Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса за Супърб 2


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Благодаря за пожеланията!

400 км съм изминал-200 в София с доста задръствания и 200 извънградско, разход 6/100 :) .Предстои да въртя още доста км в следващите няколко дни.

Засега все още я галя, след 1000-1500 км вече ще си я карам малко по-динамично. Много съм доволен, колата е много комфортна и приятна за пътуване.

Няма мега спортно управление , но е достатъчно адекватна и стабилна в завой. Малко по-тежка ми се струва предницата.

Според мен мекотата и нестабилността , която някой от вас усещат идва и от амортисьорите, които ми се струват една идея по-меки. Аз си мислех , че е малко по-твърда. От една страна е супер за комфорт, но от друга не е толкова за по-спортно каране. Видях че Билщайн предлагат амортисьори B4, даже и B6 серията за модела.B6 особено са ми любими и са много добри амортисьори за по-динамично каране без да се нарушава много возията. Ако успея да се споразумея в някакъв момент с ЕТ да си сложа такива, би било добре. Ако не ще си крузвам спокойно. В това също има очарование.

Сега се чудя какви гуми да взема за зимата-свел съм избора до Гудиър УГ8, Дънлоп 3Д и Континентал тс830/850. С първи 2 модела съм карал и съм много доволен, какво ще кажете за Контито ?

 

Наближавам вече 4000 км за няма 3 седмици каране :D . Колата все повече ме радва. Сложих си Парот, че нямаше Блутуут+IPod+ флашка управление, секретни болтове и поръчах зимни гуми Конти ТС850. Мисля да и сложа и фолио на стъклата отзад, както и спортния 3-цпицов волан скоро. Питах в ЕТ за поставяне на утопление на седалките, ама май ще е сложна процедура, така ще трябва да преглътна тази липса.

Иначе колата е перфектна в почти всяко отношение. Разхода ми е смехотворен- средно досега 5,7 по борд, реално малко над 6. Основно извънградско карам, но все пак си е супер при положение, че си я натискам адекватно без да правя глупости естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 295
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    82

  • bubaru

    35

  • N.Zlatev

    25

  • bega4kata

    12

Най-много писали в темата

Наближавам вече 4000 км за няма 3 седмици каране :D . Колата все повече ме радва. Сложих си Парот, че нямаше Блутуут+IPod+ флашка управление, секретни болтове и поръчах зимни гуми Конти ТС850. Мисля да и сложа и фолио на стъклата отзад, както и спортния 3-цпицов волан скоро. Питах в ЕТ за поставяне на утопление на седалките, ама май ще е сложна процедура, така ще трябва да преглътна тази липса.

Иначе колата е перфектна в почти всяко отношение. Разхода ми е смехотворен- средно досега 5,7 по борд, реално малко над 6. Основно извънградско карам, но все пак си е супер при положение, че си я натискам адекватно без да правя глупости естествено.

 

Колега а градско засичал ли си го разхода, че ти си с другото 4х4 и ми е интересно да ги съпоставим данните smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, си помислих съвсем друго :lol: - че става въпрос за друг вид 4х4, ама нали албанският ми реотан загрява бавно :oops:

 

И аз съм с 4х4 \:D/ и разхода ми е 14-17л/100км при нормално каране градско, като зависи според задръстванията. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вчера най - накрая намерих капачки, който пак не са като хората, но вече не издържах да ги гледам тези отвори, ето как изглежда колата s_flag

showimg.php?filename=b_66445.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшна е със зимните джанти! s_flag Не намери ли оригинални капачки? :-k

 

В ЕТ имаха по 12,5 лв. бройката, но за съжаление бяха с диаметър 55мм.

Все още не съм приключил с търсенето на капачки, защото тези, които сложих са 60мм и леко хлопат и настърчат.

Така че търсенето ми продължава, но както казах, вече не издържах тези грозни отвори да ми съсипват визията на колата smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е! Какъв е размера на отворите?

 

Нямам шублер, за да дам точно размера, но си мисля, че е 61-63 мм, защото настоящите капачки са 60 мм и леко хлопат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, карайки чат-пат си гледам температурата на маслото. При нормален наклон се движи около 95 градуса, +/- 5 градуса. На по-дълги баири обаче си вдига до 105-108 градуса и то при външна температура под 5 градуса, карам я колата от 1 месец, не знам как е през лятото. Та въпроса ми е нормало ли е това. Стрелката за температурата на охладителната течност не мърда над 90 гр. макар , че тя не мери мега точно, а е по-скоро за ориентир.Мотора ми е 2.0 тди комън рейл 170 коня. Как е при вас. Колко се вдига температурата на маслото през лятото когато е 35 градуса и сте на сериозен наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, карайки чат-пат си гледам температурата на маслото. При нормален наклон се движи около 95 градуса, +/- 5 градуса. На по-дълги баири обаче си вдига до 105-108 градуса и то при външна температура под 5 градуса, карам я колата от 1 месец, не знам как е през лятото. Та въпроса ми е нормало ли е това. Стрелката за температурата на охладителната течност не мърда над 90 гр. макар , че тя не мери мега точно, а е по-скоро за ориентир.Мотора ми е 2.0 тди комън рейл 170 коня. Как е при вас. Колко се вдига температурата на маслото през лятото когато е 35 градуса и сте на сериозен наклон.

 

Поспомен при мен беше около 100-108 като климатика не се спираше.

А няколко пъти ми направи впечатление, вечер на студено време като я прибера в гаража се включваше вентилатора, сага откакто долях антифриз не ми се е включвала перката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, карайки чат-пат си гледам температурата на маслото. При нормален наклон се движи около 95 градуса, +/- 5 градуса. На по-дълги баири обаче си вдига до 105-108 градуса и то при външна температура под 5 градуса, карам я колата от 1 месец, не знам как е през лятото. Та въпроса ми е нормало ли е това. Стрелката за температурата на охладителната течност не мърда над 90 гр. макар , че тя не мери мега точно, а е по-скоро за ориентир.Мотора ми е 2.0 тди комън рейл 170 коня. Как е при вас. Колко се вдига температурата на маслото през лятото когато е 35 градуса и сте на сериозен наклон.

 

Поспомен при мен беше около 100-108 като климатика не се спираше.

А няколко пъти ми направи впечатление, вечер на студено време като я прибера в гаража се включваше вентилатора, сага откакто долях антифриз не ми се е включвала перката.

 

При мен на Витиня съм стигал 123 лятото. А перката се включва като изгасиш ако е била задействана регенерация на DPF-а защото той се нагрява много и за да не се запали колата ..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са напълно нормални температури за маслата с които работим 5-30/40. Проблема е ако минават 150С или е ниска. Колкото повече се товари колата и съответно турбото, толкова вдига температура. Имайте в предвид, че турбото вдига температури много по високи от двигателя, в пъти, особенно при бензините, а и най-вече ако сте с газово на турбо бензин. При коли без турбо нещата са по-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен на Витиня съм стигал 123 лятото. А перката се включва като изгасиш ако е била задействана регенерация на DPF-а защото той се нагрява много и за да не се запали колата ..........

 

Ха, това ме подсеща, че и при мен един път след като изгасих колата и извадих, ключа перката продължи да върти. На предишните ми коли това никога не се е случвало, за момент реших че колата е бъгясала. После запалих, пак изгасих и всичко беше наред(в стил уиндоус :D ). Може би и при мен се е регенерирал филтъра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо смислено няма да напиша, ама голям кеф. За момента му пиша 6 на 4х4-то smile152

Като купувах комбито, съпругата ми каза, че щом не е автоматик, не иска да го кара. Казах й, че ще й дам Мерцедеса - светнаха и очите, а днес на обяд ми звъни и вика, че се хлъзнала леко с него като слизала от алеята и иска Супърба :smt032

Знаех си, че така ще стане. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купувах комбито, съпругата ми каза, че щом не е автоматик, не иска да го кара. Казах й, че ще й дам Мерцедеса - светнаха и очите, а днес на обяд ми звъни и вика, че се хлъзнала леко с него като слизала от алеята и иска Супърба :smt032

Знаех си, че така ще стане. smile091

 

Хихихихи позната картика smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо смислено няма да напиша, ама голям кеф. За момента му пиша 6 на 4х4-то smile152

Като купувах комбито, съпругата ми каза, че щом не е автоматик, не иска да го кара. Казах й, че ще й дам Мерцедеса - светнаха и очите, а днес на обяд ми звъни и вика, че се хлъзнала леко с него като слизала от алеята и иска Супърба :smt032

Знаех си, че така ще стане. smile091

 

Браво, каква жена си намерил. Не иска Мерцедеси :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, каква жена си намерил. Не иска Мерцедеси :D :D

Иска тя БМВ, че и Х5, ама засега няма smile021

 

Комбито нощува навън, понеже няма място в гаража, а и нали има печка. Но тази сутрин като се изключи, изпуши сивкав дим, като досега не съм забелязвал да го прави. На бензиновия също имам печка, но там не ми се е случвало никога да изпушва по този начин. Не знам нормално ли е, та затова се допитвам, ако някой има инсталирана печка, нека сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Варна няма нужда от печка, подгрева на седалките се получава много добре. Преди 5-6 години карах 1 седица Х5 4,4 бензин в Германия не съм много очарован как се представя на високи скорости (без изобщо да споменавам разхода) а и не е OFF ROAD автомобил, особенно с широките гоми с които е окомплектован. Като цяло не съм фен на Х серията на БМВ особенно грозният Х6. Виж М серията ми е много в кръвната група :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.