Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на зимни гуми.


Recommended Posts

Здравейте на всички !

Харесъл съм две марки гуми с размер 195/65/15 за зимата и искам да ми дадете вашите мнения за тях.

Коя е по-подходяща за основно градско каране с по-малко извън града?

Марките на гумите са GOODYEAR ULTRA GRIP 7+

post-7977-138453327193_thumb.jpg

 

MICHELIN ALPIN A4

post-7977-138453327214_thumb.jpg

 

Благодария

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    14

  • Цецо75

    12

  • kalata

    6

  • pavlito

    5

Най-много писали в темата

Аз съм карал GOODYEAR ULTRA GRIP 7+ на размер 195/65 R15 и мога да кажа че е уникална гума! А4-ката е нов модел и не съм чувал как се представя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с А4-ката на 195/65/15 карах ги миналата зима,имах възможността да ги дествам до Благоевград на сняг,около Дупница беше жесток лед,а на връщане мокро и киша и мога да кажа,че при тези условия се справиха супер.Що се отнася до градското,биеш 1-ва и тръгваш като на асфалт.Принципно това са топ марки и мисля,че и с двете няма да сгрешиш.За Good Year-a съм чувал само положителни отзиви,аз взех Мишлена защото ми изпадна на добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете са най-доброто в класа си за мен. Която и да вземеш, няма да сбъркаш, но Мишлените държат много високи цени в БГ.

 

Имай предвид, че и двете са ЧИСТО зимни гуми, много меки смески. На сняг и лед са много добро, на мокро - биват, но на сух асфалт се разсипват за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги карам само зимата. С два комплекта джанти съм.

Аз по принцип клоня към GOODYEAR-а, но прочетох добри отзиви за MICHELIN-а и реших до попитам за вашето мнение.

Имам още малко време да помисля. Благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм със goodyear-a на фабията от три години нямат мърдане нито на сняг нито на лед ( но ги карам само зимата) не съм закъсвал никъде в Търговище а както запознатите с нашия регион знаят че нашите управници много не дават пари за почистване качвал съм се и по хижи и никога не съм използвал вериги но това е само мое мнение а мишелина не го знам но имах едно време на един голф гти мишелин пилот екзалто летни и на първия сезон бяха криви( не знам как са им зимните гуми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения недостатък на Goodyear е , че са по шумни гуми но в града едва ли ще се усеща.

 

Почти всяка зимна гума на мокро е шумна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X Хубавите гими не са шумни!

 

Аз лично от гореспоменатите модели бих избрал по-евтиния :?

И двата модела са добри даже мн.добри ако не и в "топ 5"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на реното съм с Good Year UG7 175-70-13 вече 6 зими,имат още грайфер тъй като не се кара много, направо са невероятни. На О2 съм с Alpin A3 195-65-15 също съм доволен но за мен по-добри са UG7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз също съм с GOODYEAR ULTRAGRIP7+ от 3 години и мога само да ги похваля.Според мен това е много добър вариант на цена и качество за зимна гума. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е новият GOODYEAR ULTRAGRIP 8

 

Ах как лекичко го спусна това... сега ще ни хвърлиш на най-новото :D

 

Ама добър звук изкара Шкодата малко по-рано днес при ИКЕА като я сръчка... smile126

 

(аз бях в задръстването при Младост към 19 и нещо и ти махнах като те задминах в тапата)

 

Сори за офф-а.

 

Давайте по темата, че и аз избирам в момента точно между ултрагрипа и алпина.

 

Мой приятел миналата година взе ултрагрипа и е много доволен - кара мерцедес с около 200 к.с. и въпреки задното предаване е много доволен от проходимостта.

 

Колата не го е подвела нито веднъж - и ме навива и аз да избера гудиъра.

 

Аз пък повече клоня към мишелин... имал съм и знам колко мек остава каучука дори и след повечко години.

 

А това е важно при мен защото не навъртам много километри и ако гумата се вдърви след 2 години дори и да има супер грайфер пак ще трябва да се смени.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са много добри. Goodyear издържат повече на невнимателно каране.

Мишелин не са подходящи за българските пътища. Много мои познати ценят и харесват Мишелин заради много техни качества ( освен това возят и хубаво и приятно заради меката страница), но не купуват вече Мишелин понеже си признават че карат невнимателно и често купуват нова гума след някоя по-голяма дупка. Точно тази мека страница заради която са комфортни ги прави уязвими към лесни повреди

 

Bridgestone и Гудиър са подходящи за България - с по-твърди и здрави страници. Возят не толкова комфортно, но са по-здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си готов да купиш гума от висок клас, бих те посъветвал да погледнеш и този Dunlop:

 

http://www.dunloptires.com/dunlop/displ ... 0&zipCode=

 

Идеята да ти я препоръчам или поне да я разгледаш и да потърсиш отзиви и за нея е защото миналата зима и аз бях пред дилема с какво да обуя колата. Накрая се спрях на този Dunlop. Ясно е, че се държи прекрасно при всякакви зимни условия, което важи и за гумите, между които избираш. Но това, което ме изненада (буквално) е колко е тиха тази гума. Летните ми гуми са асиметрични, т.е. много тихи. Разликата с този Dunlop по отношение на шума е пренебрежимо малка. Моя размер е 215/16, но не вярвам да има осезаема разлика в плюс или минус при 195/15.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си готов да купиш гума от висок клас, бих те посъветвал да погледнеш и този Dunlop:

 

http://www.dunloptires.com/dunlop/displ ... 0&zipCode=

 

Идеята да ти я препоръчам или поне да я разгледаш и да потърсиш отзиви и за нея е защото миналата зима и аз бях пред дилема с какво да обуя колата. Накрая се спрях на този Dunlop. Ясно е, че се държи прекрасно при всякакви зимни условия, което важи и за гумите, между които избираш. Но това, което ме изненада (буквално) е колко е тиха тази гума. Летните ми гуми са асиметрични, т.е. много тихи. Разликата с този Dunlop по отношение на шума е пренебрежимо малка. Моя размер е 215/16, но не вярвам да има осезаема разлика в плюс или минус при 195/15.

 

Успех.

 

:smt017 На сайта на gumi.bg в момента Дънлопа SP WIN SPORT 3D е със 6 лева по-евтин на бройка от Гудиъра ULTRAGRIP 8 и с 2 лева надолу от цената на Ultra Grip 7+ за размер 195/65/15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много доволен от точно този дънлоп, след като скъсах 2 мишелинки в гадните дупки. Дънлоп отстрани са доста твърди.

Наистина са много тихи и много стабилни, дори и при по-висока от нормалната скорост. На сняг са горе долу еднакви като поведение с мишелина, но на киша и лед се държат по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ама добър звук изкара Шкодата малко по-рано днес при ИКЕА като я сръчка... smile126

 

 

Бързах много и трябваше да настъпвам :mrgreen:

 

 

за да не съм офф, ще ви препоръчам и Vredestein Snowtrac3 от личен опит. Много добре спира и тръгва на сняг, но на мокро са леко шумни smile049

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3-4-5 зими карам Алпин, първо 3, после 4. Доволен съм много. Не съм скиор и не катеря чак толкова в големите преспи, но пък карам доста магистрала и извънградско където скоростта е висока, проблеми на сняг/вода не съм имал. Като шум са нормални. Летните на Мишлен обаче не са готини, като стабилност са добре, но вият ужасно (мисля да ги харижа в Казанлък като ги поизнося още малко).

 

Всички големи прозиводители на гуми - GoodYear, Michelin, Bridgestone, Vredestein, Nokian, Pirelli, Dunlop - предлагат добри продукти, Каквото и да вземеш все ще е хубаво общо взето. Същата работа е с маслата например, дали ще е Шел или Кастрол все тая. Важни са навременните смени и добрия сервиз. Останалото е маркетинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

аз вчера взех Мишелина. Разгледах и новия Ултра Грип 8, но някакси не ме грабна.

 

Каучукът на Мишелина беше значително по-мек от този на Гудиър-а.

 

Каналите за оттичане при Мишелина са по-дълбоки и по-ясно изразени.

 

Ултра Грип 7+ вече не се произвеждал и ако имало количества по складовете то ДОТ-ът в най-добрия случай би бил края на 2010/началото на 2011 - така ми казаха (може и да не е вярно).

 

Там, откъдето си взех гумите Мишелина е с производство Март 2011, а Ултра Грип 8 - Юни 2011. Просто за инфо.

 

Цените на двата модела са еднакви.

 

Ултра Грип 8 беше представен в началото на тази година и засега има само един тест, но пък е точно с Мишелина:

 

Заповядайте: http://www.slideshare.net/GoodyearUA/tv ... ultragrip8

 

(кликнете на стрелките, за да разпънете на цял екран...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това какъв е каучука и дали са по-добри шарките с пипане не можеш да установиш. Само с пряко сравнение и то не от списанията :)

 

Със сигурност си взел добра гума, дано да я изтъркаш от каране и дупка да не види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.