Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на Октавия


bojan

Recommended Posts

  • Отговори 105
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bojan

    17

  • lubomirov1985

    8

  • igeorgiev82

    8

  • bega4kata

    7

Най-много писали в темата

Здравейте,

относно колата (http://www.cars.bg/u1038406) ходих да я видя днес и ето впечатленията ми. Броните са поиздрани , както и отстрани също има драскотини включително и страничните огледала, като на едното пластмасата е счупена. Едната джанта също е надрана , а от дясната страна е ударена (където е калника и предната врата) . Вратата на багажника била сменяна и от дясно се вижда , че разстоянието е малко по-голямо. Спомена ми за някакаъв бъг като си намества огледалата , като мести лявото се местят и двете , а дясното си се настройва както трябва. Колата за последно е обслужвана преди 30 хил. км (маслото), като ангренажният ремък не е сменян (мислех, че са с верига), казали му маслото да го сменя на 40-45 хил. км. Климатика не е обслужван, не съм го пробвал. Накладките били сменяни , но като пипнах диска имаше ръб. Акумулатора също е оригиналният. Вътре изглежда доста запазена, като изключим счупено капаче на задните седалки за климатика и волана е леко поизтъркан, на скоростният лост отгоре също има следи от употреба. Покарах я малко и не ми изглежда лошо , но до сега съм карал само бензин и не мога да преценя точно. В сервиз евентуално ще кажат повече. За сега се чудя дали да и правя обстоен преглед , защото цената не искаше да я коментира много , не каза друго освен тази която е обявена. Сега го мисля колко би ми струвал ремонта и дали си струва, при положение че в сервиз може да излезе още нещо :-k

 

Колега ,това е кола която се кара навън ,а не стой в шоурума(за драснато и чукнато). Това за маслото не говори добре за поддръжката на самата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

колата е най-малкото трета употреба, драскотини по джантите и по бронята са нещо нормално. Важното е "вътре" всичко да е читаво, а за отвън - можеш винаги да се опиташ да се пазариш, ако си я харесал.

 

не е добре, че не си пробвал климатиТРОНИКА (не е климатик) - доколкото знам при октавията е склонен да дава проблеми, а ремонта му не е евтин. Това, че волана е изтъркан говори за честа употреба на този автомобил.

 

Сега го мисля колко би ми струвал ремонта и дали си струва, при положение че в сервиз може да излезе още нещо

 

Е как ще го мислиш като не знаеш какво има за оправяне, което ще разбереш след като я закараш в ЕТ?

 

ПП. Това за огледалата и при мен се получава, спокойно не е проблемно, все пак човек си наглася веднъж огледалата, а не всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля го защото не съм сигурен , че като си взема кола искам да се занимавам още в началото с толкова неща за оправяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава си вземи нова :)

 

При втората ръка, си придвиди минимум 1000лв. да вкараш. Често е повече. Казвам ти го като човек, каращ и купуващ само втора ръка коли, това е реалността.

 

Относно километрите - за волана не мога да коментирам защото моя не е кожен, но на кола на 230 000 км нямам никакви следи по скоростния лост (по пластмасата де, кожата си се напуква). Така, че си прави изводите, ако е изтъркан.

 

Закачи я на VAG COM и ще си признае километрите, по обявата ми изглежда да не е изпечен джамбазин, та вероятно в ЕКУ-то са си реалните километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Благодаря на всички за полезните съвети. smile126 Вече съм собственик на Октавия 2 1.9 ТДИ , 2008, 74 000 км smile152 Предстоят някои козметични процедури по нея и ще кача снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб, поздравления! Аз все още се ослушвам и следя пазара! Безаварийно шофиране. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bojan : Честито колега s_flag . Супер е че толкова обширна тема завършва с happy end smile035

Много безаварийни километри и да те радва :smt017

Чакаме снимки след "козметика"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!!! Край на мъките. smile092 Да се слушате взаимно и мнооого кеф с шкодилака ти пожелавам!!! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте будещи колеги :) От скоро се оглеждам за Октавия. Можете ли да дадето мнения за тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=318i1c

Принципно съм се спрял на 2.0ТДИ 140коня ,няма значение комби или седан. Чувал съм че 2.0тди моторите имали проблем с главите ,как да разбера дали е проблемна? Някакви кодове на двг-тата ,главата да гледам?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте будещи колеги :) От скоро се оглеждам за Октавия. Можете ли да дадето мнения за тази: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=318i1c

Принципно съм се спрял на 2.0ТДИ 140коня ,няма значение комби или седан. Чувал съм че 2.0тди моторите имали проблем с главите ,как да разбера дали е проблемна? Някакви кодове на двг-тата ,главата да гледам?

Благодаря предварително!

Темата за главите - цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте на всички!

Нов съм във форума.от известно време се заглеждам по Октавиа 1.Държа да е бензин 2.0,115кс.Дизели не обичам.1.6 и 1.8 моторите не ги коментирам.

Попрочетох това-онова из форума.

Та питането ми е за тези 2 обяви.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gtmbz

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gxp6c

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Нов съм във форума.от известно време се заглеждам по Октавиа 1.Държа да е бензин 2.0,115кс.Дизели не обичам.1.6 и 1.8 моторите не ги коментирам.

Попрочетох това-онова из форума.

Та питането ми е за тези 2 обяви.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gtmbz

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gxp6c

 

Поздрави!

 

Здравей колега, хубаво че си се спрял на мотор, аз така или иначе за 2.0 нищо не мога да ти споделя smile049 Относно обявите, аз поне не мога да хвана по тези снимки някакви луфтове или др следи от удари. Единствено ми направи впечатление на първата обява, явно жената на стария собственик на колата е била бая голяма, че седалката от дясно, доста по смачкана ми се вижда.

Втората обява като цяло по ми допада. Първо, салона ми се вижда по запазен, второ има подгрев на седалките (от както имам такъв, разбрах каква шукаритетна екстра е smile001 ), трето - мотора не е мит и на последно място е комби, което на мен лично по ми харесва + фейсови стопове smile092

Вече с оглед на място, ще си покаже коя е по-добра технически, а това всъщност е от първостепенна важност :smt017 Успех в избора!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм специалист - втората ми харесва повече (пък и е комби, както отбеляза Ники), въпреки, че левите врати изглеждат жулнати (може и аз да не виждам добре ама smile049 ). Лифтбека от първата обява ми седи доста "нагласен" - като за снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип,по ми допада комбито(такова карам в момента).Още не съм го виждал.Лифтбека го видях и ми допада.Читава ми се види,освен светещия АБС.Кандидат купувачи я тествали и дал грешка заден ляв.И вече са свалили кожуха на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Нов съм във форума.от известно време се заглеждам по Октавиа 1.Държа да е бензин 2.0,115кс.Дизели не обичам.1.6 и 1.8 моторите не ги коментирам.

Попрочетох това-онова из форума.

Та питането ми е за тези 2 обяви.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gtmbz

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3gxp6c

Повдигам пак темата.Тази я гледам от миналата година,но тогава беше на 5 800лв.4х4 как е като система?

Тази е регистрирана,има ГИ(турски),каско,винетка,но свети лампата за еърбега.

http://www.cars.bg/c120189

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изглежда зле.

Макар че е малко далечко, та човек да отиде, и да я види - реално какви са нещата.

А лампата за еърбега...... Много могат да бъдат причините, поради които да свети.

В това число и някои съвсем безобидни.

Куплунгчето, да речем, или кабела. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад е имала някакви интервенции. Чистачката е на е.ем страна, а бронята е от Октавия преди ФЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.

За пореден път се убеждавам,че какво ми хване окото първият път е това.

Колата от Видин вчера я гледах и не е лоша(както казах,от една година я гледам в обявите).Тази от Берковица я видях днес набързо.Много външни забележки,джамбазина го нямаше,та да гледам и вътре.Счупена духалка на таблото вдясно,неравномерно износени дискове отзад,тръгнала ръжда на задния капак под чистачката.Все едно гледам Голф 3 от 94 година.Тези Октавии нямат ли усилена защита от ръжда или да гледам само италиански кочини?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нямат и точно там е първото място, където избива. Другото е на предното стъкло отгоре по ръба :)

 

Духалките също са слабо място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обсъждали сме го това нещо, и то неведнъж - че и Октавиите ръждясват.

А особено ако не са пазени и поддържани.

Пък духалките - те не струват скъпо, но показват отношението на собственика към возилото..... [-X

Тъй че щом колата не ти хваща окото - явно има причини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.