Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Картите на Лукойл стават само при плащане кеш. Ако някой плаща с дебитна или кредитна карта- отстъпкаите не важат. За тази карта от Съгласие нямам конкретна информация, казвам това от моя опит с 3 различни карти на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Вие пък, на мен ми сипаха 55 литра бензин във Фабията. От тогава там спирам само за кафе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пък, на мен ми сипаха 55 литра бензин във Фабията. От тогава там спирам само за кафе.

 

И на мен ми заредиха веднъж 53 литра във Фабията, като току-що ми беше светнала резервата! Никога повече не удостоих въпросната бензиностанция с внимание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отново какво стана... нищо. Борба с вятъра... със сигурност има начин да се манипулира всичко компютърно, дори бутилката може да излезе, че събира повече.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж на 55 литров резервоар с поне 7-8 литра е резервоара ми заредиха 55 литра  :wacko_1:  От тогава си зареждам сам и не съм имал повече ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен преди месец ми заредиха 35 литра бензин в 35 литровия резервоар на 120ката, като се сещате, че не съм я бутал до ЛукОил-а ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ми се е случвало. Точно преди или веднага след като светне, отивам на бензиностанцията. Всеки път е едно и също 47-49 литра. Веднъж, мисля, че си спомням - заредиха 51 или 52 литра, но това е максималното, което съм зареждал. Винаги по един и същи начин я карам на зареждане - преди или веднага след като светне.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм интересно. Аз днес ходих да сипя и бях преди червената зона точно. 45 литра при резервоар 50, нормално ми се струва при отклонение 0.5 (1%)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не бях зареждал газ в бензиностанции на ОМВ до миналата седмица, когато ми свърши газта точно преди ОМВ-то на окръжна болница. Зареждал съм почти във всички от големите вериги бензиностанции и никога не са събирали повече от 36 до 37 литра в бутилката(обикновенно е 35). Почти винаги зареждам, след като ми е свършила газта. Е да ама в ОМВ събраха 39 и нещо. На всичкото отгоре, отивам на касата, плащам си с дебитна карта, излиза бележката а касиерката не ми я дава и я гледа тъпо.

- Някакъв проблем ли има - казвам аз.

Касиерката ме пита на коя колонка съм заредил, казвам й 1-ва а тя:

- Ами-и-и, Вие платихте 5-та. 

- Ок, върнете ми ресто в брой и готово. 

Появява се управителя, касиерката му обясни случая, той помисли няколко секунди, извади пари, извини ми се и аз си тръгнах (и без това нямах пари в брой :D ).

Обаче отивам си до колата и гледам, на колонката пише сумата, която платих първоначално. Поседях втрещен известно време и реших, че трябва да се върна, защото очевидно съм заредил толкова колкото платих, а от тази сума ми върнаха 15 лева. Връщам се аз, казвам му на управителя, че май са се объркали и той ме погледна още по-втрещено. 

- Може ли да дойдете с мен да видя колнката - казва ми той.

Отидохме, погледна я , отидохме до 5-та колонка и  :crazy:  трета сума.  Отиде момчето да гледа някакви записи. Връща се очевидно доста притеснен без да ме гледа в очите.

- Май трябва да ви върна рестото, което ми дадохте - казвам аз.

- Ами да, станало е някакво объркване явно. 

Значи да обобщим.

Плащам си горивото, касиерката ми казва, че съм платил 5-та вместо 1-ва, връщат ми ресто до сумата на 6-та а се оказва, че съм си платил 1-ва.

И те така. Те ме прецакаха, а когато аз можех да ги прецакам се върнах  :BangHead:

Въпреки всичко, това си беше човешка грешка, случва се, но как събраха толкова газ незнам. Това е повече от един процент отклонение. Аз лично ще я избягвам тази верига от тук нататък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

 

1/5 от бензиностанциите изтрити от базата данни за проверки

 

549 бензиностанции у нас повече от 10 г. не са били проверявани от Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, защото липсват от нейната база данни.
Това са 20 процента от всички бензиностанции и газстанции, регистрирани в НАП. Общият им брой е около 3000. Измамата лъснала, след като от Агенцията за метрологичен и технически надзор направила справка за обектите, подлежащи на проверки, съобщи на пресконференция председателят на агенцията Стефан Цанков, цитиран от БТА.

 

При вътрешно разследване е установено, че в софтуера за случаен подбор на бензиностанциите, които се проверяват, има пробив и данните за тези 549 бензиностанции са били изтрити.

 

"Може да предположим с какви мотиви", коментира лаконично Стефан Цанков.

 

За последното тримесечие са били направени около 120 проверки на бензиностанции, при които са установени фрапиращи нарушения - отклонение от 43 процента в качеството на проверените горива, при средноевропейска норма между пет и 8 процента.

 

Цанков добави още, че при проверките са открити и много незаконно заровени резервоари, които не са регистрирани в НАП. Най-проблемни се оказват ведомствените бензиностанции, като сред тях има и такива, които не фигурират и в регистрите на НАП. Тези бензиностанции се намират в по-малки населени места или са били предназначени само за селскостопанска техника.

 

"От март досега около 40 човека са били освободени от Агенцията за метрологичен и технически надзор. Те са от различни дирекции", уточни нейният председател.

 

Във връзка с множество оплаквания от бензиностанции, че получават горивото с проблеми, са започнали и проверки на петролните бази, където по думите на Стефан Цанков, години наред не е имало установено нарушение.

 

Досега от десет от проверените най-големи петролни бази, в 4 е открито отклонение в качеството на горивата. Предвижда се всяка от тях да бъде санкционирана с до 500 000 лева.

 

Източник: http://dnes.dir.bg/news/nap-benzinostantzii-stefan-tzankov-agentzia-metrologien-tehniesci-nadzor-17689525?nt=4

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа, утре ако стане по 3.50 горивото, ще е ясно защо. И нас ще хапе бубата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не го махнат този нов директор, който е решил да си свърши работата. Щом глобите са до 500 000, натискът ще е огромен. Ако се изнесат данни от проверките, къде, какво качество ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма качествено гориво от известно време имам една много неприятна миризма и увеличен разход на гориво интересното е че го споделих с познати които потвърдиха че и при тях е така извода е,че не колите ни са имат проблем поне засега,а горивото е кофти смених една голяма верига с друга такава ефект почти не усетих може би е идея по-добре тези дни ще ходя са си купя някаква добака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма качествено гориво от известно време имам една много неприятна миризма и увеличен разход на гориво интересното е че го споделих с познати които потвърдиха че и при тях е така извода е,че не колите ни са имат проблем поне засега,а горивото е кофти смених една голяма верига с друга такава ефект почти не усетих може би е идея по-добре тези дни ще ходя са си купя някаква добака

 

       Извинявай, но почти Нищо не успях да разбера, от това което си написал... Пробвал ли си, да използваш препинателни знаци - не е трудно ! :book_1: Нямам намерение да се правя на проф.Безински, но това, което си написал, е дори под ниво 8-ми клас... :book_2: Мен, ме е срам да го чета, а за теб ... Нищо лично към Теб, просто е срамно..., за Теб като автор, за Нас като читатели, а и за целия Форум... :rfm:  

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, четеш всичко на един дъх и се разбира.

На колегата шкодафен ще му кажа, че тия с добавките търсят такива, като него. Да си пласират боклуците.

Впечатления от OMV макс моушън дизел - перфектна нафта! Служебен автомобил, пробег 6 000км. на месец, зареждам там, пали и зиме и лете, върви, дава икономии, смяна на масла и всички видове филтри на 15 000км.

Не знам ако е с истинска нафта какъв самолет ще бъде! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, четеш всичко на един дъх и се разбира.

На колегата шкодафен ще му кажа, че тия с добавките търсят такива, като него. Да си пласират боклуците.

Впечатления от OMV макс моушън дизел - перфектна нафта! Служебен автомобил, пробег 6 000км. на месец, зареждам там, пали и зиме и лете, върви, дава икономии, смяна на масла и всички видове филтри на 15 000км.

Не знам ако е с истинска нафта какъв самолет ще бъде! ;)

       Мдааа, тази сутрин пак го прочетох /по твоя начин/ и вдянах... Както и да е, не това е важно.

Относно добавките - по-миналата зима, реших /от любопитство/ да пробвам една Хамериканска добавка /видях я, докато се шляех в ОМВ-то. Великото чудо на щатската химическа промишленост, се казва Diesel Power, и по идея, трябва да чисти инжектори, намалява консумацията на гориво и какво ли още не, освен това, повишава цетановото число с "еди колко си процента..., дрън-дрън", улеснява стартирането на двигателя и т.н... Шишенцето е за две пълни зареждания на резервоара - общо 120 литра. Резултата беше, след първото зареждане: При първите няколко паления на двигателя, изкара доста дим от ауспусите, а двигателя някак се чуваше по тих и меко работещ. Казах си брей, работи пущината. След 2-3 дена обаче, обичайния шум на 1.9 PD 131 hp, се завърна със страшна сила, и не се промени дори и след доливането на втората половина от шишенцето. Нито ми намали разхода /а със 120 литра, "жувотното" минава доста километри, все щях да усетя/, нито нещо осезаемо се случи, освен описаното. Без никакви добавки, Пасата винаги е палил и на -20 градуса, от първия път, така че и това подобрение, не успях да го усетя. Така че, всичко е дрън-дрън, поне според мен.

       Иначе, и аз си го карах само с нафтичка от ОМВ, дори не и "Макс Моушън", и докато го имах, не съм бил разочарован - прблеми със замръзнала нафта или повишен разход, или трудно палене /без значение лято или зима/, никога не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги с тея цени на горивата в нашето село, вече не можем да се разминаваме по пътищага.  :D  (не се оплаквам всъщност :) ).

Очаквано е още едно падане на цената, задържане тези нива около март и отново покачване лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че горивото го кръщават още в базите, пък за после да не говорим ......

В базите не знам,но след това шоф1орите на цистерни не могат и да го подушат. До преди те бяха основните кръстници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Пак тръгнаха нагоре цените на горивата A95H - 2.04 лв, дизел - 2.09 лв. Лошо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.