Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОФИЦИАЛНО - Шкода Октавия 3


skodaman

Recommended Posts

  • Отговори 682
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • shaft

    53

  • VALDO

    52

  • stivi797

    43

  • Milen Dimitrov

    39

Най-много писали в темата

Като и гледам размерите http://www.netcarshow.com/skoda/2013-octavia/800x600/wallpaper_69.htm, които са почти колкото на Супърба, започвам да се чудя да ли след като изтече цикъла на Супърба след лифтинга му няма да го спрът от производсво? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновия наистина е много пъргав. Към 7,5сек 0-100, ~37сек до 200. Дизела се чува повече и е муден за ъпгрейд с 10 коня - ~10 сек до 100 и ~48 до 200. Но ми направи впечатление шума и при двете над 160, особено към 190 и нагоре - само на мен ли ми се струва или е ужасно шумно?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно на тройката стъклата да са още по-тънки!Dimon-e бягай надалеч!

smile091 :smt017 това беше добро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Но ми направи впечатление шума и при двете над 160, особено към 190 и нагоре - само на мен ли ми се струва или е ужасно шумно?! :-k

 

Ти пък къде чу шума , да не си я карал вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VALDO, кат си вземеш новата О3 , с кой пръст мислиш да натискаш ръчката на автомата :-k ?

 

c5c5660c7e99.jpg

 

Със същия, който ще използва за start/stop бутона smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм фен на показания скоростен лост.Моя си ме кефи много.Между другото,защо въобще им е тоя скоростен лост.Да го махат!На това място могат да се сложат други работи.А тая ръчна спирачка от 20 век какво прави там?!!!Да я правят на бутон.И без това новата е много грозна с този пришит кожен кожух!

 

P.S.>>Димончи,аз карам само FL,така че такава няма да имам! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият скоростен лост, който се слага вече и при Супърб ми харесва много повече от стария. :smt017 на Шкода, че са запазили лоста на ръчната спирачка, никак не харесвам тези с копчета. Доколкото виждам, бутона на скоростния лост е отпред, което също ми харесва повече, а и мисля че е по-удобно(поне на мен ми е). Този 1.8TSI много вървежен ще излезе. Може и vRS-а да е с него :-k , нали представиха Пасат с такъв с 250к.с. Ще ходя да питам за тест-драйв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бензина е истината smile049

 

Убеден бях, че ще го напишеш това... smile027

 

направо ТDI Killer :mrgreen:

 

 

Бензиновия наистина е много пъргав. Към 7,5сек 0-100, ~37сек до 200. Дизела се чува повече и е муден за ъпгрейд с 10 коня - ~10 сек до 100 и ~48 до 200.

 

Наистина очаквах да има разлика ама чак толкова :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и цените в Чехия излезнаха .... взимам калкулатора и почвам да смятам ..... smile048

 

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollection ... -cenik.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз преглед.... потвърди се това което очаквах....

Октавия 1 Елеганс 2.0 115 к.с беше около 28 000 лв.

Октавия 2 Елеганс 2.0 140 к.с. скочи на около 38 000 лв.

Октавия 2 фейст. Елеганс 2.0 140 к.с. заради екстрите и остъпките заради кризата от 42 - 43 000 се продаваше пак около 38 - 39 000 лв.

Октавия 3 Елеганс 2.0 150 к.с. ми излезна на калкулатора 45 000 лв.

 

И Шкодата стана народна кола.... като фолцваген smile048

 

Предполагам че тази 10 к. се запазват като разлика и в по - ниското оборудване, но не съм смятал...... някой ако му се занимава да сметне и да пише.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо са решили (най-после) инфрачервена камера да сложат. :-k На мен на това ми прилича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво е това лъскавото по средата отпред ?????

 

[attachment=0]o3.jpg[/attachment]

Адаптивния круиз.

п.с. по точно радара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взе, че ми хареса на тъмно синичко и червено - винаги й е ходел този цвят... Някакъв универсален е. Отзад е ужасна :) Не мога да прежаля вида на А6 отзад... Просто все това ми е в акъла...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромбоидите са гадни.Интересно ще е да се види в черен цвят.Сигурно няма толкова да си личат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.