Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Нещо електронно , по случай 3 ти март ;)

...

Оригинала е в пъти по-добър според мен.

Обаче ме подсети колко много медитирах като ученик на Prodigy :), особено на това парче:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧРД, на maxrpm!

Жив и здрав да си, братле!

Едно много любимо парче за един як човек!

 

https://youtu.be/oJhR7nex47w

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро парче си избрал , д88ба , браво! Вече не правят такива, студиината версия , обаче е много по - яка! Благодаря за пожеланията!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз обичах да медитирам , като ученик , ама ние медитирахме на Cypress Hill :)

По мое време се слушаше Мейдън разбира се. Infinite Dreams  примерно. :)

Но всичко старо се сменя от ново за съжаление, както казват тия типове, с които ви поздравявам:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Мерси! Странна смесица на джаз и хард рок. Хареса ми. Не съм участвал скоро в темата. Изръчка ме да пусна нещо :)

Междувременно минаха концертите на ТОТО, ФСБ/в П-в/, Р. Уотърс. Те живо ме интересуваха и естествено ги посетих.

Явно другите не ги вълнува, но това всичкото го пиша, за да изкажа възхищението си от звука...не от звука, а от КАЧЕСТВОТО на звука на Р. Уотърс! Несравним с нищо друго. Така беше и на концерта му на ст. "В. Левски" 2013г. Успя да озвучи цял стадион перфектно! А в зала "Армеец" беше повече от перфектно. Просто недостижим стандарт в звука.

 

 Поздрав, Влади

 

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересуваха тези концерти, но не успях да отида на нито един.  :BangHead:  Успокоявам се с факта, че съм ги гледал преди.

За Роджър Уотърс съм абсолютно съгласен. Никога не съм бил на концерт с по-хубав звук от този на Васил Левски.

За концерта на ТОТО обаче чувам доста противоречиви мнения, за звука особено. На теб хареса ли ти?

 

..... Изръчка ме да пусна нещо :)

 

 

:fiu:

 

Мерси за поздрава. Много приятна банда са Инкогнито. :cheers:

 

Поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделът е озаглавен " Да поздравим приятел с песен!"

Тогава мога ли да ви поздравя всички ?! :)

https://youtu.be/6Iugs4pSpgY

Само да не ми се обиди Сашко! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Роджър Уотърс съм абсолютно съгласен. Никога не съм бил на концерт с по-хубав звук от този на Васил Левски....

 Влади,

За Р. Уотърс може да съжаляваш. Беше по-добър и от ст. В. Левски. Уникален звук, човече! Няма такова нещо! Идеален баланс между всички инструменти и вокали. Всичко бе дозирано до перфекционизъм! Такъв мек и дълбок бас, който да не натоварва ушите и в същото време силен, не съм чувал! И в съчетание с любими песни, изпълнени от автора им, обхващащи почти цялото творчество на Флойд...И мулти медията зад и пред него....Направо настръхвам като се сетя.

 

 

За концерта на ТОТО обаче чувам доста противоречиви мнения, за звука особено. На теб хареса ли ти?

 

Звука на ТОТО не ми хареса. Не е типично за тях. Не знам каква е причината. Ударните заглушаваха. Иначе се знае, че като изпълнители са перфектни. Там не ме разочароваха. На първата песен отказаха някои микрофони. Вокала не се чуваше. Техн. проблем. Решиха го за няколко минути. Случва се...

ФСБ в П-в извадиха много по-добър звук от ТОТО.

 

Поздрав :cheers:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Влади,

За Р. Уотърс може да съжаляваш. Беше по-добър и от ст. В. Левски. Уникален звук, човече! Няма такова нещо! Идеален баланс между всички инструменти и вокали. Всичко бе дозирано до перфекционизъм! Такъв мек и дълбок бас, който да не натоварва ушите и в същото време силен, не съм чувал! И в съчетание с любими песни, изпълнени от автора им, обхващащи почти цялото творчество на Флойд...И мулти медията зад и пред него....Направо настръхвам като се сетя.

 

Като гледам как пишеш за Уотърс, явно наистина е бил зверски концерт. 

За ТОТО е малко нетипично да се случват такива работи, но нищо, ние си знаем как звучат.

 

 

 

Поздрав :cheers:

 

....

Тук ме изненада. Обикновенно ги прескачам тези имена, но като го пусна реших да го чуя. Не е лошо, и щеше да бъде още по-добро ако я нямаше популярната певичка.   :lol:

Виж, следващата вече си е медец. :cheers:

 

Поздрав.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам отзад напред:

Поздрав.

 

Мерси, Влади.


Малко твърдо ми идва. :tell_me:

 

 

Виж, следващата вече си е медец. :cheers:

 

Корекция в правилната посока. :cheers:

 

 

Тук ме изненада. Обикновенно ги прескачам тези имена, но като го пусна реших да го чуя. Не е лошо, и щеше да бъде още по-добро ако я нямаше популярната певичка.   :lol:

 

Да. Забавна песничка. Виж, че има цели 403 661 281 показвания. :)

 

 

За ТОТО е малко нетипично да се случват такива работи, но нищо, ние си знаем как звучат.

 

Може да е от акустиката на зала 1. В Армеец беше на ниво. И да ти споделя под секрет: Шанън Форест е точния барабанист за тази група.

 

 

Като гледам как пишеш за Уотърс, явно наистина е бил зверски концерт.

 

Зверски, може да се каже. Аз нямам точно определение. Думите са безсилни. Трябваше да си там.

В предишния пост наблегнах на техническата част...Да, и звука беше КВАДРО! Имаше и колони в далечната част на залата. Аз пък бях в центъра на звуковата картина.

Сега от чисто човешки аспект:

Залата беше препълнена! Фен зоната, игла да хвърлиш няма къде да падне. Цялата зала пееше. И то вярно! Имаше и гости от съседни нам държави.

Бяха дошли майки и бащи с деца. Дядовци и баби с внуци. И много млади хора, разбира се, като цяло. До мен седеше дядо с внуче 10-12 годишно. Дядото беше набор на Уотърс. При всеки удобен момент му разказваше за песните и албумите на Флойд, които вървяха в концерта и тяхната история.

При мен не става. Викам на дъщерята - ходи на Роджър Уотърс в Цюрих - /два концерта от турнето на 28-29.05./ Под носа й. Е, не ще.

Не е запозната с творчеството на Флойд и е неподготвена в случая. Разбирам, че няма да й е интересно.

Ходи на Роби Уилямс. Вися пет часа на стадиона преди концерта, да си хване място на първи ред.

Видяхме се с Борето/тъндърболт/ пред залата, докато чаках брачеда от Гърция. Борето е голям фен! Признал съм го. С уникална фланелка на Флойд и с множество посещения на концерти в цяла Европа. Евала Боре!

След края на концерта 40мин. не мога да излезна от паркинга. И той беше пълен. Пуснах една Шкода да мине. Тя пък се оказа клубна О2. С малки стикери на задни врати.

Не ми се иска това да е последното участие на Р. Уотърс в България. Човека е на възраст, /която изобщо не му личи/ и предполагам, че повече турнета няма да прави. Така си мислех и през 2013г. на В. Левски, но взе, че ме опроверга. Дано и сега да не съм прав.

 

Поздрав.

 

 

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да!
Звукът на Роджър в зала Армеец беше най-добрият, който съм чувал. Welcome to the Mashine направо ме срази.
Бях избрал място около контролния пулт по средата. Уникална работа.
Абсолютен баланс на 360 градуса и добре премерена сила на звука! Само ми липсваше Сноуи Уайт.
Само мога да си мечтая какво е било на турнетата през 1973 година. С истинските колони WEM и аналоговите азимут координатори.
Специалисти казват, че това е един от пиковете за качествен саунд.
Слушал съм го преди в Прага 2011 и на стадион Левски, но определено беше по-зле.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много точно и обективно мнение.

Само мога да си мечтая какво е било на турнетата през 1973 година. С истинските колони WEM и аналоговите азимут координатори.

 Първата група, която използва квадро звук на своите концерти. Концерта в Помпей/на видео/ 72г. е с такива колони.

п.п. за тези на които им е интересно - квадро не е двойно стерео, а четири отделни канала.

 

поздрав

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Благодаря Дон Чичи, а който не е бил на Камен бряг или Каварна, само може да съжалява !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.