Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda 105L - новото зверче в семейството ми


__smirnoff__

Recommended Posts

Жоре, на око, да ти кажа 30 мм разлика нямат :)

 

Ето ги двете една до друга:
037273580.jpg

 

1 към 1 са, и не знам сега от кой модел са. Чисто технически и практически не ми се иска да я разглобя моята, за да сравнявам, тъй като тази втората я търсих 6 месеца някъде, и ако се окажат от старите, няка как просто да седи колата толкова време на трупчета, докато намеря друга :)

 

Саше, благодаря ти предварително! Тя работата не е толкова спешна, ама ми се иска да я оправя преди да влезе за боя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, тая горната ми се вижда по-дълга. Иначе, търговците са те подвели, ако са еднакви.

Разчитаме на Сашко за точен размер.

 

п.п. няма да сваляш твоята. Шегувам се. Пък може и да се окажеш с две дълги накрая ;)

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зрителна измама, снимката я направих колкото да има. На живо като ги сложа са едно към едно, нямат и милиметър разлика

иначе едната ми е подарък от един колега, който имаше старата 105-ца, а другата я купих по обява от новия модел уж. 

 

голям късмет ще е, ако и двете са дълги :) трудно се оказа намирането :) 

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне на око, наистина приличат на дълги. Точен размер не знам, но ще потърся инфо и ако намеря нещо ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се окаже, че съм късметлия. Премерих ги преди малко, от дългите са :) Благодаря, колеги, за помощта! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

И няма как да не се похваля с новите придобивки. Не знам колко време мина, откакто търся и дебна да се сдобия с тях, може би 2-3 години, и най-накрая са при мен! Разбира се, огромни благодарности на Тошко(skodko)!

Ето ги и красавците:

 

07-01.thumb.JPG.5243ced047f08a4e80aeb1e5ef7ec993.JPG

07-02.thumb.JPG.6c1e40de9cb1e5c7ff66d5b5eb24d57d.JPG

07-03.thumb.JPG.940ba8973fbe5d6c94b008590c4387cd.JPG

 

И разбира се, и мигачите за калниците също нови, моите леко за взели да помътняват:

 

 

8968910P.jpg

 

Стопове Чехословашко производство. Най-хубавото е, че не са само стъкла, а цели стопове отзад с телата и фасунгите. Сега следва да бъдат грижливо прибрани в някой шкаф, и да чакат боядисано купе за монтаж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, най-после. Браво, честито. Тошко е свършил май работата. Поздравления.

От къде са? Раздуйте малко от къде се намериха. История.

Никво лъскане! Майстора, който ще ти боядисва колата ще ги лакира и ще си останат такива свежи за векове :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, Иво! Аз мислих, че си я боядисал вече, нали се гласеше да я почваш след събора?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, с тоя аватар не мога да те позная бе. :P Аз лично моите ще ги фолирам. Технологията на фолиата доста напредна и в момента ми предлагат безцветно защитно фолио с 5 години гаранция. Мисля, че никой лак няма да изкара толкова при ежедневна употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, щях да я боядисвам, ама то така става, като си правим сметката без кръчмар :) седя цяло лято в гаража и чакаше просто аз да се наканя, и общо взето така се мина лятото. Много ангажименти, много работа, и за нея не остана време, даже само веднъж я изкарах и се скапа стартера, та сега съм го свалил. И полуоската не съм сменил още, ама ще и дойде и на нея реда, няма къде да ходи :) 

Жоре, и аз се зачудих малко с тоя аватар. Иначе историята не е сложна, с Тошко си говорихме един ден за стопове точно, и на следващия ден ми писа, че се продават, и петнайсетина минути по-късно вече ги бях поръчал. Но ако не беше той, можеше и да не я видя изобщо обявата, че много неща ми бяха на главата и нямах време за компютъра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, с тоя аватар не мога да те позная бе. :P

 

 

А Сашо мож ли го позна ;)

 

Жоре, и аз се зачудих малко с тоя аватар. Иначе историята не е сложна, с Тошко си говорихме един ден за стопове точно, и на следващия ден ми писа, че се продават, и петнайсетина минути по-късно вече ги бях поръчал. Но ако не беше той, можеше и да не я видя изобщо обявата, че много неща ми бяха на главата и нямах време за компютъра. 

 

Значи са изскочили в тукашна обява. Аз мислих да не е нещо от Чехия. Ама човек, като търси, рано или по-късно му се усмихва щастието.

Това, че ги търсиш в продължение на 3г. показва какъв дефицит са. Сега вече си длъжен да я боядисаш! :flag_skoda:

За аватара...ще ви обяснявам някой ден, като се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, ходих - няма. Малко след като говорихме последно с теб.

 

Жоре, така е, вече трябва. То не че преди това не трябваше, но това е така да се каже, последния детайл. Всичко друго е на лице, нов спойлер, че моя е пукнат, всичко откъм осветлението ново и оригинално(само задния халоген още не мога да намеря здрав оригинален, но за момента и този ме устройва), табелки (намерих една за предната маска, която е много по-близо до оригинала от онея по магазините), предна решетка, лайстни за тавана в перфектно здраве имам също, огледалата ще станат еднакви. Имам и пета джанта метеор за резервна гума, с колата ще ги боядисам и тях отново, че предния път цвета не се уцели точно и не ми харесва. Така че да, прав си, сега вече трябва :D

 

Наистина остава въпроса с уплътненията обаче. 

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам как се подготвяш, направо си е време за боя! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората са го казали - сговорна дружина планина повдига. В случая сговорна дружина Шкода окомплектова :) (което вече не се съмнявам, е по-трудно от повдигането на някаква си там планина) :D

 

п.п. то тя подготовката е по-важна от боята, иначе кво се получава, боядисва се колата, и после се накичват всички стари захабени детайли, пластмаси, фарове, стопове, и накрая имаме лъскава обвивка с десетки застарели и увехнали детайли :) Та и един вид, поне в мойта глава, за да я вкарам конкретно тази кола за боя, трябва да съм готов на 100% с всичко и после за 1-2 дена да я накича и да си бръмкам по улиците. 

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Привет, колеги!

 

Малко да пораздвижим нещата, да се знае, че не седим на едно място :D Баба Шкода ще пропусне събора тази година със сигурност, но само защото ще е на разкрасителни спа процедури цяло лято.

 

Преди празниците официално дадох старта на най-съществената част от освежаващия процес - работата по купето. Отлагах го този момент няколко години, поради причината, че само боята е в лошо състояние, ръжди почти липсваха. Вече са се появили на места, но гнило няма много, повечето са повърхностни ръжди, общо взето на 3-4 места само. На пода при шофьора, където се захваща конзолата на педала на газта, на левия праг, където е стойката за крика, там явно е отпреди години, защото цялата област е изкривена, а и там всъщност е най-зле положението, другото място е отпред в багажника, и на десните врати отвън има едно задиране от началото на 90-те, спомен от сватбата на чичо ми. Други проблемни точки, поне на пръв поглед няма. 

 

В процеса на разглобяване вече се убедих, че всички уплътнения са в много добро състояние, явно седенето над 30 години в гараж е било доста полезно в случая. Вътрешните уплътнения са меки, не са изгорели, подобно е и положението с тези на стъклата. 

 

Цвета на колата няма да се променя, ще си е оригиналния, който за съжаление вече почти не може да се види по моята кола. 

 

Също така всички добавки към колата, слагани през годините - радио, централна конзола, халогени, аларма - се махат, колата се връща в 99% оригинален вид (оставям 1% да има, понеже прекалено хубаво не е на хубаво :) ), пък и вече не се ползва за ежедневна толкова често, и смятам, че мога да изкарам по 4-5 дена на месец без музика :) 

 

И сега ето малко снимки от процеса на разглобяване с проблемните места:

 

отпред и отзад - никакви проблемни зони, леко разместени брони, но това ще се оправи при монтажа после:

 

20170409_173208f3115.jpg

20170409_143251b54c3.jpg

20170409_173217f440f.jpg

 

 

дъната, мисля, че са супер като за 32 години:

 

20170409_16174585456.jpg

20170409_1617480deb8.jpg

20170409_161806d662c.jpg

20170409_161809e695e.jpg

 

 

ето и проблемните зони по дъната и багажника:

 

20170409_161752c6159.jpg

20170409_161755ad115.jpg

20170409_161826e8bd0.jpg

20170409_17315811107.jpg

20170409_173201257f6.jpg

 

 

Джантите също ще се боядисват отново. Първия път не уцелихме много цвета, стана няколко нюанса по-тъмен, сега ще се боядисат в по-светло сив тон, пък и вече имам пета джанта за резервната гума, и искам да станат абсолютно еднакви. След това следват нови гуми, и разходки. И една закачка с джантите - чехословашка кола, чехословашка джанта, оказа се, че кенче бира пасва абсолютно точно в централния отвор, без грам луфтове  ;D

 

20170409_1744082f1b9.jpg

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде успех и да минат бързо и най-вече качествено "спа процедурите" и Баба Шкода да стане кукла :) Базата определено е добра ....

 

П.С. ... Една забележка ...Неможа ли да сложиш чешка бира в тия джанти ?  :crazy:  :wacko_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези години, състоянието на колата е направо перфектно :)
Успех в начинанието! Т'ва, че няма да сте със Шкодата на събора не значи, че няма да дойдете за по бира-две, както хубаво си пийвахме под тентите миналата година, нали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Иво! Почна я най-накрая! :) Стискам палци всичко да мине по план и скоро да заблести точно, както искаш. :) Дръж ни в течение как се развиват нещата! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.