Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Цената в Еуратек София - Смяна на масло - Юни 2010.


Recommended Posts

Колега, снимай фактурата ако не ти представлява трудност. Интересно ми е колко антифриз концентрат, по какви цени и колко вземат за смяната му. На 5 г. ли я правиш смяната на охлаждащата течност.

Поздрави!

 

В момента нямам техническа възможност да я снимам, но ще ти напиша:

1.Антифриз G12++ 1L. 3бр. ед.цена -10.28 ед.цена с 20% отстъпка - 8.22 общо -24.67

2.Охладителна течност И-Н 0.5Н.ч. ед.цена -27.00 ед.цена с 20% отстъпка -21.60 общо -10.80 (това предполагам е труда)

24.67+10.80=35.47 + 20% ДДС=42.56лв. излиза подмяната на антифриза

 

Да колата е на 5г. На мен ми предложиха първо да го замерят, и после, ако имало нужда да го сменям, ама аз реших за 40лв. да не правя цигански работи. Плюс това чехите са казали, че се сменя на 5г. и толкоз, така че го смених.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    9

  • bat'Veso

    7

  • bega4kata

    5

  • sotef

    4

Най-много писали в темата

Може ли някой да сподели и цените за консумативите за бензиновите двигатели на Октавия, по-специално ме интересува за 1.6 MPI разходите в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за 1.6 MPI - цени от преди два месеца.

 

Масло Шел хеликс Ултра 5/40 4+1 лит. 100,31 лв.

филтър маслен - 12,28 лв.

филтър въздушен - 28,58 лв.

филтър горивен - 39,43 лв.

филтър парно с въглен - 24,89 лв.

Свещи запалителни - 4 бр. - 44,84 лв.

Сервизна инспекция 50 х.км. - 56,70 лв

Смяна филтър гориво - 8,10 лв.

Смяна въздушен филтър - 6,75 лв.

Смяна прахов филтър - 5,40 лв.

Смяна свещи - 21,60 лв.

------------------------------

Всичко: 348,88 лв.

ДДС - 69,78 лв.

общо: 418,66 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера, вече беше наложително, сменях масло и филтри (Bosch - горивен, Hengst-всички останали). Сам си ги смених за около 3-4 часа с разглеждането, кое-какво е. Общата цена е 182лв, като по-ниска цена е възможна само с много компромиси, или ако има познати с авточасти... Опцията "поръчка от чужбина" идваше по-скъпо или почти същото (разлика в порядъка от +5- +15лв до +40лв).

 

Та, ето ги старите филтри (въздушен (MANN-Hummel и горивен UFI на по 25 500км):

airffr.jpg

 

airf.jpg

 

fuelfr.jpg

 

fuelfrnr.jpg

 

Тук ми прави впечатление, че има някакви бели неща, които не знам какво са, но като цяло - никаква вода, никакъв парафин, никакви боклуци, ама нищо нищо нямаше във филтъра:

fuelfr2.jpg

 

Направи ми впечатление, че нафтата от ЕКО стои някаква синкаво-зеленикава, като я изсипвах от филтъра (може да се сбърка с бензин). Кристално чиста беше.

 

Това тук е разликата между двата маслени филтъра... Моят старият беше "намачкан", сега сложих Hengst, който всъщност бил ман, като този най-вдясно на снимката (1:1 са)... Не знам дали има някаква разлика във двата филтъра, но ми направи впечатление, че вътрешната пластмасова спиралка е леко по-различна в началото, но разлкиката е пренебрежимо малка и го отдадох на стила на филтъра(прав - намачкан/акордеон).

oilfilter.jpg

 

Общо взето това се сещам. :) Нулирането на сервизния интервал стана много лесно с макси дот-а... Дори видях, че имам фийчърче да ми показва моментната скорост и в дигитален скоростомер, който до сега не знаех, че имам... Проблема е, че показва мили/час и ще го оправям по-нататък, ако има начин въобще да се оправи на km/h, разбира се... Прави впечатление също, че се различават двата скоростомера - аналоговия/със стрелката показва +7 - +8км/ч над дигиталния и GPS-a.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето данни от 20.04.2010г. за мотор 1,9TDI, 66kW

Смяна на масло, всички филтри и смяна спирачна течност -255лв с ДДС

 

Ако някой се интересува само от спирачната течност плюс труда за смяната и -42лв

 

Всички филтри -98,60лв с ДДС

Маслен -12,50лв

Въздушен -22,66лв

Горивен -46,21лв

Купето -17,23лв

 

Масло Шел 5W40 (505 00) -76лв

Масло Кастрол 5W40 (505 00) -83,33лв

 

Като допълнение -взех си и пълен комплект резервни крушки в кутийка -19лв с ДДС

Чистачки предни комплект -30лв с ДДС

Всички цени са с включена 20% отстъпка от ЕураТек за периода 21.03. -21.04.2011г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята фактура е от 20.04.2011:

Масло Castrol SLX Professional Powerflow C3 LL3 3л. - 103.19 лв.
Маслен филтър                                       -  18.06 лв.
Спирачна течност 0.7л.                              -  11.42 лв.
LongLife инспекция                                  -  54.43 лв.
Смяна на СТ с инспекция                             -  25.92 лв.
Всичко                                              - 213.02 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Юни.2011

 

Castrol SLX Professional Powerflow 5W-30 - 4l - 171.98

Маслен филтър - 15.62

Въздушен филтър - 31.30

Филтър купе с въглен - 29.87

Смяна масло труд - 32.40

 

Общо 281 лв

 

Въздушния и филтъра на купето си ги смених сам, не са включени в труда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.