Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

Не се ядосвай, Боре, слушай си записите на Бон Скот и си куфеи. Това беше истинския вокал на ACDC. Никога не е прекалено късно да отидеш на концерт на любима група, сега лятото, започват да идват. Жалко е че в Каварна ги пр**баха. Скоро идваха SLAYER - боговете, ама с тази цена на билета, и аз ги пропуснах.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включвам с благодарност за хубавите думи.  :hi: Но най-много ме радва факта, че ви харесва музиката, която си пускаме тук.  :eusa_clap:

Следващото е поздрав за всички  :P

 

 

 

има няма 3 седмици до втората ми среща с най-големия

........

Ако целта на това изказване беше да ни подразниш, получи ти се.  :tongue_1:  Шегувам се, благородно ти завиждам. Аз така и не успях да го видя и чуя на живо. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех този шансон на Манхатън.  :cheers:

Аз ще пусна парче на една банда, която открих днес. По-съвременен джаз е и то такъв, какъвто обикновено не ми допада кой знае колко, но точно това ме грабна още от първото слушане.  :dance:

Поздрав за всички, на които им хареса.  :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го знаех този шансон на Манхатън.  :cheers:

 

Ако на някой му звучи познато, оригинала на песента е от 1958г. Има я и в изпълнение на Едит Пиаф.

За Манхатън Трансфър - уникално добро изпълнение. Изключителни вокалисти с прекрасна хармония в гласовете. Имат и още по-ярки песни, но реших тази.

 

 

Поздрав за всички, на които им хареса.  :)

:banger_2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За Манхатън Трансфър - уникално добро изпълнение. Изключителни вокалисти с прекрасна хармония в гласовете. Имат и още по-ярки песни, но реших тази.

 

 

Така е, спор не може да има по този въпрос.  :)

 

Жоро, много хубава песен, обаче прекалено ми наподобява ТОТО. Не че това прави песента по-лоша, даже напротив.

Поздрав от мен. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю Би форти ни ма кефят. Изобщо, регето. Сладникави бозави песнички.

Жоро, много хубава песен, обаче прекалено ми наподобява ТОТО.

 

нормално. Като видиш кой я изпълнява....

 

А на мен нещо ми прилича на тази:            ......и за днес толкоз.....че ше си изпукам патроните ;)

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, ето едно реге, което ми харесва. Ама си личи, че са го барнали професионалисти.....

 

Поздрав :)

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

нормално. Като видиш кой я изпълнява....

 

...

Да, но нямах предвид само Джоузеф Уилямс. Музиката и аранжимента все едно са писани от ТОТО, но са изсвирени от други музиканти, което само по себе си е комплимент де. Май вината е на шведа, защото ако не се бъркам, той е продуцент и въобще двигателя на този проект, но може и да бъркам, говоря наизуст.

А относно регето, как може да не го харесваш, то носи такова приятно приятно настроение със себе си, особено на някои хора.  :smoking_1:

Следващото, ми хрумна в следствие на ТОТО-подобното.  :D

Поздрав:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще ме освиркате, поради липсата на инструментални умения у тези изпълнители, но текстът е достоен /като смисъл и послание/ дори за "Големите"...

Мен лично, ме зарежда с огромна енергия...

https://youtu.be/tM0sTNtWDiI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, това ми е супер любимо парче. Като го чуя обаче, пънкаря в мен се обажда и се сещам за този кавър  :banger_2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи, това не го бях слушал, но днес /по едно от радиата/ слушах такъв кавър/гавър и то в здрава пънк версия, че ми се догади /е, образно.../, та явно е любимо /във всеки смисъл/ парче, на доста групи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади,

 

Джоузеф...и Бил Чамплин вокали. Бил Чамплин е бил за известно време и в "Чикаго". Има проекти и като солов изпълнител. Участва и в групата Airpiay заедно с Джеф Поркаро, Лукатър и Хънгейт от ТОТО, както и Дейвид Фостър - пианист, композитор и продуцент на много известни изпълнители и Джей Грейдон - не много популярен тук, но страхотен музикант и композитор.

ТОТО и Чикаго имат общи проекти. Джеф Поркаро е свирил при студийни записи на Чикаго, както и на Питър Сетера.

Не ми харесва регето. Честно. Просто си казвам. Можеше да го мина и без коментар този поздрав с Ю Би форти. Въпрос на предпочитания. ;)

Много благодаря за поздрава с Чикаго!!

 

Ще представя един хит на Ърт Уинд енд Файър. Изпълнен е от неговите създатели, които имат много общо с ТОТО и Чикаго.

А те са:DAVID FOSTER,BILL CHAMPLIN,JAY GRAYDON Мисля тази версия изобщо не отстъпва на добре познатото изпълнение. Даже май повече ми харесва от изпълнението на Ърт...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., та явно е любимо /във всеки смисъл/ парче, на доста групи !

Да, наистина е любима на много групи и сигурно е едно от парчетата с най-много кавъри.  :)

И да не съм съвсем офф, още един поздрав.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 - 25 години, списание "Роулинг Стоунс" ги нарекоха "Светата Троица - Нопфлър, Клептън и Риа"...

В последствие, тематично, ги нарекоха "Братя по китара" !

Поздравявам Ви, с едно любимо парче на последния /не и по сърце - напротив/...,

Chris Rea

https://youtu.be/BI_UZ0BK0UU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, знам, че Чамплин е бил в Чикаго, затова беше и поздрава с тях.  :)

Джей Грейдън и на мен не ми е познат, благодаря за информацията.

Шегувах се за регето, всеки слуша, каквото му харесва в крайна сметка.  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, знам че знаеш. Просто няма начин и съм сигурен. Но, когато пиша си мисля и за другите хора, които ще прочетат поста. Обръщението ми към теб е не толкова, че ти обяснявам на теб лично, а за продължение на темата.

"Хууубаво регее - Реге BG :cheers:

 

поздрав:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чудесно Влади! Предпочитам, когато има такава възможност да гледам музикантите. Те казват много повече неща, отколкото един видео клип.

Страхотно изпълнение. Мерси.

 

Един кавър и от мен, за който се сетих набързо. Не че е нещо върховно, но добре се справят момчетата. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме е срам да си призная, но отначало не се сетих, че е кавър на Ал Жеро. :blush:

 

Чудесно Влади! Предпочитам, когато има такава възможност да гледам музикантите. Те казват много повече неща, отколкото един видео клип.

Страхотно изпълнение. Мерси.

 

:cheers:  

И аз предпочитам, особено такива лайв записи в студиа или малки клубове, където обстановката е много приятна и звука, разбира се, е покъртителен.  :)

Поздрав.

 

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме е срам да си призная, но отначало не се сетих, че е кавър на Ал Жеро. :blush:....

 

Аз също не знаех. Съвсем случайно попаднах на тази група и от там разбрах.

Не всичко слушам и харесвам на Ал Жеро. Не съм запознат с цялото му творчество, но тази песен определено ми харесва.

/само да отбележа, че в оригинала на китарата е Нил Роджърс/

Не всичко харесвам и на любимите ми изпълнители и групи. Трудно мога да чуя цял албум без да прескоча песен. Изключение правят само Флойд. Там нищо не се пипа от албумите им. Просто е невъзможно. Губи се смисъла. И то албумите след 1972г. Преди това свирят някакъв психеделик рок, който трудно се издържа. Аз поне не мога. Под влияние на Сид Барет. След напускането на групата, негов заместник е Дейвид Гилмор. Тогава вече създават и световно известните хитове.....

 

 

И аз предпочитам, особено такива лайв записи в студиа или малки клубове, където обстановката е много приятна и звука, разбира се, е покъртителен.... 

 

едно изпълнение от подобна обстановка :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лято е - летен поздрав!!!

Голямо хапче е тази песничка. Изслушайте докрай, особено след акордеона .....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks, адаш!

:beach_2:

 

Хайде, Шкода Клуба! :heat:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OiaNPhlohHM

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

едно изпълнение от подобна обстановка :)

 

Точно за този концерт си мислех, докато го пишех това за обстановката.  :D

 

Като ще е лятно, лятно да е. :dance:

 

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.