Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Освен натрупаните купчини сняг по улиците,голям проблем са и климатиците които капят навсякъде.Точно на такава замръзнала локвичка на 20 декември се подхлъзнах,и сега съм в нас с опериран крак в който има плака с 8 болта.Поне три месеца ще съм в бокса.Чудя се дали мога да ги осъдя тези на които е климатика?

Определено го направи. Нашенеца рабира само от лошо и докаот не му бръкнат в джоба, няма да си мръдне пръста да почисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Стъкам палци за бързо и пълно възстановяване! Относно климатика - съветвай се с адвокат. Дори да не можеш да го осъдиш заради климатика, то със сигурност ще можеш заради неизчистения тротоар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един оффтопик! Модераторите дали знаят, че в секция фото 2/3ти от снимките ги няма? Хостинга си е.а мамата...

Знае се. Така се получава, когато снимката е пусната от външен линк, който вече не работи. Не е въпрос до нашия хостинг, той е чук ;) Обмислям вариант да могат да се качват снимки директно във форума от всички, не само от клубните членове, както е в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае се. Така се получава, когато снимката е пусната от външен линк, който вече не работи. Не е въпрос до нашия хостинг, той е чук ;) Обмислям вариант да могат да се качват снимки директно във форума от всички, не само от клубните членове, както е в момента.

 

Разбира се, това вероятно е свързано с доооста финанси за повече място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен натрупаните купчини сняг по улиците,голям проблем са и климатиците които капят навсякъде.Точно на такава замръзнала локвичка на 20 декември се подхлъзнах,и сега съм в нас с опериран крак в който има плака с 8 болта.Поне три месеца ще съм в бокса.Чудя се дали мога да ги осъдя тези на които е климатика?

 

Колега много не приятна случка, пожелавам ти бързо възстановяване. Съди Общината, тя не си е свършила работа да почисти или да принуди собствениците да почистят тротоара.

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая нямаше сняг,но от климатика капе на самата пътека.Уж видях че е заледено,но как стана.....Водата от моите климатици отива във водосточната тръба,но някои си мислят че могат да ги оставят просто ей така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за утре съм пас, един приятел предложи да поработим и да изкараме едни 50лв, просто нямаше как да откажа. Ако се измести нещо за вечерта, звъннете, ако не, на следващия сняг ;)

 

Ако не се видим - приятно прекарване, преспите са кишави и е перфектно, пратете и някоя снимка!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно , защото са кишави преспите не е много оферта за офроуд приключения , а са предпоставка за голямо затъване ... инак аз съм свободен с два чифта вериги , въжета и всички приспособления за сервизен автомобил ... даже сутринта смятам да прескоча до Бриколаж да си взема лопатка и да си разрина синьото автомобил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм мераклия, ама хич го нямам времето утре за шпорене в преспите  :unsure: 

 

Приятна разходка ви пожелавам, макар да съм сигурен, че ще е такава  :PDT_Armataz_07: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отивам на пазар в местен супермаркет и влизам след една кола в открития паркинг. Тя тръгна напред, аз наляво и стигнах първи до едно място, от което се готвеше да излезе кола (всичко беше пълно иначе). Колата пред мен се беше завъртяла вече и също се беше наточила за това място, въпреки че аз бях първи там. За мое щастие излизащата кола беше РС-ка и шофьорът явно ме е видял в задното огледало. Така излезе, че запуши другия и ми мята с ръка да влизам :) Мушнах се набързо и след като излязох видях, че ме е изчакал. Свали прозореца и вика - шкодаджиите трябва да се подкрепяме, а и ти си беше първи :) Пожелахме си взаимно приятен уикенд и заминахме с усмивка всеки по пътя си. Стана ми драго и реших да споделя ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отивам на пазар в местен супермаркет и влизам след една кола в открития паркинг. Тя тръгна напред, аз наляво и стигнах първи до едно място, от което се готвеше да излезе кола (всичко беше пълно иначе). Колата пред мен се беше завъртяла вече и също се беше наточила за това място, въпреки че аз бях първи там. За мое щастие излизащата кола беше РС-ка и шофьорът явно ме е видял в задното огледало. Така излезе, че запуши другия и ми мята с ръка да влизам :) Мушнах се набързо и след като излязох видях, че ме е изчакал. Свали прозореца и вика - шкодаджиите трябва да се подкрепяме, а и ти си беше първи :) Пожелахме си взаимно приятен уикенд и заминахме с усмивка всеки по пътя си. Стана ми драго и реших да споделя ...

 

Много е яко :) Евала!

 

 

Аз пък... да си кажа болката - почти напълних качествено гащите днес... още ми треперят дрехите... баси, тъкмо заваля снегът и направи един пръст на асфалта, карах доста бавно - 30-35км/ч максимално, защото идваше едно кръгово и намалявам отдалеч... Цъкам лекичко спирачките - ABS-a направо полудя, откачи, ненормално лудо!!! Колата не спира изобщо, ама изобщо - все едно не държа спирачка хич!!! Баси, баси, баси!!! Ако не съм казал, ще повторя - БАСИ!!! АМА ГРАМ не спираше... 30-тина метра ги минах на спирачка, като шейна... Заебах и ABS-и и ESP-a, цъкам си спирачката аналогово, както са ме учили опитни хора - педалът стана, като на ГАЗ-ка 53... удърви се яко, нулев ход... Слава Богу, че отпред нямаше никакви коли, всичките щях да ги вкарам в кръговото, явно... слезнах да огледам лед ли е, масло ли е, да звъня на 112 - ЛЕД под снега, да си е'е мамата, не мога да стъпя с крак на него, баш като на ледена пързалка, лъснат на стъкло си беше... още треперя, баси ужасното е!!! Обаче прасето, само направо се движеше, изобщо не поддава задницата.

 

С 30км/ч, с 2 тона свинско "д'железо" си е УЖАСНО страшно на лед!!! Жената само ме пита "какво правиш бе" - аз не знам какво да й отговоря - не спира!!! Ако си държах спирачката, като "ученичка" - 100% влизах в кръговото и ставаше въргала с другите участници... да пази Господ!!!

 

След тая случка, на прибиране съм карал навсякъде с 10км/ч под ограниченията!!! Хората са малоумни, настига ме ТИР - нов МАН, ама се залепя отзад и почва да ми присветва?!?! Абе, малоумник, като бързаш има още две свободни ленти - изчезвай в канавката, ще гледаме по новините... След пускане на аварийки от моя страна, лекичко му дойде акъла в празната тиква... и остави поне един ТИР разстояние зад мен. Не съм минал и 10км и вторият специалист - пак с камион, този път репатрак - настига ме отзад и почва да присветва и направо си ме изпревари?!?!?! Третият специалист за деня беше... разбира се с 3-4 годишно "б'ьем'вье пье'тица, момче" - изпреварва супер неправилно, като насрещният 100% натисна спирачки, за да избегне челен удар и ме засече стабилно, за да се прибере пред мен успешно, лайното му с лайно.

 

Мъкааа... мъка. Ето това е реакцията:

giphy.gif

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането в зимни условия не е шега работа. Радвам се, че се е разминало без инцидент. Една статия с клипче по повода: http://edition.cnn.com/2017/01/12/us/big-rig-slides-down-street-chp-trnd-irpt/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането в зимни условия не е шега работа. Радвам се, че се е разминало без инцидент. Една статия с клипче по повода: http://edition.cnn.com/2017/01/12/us/big-rig-slides-down-street-chp-trnd-irpt/index.html

 

Мани, мани... Много гадно преживяване, обаче запазих самообладание и почнах да мисля накъде да го засиля да ходи... но да не влизам в кръговото изобщо, защото щяха да станат големи мръсотии. Хем не карах бързо, ама изобщо не е било така за върху лед... абе не са никак малко 30км/ч върху лед, като се замисля сега! До сега имах едно на ум, от сега занапред ще са две на ум, и ако много минимално съм разчитал на гуми и спирачки да ме спасят и че са хубави, вече не разчитам на нищо.

 

Абсолютно същото, като на клипчето по-горе... но с чисто права кола - без да е занесла изобщо. Много е гадно :) все съм се пързалял на лед, още първата година с Шкодата го изпитах това гадно чувство "не спира изобщо" с 10км/ч, но с 2 тона и тройно по-бързо си е 30 пъти по-гадно :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно , защото са кишави преспите не е много оферта за офроуд приключения , а са предпоставка за голямо затъване ... инак аз съм свободен с два чифта вериги , въжета и всички приспособления за сервизен автомобил ... даже сутринта смятам да прескоча до Бриколаж да си взема лопатка и да си разрина синьото автомобил :D

Напротив, когато снега е като днес, имаш по - добро сцепление, при качването и слизането до и от Бонсови, по завойте не е проблем. Пилежите стават по - добре защото имаш повече сцепление, но кишата помага. Аз на НИМ в Неделя на пилеж не можах да направя 360, с чисто нови зимни гуми не отлепям от място на ръчна в тоя студ на -18... В квартала единия ден едва излязох от преспата в която бях паркирал, отидоха 6-7 маневри.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, точно в кишата сцеплението ти е отрицателно, да не кажа, че клони към минус безкрайност :) На пухкав сняг, на всякакъв сняг, който не е киша, на хрущящ сняг - 10х по-добро сцепление има, дори с летни гуми, но киша и сцепление - нямат нищо общо. Многократно по-зле е в киша :)

 

Пресен пример - пред гаража ми е кишаво в момента - има една педя неизринат сняг навсякъде - топло е, разпляскано е, като стъпиш ставаш мокър до ушите. С 4х4 с 4-5 маневри изкарвам джипа от тия "плаващи пясъци" << много точно определение е това, защото колкото повече мърдаш, по-зле става. А за да стигнеш до сцепление, трябва да изровиш цялата киша до чиста земя, но това направиш ли го - вече си 100% легнал по корем и почваш да търсиш трактора.

 

На 30+ см пухкав или хрущящ сняг с една маневра, дори без 4х4 го изкарвам...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес не танцувах, сутринта, може би роля играе това че беше топло, валя ме дъжд и нямаше поледица. Колата захапа безпроблемно навсякъде. За сметка на това, когато се прибирах към 20:30 , по Цариградско нямаше сняг, но имаше черен лед и с 80 усещах как леко се суркам. Съответно можем да заключим, че дори и кишата при +5 не е проблем, защото лесно става на вода.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ужасно! :D

 

При нас не е изчистена улицата и снегът е разоран, като нива с най-едрия плуг... "Утре" като стегне студът, тая киша ще стане като бетон и ще може да чупи картери! С другата бангия, която е само с предно, се люшкам на всеки три метра, докато не изляза на нормална улица, а с 4х4-то въртя известно време, докато не намери нещо твърдо, за да тръгне. :D Всичкото това в комбинация с лек наклон е "безценно"... 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко и аз съм така, кварталните улици , не само в моя квартал, съм ги кръстил "моя малък квартален ужас" Така ще е докато не направят нова Шкода с задно и мотор отзад. 120ката зимата е рай, но много ръждясва, за 2 зими виждам прага през задната вежда, а въпросната нова Шкода ако я "измислят" все след 15 години ще успея да си я купя ! ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, когато снега е като днес, имаш по - добро сцепление, при качването и слизането до и от Бонсови, по завойте не е проблем. Пилежите стават по - добре защото имаш повече сцепление, но кишата помага. Аз на НИМ в Неделя на пилеж не можах да направя 360, с чисто нови зимни гуми не отлепям от място на ръчна в тоя студ на -18... В квартала единия ден едва излязох от преспата в която бях паркирал, отидоха 6-7 маневри.

 

А`е лекинко ограничи писането на "майсторски" глупости  ! Всякакви хора четат тук !

Имал по-добро сцепление ...да , на Durex-а .  ;)

 

Саше, точно в кишата сцеплението ти е отрицателно, да не кажа, че клони към минус безкрайност :) На пухкав сняг, на всякакъв сняг, който не е киша, на хрущящ сняг - 10х по-добро сцепление има, дори с летни гуми, но киша и сцепление - нямат нищо общо. Многократно по-зле е в киша :)

............

 

:doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Durex не ползвам! :P

 

Макар че под "пилежи на 360" имах предвид - вадиш Pаш пила и парче метал и започваш да го пилиш с пилата, а "на ръчна" означава - на ръка... :fiu:

 

@shaft - ти си тежък, затова ти е трудно да издрапаш в кишаво. Шкодата на бившата е има , няма 900кила , заедно с мен вътре,   и си минавам много леко, с малко боксуване си излизам без проблем... Твойте гуми се вкопават по - здраво в твърд сняг, защото си по - тежък.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се пробвах да карам, голяма грешка  :doubledown:  Първо дясната ми ръка е аут, не държи. Второ баба Шкода едвам я мръднах - то киша + току що почналия да вали сняг ужас. Щях да съм точно като онзи тираджия ( човека сигурно в имал вода в гащите, камион се овладява много по-трудно от кола ). И се отказах, какво като съм с нови гуми, тя просто не върви или по точно аз не мога да я карам сега. Тате я извади ама и той се попързаля малко  :wacko_2: .

Така, че по добре не си правете експерименти момчета.

Шафт радвай се, че си се разминал с малкия дявол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.