Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 2 facelift 2,0 TDI-PD / 103 kW / 140 к.с., 6M


iaskata1914

Recommended Posts

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • iaskata1914

    16

  • evin

    11

  • dude_BG

    6

  • Cvetomir

    5

Най-много писали в темата

Честито много безаварийни километри и от сега мисли идва зима за хубави зимни гуми да обуеш куклата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата и от мен и много да го радва колицата като си я вземе!

Аз пък се чудя, какво толкова кара колегата " evin " да мисли, че PD- то е по- добрият избор. Гледам в немския сайт на шкода, че тия нашите тука са сигурно с няколко години назад, че и по максимална скорост и по ускорение и по разход на гориво и по кол-во отделяни CO2 на километър и по това, че CR работи по- тихо и меко от PD, CR излиза по- добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не видя CR двигател на 400 000 км без никакви ремонти, няма да си променя мнението ;)

А такива PD има много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не видя CR двигател на 400 000 км без никакви ремонти, няма да си променя мнението ;)

А такива PD има много.

за помпа дюзи на такива километри съч чувал че вече са с втори вал и с минимум една сменена дюза
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата и от мен и много да го радва колицата като си я вземе!

Аз пък се чудя, какво толкова кара колегата " evin " да мисли, че PD- то е по- добрият избор. Гледам в немския сайт на шкода, че тия нашите тука са сигурно с няколко години назад, че и по максимална скорост и по ускорение и по разход на гориво и по кол-во отделяни CO2 на километър и по това, че CR работи по- тихо и меко от PD, CR излиза по- добър.

http://www.skoda.de/index.php?e=348-9-5-9-2

Höchstgeschwindigkeit - km/h 208

Beschleunigung 0-100 km/h - s 9,6

Innerorts - l/100km 6,1

Außerorts - l/100km 4,0

Kombiniert - l/100 km 4,8

CO2-Emissionen kombiniert in g/km 126

Garantie 2 Jahre ohne Kilometerbegrenzung, 3 Jahre auf Lack, 12 Jahre gegen Karosseriedurchrostung, Skoda Mobilitätsgarantie

Typklasseneinstufung - HP/VK/TK 15 / 19 / 23

Serviceintervall nach Serviceintervall-Anzeige bis zu max. 30.000 km oder max. 2 Jahre

 

Максималната скорост и ускорението са същите.

По отношение на разхода - мой приятел кара O2 RS CR и средният му разход е над 7. Сравнявахме ги и по "шумност" - разликата е доста трудно доловима.

Към новият колега - да ти е жива и здрава Октавията и с много кеф да си я караш. :smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за добрия избор. Знам колко криво е да чакаш за нова кола, но пък момента, в който си вземеш ключовете и се качиш за първи път в нея оправдава чакането :)

 

stefan l, нормално е средния разход на твоя приятел да е над 7. Това са 170 коня, които си искат своето smile049

 

Иначе тези данни за разход, дрън-дрън. 6.1/100 в града може, ама вечер след 11 (за София). Може и 4/100, както е обявено за извън града, ама при движение с до 90 км/ч и с не малко спускания, т.е. засичано само в едната посока. Има тук във форума един колега с 1.9 дизел, който беше експериментирал до колко може да се свали разхода от София до морето. Постигна малко под 4/100, като не е вдигал повече от 80 по целия път. А в тази тема говорим за 140 коня smile049

 

Докато не видя CR двигател на 400 000 км без никакви ремонти, няма да си променя мнението ;)

А такива PD има много.

Всичко е въпрос на късмет. Имам двама приятели - за единия вече съм писал тук във форума - гаранционно влиза 3 пъти в сервиз, два от които теглен, заради PD. Другия наскоро си продаде бавареца (комън рейл) на 280 000 км без да е пипал по мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много Ви благодаря за пожеланията - наистина, дано чакането не е много дълго, но поне, със сигурност, ще си струва smile152 .

А колкото до това, че е CR - определено, това е по-добрият вариант от PD - консултирах се с доста хора, на които определено мога да се доверя, щом става дума за двигатели и всички бяха категорични. Разбира се, като всяко ново серийно производство, си носи своите рискове, но смятам, че това е по-добрият избор :-k .

Ще очаквам Черната Перла и ще пиша, като има нещо ново - като се замисля, май ще ми се наложи да сменям гуми, като дойде(ноември :?: ), щото те ги карат с летни, ама ще му мисля после - нека първо пристигне пък тогава smile159 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Поздравления , добър избор.

Доволен ша'останеш .

колата е супер ,а като я вземеш е най-готино.

да я скъсаш то каране и безаварийно шофиране. (светвам те веднага да и сложиш зимни гуми и аз мойта я взех ноември и и .. докато взема гуми , бързах за летището и чук пукнах фара.)

а що се отнася за PD или CR всички ( почти всички ) подкрепят CR . бил по икономичен , по тих и ....... аз незнам.

Няма вечни неща , камо ли колите, утре ще излезе новата и .... аидее . Тя е супер. :idea:

smile159 smile152 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Не че Суинга е лошо радио (мойто е такова), но Болерото е по-добро и има 6 CD чейнджър - няма постоянно да бърничкаш за дискове в жабката. И забравих нещо важно, ама колегата като писа за Матадорките ме подсети! Поръчай, ако можеш, гуми и джанти 16" - тогава идва с Континентал. Не е най-доброто, но е в пъти по-добре от Матадора.
Колега,за щастие Шкода,от доста време не използва Matator и Barum,а залага на качествени гуми. smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Въпреки, че темата е малко старичка, бих искал да поздравя колегата за избора си на автомобил.

Декември 2009 получих моята Octavia Face Lift Elegance + Selection 2.0 TDI PD 140 hp " Черна перла" и от тогава не съм я спирал за ден.

Допълнително добавих Xenon, въздушни завеси, двоен сенник, чистачка за задното стъкло, Corner функцията на халогенните, цвета и джанти 16". Вече не си спомням за друго.

Факт е, че на черното и най - малкото петънце, драскотина или дори прах се вижда и много дразни, но пък като я измия и изглежда много добре smile035

Имаше какво друго да се желае, но и така се получи доста добра конфигурация.

 

Относно темата за PD i CR, моето лично мнение е, че всяка от двете технологии си има и по-силни и по-слаби страни.

Факт е за съжаление, че в БГ т.н. майстори не са достатъчно запознати с детайлната поддръжка на този тип двигатели ( PD ) и от там произтича негативното мнение, както и митовете които се носят, както за всяко едно друго нещо.

Също така е и факт, че CR технологията е по-нова и предлага повече комфорт, поради факта,че работи по - тихо и други, но от друга страна PD технологията се използва може би повече от 12 години във VW Audi групата и е много по-изчистена и надеждна относно работа и издържливост.

Аз лично смятам, че CR е по-добре да се използва в случая когато става дума за двигател 170 кс или повече.

При всички положения, без значение на кой от двигателите ще се спре бъдещия собственик на Skoda Octavia, той прави правилен избор за кола!!! smile152

Моята е вече не 23 000 км и става все по-икономична, еластична и реагираща към променливия ми стил на каране smile021 / smile048

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно темата с гумите мисля, че Continental Sport Contact 2 е много подходяща за Октавиата за лятна гума. Дори и малко по-шумна и на по-висока цена, гумата осигурява много добър контакт с пътя, идеално сцепление, а за мокро са просто супер. Обичам да се впускам в завоите с тях. Изживяването си струва и все пак става дума за сигурност. От 2005 година карам с тази гума и когато ми дадоха и Шкодата (макар и края на Декември) с такива, много се зарадвах. :smt004

 

Ако трябва да съм честен се набутах малко със зимните гуми smile011 , доверих се на " разбиращи" и взех гуми Клебер Кристал 2 или нещо такова ... ](*,)

Вярно за сняг и кал са идеални, но на мокрото ... добре, че е ESPто.

Преди това бях карал с Good Year Ultra Grip 6 и колата беше като залепена без значение от условията, без ESP, въпреки че са по-стари като модел, а разликата в цената не е кои знае колко...

 

До колко е добра и не е, за една гума, зависи предимно от стила на шофиране на водача. \:D/

Дори и някоя пластмасова гума би била ОК за зимна, ако колата ни е паркирана в гаража, а ние сме на топло smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че Суинга е лошо радио (мойто е такова), но Болерото е по-добро и има 6 CD чейнджър - няма постоянно да бърничкаш за дискове в жабката. И забравих нещо важно, ама колегата като писа за Матадорките ме подсети! Поръчай, ако можеш, гуми и джанти 16" - тогава идва с Континентал. Не е най-доброто, но е в пъти по-добре от Матадора.
Колега,за щастие Шкода,от доста време не използва Matator и Barum,а залага на качествени гуми. smile159

 

Колега, ако имаш път към някой шоурум на Шкода, погледни с какви гуми са автомобилите с джанти до 15". Ако това са качествени гуми според теб, мога да си направя само един извод - не си карал повече от 1-2 чифта гуми (сега да не започваме "да си ги мерим", защото не ми се спори безсмислено).

 

Относно Конти спорт контакт 2 - моята дойде с 16" такива гуми през далечното лето господне 2008-мо. Демек вече 3 лета ги търкалям. На предишната си кола също бях доста време (около 4 лета) с Конти, но с Премиум контакт. Впечатлението ми е следното: Докато са нови Конти са доста добри, е ... малко са твърди, но се преживява. Това важи за сухо време, при дъжд положението се влошава осезаемо - нямам сцеплението, което ми трябва в завои, но признавам, че не съм почуствал аквапланинг. С течение на времето и след доста износване, но далеч от минималния грайфер, се забелязва осезаемо увеличение на вибрациите, което не може да бъде коригирано с баланс. Изводът ми е, че Конти са добри гуми, но за сезон - два, после трябва да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения Matador и Barum слагат на шкодите за България и Румъния, а може би и за Чехия/Словакия/Русия. В Централна Европа изнасят шкоди с хубави гуми само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме си на село :)

Идеята ми беше, че качествени гуми тук пращат по поръчка или по изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе... над 15" са си ОК, но до там използват гадния Матадор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола е купувана в Германия с 15-ки Michelin Energy

Доста гадни гуми са, може би на нивото на Matador - изхвърлих ги с кеф :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш път към някой шоурум на Шкода, погледни с какви гуми са автомобилите с джанти до 15". Ако това са качествени гуми според теб, мога да си направя само един извод - не си карал повече от 1-2 чифта гуми (сега да не започваме "да си ги мерим", защото не ми се спори безсмислено).

 

Хахаха,много съм далеч,от мисълта да си ги мерим.Та по същество,работя в Шкода и просто в близката година,не съм виждал-Фабия,Октавия или Супърб,да идват с Барум или Матадор smile049 .

Виж друг е въпроса,че вече спестяват от секретните болтове и чадъра(за Супърб). smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Черната Перла пристигна изненадващто бързо smile152 - само 1 месец. Още не съм я видял обаче, но обещавам, че като си я взема в края на седмицата, веднага ще пиша с какви гуми е, понеже виждам, че това е доста дискутирана тема тук, а и също така първи впечатленя smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Черната Перла пристигна изненадващто бързо smile152 - само 1 месец. Още не съм я видял обаче, но обещавам, че като си я взема в края на седмицата, веднага ще пиша с какви гуми е, понеже виждам, че това е доста дискутирана тема тук, а и също така първи впечатленя smile159

 

Айде вземай я вече, че да честитим, дееее....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да си я взимаме, че да се возим, дееееееееееееееее smile152

 

Поздрави на всички колеги, които взеха отношение по темата smile159

 

И поклон пред Яската, който направи най-добрия избор за нова кола smile126 smile126 smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дългоочакваният ден дойде и вчера взех Шкодата, напълно оборудвана - с аларма, гражданска, ..... и всичко необходимо!

Само ми дадоха ключовете - качих се и тръгнах smile152 (да си призная честно, имах малък проблем при тръгването, понеже не знаех, че от гледна точка на безопасността, новите коли ги правят да тръгват само при натиснат съединител...). А чувството, че карам чисто нова кола на 7 км, е просто неописуемо! Даже в началото ми беше малко напрегнато, ама след 30-40мин вече остана само чувството на супер удовлетвореност и на "голям кеф" :)

Много съм доволен от обслужването в Еуратек. Хората бяха супер любезни и експедитивни - всичко беше на супер високо ниво и изпипано до най-малкия детайл. Големи професионалисти са!

Черната перла е страхотна, пристигна с гуми Continental - летни са, ама поне сега имам отстъпки за зимни, ако си ги купя от Еуратек. Джантите са 16-ки Proxima, незнам дали сте ги виждали - водят се нов модел и са много симпатични.

Иначе разликата от предната ми кола е огромна - екстрите, които са сложили в Шкодата са просто невероятни, да не говориме, че сутринта неможах да повярвам, че още при запалването на двигателя и парното взе да духа леко топло - за 2-3мин. се размразиха всички прозорци и цялата кола като цяло.

Много ме притесняваше да не шумен двигателя, като е дизел, но сега съм супер доволен, понеже се оказа доста безшумен - вътре почти не се чува, а и отвън е доста по-тих от PD-то.

Музиката е много добра, звука е невероятен, а и 8-те колони са супер мощни - немога да увелича звука до края, че имам чувството че ще ми се пръснат тъпанчетата:), а пък няма никакво изкривяване на звука-кристален е и басът е перфектен!

А за возията, комфорта и ускорението, просто нямам думи!!!

Уникална е колата - скоро ще кача снимки за да видите Черната Перла :).

Благодаря ви на всички, че взехте отношение по темата – информацията ви ми беше много полезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.