Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моята Шкода 105 L , '87мa година


divo_la

Recommended Posts

Утре направо от близката морга ще взема подходящ кабел и тва е, поне сега затегнах пробката на диференциала че лигавеше масло, проверих маслото на скоростната кутия...маншоните не са мръднали...остава бензиновата помпа да оправиме с майстора лекото лигавене на масло и да сваля и проверя състоянието на двете предни цилиндърчета на спирачките, че сега видях че е текло масло и от там :)

А относно ръждата, мерси за съвета...единствените места където има ръжда е малко на калниците над гумите и доста ръжда на предните калници на мястото им на захващане с болтовете под капака...дано не са се скапали тотално там..но в краен случай все ще се измисли нещо :))

и нещо друго...имах едно щракане от задната лява гума...което си мислех че е от недобре затегната коронна гайка...ама се оказа че е от главата на едно нитче(държащо барабана на спирачките), което опираше съвсем леко във главите на болтовете държащи гумата smile091

Та изпилих главите и не скърца повече....

но сега пък дясното почна и теи дни ще го отварям и него :smt032

Въобще съм решил всичко да разглобя и смажа и почистя, много си я обичам шкодата и ми е мн забавно като говоря на колегите в работата за разните дребни поправки и подобрения, а те само "ихвърли я" . Ще я ихвърля, ама друг път! smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • divo_la

    22

  • joro-120L

    11

  • maxrpm

    8

  • old men

    4

Най-много писали в темата

Аз коронната гайка я стягам с як ключ гедоре, марков някакъв при обща дължина на рамото 1 метър + тръба и стагящ койтио тежи 80кг на 1 ва колкото може, после на 1 ва и ръчна докато почне да се движи колата леко или докато стягащия спре да затяга гайката подскачайки на тръбата. Ако дупките за пирона доидат над гайката полуоската е за боклука - пръстена и се е изместил назад. Тези центриращи ч*кии с пружинките на накладките съм чул че стават от лада. А колегите ти ги е яд щото си нямат задномотрна Шкода smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.