Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

От догодина

 

Стари коли до +50% данък

Нови до -30% май беше

Отстъпка за катализатор вече не важи.

 

На печелившите честито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да , то има комкуренция и при бензинопродавачите :)

Питах , защото не ми се е случвало , отделно GSM операторите ти позволяват да сменяш плана , ама само на горе , но явно банкерите са учили и изваждане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От догодина

 

Стари коли до +50% данък

Нови до -30% май беше

Отстъпка за катализатор вече не важи.

 

На печелившите честито.

Имаше някаква заигравка с % при евростандарта , но не можеш да мръднеш от заводския ... демек и три катализатора и два ДПФ а да сложиш ако си Евро3 си без отстъпка... абе пак са забъркали една сложнотия , та да не можеш да разбереш за какво плащаш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа каква е практиката в Уникредит

Ако се дигне процента го дигат на секундата и даже не те уведомяват.

Ако падне - ти сам трябва да поискаш да ти го свалят. Преразглежда се договора, плащаш едни 400 лв и евентуално, може би, ша видим и ще решим мое да ти свалят месечната вноска с 2 лева.

Това е за ипотечните. за потребителски не знам.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да , то има комкуренция и при бензинопродавачите :)

Питах , защото не ми се е случвало , отделно GSM операторите ти позволяват да сменяш плана , ама само на горе , но явно банкерите са учили и изваждане :)

 

Ами при двама мои клиенти го направиха!

Бяха с ипотечен кредит на жилище който беше изтеглен през 2011 някъде(не си спомням точно) Тогава бяха високи лихвите.Някъде около 14-15%. После намаляха непрекъснато.Един път на 10% и после още...Последно беше на около 7%. На единия.Другия беше изплатен.Но и той беше намален.

Абе намалят.С неохота бавно и недостатъчно но го правят!

Иначе разликата между нов кредит и стар става толкова голяма че човек се прехвърля..И е склонен да плати такси и нова ипотека!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам сега по ТВ двама тиквеници говорят някакви глупости за данъците. Единият е джамбазин, който карал всичките си коли при официален представител на съответната марка, за да ги оправят, преди да ги продадат... Хахаха! Смях. Другият е Дунев, който ще се кефи доста, ако има повече счупени нови коли, защото сервизите му ще печелят доста повече отколкото при ремонт на 20 годишна кочина.

 

И двамата не казаха нищо интересно, като цяло. Смях в залата. Обаче... Темата беше за данъците на МПС, екологията им и т.н. Щели да вдигнат данъците на старите коли с до 50% - хахахахахахахаа!!!! На по-новите (от 2006-та насам) данъкът щял да падне с около 20%. Хахахаха!!!

 

И какво... Баща ми за Астрата от 1993 плаща данък 14лв. Ще му стане 21лв??? Аз за Санта Фе 2008, ТОЧНО двойно повече коне - 263лв. Ще ми стане 212лв.

 

И това ще накара хората да купуват нови коли ли? Поредната глупост, която измислиха. :) Евала.

 

ПП: Хахаха... Забравих да си напиша мантрата: “Дее'ба та'а дРъжава!“

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичоже, нЕма, пиша отново за непрочелите, та нЕма начин държавата да стимулира износа на капитал за нови коли. Така е било, рака ще и бъде, поне докато не започнем да изнасяме нещо с по-висока добавена стойност. Преди се чакаше с години за нова кола, сега те удрят с данъци. Защото тази кола отваря работни места в държавата производител, на при нас ги закрива!

 

@моджо - същата банка, сама си вдигна лихвата, сама си я свали. Това, което ти обясняваш е рефинансиране, защото се е появил финансов ресурс на по-ниска цена. На практика е нов кредит, който покрива стария и продължаваш да плащаш уж на по-ниска цена. На практика пак губиш пари от това, въпреки по-ниската вноска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е моя кредит беше още откак беха Биохим. Но като паднаха лихивте - вноската не ми е паднала. Алп искаш да падне - преразглеждаме договора.

Ся може и да са по други нещата, ама пък от друга гледна точка сега лихвите не се мърдат много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа каква е практиката в Уникредит

Ако се дигне процента го дигат на секундата и даже не те уведомяват.

Ако падне - ти сам трябва да поискаш да ти го свалят. Преразглежда се договора, плащаш едни 400 лв и евентуално, може би, ша видим и ще решим мое да ти свалят месечната вноска с 2 лева.

Това е за ипотечните. за потребителски не знам.

 

Аз не съм съгласен с теб. Имам ипотечен в Сосиете Женерал и беше вързан за БЛП(Базисен Лихвен Процент) на банката. При промяна на неговата стойност над или под 2 пункта се сменя съответно и лихвата ми. Тъй като вървеше надолу и падна с тия 2 пункта веднага ми падна и лихвата с 2% надолу. Казаха ми че трябва да получа писмо, с което да ме уведомят за промяната но такова така и не дойде, а всичко стана автоматично без да плащам нито лев за прмяната. Но вероятно всяка банка си има различни условия за "изгърбване" на клиетите си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на ДСК бяха намалили лихвата на ипотечния, и то не с малко проценти. Не помня вече с колко, минаха 6-7 години, но си спомням, че ми се бяха обадили да ми го кажат, и преизчислявахме лихвите впоследствие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За банките, както и за всички останали договорни отношения, най важно е да четеш какво подписваш. Аз взех кредит за жилище 2008 при една лихва. Когато започнаха да падат лихвите, срещу 40 лв. си организирах среща и ми преразгледаха условията. Лихвата я свалиха чувствително. Сега лихвата е обвързана с някакви международни коефициенти и част от нея е плаваща, в зависимост от тях. И понеже последните две години тези коефициенти падат, на мен ми пада вноската автоматично. Сега щели да се вдигат, вероятно и вноските ми ще се вдигнат. Всяка банка с политиката си.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лихвите по кредитите ще претърпят някакви флуктоации (малко нагоре, малко надолу) докато банките се ориентират какво да правят. От около месец-два не могат да обвързват ЛП със Софибор. Така и не дочетох защо БНБ така са го решили. Също така не е ясно дали това ще е по-добре или по-зле за средния потребител.

 

Иначе няма държава, в която разликата при лихвеният процент между депозит и кредит да е 6%, даже и повече. Това на лаишки език се нарича лакомия :)

Също така няма и държава, в която банката да ме кани да тегля кредит, щото съм бил видиш ли предварително одобрен (поради наличие на депозити в банката, безупречна кредитна история и това, че се осигурявам на тавана и заплата ми постъпва там) след което да ми каже, че имам "такса разглеждане" 90 кинта :D Да не й казвам името, ама има общо с Италия и е червено-бяла :)

 

Целия проблем с банките е, че сериозните такива нямат интерес към България като пазар. Съответно тук върлуват само измекярски клонове на измекярски банки (Уникредит, ОТП, Юробанк и още една тумба гърчоля).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лихвите по кредитите ще претърпят някакви флуктоации (малко нагоре, малко надолу) докато банките се ориентират какво да правят. От около месец-два не могат да обвързват ЛП със Софибор. Така и не дочетох защо БНБ така са го решили. Също така не е ясно дали това ще е по-добре или по-зле за средния потребител.

 

Иначе няма държава, в която разликата при лихвеният процент между депозит и кредит да е 6%, даже и повече. Това на лаишки език се нарича лакомия :)

Също така няма и държава, в която банката да ме кани да тегля кредит, щото съм бил видиш ли предварително одобрен (поради наличие на депозити в банката, безупречна кредитна история и това, че се осигурявам на тавана и заплата ми постъпва там) след което да ми каже, че имам "такса разглеждане" 90 кинта :D Да не й казвам името, ама има общо с Италия и е червено-бяла :)

 

Целия проблем с банките е, че сериозните такива нямат интерес към България като пазар. Съответно тук върлуват само измекярски клонове на измекярски банки (Уникредит, ОТП, Юробанк и още една тумба гърчоля).

 

 

 

Ами, защото БНБ премахна Софибор...  ;)

 

А, относно лихвения процент, разликата отдавна е 2.8 % - 3.00 %     :o

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лихвите по кредитите ще претърпят някакви флуктоации (малко нагоре, малко надолу) докато банките се ориентират какво да правят. От около месец-два не могат да обвързват ЛП със Софибор. Така и не дочетох защо БНБ така са го решили. Също така не е ясно дали това ще е по-добре или по-зле за средния потребител.

 

Иначе няма държава, в която разликата при лихвеният процент между депозит и кредит да е 6%, даже и повече. Това на лаишки език се нарича лакомия :)

Също така няма и държава, в която банката да ме кани да тегля кредит, щото съм бил видиш ли предварително одобрен (поради наличие на депозити в банката, безупречна кредитна история и това, че се осигурявам на тавана и заплата ми постъпва там) след което да ми каже, че имам "такса разглеждане" 90 кинта :D Да не й казвам името, ама има общо с Италия и е червено-бяла :)

 

Целия проблем с банките е, че сериозните такива нямат интерес към България като пазар. Съответно тук върлуват само измекярски клонове на измекярски банки (Уникредит, ОТП, Юробанк и още една тумба гърчоля).

На мен така от една банка с жълто-черна емблема ми предложиха овърдрафт по фирмената сметка, която е при тях. Тая сметка не я ползвам, от година някъде вътре има 6 цифрена сума и си седи. Овърдрафта беше 4 000 лева. Умрях от смях и им казах, че по личната си кредитна карта имам 4 пъти по-голям лимит с 45 дни гратисен период и да си турят овърдрафта (с промоционална лихва 12% понеже бил необезпечен) в марципанената фабрика.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм дааа , разкрих виновника за таа каръщина с ПТП -тата .. некой тъпак (сигурно АЗ) скрил в жабката протоколи за ПТП :( , а знам , че сложа ли това в жабката и се почва ... още от Фаворита знам , че не трябва да има колата :(

Вече са изхвърлени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така от една банка с жълто-черна емблема ми предложиха овърдрафт по фирмената сметка, която е при тях. Тая сметка не я ползвам, от година някъде вътре има 6 цифрена сума и си седи. Овърдрафта беше 4 000 лева. Умрях от смях и им казах, че по личната си кредитна карта имам 4 пъти по-голям лимит с 45 дни гратисен период и да си турят овърдрафта (с промоционална лихва 12% понеже бил необезпечен) в марципанената фабрика.

Преди 1-2 години като изтичаше овърдрафта ни в Пощенска, оферираха 11 и кусур % за подновяване. Соаиете даваха на половина и тия в Пощенска ми викаха, че "тва няя как да стане". Повярваха като закрих аметките :D

А тая банка дето я цитираш, даже бях забравил, че съществува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "The Best Forman" - Какво стана? Пак ли беля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банката е най-обикновен търговец. Търгува с лихви и такси. Всеки търговец преследва максимална печалба. И тоя дето продава сирене и тоя дето продава лихви.

 

Та нормално търговеца сваля цените в два случая - като му падне оборота(от конкуренция или стагнация на пазара) или поради държавни регулации.

 

Та така и с банката, ако може да продава кредити на 100% лихва, ще го прави и още как :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банката е най-обикновен търговец. Търгува с лихви и такси. Всеки търговец преследва максимална печалба.

 

Тъй тъй...

Аз само мога да добавя че съществуват начини да накараш банката да работи за тебе! Колкото и чудно да звучи!При това не трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй тъй...

Аз само мога да добавя че съществуват начини да накараш банката да работи за тебе! Колкото и чудно да звучи!При това не трудно.

Да, ако си я купиш и станеш собственик :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо75, съгласен съм, освен с "обикновен". Има причина някои търговци да подлежат на държавна регулация. Банките в България специално, подлежат на такава, но само на хартия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако си я купиш и станеш собственик :)

 

А не! И без да я купувам става.Конкретен пример от днес. 

Продажба на имот.Стандартна сделка: Отначало има предварителен договор с капаро и окончателна сума при прехвърляне.

Договора си важи но ако се завери при нотариус става "бетон" :D  Ама заверката си е материален интерес и струва 800-1000 лв.(в нашия случай)

Е банката в случая замести нотариуса.Капарото е преведено през банка като в основание е написано:

Капаро10% за имот УПИ ХХХ по договор УУУ. И това е..

С този превод вече две банки могат да потвърдят три неща:

1.Датата - изключително важно нещо

2. Сумата -- още по важно нещо

3 Основание..--

Вече трудно някой ще оспори това !

И цената е един лев (такса превод)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да накарам банката да ми пази имота -- без пари!

Мога да накарам банката да го играе куриер при рискова пратка-- също без пари!

Мога да накарам банката (по презумция надежден свидетел) да регистрира/документира дадено събитие - почти без пари 

Мога да накарам банката да оправдае сиви доходи - (срещу 4-7%)

Мога...........

Всичко това са случаи в които банката работи за тебе! На смешна цена.Тя може да е много мощен съюзник ! Имайте напредвид че транзакция или банкови сведения не се оспорват! И вдъхват много респект!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.