Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Daemon tools прави същото, което и един запис на диск... Разлика няма при записването върху твърд носител или маунтването с daemon tools-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но Милен казва, че като го маунтне в демона, не може да прави нищо с файловете. Ако ги чете от СД, мисля че няма да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но Милен казва, че като го маунтне в демона, не може да прави нищо с файловете. Ако ги чете от СД, мисля че няма да е така.

Можеш само да ги пуснеш, защото са шорткъти и тръгват като мп3ки с по-ниско качество. Бая хора са ги записвали на ДВД и нищо не е ставало.

За да извадиш файл от ISO, трябва да го пуснеш през aui converter, после през друг софт ги вадиш и накрая през трети пак ги правиш флак. И накрая резултата не е сигурен. Понеже ISO, което имам е винил, трябва да го пусна през софтуер, за да изрежа конкретна част. Заради което реших просто да си изтегля отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колег, има ли адвокат сред нас на когото мога да задам 1-2 въпроса относно ликвидиране на фирма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нуждая се от помощ, за да реша един досаден проблем. Прегледах списъка от по-горе, но не виждам човек, който да се занимава с това, което търся. За какво иде реч - преди месец си купих втора кола (Хонда Сивик 92, хечбек). Същата е ударена от голямата градушка и й се спукал стъкления шибидах. В началото си мислех, че бързо ще намеря стъкло, но се оказа, че точно такова стъкло няма. Обадил съм се на почти всички обяви за такава кола в моргите, писах във форума на Хонда, но греда. Колата е някакво канадско изпълнение и се различава от тукашните(с метален шибидах са). В крайна сметка стигнах до вариант, да търся някой да изработи стъклото. Дали някой може да ме насочи към фирма или човек?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само като идея ... 

има организирани групи (в офроуд форума примерно), които на няколко месеца докарват контейнери с части за джипките (а и не само ) от щатско. Който каквото иска се поръчва и доставя в един общ склад, като се съберат неща се товарят на контейнер и стоварват в София или Бургас или Варна ... зависи как стане организацията. Та цялата работа отнема грубо около 3 месеца. Където е Щатско, там е и Канада. Ако не бързаш проучи този вариант. 

Разходите по доставка мита и тн се разделят среднопретеглено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята, но за съжаление цените в ибей са умопомрачителни ~$200 за стъкло. Намерих един човек, който каза, че може да ми го изработи на цена около 160 лв. Това е значително по-малко от ибейското стъкло, но пак ми се струва малко множко. За пример, цял стъклен шибидах с механизъм, но за кола седан от същата марка струва м/у 40-60 лв. Продължавам да търся :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да схвана - на бул. Малинов има ли BUS лента или няма? Боядисвано, мацано, пак боядисвано. От Деницата на горе сякаш има, там не е клепано допълнително, а в долната част?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма я, но както всичко по нашенски, е боядисано върху непочистена основа с некачествена боя и дъжда изми 'заличаването'.

Ако сте от провинцията и не знаете, че я няма вече лентата, като нищо ще ви извият ръцете за 2-тачка, понеже карате в забранена лента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма я, но както всичко по нашенски, е боядисано върху непочистена основа с некачествена боя и дъжда изми 'заличаването'.

Ако сте от провинцията и не знаете, че я няма вече лентата, като нищо ще ви извият ръцете за 2-тачка, понеже карате в забранена лента.

За 10 лева ?!!!

Трябва да е много гладен.

Между другото - освен малоумните изцепки на Картофка и екипа и относно транспорта в София ( да не забравяме и новата кметица на Младост, която ще пуска трамвай и още тролейбуси в квартала) , маркировката положне за BUS ленти е некадърно направена, необозначена и не са спазени никакви правила заложени във ППЗДП.

 

Както се казва - няма такава държава.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо! Отделно от Дъ МОЛ явно спонсорират органите, понеже всеки ден между 16:30 и 18:30 двама моторизирани полицаи стоят на входа/изхода на тунелите и глобяват пешеходците, излизащи от тунела (по закон ако няма знак и има тротоар, не е забранено- знак има само горе, но не и на -3- то ниво; хората не го знаят и дават 20лв за фиш). Повечето от нарушителите паркират на паркингите на блоковете срещу Дъ МОЛ поради новите правила за платено паркиране във въпросния МОЛ и безумните опашки, дори да си си платил. Целта (според мен) е да се 'накажат' всички, които търсят алтернативи да не паркират в МОЛ-а (аз си имам служебен паркинг до него, но имам лимит от 1 минаване на 24 часа през тунела им и обикалям през 4- ти км, за да отида до градината на детето на Йерусалим вечер).

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За него ли мол в Младост слушах вчера едно момиче как се оплакваше, че е станало платено паркирането? Думите ѝ бяха "то не е скъпо, над 30 минути до 4 часа е левче, но онзи ден си платих и не можах да изляза 25 минути от паркинга и бариерата не ме пусна". Значи сега да чакам да направят и Сердика платен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...В крайна сметка стигнах до вариант, да търся някой да изработи стъклото. Дали някой може да ме насочи към фирма или човек?

 

Поздрави!

 

Попитай тук: http://www.autoglass-bg.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За него ли мол в Младост слушах вчера едно момиче как се оплакваше, че е станало платено паркирането? Думите ѝ бяха "то не е скъпо, над 30 минути до 4 часа е левче, но онзи ден си платих и не можах да изляза 25 минути от паркинга и бариерата не ме пусна". Значи сега да чакам да направят и Сердика платен?

Да. Аз съм ОК да дам левчето, но не е нормално да чакам да изляза над половин час (по- скоро един) и затова отказвам да ползвам платената услуга, която очевидно е некачествена.

Лошото е, че се опитват всячески да принудят хората да си държат колите в паркинга на МОЛ-а (с лимити за брой преминавания за 24 часа, с полицаи, глобяващи, ако отидеш от другата страна на МОЛ-а за колата си- няма надлез иначе и трябва да се ходи пеша до подлеза до Окръжна болница).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какво се е случило със snimka.bg...?

 

Изчезнаха ми снимките, на други хора също? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не сте разбрали, ако не ви работят чистачките - спират колата от движение :

https://www.vbox7.com/play:f36e1666bf

 

п.с. - Не е измислица на журналята, гледах сутрешния блок и тоя *** от КАТ го каза  :lol:  :lol:  :lol:

Тия съвсем ни взеха за мезе? Сега освен "несъобразена скорост", явно в КАТ има и нов модерен лаф - "спиране от движение".

Как пък един път не попадна аз на такава проверка да се подържа като гъз малко и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам нищо нередно в това да ти спрат колата от движение заради неработещи чистачки. На мен са ми блокирали чистачките при съвсем лек дъжд и то привечер и не мисля, че имаше някой по-опасен около мен на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо нередно, освен закона...

То е ясно, че да караш в дъжд/сняг без чистачки е кретения, но в закона това си е регулирано. Спираш до отстраняване на повредата или спиране на дъжда/снега. Те още малко ще започнат да спират колите от движение за липса на резервна гума.

Нещото което ме дразни за пореден път е, че представител на КАТ излиза по телевизията и заплашва с откровено незаконни неща!

Чудя се дали да не направя един проект:

- затъмняване на стъкла
- шумно гърне

- откачам бушона на чистачките

Да поканя една телевизия, заедно да отидем при първия патрул на КАТ, да ми спрат от движение колата заради 3те нарушения (или само 1 от тях). След което да ги изплющя в съда и да поканя отново телевизията. Е така, да се види, че плащаме на едни хора, да носят едни жилетки и да симулират дейност...Междувременно, истинските нарушения по пътя се проспиват (щото се иска реална работа) и резултата е по 800 човека фира на година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sauber, кое е незаконно? В закона пише, че технически неизправно МПС се спира от движение до отстраняване на проблема. Това включва изтъркани гуми, изгорели крушки, неработещи чистачки, липсващо гърне и куп други "дреболии". Всички искаме да живеем в нормална държава, но когато някой се опита да приложи закона и да ни защити от дивотиите на другите рязко се намира някой да скочи "Ама защо?!?!". Ами защото трябва да има ред и не искам утре кретен с неработещи чистачки, затъмнение стъкла, избушено гърне и "забравил да пусне фаровете" да ми прати колата в Надин ... и, недай си боже, мен в болница ;)

 

Простичко е, нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.rta.government.bg/images/Image/rtaoldsite/testovevodachi/MABT/tema16.htmТук пише. 16/5 - 16/18

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sauber, кое е незаконно? В закона пише, че технически неизправно МПС се спира от движение до отстраняване на проблема. Това включва изтъркани гуми, изгорели крушки, неработещи чистачки, липсващо гърне и куп други "дреболии". Всички искаме да живеем в нормална държава, но когато някой се опита да приложи закона и да ни защити от дивотиите на другите рязко се намира някой да скочи "Ама защо?!?!". Ами защото трябва да има ред и не искам утре кретен с неработещи чистачки, затъмнение стъкла, избушено гърне и "забравил да пусне фаровете" да ми прати колата в Надин ... и, недай си боже, мен в болница ;)

 

Простичко е, нали ?

 

Аз вместо да искам 100 неща, искам само да се спазва закона и да не се симулира дейност. Защото междувременно, докато ти подкрепяш тия техни "инициативи", а те си губят времето с простотии, хората карат в насрещното на магистралата, предреждат колони по светофарите и фучат през пешеходни пътеки. Абсолютно безнаказано, без каквито и да е последствия. Но видиш ли, показаха на цялата планета как мерят дълбочината на гумите. Нищо, че е на практика безсмислено, тъй като ако съм с летни гуми, дълбочината им е последното нещо, което има значение. Но поне за едно нещо спазват закона.

Колкото до това какво пише в закона:

При възникване по време на движение на повреда или неизправност в пътно превозно средство, която застрашава безопасността на движението, водачът е длъжен да спре и да вземе мерки за нейното отстраняване. В този случай, ако спряното пътно превозно средство се намира в обхвата на пътното платно, водачът, когато се намира извън превозното средство, трябва да е облечен със светлоотразителна жилетка.

б) не работят стъклочистачките по време на дъжд или снеговалеж;

 

Колкото до тъмните стъкла и гърнетата, ще се съобразя с тях когато почнат да констатират технически нарушенията, а не по слух и на око. Към момента от идиотските им изпълнения, единственото което следва е да се увеличи корупционния потенциал. Щото утре като спре някоя мома, дето не й тръгват чистачките, бучи й колата или пък е сложено фолио от предния собственик, а оня пуяк й каже, че ще й спрат колата от движение, нали се сещаме всички какво следва?

Абе само мен ли ме дразни, че хора на моя и ваша издръжка се държат неадекватно и говорят небивалици, пренебрегвайки сериозните проблеми? Само аз ли имам проблем с тая несправедливост, която цари? И освен, че си е чиста несправедливост, коства и животи!

 

п.с. - Има много сериозна разлика между:

Спираш движение до отстраняване на проблема (смяна на крушка например)

Спират те от движение до отстраняване на проблема (страшен цирк и загуба на време за теб)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се спори. Изразих си гледната точка, не задължавам никого да я приема. Което не означава, че се съгласявам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.