Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 2 facelift 2,0 TDI-PD / 103 kW / 140 к.с., 6M


iaskata1914

Recommended Posts

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • iaskata1914

    16

  • evin

    11

  • dude_BG

    6

  • Cvetomir

    5

Най-много писали в темата

Здравейте отново, Колеги.

Понеже Октавията пристигна с летни гуми ( 16-ки, континентал ), се питах какви зимни да сложа - 15-ки или 16-ки и дали да е с алуминиеви или стоманени джанти? Доколкото знам, за зимата май е по-добре стоманени и то по-възможност 15-ки. Чак толкова голям проблем ли е, ако сложа едни яки алуминиеви 16-ки или да се примиря са 15-ки стоманени и тасове???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз това с промоцията съм го проучил :) . Даже ходих вчера до ЕТ и ми дадоха пълна информация отнсоно вариантите за джанти и гуми.

Въпросът ми беше, какъв избор да направя относно джантите и гумите за зимния сезон?

Все пак ти благодаря за инфото, тъй като намалението си е доста добро и не е лошо всички да знаят smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си алу джанти 15-ки със зимни гуми. Цената на неоригиналните алу джанти са близки до оригиналните стоманени. 15-ките возят по-меко, а при зимните бабуни и дупки ще го оцениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, точно към това съм се ориентирал и аз. Благодаря ти за съвета иначе smile159 . Само че, ще си взема оригинални джанти от Шкода - 15-ки с гуми Континентал, че нали има и намаления сега - няма защо да загрозявам вида на Черната перла с някви си тасове :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли смисъл да сипвам Премиум Дизел от ОМВ - какви са ви впечатленията и наблюденията, ако сте зареждали някога до сега такъв :-k ? Наистина ли е по-качествен или си сипват от обикновения, ама му слагат 20 стотинки отгоре?

А и като цяло, някой до сега патил ли си е от някоя бензиностанция и кои според вас са най-добрите? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения са, че т.нар. премиум дизел, всъщност е нормална некръстена нафта. Спринт дизела е спъната нафта с евтини добавки. По-добре сипвай нормална нафта с минимум добавки от Лукойл или Ромпетрол, отколкото да даваш 20 стотинки отгоре, за нещо, което ти се ПОЛАГА като стандарт за 20 стотинки по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиум(Алпин) е еквивалент на нормалния европейски дизел.По-евтиния,не ти го препоръчвам за помпа-дюзата.Имам две коли с такъв двигател и ги карам само с такава нафта от ОМВ,за сега,да чукам на дърво,ядове няма.На всичкото отгоре,ми дават разход 6.0/100 градско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наливайте от Ромпетрол нафтата я внясят от Румъния и отговаря на евро 5 на всички други идва от Лукойла и я подобрават с добавки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото на Ромпетрол е, че станциите им са само 2 и са на някакви невероятно куци места... поне в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото на Ромпетрол е, че станциите им са само 2 и са на някакви невероятно куци места... поне в София.

така е аз ходя на Ломско шосе доста ми е далеч но съм доволен изгорил съм 5 резервоара колата върви добре не трака много и не смърди на икарус,досега съм карал само с Лукойл но тяхната е доста по-зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиум(Алпин) е еквивалент на нормалния европейски дизел.По-евтиния,не ти го препоръчвам за помпа-дюзата.Имам две коли с такъв двигател и ги карам само с такава нафта от ОМВ,за сега,да чукам на дърво,ядове няма.На всичкото отгоре,ми дават разход 6.0/100 градско!

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като купих колата първо изгорих един резервоар с Ромпетрол. После сипах премиум, това което ми направи впечетление е, че колата стана малко по тиха и по-ритмично заработи двигареля, от тогава карам само с премиум, незнам ако сега сложа Ромпетрол, дали ефекта няма да е обратен smile049 , но това са малко субективни преценки. Относно вървежа не ми направи някаква разлика, а що се отнася до разходя не обичам да го следя, спазвам максимата, ако съм искал разхода да ми е по-малък да съм си купил 1.4 smile004 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премиум(Алпин) е еквивалент на нормалния европейски дизел.По-евтиния,не ти го препоръчвам за помпа-дюзата.Имам две коли с такъв двигател и ги карам само с такава нафта от ОМВ,за сега,да чукам на дърво,ядове няма.На всичкото отгоре,ми дават разход 6.0/100 градско!

Еми то и аз така си мисля и за това последния път заредих точно от Премиума. Междудругото, само да уточня, че имам грешка в заглавието на темата, тъй като не съм с помпа дюза, а комън рейл :) , но това не пречи отново да наливам Премиум :) .

А иначе за Ромпетрол и аз съм чувал добри думи, но ми е много неудобно да ходя да зареждам от тях, тъй като, както evin каза, имат само 2 станции в София.

Благодаря на всички за коментарите smile159 , като ще се доверя на coverdale и ще продължа да залагам на Премиум, но очаквам и други мнения по темата, тъй като мисля, че това с нафтата не е за пренебрегване :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почти 35к км вече , разлика в разход, динамика, пушливост няма май много много между нафтите на големите вериги. Напоследък сипвам от ЕКО

 

Статистика: http://www.spritmonitor.de/en/detail/298424.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.