Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Песните на Jamiroquai са произведения за виртуозни басисти :)

Клиповете на тази симпатяга Marta Altesa ги знам. Но нямам нищо против да си ги припомня. 

Ама и свири. Случайно попаднах на нея преди време, щото ми е интересно да гледам такива изпълнения. Много талантливи музиканти има м/у тях. Тази девойка имаше невероятния шанс да бъде забелязана, оценена и да свири на една сцена с тази уникална за мен група.

 

 Адаш, един поздрав и от мен:

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм й абонат отдавна в YouTube, ама тя нещо се запиля 1-2 години по гръцките острови да свири на бозуки....

Благодаря, адаш!!!

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз ще ви поздравя с парче на една британска група, в която също няма случайни музиканти. Освен това имах удоволствието преди 7-8 години (може и повече да са, взех да одъртявам) да се запозная и поговоря с барабаниста им Craig Blundell, както и да му помогна да си сглоби сета барабани за открит урок, който проведе в София. Беше приятно преживяване.  :)

Интересен факт за бандата е, че създателя, вокалист и клавирист на групата Jem Godfrey e продуцирал доста големи, еднодневни, радио хитчета, но сформира бандата през 2004 за да се занимава и с музиката, която обича.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли фенове:

 

Или пък:

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

Ч.Р.Д. Жоро! Много здраве и живот като песен ти пожелавам. :cheers:

 

:D Позна! Пожеланията ти се сбъдват моментално!

 

Да, Влади. Живота продължава с песен.

Виж какво ми донесе дъщерята от СН, като подарък за рождения ден: /двата диска са на Блу рей/

 

wKqjVVs2R2VWUp2X-Gd5mduFEw6p5OQ61vaLc_SY

 

a-CNdec1-AIkGrsfzVU94vBoubBx9W1oAAtSZKp8

 

 

поздрав!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен подарък. :eusa_clap:  Благородно завидях, особено за този от Монтрьо.  

 

:D Позна! Пожеланията ти се сбъдват моментално!

 

Поздрав от мен Жоре, нека все така бързо да се сбъдват хубавите пожелания. :cheers:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Влади. Този поздрав предразполага и за чаша хубаво уиски :)

Монтрьо е водещия. Блу рей. Страхотно качество. Концерта е сниман в близък план. Като го пусна на големия ТВ все едно съм на първия ред! :banger_2:

 

нещо и от мен:

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Жоре, направо ме съсипа с това парче...

Аз чувам /и оценявам/, само "инструментала", вокалните напъни, не заслужават!!!

Признавам, че НЕ понасям Тони Бракстън !

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т. Бракстън..... Нещо за разнообразие. На някой може да му хареса. Можеше и Кондьо да пусна. Да вдигна темата, че беше потънала на втора страница. Просто реших да пусна нещо по-различно от очакваното от мен и по-лесно смилаемо.

 

п.п. Боре, Понеже в този момент не мога да си изкупя вината.../напр с няколко бири/ за причинения ти дискомфорт, мога да се пробвам с още едно изпълнение.

Поздрав,...и за Влади и за адаша :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Best - заслужават си името

Абсолютно.  :banger_1:  Оригинала на това парче си е на Emerson, Lake & Palmer нали?

 

 

 

Поздрав,...и за Влади и за адаша :)

 

Благодаря Жоре, знаеш, че ще ме пипнеш със Саймън.  :cheers:

Между другото, интересен факт, който Саймън Филипс е споделял много пъти, включително и при последното си посещение тук, че е силно вдъхновен от българската фолклорна музика за неравноделните ритми в соловите му албуми.

 

Аз ще те поздравя с първия голям хит на Хърби Хенкок. Във видеото самият той разказва как е композирал парчето, което е интересно да се чуе.  :cheers:

 

Може да се пуснат автоматичните субтитри на ютюб, долу в дясно. Не иска да копира линка заедно с тях.

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Жоре, знаеш, че ще ме пипнеш със Саймън.  :cheers:

 

знам, знам :)

Също знам, че С. Филипс се интересува от фолклора ни. Четох някъде негово интервю.

Нашият фолклор е сложен. А Саймън си пада по сложните работи. Едни от тях са неравноделните ритми.

Знаеш кой е моят фаворит, но отдавам заслуженото и на Филипс. Изключителен барабанист! Много техничен! Виртуоз!

Може и да стана банален, но само още две изпълнения. Да видим някои от неравноделните ритми. 5/4 и 7/4

Поздрав, Влади :cheers:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Поздрав, Влади :cheers:

Мерси отново.  :cheers:

Поздрав и от мен с нещо по-елементарно, но пък много приятно. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те поздравя с първия голям хит на Хърби Хенкок. Във видеото самият той разказва как е композирал парчето, което е интересно да се чуе.  :cheers:

 

Този човек, честно, за първи път го чувам. Хареса ми. Леко ми напомня, като стил за Джордж Дюк.

 

 

Поздрав и от мен с нещо по-елементарно, но пък много приятно. :)

 

Мнооого благодаря! Виж малко по-горе пост №1989 :) Музикантите от Джамирокуай.

 

В края на м. март групата издаде нов албум. Любима моя песен от него. Поздрав към всички

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

Мнооого благодаря! Виж малко по-горе пост №1989 :) Музикантите от Джамирокуай.

 

В края на м. март групата издаде нов албум. Любима моя песен от него. Поздрав към всички

 

 

Да бе, наистина. Най-вероятно в следствие на твоя пост съм открил парчето от моя.  :D То винаги става така, при всеки поздрав отварям парчето в ютюб и следва 1-2 часа слушане на музика, при което често изникват доста интересни и непознати за мен неща.  :fiu:  

Аз пък не знаех, че са изкарали нов албум.

 

Този човек, честно, за първи път го чувам. Хареса ми. Леко ми напомня, като стил за Джордж Дюк.

 

 

 Задължително го преслушай. Той е един от най-големите в джаз музиката въобще. Дискографията му е безкрайна, както и списъка на музиканти, с които е свирил.

Поздрав с още една от най-популярните му композиции.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, наистина. Най-вероятно в следствие на твоя пост съм открил парчето от моя.

 

Аз тогава се чудих кое да избера. Две песни бяха. Като едната беше тази, която ти пусна. Надделя парчето с мадамата :)

 

 То винаги става така, при всеки поздрав отварям парчето в ютюб и следва 1-2 часа слушане на музика, при което често изникват доста интересни и непознати за мен неща.  :fiu:

 

и при мен е така....

 

 

Задължително го преслушай. Той е един от най-големите в джаз музиката въобще. Дискографията му е безкрайна, както и списъка на музиканти, с които е свирил.

 

Да, да, задължително. Мерси. Тук виждам и Вини на барабаните. При тази музика не може да има случайни музиканти.

 

Сега малко FUNK - ACID JAZZ

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

....

:banger_1:

Напоследък, като чуя брутален женски вокал, се сещам за тая мацка. Поздрав. :wacko_2: 

 

 

Бандата е украинска м/у другото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.