Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

По темата. Преди да започнат да глобяват и събират глоби, следва институциите, в случая КАТ, да са за пример. Я да видим тоз' полицай кой ще го глоби?:

attachicon.gif20161122_084316.jpg attachicon.gif20161122_084337.jpg

 

Снимките са от днес сутринта, на път за работа. По-натам, в локалното на Окръжна, малко преди кръговото на 4-ти километър, ми изскача един с 405-ца, изгнила и прекъсваща. Засича ме и за да избегна удара се местя в съседната лента. Свалих прозореца и го нахраних подобаващо. А оня лумпен ми размахва някаква служебна карта. Казах му да си я завре отзад (не в задния джоб)... В такива моменти много се дразня, че нямам видеорегистратор. Да ги снимам и пускам в нета, да гледат хората какви закононарушители са назначени да следят спазването на закона...

 

Е тука тия пък са с най-малка вина.

Тука като тръгнеш от Бойко та стигнеш до Даскалката и целия пълнеж между тях - това е проекция на цялото им мислене и решаване на проблеми с транспорта, пътищата и безопастността .

Снимката между другото е апотеоз на цялата картинка относно пътища и проблеми - всички проблеми на куп събрани на една снимка и Метрото :)

Ако им я покажеш, най-вероятно ще видят само метрото :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука като тръгнеш от Бойко та стигнеш до Даскалката и целия пълнеж между тях - това е проекция на цялото им мислене и решаване на проблеми с транспорта, пътищата и безопастността .

Всъщност самите Бойко и Фандъкова са си проекция на мисленето на цялата ни нация :)

 

Незнам що очакваме от полицаите да са за пример, след като те са си най-стандартни българи. Същото важи и за политиците.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани, прав си.

 

Цецо, очаквам да са за пример, защото това е една от причините да взимат заплата. Знам, че им е ниска, но голяма част от тях и толкова не са заработили. Виж пак снимката, която пуснах. Има поне трима шофьори, които можеха да отнесат глоба. Ама на патрулката не й дреме... Имам приятели полицаи, имам приятели и от по-горните етажи на системата. Проблемите да нямаме респект от униформените, а те пък да си позволяват своеволия са само два, за сметка на това, обаче, мащабни. Единия е, че цялата система на МВР е остаряла, което всички го знаем. Втория е по-интересен и пряко свързан с първия - липса на кадри. В момента всеки може да стане полицай, защото ситото при подбора е много едро. Ако беше ситно, каквото трябва да бъде, нямаше да имаме полиция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит ни нов закон. Гумите могат да са с минимум 4мм грайфер през зимата, като не е задължително да са зимни. За лятото грайфера е 1.6, като и в двата случая, върху тях ще е забранено да има сърп и чук или петолъчка :D Паднах от смях като го чух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като "може да се кара с 300, но само в най-лявата лента"...

Тъпото е, че производителите и много EU държави обявяват, че минимума е 1.6мм. Да не си помислите и за миг, че някой в България си е направил труда да го измисли. Изпладиатствано е, но за съжаление е изпладиатстван лош стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ОК с 300 в лявата лента. Слагаме на фелата мотор от Renault Espace 3.0, V6 че е по - късичък с едно огромно турбо и съм там :banger_2: Само ми трябва и газова, че да мога да го храня, пък вий ми се смейте, че карам на Газ с 300.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя фелата с 300 ще има съдбата на метеорит в атмосферата.

 

Ахахаха! Много ми хареса! :D :D :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dnes.bg/sofia/2016/11/24/dve-koli-se-udariha-blizo-do-okryjna-bolnica.323432. Жалко за хубавия голф на колегата Стефан. Дано всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси шитнята... Като го гледам другия водач, едва ли бат' Стефко е виновен... все тая кой е, нали са живи и здрави :) Фиата изглежда доста зле, обаче...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, тъпа работа! Сигурен съм, че Стефан не е виновния, не е лош шофьор! Дано здравословно са добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4-та снимка изглеждат в добро здраве ...

За жалост никой не знае от къде ще му дойде това на главата ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста жертви е дал- окачване, завеса, предполагам и пасажерски бег + този на водача.

Естествено, важното е, че е жив и здрав, както и другия водач!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Иво, но е време да разбера, защо от 23 г. наливам пари за каско в Алианц. За 3 коли.

 

Ситуацията е много тривиална, както се изрази един от полицаите. 
Правя ляв завой, последна кола от колоната, светва жълто, червено, аз съм навлязъл в кръстовището, Фиатът е на 20-30 м от светофара, не от мен, гледам на ляво, някой да не вземе да тръгне на оранжево...и ...тоя се бил засилил отдалече да "хване" светофара.........Но няма как да го докажа...А и моята вина в случая, на фона на огромния ми шофьорски стаж, не е за пренебрегване...
Както се казва - ламарини се правят, но здравето е безценно!
За 38 г. стаж и над 1.5 милиона км не съм имал катастрофа, за която да се налага намесата на КАТ - се са били дребни драскотини. Ама явно е било писано...Проблемът е, че страшно се изложих пред синовете, защото от години им набивам в главата, че трябва да карат така, все едно всички около тях са пълни идиоти.....
Колеги, благодаря за съчувствието и ....карайте внимателно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, бат' Стефко, бе!!! Да го докараме до твоя стаж, дано, и да сме толкова добре, както ти го казваш - с драскотини и без намеси на КАТ... пффф, не си се изложил изобщо! :) Живи и здрави! Аз затова не "хващам светофара" - по-добре малко нови накладки, отколкото нови ламарини/кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее,много кофти Стефане.Плаче ми се като гледам колата,ама важното е че си жив и здрав,ламарините ще ги оправиш.София стана ебати джунглата.

Същински Мордор,пълен с орки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее,много кофти Стефане.Плаче ми се като гледам колата,ама важното е че си жив и здрав,ламарините ще ги оправиш.София стана ебати джунглата.

Същински Мордор,пълен с орки.

 

В чест на движението в час пик, мисля да изневеря скоро на ВАГ групата с това:

 

oshkosh-sand-cat.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... Проблемът е, че страшно се изложих пред синовете, защото от години им набивам в главата, че трябва да карат така, все едно всички около тях са пълни идиоти.....

 

 

Не си се изложил! Напротив, нагледо си им показал, че дори едно пренебрегване на това златно правило може да доведе до неприятни последствия!

 

Стискам палци за бързо и пълно възстановяване на щетите! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Стефчо, на всеки може да се случи. Съжалявам много. За колата - ще се оправи, кофти че е ударено окачването.

Аз също имам бая стаж, малко по-малко от твоя. И не ти давам акъл. Нямам това право. Просто за темата, с нещо да съм полезен.

При ляв и обратен завой на кръстовище се гледа до последно напред и само напред. С каква скорост идва отсрещния и дали има намерение изобщо да спира, дори и на негово ЧЕРВЕНО!

На всеки може да се случи. И най-големите майстори не са застраховани.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден минавам от там. Единия път при сходна ситуация 50 метра по- надолу до София Мед се оказах в най- крайната лента на насрещното срещу автобус, за да избегна удар с една  дама (споделих го няколко страници назад). Която пак бързаше и не гледаше.

За каското- само с лошо- обжалвания, жалби към КЗП и КФН. Аз последната година теглих една майна на застрахователи и А8- цата я карах без каско- писна ми да става с лошо всичко при възникване на застрахователни събития. Като теглих чертата, накрая бях на + без каско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕДИТ: Имаш ли кръвонасядания от колана? При мен след един по- сериозен удар само това бяха синините, но на следващия ден си имах релефна татуировка под формата на колан :) Наложи се да се мажа с разни гелове за разнасяне на кръвонасяданията:

 

12191960_10153205773543616_4629639059445

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз последната година теглих една майна на застрахователи и А8- цата я карах без каско- писна ми да става с лошо всичко при възникване на застрахователни събития. Като теглих чертата, накрая бях на + без каско...

Aко ти е само за парите, да. Ако ти е и за колата е друго. То по тая логика аз за 2 години съм "избил" фелицията. Но ако я тотализират, ще трябва да ходя с рейса, пък и колата си е благодарна и си я обичам затова. Че нямам пари за каско е друга тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате проблеми с щети по каско, защото не познавате правилния брокер! Отскоро има тема в клубните парньори... Аз за близо 10год при него, яд не съм видял, а бели бол съм успял да сътворя! Всичко е до брокера, ако е точен и в час грижи няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.