Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на Октавия


bojan

Recommended Posts

Здравейте на всички :)

Предстои ми покупка на автомобил и още не мога да реша какъв да бъде той. За момента карам на газ около 20 000 км годишно , не съм състезател на пътя ;) и търся икономичен вариант (разходи,поддръжка). За сега съм се спрял на октавия около 2006-7 г. с новата маска, но се двоумя по следните въпроси:

1. Дали да е дизел или бензин (газ). Чудя се дали вече има сметка от газифициране , защото до колкото знам новите газови инжекциони палят само на бензин (докато загрее двигателя), а и харчат по малко такъв докато караш на газ (поне според някои).

2. Ако е дизел , какъв двигател да е 1.9 ТДИ или 2.0 ТДИ.

3. Ако е бензин , 1.6 е най-срещания двигател , но не знам при ФСИ двигателите как стои въпроса с газифицирането им. Дали не е по-капризен за целта и по-скъп газов инжекцион.

4. Дали да си търся кола от България или да отида да си купя от Германия. За колите внесени в БГ се говори, че няма качествени , остава варианта да я търся от частно лице , което си я е карало вече в БГ. Като гледам цените в Германия ми изглеждат доста по-скъпи , а и като добавя разходите за цялата "екскурзия", обслужване и регистрации и филма ми става пълен :)

Моля за съвет от Вашите впечатления относно цялостния избор на автомобил.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 105
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bojan

    17

  • lubomirov1985

    8

  • igeorgiev82

    8

  • bega4kata

    7

Най-много писали в темата

1. Ти си решаваш. Колкото и съвети да ти дадем, все ще са грешни. А и има писано тонове по темата газ срещу дизел вече.

2. 1.9 по-евтин за подръжка и по-икономичен мотор. 2.0 по-голямо удоволствие при каране.

3. ФСИ на газ - по-добре недей.

4. Да си внасяш сам кола трябва да си много обигран в материята, какъвто явно не си. Т.е. по-добре недей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда зле. Не знам дали 1,3 л/ч е нормално, колегите ще кажат. Дясната средна духалка изглежда с счупени пластини, не знам как могат да се оправят. Дали със смяна с нова или ремонт на пластините. Шофьорската духалка и тя май има счупени пластини. Колана е поизтъркан, не знам дали това се дължи на 175 000 км. Като чета по-долу изглежда гледана кола. Щом е поддържана в ЕТ, значи може да провериш там какви проблеми е имала колата и какво е правено по нея. Иначе доста екстри си има, два чифта гуми, даже цената ми изглежда ниска. Еърбага на волана ми изглежда по-тъмен от волана, може би е сменян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o доста набито око имаш и всичко само от няколко снимки =D>
Цецо ти говорил във втория пост за Октавия 1.Ти гледаш Ок 2 и там двигатела е помпа дюза 105 коня.

иначе,тази доста вехта ми изглежда :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос :) Да ми препоръчате някои сервиз в който мога да закарам кола , която харесам за да я проверят в какво състояние е и дали си заслужава. Видях , че има отделно тема за сервизи , но не знам кой от тях би бил най-подходящ за случая. Ако има сервизна книжка колата по-добре ли е да я закарам там където са я поддържали? Имате ли представа колко ще ми струва услугата?

Мерси :)

П.С. Става въпрос за София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос :) Да ми препоръчате някои сервиз в който мога да закарам кола , която харесам за да я проверят в какво състояние е и дали си заслужава. Видях , че има отделно тема за сервизи , но не знам кой от тях би бил най-подходящ за случая. Ако има сервизна книжка колата по-добре ли е да я закарам там където са я поддържали? Имате ли представа колко ще ми струва услугата?

Мерси :)

П.С. Става въпрос за София :)

ЕураТек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос :) Да ми препоръчате някои сервиз в който мога да закарам кола , която харесам за да я проверят в какво състояние е и дали си заслужава. Видях , че има отделно тема за сервизи , но не знам кой от тях би бил най-подходящ за случая. Ако има сервизна книжка колата по-добре ли е да я закарам там където са я поддържали? Имате ли представа колко ще ми струва услугата?

Мерси :)

П.С. Става въпрос за София :)

 

Ако има сервизна книжка от ЕТ, караш я в ЕТ. Но ако е подържана в друг сервиз, може и да не е удачно да я караш там, защото можеш да налетиш на приятели на собственика и да те послъжат. Просто възможност, която трябва да имаш предвид. Ако я взимаш от джамбазин, със сигурност не я караш там където джамбазина те посъветва :)

 

Иначе за ЕТ някой беше писалн нещо от сорта на 40 или 60лв. че струвал преглед за общо състояние. В интернет има телефоните, можеш да им звъннеш и да питаш, колко струва и каква е процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе за ЕТ някой беше писалн нещо от сорта на 40 или 60лв. че струвал преглед за общо състояние. В интернет има телефоните, можеш да им звъннеш и да питаш, колко струва и каква е процедурата.

Около 70 лв. струва. Звъниш в ЕТ, записваш час за оценка на автомобил и си отделяш половин ден, може и повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами парите не са малко, ама поне по обява изглежда гледана. Ако всичко и в ред наистина, няма удари и ако гумите дето ги дава са хубави... и се съгласи да ти отбие от цената, що пък не.

 

Тоя мотор си се газифицира, малко е спънат, ама пък цената на километър е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да ме извини колегата, че му ползвам темата, но искам да попитам тази с какъв двигател е? От един пост по горе на Самуил видях за 105 кс пише че са помпа-дюза. За тях по спомен не съм чувал добри отзиви. Между тези и коммон рейл може би и по-добре второто?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11356784985015071&f1=details&slink=2cr85f

 

А тази с 5-степенна ск ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да ме извини колегата, че му ползвам темата, но искам да попитам тази с какъв двигател е? От един пост по горе на Самуил видях за 105 кс пише че са помпа-дюза. За тях по спомен не съм чувал добри отзиви. Между тези и коммон рейл може би и по-добре второто?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11356784985015071&f1=details&slink=2cr85f

Някъде си чул грешно. 1,9 с 105 коня са доста стабилни двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, мисля да отида да видя тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=2futus.

 

Не ви ли изглежда доста подозрителна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така набързо по снимките не. Изглежда гледана, а километрите не ги коментираме. Мен лично тоя интериор много ме кефи, ама това черно отвън не. Хубавото е, че е с регистрация и можеш да я пробваш и прегледаш като хората. Ако ти покаже и някаква достоверна сервизна история...

 

Защо, какво те тревожи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

колата изглежда добре отвън. разпитай за сервизна история, дали е карана от един собственик, дали е карана в България или е "нов" внос.

 

километрите ми се виждат малко за кола 2006. ако ти харесва колата и имаш възможност закарай я в еуратек за един пълен преглед - да ти кажат кое е истина, кое не, и кое е за смяна - и след това решавай.

 

парите не са много за такава кола, ако всичко останало по обявата й е истинско.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е "Бирената" кола уе! Що не се свържеш с BeerChampion да си говорите направо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла тема имаше за спуканата глава на тази кола... иначе е в ''отлично състояние''

:^o

 

по добре друга си харесай

 

:smt017 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.