Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми 2010г


Recommended Posts

здравейте отварям тази тема за дискусия за летните гуми :кой със какви гуми е карал миналата година и отзивите му за тях?

за всички на които предстои избор на нови летни гуми (в това число и аз)

тестове на летни гуми ADAC 2010 :

размер 185/65 R 15 H -http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/185_65_R15/tab.asp?ComponentID=280069&SourcePageID=280715

размер 225/45 R 17 W,Y-http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_17/tab.asp?ComponentID=280168&SourcePageID=280689

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 112
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • 35mm

    11

  • skodafen

    7

  • NightSpirit

    6

  • aris

    6

Най-много писали в темата

Goodyear Optigrip 205/60/15, стабилни на мокро, не че съм правил каскади в дъжда; от към шум и комфорт са прилични; добро сцепление, но при мен критериите са занижени щото преди тях бях със стоковите Матадорки. След 10 000 километра през лятото не са изпилени много, не може да се разбере кои са предни кои задни. Общо взето съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, тамън се бях притеснил, че няма тема за гуми. Най-после, отдъхнах си smile048

 

Michelin Enegry Saver 195/65 R15. В доста форуми прочетох как съм жив труп с тия гуми. Те ме на, жив съм smile056 Писал съм вече за тях - тия али-бали за икономия за мен са бошлаф, може и да има някакви грамове надолу, но не съм се тормозил да ги засичам, гледам повечето "зелени" коли ги обуват с тях. Шум - нормален, но и аз като колегата слязох от Матадорките ](*,) Също и аз не съм правил каскади на мокро, но не съм усетил нестабилност, дори с висока скорост. На сухо съм карал до към 180 по Тракия по завоите между Вакарел и София, отново не съм усетил нестабилност. Да не говорим за нромалната скорост около 140, с което се придвижвам - идеални са. За износване не съм се заглеждал, Мишлениете по презумция са издъжливи, но то си зависи и от баланс на предница и други фактори. Аз подържам мнение, че измежду марки като Pirelli, Michelin, Bridgestone, Continental, Vredestein, Goodyear, Nokian каквото и да се избере все ще е качествено. Човек веднъж карал нещо като Матадора почва да възприема истинските марки по-различно :mrgreen:

 

A за зимните Мишленки Alpin A3 само smile126 през яките източни преспи тая зима ме прекараха без вериги, без чудеса, с предното предаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, тамън се бях притеснил, че няма тема за гуми. Най-после, отдъхнах си smile048

 

smile091

Аз купих днес - 4 x BRIDGESTONE Potenza RE 050 A RFT 225/45 R17 91W runflat, BSW, CZ smile152

017588851-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а такъв мерак имах да си взема джанти, ама явно няма да е И това лято :oops:

ще си перкам с кованите и това си е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за вас но миналото лята си взех ханкуук п незням какво си беше и съм много доволен от тях чак да не повярваш smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега съм се спрял на тези марки и модели,някой карал ли е с такива ?

KLEBER- DYNAXER HP2

VREDESTEIN- HI-TRAC

FULDA CARAT-PROGRESSO

VREDESTEIN-SPORTRAC 3

NOKIAN-H

п.п много съм доволен от зимните VREDESTEIN и много се замислям за летни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! Аз смятам да взема тези гуми: Fulda EcoControl 195/65 R15 91T. http://ssl.delti.com/tyre-pictures/Fulda/EcoControl.jpg Какво мислите за тях? на добра цена са и по тестовете са прилични. smile159 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Fulda....

Аз имам най-лошо мнение и впечатление от/за Fulda....Чисто нови гуми станаха неразпознаваеми на 7К, а на 10К

дясна задна се пръсна като детски балон...И от тогава бягам от тази марка.... smile011 За конкретният модел нямам идея

дали е добър.... smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - "Kleber Dynaxer HP2" е много нестабилна на вода. Обичам да карам бързо на вода и едвам си удържам колата. За спокойно шофиране бива. На сухо не ме е подвеждала..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на тестове не вярвам. Особено като гледам това Пирели на първо място, още повече не вярвам. В ултра високия клас гуми са много добри, ама надолу са много надолу.

Аз съм доволен много от едни асиметрични Good Year Excellence - с много силика смеси са и поради това са сигурни на мокро. Имат много технологии но едната от тях - стабилизаторите в рамената ги правят много сигурни в завоите. И са мнооооого тихи.

Снощи минах през такава дупка на Ботевградско шосе, че днес бях за изправяне на джанти - джантата беше направо съсипана. Гумата обаче и няма нищо. Много съм доволен от тия Good Year. Прилагам снимка от последствията.

 

@frass: На Good Year технологията OptiGrip означава точно че с каране се показват нови канали отдолу по протектора и гумата все едно не се износва, затова остават добри с течение на времето - като се появявт новите канали гумата си спира на мокро като нова.

 

За спокойно каране до 140 км/час повечето гуми са О.К. стига да са среден клас и нагоре. Унироял специлизират в шарки за мокро.

А миналата седмица бях свидетел как един чех в Диана си сложи гуми Барум Bravuris на Мазератито - каза че си е доволен от тях.

 

Кама Евро (това са руски гуми) имат нов асиметричен модел с размери до 20 цола и индекс до Н ( за V не съм сигурен). Много се чудех дали да не сложа тях ама ми казаха гумаджии че в завои и при спиране руските не са като западните марки. :)

 

В класа на 15 до 16 цола, най-добрите чувам че са Continental. Гумаджии като ми чуят размера - 15 цола - тия дето са ми познати де, ми казаха че Континентал имат най-хубави модели за нормално и умерено спортно каране за 15-16 цола.

За 19 и 20 и повече цола - там си има други марки. Основно трите големи - Мишелин, Гудиър и Бриджстоун.

post-3342-138453188412_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - "Kleber Dynaxer HP2" е много нестабилна на вода. Обичам да карам бързо на вода и едвам си удържам колата. За спокойно шофиране бива. На сухо не ме е подвеждала..

 

:) Така е. Фирмената политика на фирмата и логото им е едно куче и едно семейство как са на пиник с кучето. Идеята е: гума за улегнали хора които отиват спокойно с някое семейно комби с децата и кучето на пикник. Гумите са предназначени за този сегмент от пазара. Фирмата е подмарка на Мишелин. Води се среден клас. Не е за спортно каране и няма качества на мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@35mm, точно това харесах в тези гуми. С Матадорките на 40000 км колата беше като на въздушна възглавница в локвите, бая инфарктни моменти имах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сега съм се спрял на тези марки и модели,някой карал ли е с такива ?

KLEBER- DYNAXER HP2

VREDESTEIN- HI-TRAC

FULDA CARAT-PROGRESSO

VREDESTEIN-SPORTRAC 3

NOKIAN-H

п.п много съм доволен от зимните VREDESTEIN и много се замислям за летни

 

 

Карал съм и с двата модела на Vredestein и зимните са ми Snowtrac2 само положителни мнения за Vredestein

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вредештайн (или Вредштайн-все тая) , винаги съм твърдял,че това е марката за зимна гума, поне за мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вредештайн (или Вредштайн-все тая) , винаги съм твърдял,че това е марката за зимна гума, поне за мен :)

:smt017

Доброто изпълнение за зимна гума на дадена марка,

не гарантира същото за противоположния сезон, както и обратното.

(Разбира се, изключвам няколко от световно признатите марки)

 

В тази връзка, бих искал да попитам за отзиви от летната гума на BF Goodrich?

post-3239-138453188716_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тези BF са на оригиналните ми джантоци за лятото! От миналата година - само добри думи за тях, въпреки че не можах да врътна хубав километраж. На вода са чудни между другото. Отвеждат водата от центъра директно встрани от гумата, а не до някой среден канал. Лично за мен - този тип шарка е най-добър за вода. Преди карах с Yokohama AVS Sport - същия тип шарка - същото държание. Стабилни на вода и в завой. Возията с BF е приятна, защото са мекички и тихи. Ако си решил такива да пазаруваш - няма да сбъркаш. Поне аз съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от АДАК май и те са под някакво влияние.Относно гумите карал съм и 2та размера в различни гуми.При малките гуметки разликата между топ гума и по-евтина аналог е 60-70 лева за комплект-няма мисъл да се мисли.При спортните гуми обаче дървото е голямо-посоченият по-горе р50а е доста некадърна гума-нищо особено,а пък свършава бързо.Аз лично съм карал с Дънлоп Спортмакс и СМ ТТ и тойо проксес,които имат доста предимства пред Бриджа-с Бриджа съм правил времена на Божура от които ми се ревеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има лични впечатления от Michelin Pilot Exalto? Сдобих се с такива 195/50/15, 2-ра злоупотреба DOTxx07 на кризисна цена, но много запазени без видими забележки и с доста приличен грайфер. Нарочил съм ги за пежака в комплект с едни лети джантоци Алесио Монца, че миналата година железарките 13" обути в 175/65 направо издишаха в буквалния смисъл по завоите, особено на Калояново... надявам се тия да стават за по-спортно каране :-k

http://www.michelin.bg/michelinbg/bg/au ... 13720.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да помоля някой колега да сподели мнение за гуми за "простолюдието" - 13ки. Не искам да споделям мнения за 2ра употреба гуми, защото в общи линии там марката нищо не значи. Мисля си, че никой няма да го интересува, как моите 9 годишни Файърстоунки се държат прекрасно, въпреки липсата на каквато и да е шарка вече. Същото мнение имам и за едни украинки - Росава. Чух мнения на сериозни колеги да бягам далеч от Корморан, но само толкова. Какво 165х70х13 или 175х65х13 препоръчвате за лятна гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.