Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на зимни гуми.


Recommended Posts

...Със сигурност си взел добра гума, дано да я изтъркаш от каране и дупка да не види.

 

Мерси Цецо,

 

ще я пазя много, защото с тоя мек борд и нашите кратери... smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 74
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    14

  • Цецо75

    12

  • kalata

    6

  • pavlito

    5

Най-много писали в темата

Със здраве да си търкаляш гумите.

Но какво значи "не ме грабна"?Не вярвам да купуваш гуми заради това как изглеждат(макар че съм виждал доста такива хора).

На теста който си постнал Гудиъра печели всичко с изключение поведението на лед!Това не те ли "грабна"?

Не ме разбирай погрешно-нито се заяждам нито пък казвам че Мишлена е лоша гума,просто питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето колеги най новият тест на ADAC за зимни гуми-195/65/15 :smt034

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

 

По малките числа означават по добри харектериситки.

 

Аз лично предпочитам Continental Ts830- 122 лв. в сайта на avtogumi.bg smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз лично предпочитам Continental Ts830- 122 лв. в сайта на avtogumi.bg smile152

 

Актуалните цени за:

195/65 R15 индекс T

 

Continental Ts830 - 146 лева

Continental Ts830P - 146 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички зимни гуми са поскъпнали вече а някои марки като GoodYear още ще се вдигат! гуми зима 2011 няма как да са на цените от миналата зима освен ако не ви предлагат залежали от предишен внос! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Летните на Мишлен обаче не са готини, като стабилност са добре, но вият ужасно (мисля да ги харижа в Казанлък като ги поизнося...

 

Te в Казанлък туй чакат - да си боцнат нещо виещо на колата. Всъщност мога да ги взема, но заедно с колата. И не си мисли, че ще ти правя повече предложения за смяна на колите !!!

 

smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички зимни гуми са поскъпнали вече а някои марки като GoodYear още ще се вдигат! гуми зима 2011 няма как да са на цените от миналата зима освен ако не ви предлагат залежали от предишен внос! smile049

 

Не е баш така. Наистина има предпоставка за качване на цените. Но имаме криза на потреблението. Имаме и увеличен брой търговци на гуми. А това значи едно - малък марж на печалба.

 

Следя цените - опитват се да ги вдигнат... ама няма кой да купува. Просто следете офертите в Интернет. По принцип повечето вносители са се специализирали в една-две марки, просто си харесваш модел и търсиш най-евтиния доставчик.

 

Например Мишелин си имат доставчик, който ги продава с близо 10-15% под останалите фирми. Няма да го споменавам, защото ще е реклама, но Гуглето ще ви каже кой е. Същото е за Континентала. Гудиар и Дънлоп са малко по друга бира, аз затова и не ги пазарувам, не че са лоши просто няма на толкова тънка цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакайте Еуратек да пуснат зимните, предполагам че ще са по-евтини.

 

Събота бях в Еуратек-София. Те също предлагат гуми Continental Ts830 прозиведени 2010г. за 120лв./бр. (195/65/15)

Казаха ми, че ще докарат и с ДОТ 2011г, но тогава предполагам, че цената ще е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............

 

Мисля, че съм по-информиран от теб. Имам почти всички ценови листи на вносителите и ти давам инфо от първа ръка. Ще си говорим след месец като почне еуфорията по смяната ;)

тези цени в сайтовете ги зае...и!..... и на място като сметнеш за монтаж и "кривите джанти" smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ти миналата година не плащаше за криви джанти и монтаж ли? smile091

 

А еуфория няма да има. Така както няма еуфория във моловете, във хлебарницата и по улицата. Викат му криза на потреблението. Просто стой и гледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ти миналата година не плащаше за криви джанти и монтаж ли? smile091

 

А еуфория няма да има. Така както няма еуфория във моловете, във хлебарницата и по улицата. Викат му криза на потреблението. Просто стой и гледай.

 

 

Разбира се, че има криза на потреблението но зимата как ще си карат колите без гуми?

Повярвай ми всяка година като падне първият сняг или прехвърчат снежинки, става страшно! Всеки втори отлага до последно и после "много бързам, ще пътувам" или "може ли да мина преди другите, плащам двойно"

 

Относно изправянето на джантите знаеш, че в повечето сервизи това е спекулация и изнудване! Хората са предубедени, че имат криви джанти! Не е нормално клиента още с влизането да казва "изправете ми всички джанти"?!? ...........ами, нека да свалим гумите първо и тогава да броим кривите джанти.

 

Цецо, аз не изправям джанти, щото карам внимателно smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че изправянето на джантите не е предпоставка за вдигането на цените спрямо миналогодшините, нали за това говорим. :)

 

И вярно, че като паднат снежинките има пик в продажбите. Но тази година ще е краткосрочен тоя пик. Просто хората нямат пари. Кой ще кара с миналогодишни гуми, кой с летни ще се прави на герой, кой няма да кара въобще... Този форум не е представителна извадка, тук са хора дето карат много. Но обикновенния човек се чуди с какво да си плати парното, камо ли да купува нови гуми.

 

Да ти прави впечатление как се е възродила търговията с втора употреба гуми???

 

Прибави и факта, че вериги като Кауфланд и Карфур сериозно прибират клиенти особенно в ниския ценови диапазон. Освен това от миналата година до сега са се появили поне 2-3 нови интернет търговеца на гуми. Всичко това е конкуренция.

 

Наистина има предпоставки за вдигане на цените, заради новоизмислените глупави такси, ама потреблението е критично ниско, та предполагам, че и да има завишение спрямо миналата година, ще е минимално и то основно за скъпите марки и размери гуми.

 

Между другото то в БГ всичко е сбъркано. В цял свят гумата е относително евтина, скъп е баланса и поставянето - демек скъп е човешкия труд. Последния път като бях в Германия - сваляне, баланс и качване струваше точно колкото гумата (Barum 195/65/15) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък получих информация от търговец на гуми, че има проблеми с доставката на суров каучук за производството на гуми в световен мащаб (слаба реколта) и това е предпоставката за покачване на цените на тази суровина и съответно на готовата продукция - гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно. Така е. Но като няма какво да яде, на българина му е през оная работа за суровия каучук.

 

http://medina-med.com/news/?action=viewDetail&newsId=29

 

Иначе аз сравнявам цените така - 195/65/15(най масовия размер за зимата) - Сега гледам Мишелина и Ултра Грипа са около 120лв, Континентала 110-115, барум, Дебика и прочие - около 90лв. Толкова си бяха и миналата година.

 

Има вероятност и това да са миналогодишни гуми. И новата реколта наистина да е по скъпа особенно като падне първия сняг. Но всеки скиор знае - зимни дрехи се купуват в края на зимата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно. Така е. Но като няма какво да яде, на българина му е през оная работа за суровия каучук.

 

...

 

... и ще кара с летните ;)

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би резултат от това ще е възраждането на търговията с гуми втора употреба и купуването на по-евтини модели от по-нисък клас. А иначе натоварването на сервизите за гуми предполагам, че няма да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поскъпването на гумите идва от производителите и не е само за нас а за целият свят. Може би ще се усети в края годината или от пролетният сезон по-силно. Всички фактори оказват влиание на цената, но трябва да знаем че цените ще отиват само нагоре!

 

Хубаво ги гледате сайтовете за гуми ама при някои цените са без ДДС и доставка и не е ясно какво ще получиш, можеш ли да върнеш стоката и как стои въпроса с гаранцията! После като ги вземеш и отидеш да ги монтираш си плащаш на общо основание а когато ги купуваш от сервизите обикновенно ползваш и половин цена за монтажа.

Ако ще купувате гуми от интернет, ползвайте поне големите фирми а не разни измислени дето нямат телефон и адрес за връзка!

 

Примерно Диана вече има мобилен сервиз за София и може да ви докарат гумите на удобно за вас място и време и да ги монтират, обаче колко ще струва незнам.

 

Съгласен съм, че труда в БГ не се цени и това е най-жалкото в цялата картинка! ама как да взема на човек със заплата 800 лева, цена за услуга колкото половината му заплата? така че нещата се балансират малко или много, има евтини и скъпи сервизи и всеки избира къде да отиде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Иначе аз сравнявам цените така - 195/65/15(най масовия размер за зимата) - Сега гледам Мишелина и Ултра Грипа са около 120лв, Континентала 110-115, барум, Дебика и прочие - около 90лв. Толкова си бяха и миналата година.

 

Ето малко актуални цени от вносителите а с горните цени ти пожелавам успех!

 

195/65 R15 91T ContiWinterContact TS 810 - 146 лева

195/65 R15 91T Barum POLARIS 3 - 112 лева

195/65 R15 91T Dunlop SP WI SPORT 4D - 154 лева

195/65 R15 91T Fulda KRISTAL MONTERO 3 - 131 лева

195/65 R15 91T GOODYEAR UG7 - 165 лева

195/65 R15 91T GOODYEAR UG8 - 156 лева

195/65 R15 91T Kleber KRISALP HP2 - 120 лева

195/65 R15 91T MICHELIN ALPIN A4 - 154 лева

195/65 R15 91T SAVA ESKIMO S3 - 127 лева

195/65 R15 91T VREDESTEIN SNOWTRAC 3 - 146 лева

195/65 R15 91T ZEETEX S100 - 90 лева

195/65 R 15 91T Nokian WR D3 - 152 лева

195/65 R 15 91T TOYO 942 - 139 лева

195/65 R 15 91H Hankook W310 - 130 лева

195/65 R 15 91T Pirelli Snowcontrol2 - 139 лева

 

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де човек. Аз отварям сайта на Диана и Медина мед и не виждам такива цени. Дават си там хората 20% отстъпка при покупка online и цените са значително по ниски от тези които ти даваш.

 

Пак казвам възможно е да става дума за гуми с дот 10-ка..... Днес ще ги прозвъня да видя каква е ситуацията.

 

П.С. Сега звънях в Медина Мед. Имат UG8 -120 лв, Michelin A4 - 120лв, Continental ТS830 - 116лв. Каза човека че някой са 2010, някой са 2011 (UG8). Цените са при покупка online, доставка за цялата страна - 4 кинта на гума. Демек слагай 4лв. отгоре.

 

Това е. Съжалявам стана реклама, нямам нищо общо с тия фирми, но мисля, че е полезно хората да знаят какви са цените. Подчертавам, че информацията ми я дадоха по телефона, т.е. не съм пазарувал... все още.

 

Монтажа не го коментирам - това са си пари платени за човешки труд, както казах и аз намирам за съвсем нормално да платя за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така! Вносителите продават гумите с -20% през сайтовете си и така се е*ават с дилърите си!!!

 

ОБАЧЕ:

Когато си купиш гумите през сайта, плащаш и за куриер допълнително поне 20 лева и след това за монтажа на 15" към 40-50 лева

Ако отидеш и си ги купиш от сервиза на нормалните цени, долащаш само за баланс и тежести!

 

Накрая сметката е почти еднаква с разликата, че през сайта може да си купиш отлежали гуми и връщане няма. Всеки гледа да продава максимално а клиентите търсят най-ниската цена, но на каква цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така! Вносителите продават гумите с -20% през сайтовете си и така се е*ават с дилърите си!!!

 

ОБАЧЕ:

Когато си купиш гумите през сайта, плащаш и за куриер допълнително поне 20 лева и след това за монтажа на 15" към 40-50 лева

Ако отидеш и си ги купиш от сервиза на нормалните цени, долащаш само за баланс и тежести!

 

Накрая сметката е почти еднаква с разликата, че през сайта може да си купиш отлежали гуми и връщане няма. Всеки гледа да продава максимално а клиентите търсят най-ниската цена, но на каква цена?

 

Малко да те поправя. През таези сайтове според има смисъл да се пазарува само големи скъпи гуми, получава се доста по добра цена, на някои места предлагат доставка по 5лв гумата, а примерно в Русе има гумаджийници които вземат по 4-5лв за монтаж,демонтаж и баланс на гума на лята джанта. И дори се справят прилично. Но при малките размери не си струва да се рискува... Аз съм пробвал Автогуми.бг и с тях няма проблем, поръчвам си дот, откъде да са произведени и т.н. Тук в Русе обиколих 10 места и само залежали 225/45/17-ки ми предлагаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една от големите вериги магазини тип "Направи си сам" са напускали зимни гуми регенерат. Явно тази пазарна ниша пак се отваря заради обедняването на масовия потребител и поскъпването на новите гуми тази година. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една от големите вериги магазини тип "Направи си сам" са напускали зимни гуми регенерат. Явно тази пазарна ниша пак се отваря заради обедняването на масовия потребител и поскъпването на новите гуми тази година. :-k

 

Тези гуми стават само за някоя каруца. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.