Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Честито на всички празнуващи днес! :)

 

 

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, интересни песнички. Особено втората е тест за тонколони. Такъв плътен и дълбок бас скоро не бях слушал.

Ако не го чувате - изхвърлете си тонколоните! :)

 

Това, което ще пусна сега, не е точно поздрав. Просто да споделя с вас как се изкефих на това момче при срещата му с ГОЛЕМИЯ Стиви Уондър.

Това е нещо уникално. Да видиш един от кумирите си в такъв момент.

А и пианото зазвучава по съвсем различен начин, когато сяда Маестрото.

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро( legaltk ), хубави парчета, мен ми допадна първото.  :cheers:

Жоро ( 120L ), много добро. И си прав за пианото, особено ми хареса как си борави с динамиката, парчето придоби съвсем друга емоция. Велик.  :eusa_clap:

Един поздрав и от мен, че съм малко пасивен напоследък в тази тема.  :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Влади! Точно динамиката. Ако щеш и звукоизвличането. Това е. А свирят едно и също нещо. По това си личат големите.

Ама ти си музикант човек. Усещаш. И малкия си го бива. Добре пее.

 

Поздрав. То парчето е само с акустична китара и вокал, но към нея един майстор басист добавя по-различно звучене.

Много са талантливи всички.


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Тази сутрин в Лос Анжелес ни напусна неповторимият Al Jarreau .


Един от изпълнителите които мн. харесвам. Изключителен талант. Изключителен вокалист!
Много жалко. Светла му памет.

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1

Присъединявам се...

http://m.dnevnik.bg/v_pamet/2017/02/12/2916697_pochina_djazmenut_al_jiro

 

Има прекрасни песни, които не всички са популярни...

Не е и задължително да са!

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, една на вид детска песничка, обаче да видиш кои участват:

 


Lukather, Jeff Porcaro,  Louis Johnson - бас, Jeffrey Daniels - учителя по танци на М. Джексън

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, една на вид детска песничка, обаче да видиш кои участват:

 

Събрали са се.  :)

Забелязъл съм, че доста често Джеф и Стийв са заедно гости в чужди продукции.

 

Поздрав  :cheers:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събрали са се.  :)

Забелязъл съм, че доста често Джеф и Стийв са заедно гости в чужди продукции......

 

 абе, аз, щото са яко гримирани, та не знаех дали ще ги познаеш :)

Стийв е участвал в повече от 1500 проекта. Това е толкова много материал за свирене, учене, ноти....трудно е да си го представи човек. Но добрите го постигат с лекота. Джефри по обясними причини е участвал в по-малко проекти, но за 20 годишната си кариера има завидна биография. 

 

От многобройните участия на Стийв се спрях на това, заедно с легендарния Ринго Стар. До него пък е барабаниста Грег Бизонет. Бил за малко в ТОТО преди Саймън Филипс. Вокалист е Ричард Пейч. Изобщо целия концерт си заслужава да се види. Звезден състав, събран от Ринго Стар.

Интересното за Ричард Пейч е че са го поканили за вокалист на ТОТО след напускането на Боби Кимбал, но той е отказал. Замества го Фърги Фредериксен.

 

Поздрав :cheers:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, Джордж Бенсън - уникален! Китарата му не може да се сбърка. Забравих да пиша в горния пост.

Мн. ти благодаря!

 

п.п. айде ще пусна и още нещо. Така и така нов пост направих.

 


Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този концерт наистина е много добър. Гледал съм няколко парчета от него, но не и целия. Може би, защото малко не съм фен на Ринго Стар, но добре че е Грег да държи фронта.  :D

Благодаря за поздрава.  :cheers:

Подсети ме за едно друго безсмъртно парче:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм фен на Ринго, ама тези около него много яко свирят. А и видно е, че си го уважават. Грег си е първият барабанист в шоуто.

А това безсмъртно парче го има и в концерта. Страхотно изпълнение.

 

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....да си продължа мисълта от вчера, че нещо забравих да спомена една любопитна подробност за участниците около Ринго Стар.

Групата Бийтълс оказва огромно влияние на току що прохождащия тогава музикант Стийв Лукатър. И особено Джордж Харисън. Стийв зарязва клавишните, към които първоначално се е насочил и разбира, че китарата е неговия инструмент.

Почитта и уважението се показва и в турнетата на ТОТО, като включват в репертоара си песен на Бийтълс.

"While my guitar gently weeps". Неин автор е Джордж Харисън, светла му памет.

 

Поздрав

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харисън си остава единствения Битъл, който силно харесвам, другите са ми малко прехвалени. но да не пропускаме факта, че великия Клептън също взима участие в записите на оригинала

 

аз се включвам с едно парче:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... но да не пропускаме факта, че великия Клептън също взима участие в записите на оригинала.

 

Точно така. Солото в песента е негово изпълнение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.