Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за избор на летни гуми


Recommended Posts

Бих искал да се посъветвам между евтините гуми сава, дейтън, дебика, гиславед кои най много си заслужават. Досега от питане тук и там гумаджиите ми казаха, че савата били най добре, но все пак и вас да питам става въпрос за 195/50/15 цената на всичките им е еднаква плюс минус 1 2 лева. Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 139
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stivi797

    26

  • C2H5OH

    13

  • ivand911

    9

  • Цецо75

    7

Най-много писали в темата

Nokian Line 195/50/15 новия модел 2013 на Финландския производител на гуми. 100 лв ми излезна бройката, един месец вече съм с тях,за сега съм доволен много добре се държат на мокро и са тихи,като минус мога да кажа че нямат борд за предпазване на джантата,но моите джанти са 6Дж и гумата много добре прикрива джантата.Другия модел който мога да ти препоръчам от личен опит е Hankook KienergyEco също много добра гума и много тиха но малко по скъпа около 113лв.Като Цяло Фабията няма много добра звукоизолация за това се насочи към "тихи" гуми.Относно изборените марки не взимай дейтън,много лошо впечатление имам от тях.Поздрави и успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И летните Клебери са съвсем прилични гуми, и на поносими цени - тъй че можеш и тях да ги опиташ.

Тихи са, в завоите са стабилни, спират добре.....

И какво повече да искаш от гумите? :smt017

Иначе Нокиана - са си направо лукс гуми!

Макар че ако са на добра цена - също е решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих избрал Сава-та...Казвам го от опит..на някой от служебните коли сме купували (същият размер като твоя) и смея да твърдя, че съотношението цена/качество е много добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих избрал Сава-та....

Ако е за летни гуми ... [-X Карах 3 лета с такива и определено не останах доволен smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак много зависи и човек как кара.

Ако кара кротко - дори и някой Матадор или Корморан - ще му се видят най-върховните гуми! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак много зависи и човек как кара.

Ако кара кротко - дори и някой Матадор или Корморан - ще му се видят най-върховните гуми! :mrgreen:

ако имах власт, тия гуми щяха да са противозаконни. аз се старая да съм кротък на пътя ама матадорите с които ми дадоха шкодата не веднъж и дваж се опитаха да ми покажат какво е встрани от пътя... и веднъж успяха де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След което много бързо си ги изхвърлил, надявам се!

Ами такива са ефтините гуми - повечето не си струват, или са откровено опасни.

Затова се отива поне на гуми от среден клас - които притежават и някакви качества, и които не отстъпват толкова на върховите.

Впрочем, разликата в цените, между ефтините и средния клас - не е толкова голяма.

10-20 лева е, при един и същи размер.

Тъй че не си струва да се икономисва. [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... опитаха да ми покажат какво е встрани от пътя... и веднъж успяха де.....

Гумите ти виновни ... натежали са надписите по вратите май smile035 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак много зависи и човек как кара.

Ако кара кротко - дори и някой Матадор или Корморан - ще му се видят най-върховните гуми! :mrgreen:

ако имах власт, тия гуми щяха да са противозаконни. аз се старая да съм кротък на пътя ама матадорите с които ми дадоха шкодата не веднъж и дваж се опитаха да ми покажат какво е встрани от пътя... и веднъж успяха де

Абе ти си правИ аквапланинг с 80 във всяка локва на пътя, после гумите ти виновни smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След което много бързо си ги изхвърлил, надявам се!

Ами такива са ефтините гуми - повечето не си струват, или са откровено опасни.

Затова се отива поне на гуми от среден клас - които притежават и някакви качества, и които не отстъпват толкова на върховите.

Впрочем, разликата в цените, между ефтините и средния клас - не е толкова голяма.

10-20 лева е, при един и същи размер.

Тъй че не си струва да се икономисва. [-X

 

Сега последно хубави ли са или са лоши?

За едни и същи гуми пет различни мнения, та кое е най-макрая?/ smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че икономията е майка на мизерията и че по-скъпото винаги се оказва по-евтино. Огледай се за Фулда Екоконтрол, Гудиър Ефициент грип или Мишлен енерджи. Предимно сухи гуми. Сега имат и маркери като на електроуредите, че човек лесно може да се ориентира. Цените на тези, които съм предложил са във възходящ ред. С тез гуми ще имаш по-голям пробег, и по-нисък разход на гориво, което ще ти върне значителна част от стойността на новите гуми. Освен това ще имаш по-голяма стабилност и комфорт, ще им видиш качествата и из немските тестове. Обратно: с Унироял райн експерт ще имаш уникална стабилност на мокро, но откъм пробег и икономия на гориво изобщо не са на това ниво. Т.е. на каквато и цена да се предлагат - това са скъпи гуми. Всяка гума си струва парите. Освен ако не държиш на всяка цена да караш с Корморан или техни подобия, чийто каучук и на 2-рата година още се поддава на стареене, но ако колата стои в гараж и не минава много километри избора все пак е лично твой. Смятам, че първоначалната инвестиция в добри гуми може да ти струва между 40 и 100 лв. повече за 4 нови гуми. В евтин вариант ако имаш 2 читави с 3-4 мм грайфер ги оставяш отзад, а купуваш 2 предни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно всеки кара различно - и затова и мненията са различни.

Разбираемо е, нали?

Иначе, от първите няколко изброени гуми - бих предпочел Гиславед. Това си е европейски производител..... Макар и не от най-известните. Не китайски - а именно европейски. Разликата - би следвало да ви е ясна.

Нокиан - това са вече гуми за ценители, и съответно, по-скъпи. Не от ефтиния или средния клас - а от върховия. Тъй че и качествата им - са съответните.

Клебер - това е златната среда. Не са скъпи, и същевременно са със достатъчно добри качества. Във всички случаи аквапланинг при 80 км/ч - при тях няма да има.

Ала да се смеем на някого, че му се е случило такова нещо - едва ли е уместно.

При скапани гуми - е съвсем разбираемо.

Сава - това са словенски гуми, и зимните са задоволителни. Летните обаче - никъде не съм чувал много добри отзиви за тях..... Макар че и лоши не съм чувал. Тъй че който иска да ги купи - да си прави сметката за качествата.

Корморан или Матадор - хайде да не ги обсъждаме. Всеки ги знае - и не знам дали има човек, който би си ги купил - колкото и да са ефтини.

И в тоя план - вие Росава или Белшина да бяхте тръгнали да коментирате! smile091

Говорим за гуми все пак, нали?

 

Ето, и колегата казва някои съществени неща - предимно сухи гуми, и такива, които са предимно за дъжд! Много вярно! :smt017

А лично аз - съм фен на балансираните гуми. Тоест, такива, които са добри на сухо - но и на дъжд също не ме предават.

 

Мишелин Енерджи обаче - не! На дъжд - това е една от най-посредствените гуми! Но виж, новите, Енерджи Сейвър плюс - май и на дъжд се държат прилично.

Или поне тук бях чел за тях някакви доста благоприятни отзиви..... smile049

Някой от колегите си ги беше купил - и споделяше впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно хубави ли са или са лоши? За едни и същи гуми пет различни мнения, та кое е най-макрая?/ smile048

 

Тема за гуми или масло... какво можеш да очакваш освен надприказване? Това е като да седнеш да питаш, кои жени са по-хубави.

 

Един кара Супърб, друга кара Фелиция. Един гони с 180 по магистралата, другия рядко минава 100-те. Единия влиза в завоя на две гуми, другия и на правото си кара кротичко...И най-важното за един 300лв. е бюджета за 4 гуми, докато друг е заделил толкова за една гума.

 

Такива теми във форума има барем 20 и всичките са все толкова полезни.

 

Към питащия - ако искаш да ограничш безмислените постове - задай въпроса си така - "трябват ми гуми с такъв размер, като бюджета ми е толкова лева". Щото ще ме извинявате, ама ако човек търси нещо от класа на Савата, да му предлагате Мишлен... е некак си е малко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

Впечатления от Debica... с Дот от миналата година, изглеждат добре, шарката им е стабилна , почти не се износват и след първото по - рязко спиране вече теловете са криви. От там познай какво се случва с окачването. За спиране на мокра настилка няма и да споделям.... Не съм първия излъгал се но не съм доволен от качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бях пред дилема за Сава, но виждайки, че разликата в цената между Сава и Вредщайн е много малка, то е ясно какъв е изборът

Това за 13-ки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега последно хубави ли са или са лоши? За едни и същи гуми пет различни мнения, та кое е най-макрая?/ smile048

 

Тема за гуми или масло... какво можеш да очакваш освен надприказване? Това е като да седнеш да питаш, кои жени са по-хубави.

 

Един кара Супърб, друга кара Фелиция. Един гони с 180 по магистралата, другия рядко минава 100-те. Единия влиза в завоя на две гуми, другия и на правото си кара кротичко...И най-важното за един 300лв. е бюджета за 4 гуми, докато друг е заделил толкова за една гума.

 

Такива теми във форума има барем 20 и всичките са все толкова полезни.

 

Към питащия - ако искаш да ограничш безмислените постове - задай въпроса си така - "трябват ми гуми с такъв размер, като бюджета ми е толкова лева". Щото ще ме извинявате, ама ако човек търси нещо от класа на Савата, да му предлагате Мишлен... е некак си е малко....

 

Така е, прав си.

Но човекът като не е посочил какво точно го интересува, и съответно на какво да наблегнем при съветите и акълите - и ние също се чудим! smile049

Иначе, ако имаше някаква страхотна гума, която да струва и малко пари - щяхме нея да му предложим.

Но като няма такава - му предлагаме различни решения, някои от които - не много близки.

Ами затова е хубаво човекът да си прецени - доста неща сме му казали, тъй че нека да избира. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за Клебера - моделът е Динаксер ХП3.

Мой приятел е с тях - с моя размер, 205/60-15, и е ужасно доволен! :smt017

От един месец вече - и е навъртял към 3000 км.

Цената е някъде към 130 лева за гума, иначе за 195/65-15 - ще е към 100 лева.

Не мога да му затворя устата! :mrgreen:

Но преди беше с Матадорки - тъй че това е разбираемо....

Иначе Клебера е мека и тиха гума - но е достатъчно здрава. При дъжд - е съвсем прилична. Има и грийн възможности. А на сухо - също е добра.

И като за тия пари - е много добър избор.

Накратко - това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Мой приятел е с тях - с моя размер, 205/60-15, ..........

Това да не е някой от онези рисковите ти приятели ? :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.