
smile091 smile091 smile091 smile091

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в тия времена парите са си дефицит, но все може да се почне от някаде.. smile137

В такъв случай:

1. Налей бензин

2. Смени маслото+ маслен филтър

3. Регулирай карбуратора

4. Оправи запалителната система- делко, кабели и свещи...

5. Смени въздушния филтър(може и спортен да сложиш)

 

В случая т. 3, 4, 5 ти вършат работа, а 1 и 2 са защото трябва :)

Ако има финанси за още- ще продължавам с предложения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

То беше мощност,то беше чудо.... smile048 Ще се повторя-другите упражнения са за рубриката " кипи безсмислен труд...." smile049 Ако не друго, поне не изостава от другите участници в движението ....с много.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E как ще изостава, една запазена 120-ка без проблем трябва да покрива максимума за скорост на магистрала-130 км/ч :) Може и клапани да се регулират, ако не е правено в близките 6000 км пробег, също и центровка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

То беше мощност,то беше чудо.... smile048 Ще се повторя-другите упражнения са за рубриката " кипи безсмислен труд...." smile049 Ако не друго, поне не изостава от другите участници в движението ....с много.... ;)

smile175 добре че съм със 135 мотора та 95% от участниците да ги правя смешни :D останалите 5% ококорени :D

http://vbox7.com/play:684ea81d

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

То беше мощност,то беше чудо.... smile048 Ще се повторя-другите упражнения са за рубриката " кипи безсмислен труд...." smile049 Ако не друго, поне не изостава от другите участници в движението ....с много.... ;)

smile175 добре че съм със 135 мотора та 95% от участниците да ги правя смешни :D останалите 5% ококорени :D

Да, ама твойта не е 120, а 100 S smile001 , пък и толкова пилнат мотор не го обсъждаме в тоя случай; както неведнъж съм казвал на приятели, ако имах числата насреща, отдавна щях да съм те склонил да ми направиш такъв :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

То беше мощност,то беше чудо.... smile048 Ще се повторя-другите упражнения са за рубриката " кипи безсмислен труд...." smile049 Ако не друго, поне не изостава от другите участници в движението ....с много.... ;)

 

Незнам, ама аз със моята не изоставам... явно имаш проблем с твоята... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120-ка в кондиция си върви супер прилично :!: Съотношението и килограми9конски сили си е на едно средностатистично ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

136 мотора не е за всеки, прекалено мощен е и млад шофьор ще го изтърве. А и не се знае тая година ако има камери на ГТП то как ще ни го "сложат"

То беше мощност,то беше чудо.... smile048 Ще се повторя-другите упражнения са за рубриката " кипи безсмислен труд...." smile049 Ако не друго, поне не изостава от другите участници в движението ....с много.... ;)

 

Незнам, ама аз със моята не изоставам... явно имаш проблем с твоята... smile092

 

 

Де да знам :-k Може пък и да имам smile011 Моторът стана 136, делкото е от 120,

тия дни само 100 октана наливам и пак не върви като новите smile009 .....Впрочем, bOn3v, Варна не е София.....тука карането е друго....горивата също .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

120-ка в кондиция си върви супер прилично :!: Съотношението и килограми9конски сили си е на едно средностатистично ниво

Сега,кола,дето от 0-100 ги прави сток за 22 секунди, някога може и да е било прилично,ама вече не е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да знам :-k Може пък и да имам smile011 Моторът стана 136, делкото е от 120,

Що я мъчиш тая кола? Сложи и нормално фаворитово запалване !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да знам :-k Може пък и да имам smile011 Моторът стана 136, делкото е от 120,

Що я мъчиш тая кола? Сложи и нормално фаворитово запалване !

Всичко е въпрос на парички,уважаеми колега, пък те много не ме обичат. И да сложа,не вярвам чак много повече да тръгне. С пиербурга 150 км/ч и е тавана....Поне вече не грее и баирите ги взимам на 4-та,слава богу,че то каква мъка си беше с оригиналния мотор,не ми се спомня.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5 степенна кутия и 2е3 карб. 150 ги поддържа,а по Витиня си катери със 110-120.

А едно запалване не е милиони. За 50-60 лева може да си намериш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5 степенна кутия и 2е3 карб. 150 ги поддържа,а по Витиня си катери със 110-120.

А едно запалване не е милиони. За 50-60 лева може да си намериш!

 

 

Ако ми намериш пълен комплект такова запалване за 60 лв, и то изправно, цена няма да имаш и ще те споменавам с добро докато съм жив! Аз тука нещо не успях да ги издиря читави тия работи.....

P.S. Витиня го качих вече из тунелите със 140 на 4-та и 3-ма души + бая багаж, само че сипах 20 литра бензин от Лукойла на Търново на изхода, с варненския бензин повече от 130 на магистралата не щя да качи :smt0344 тяхната мама гадна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва проф. Вучков "гледам и не вярвам на ушите си" ... ееех да можеше и Фаворита да върви толкоз smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.