Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Цитат

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Чл. 106а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 2018 г., в сила от 28.01.2019 г.) Водачите са длъжни да зареждат с гориво управляваните от тях пътни превозни средства и/или самоходни машини само на бензиностанции, които разполагат с резервоари, които са трайно прикрепени към недвижим имот.

И сега какво правя като искам да си заредя верижната машина, която е на кариерата? Да я подкарам до близката бензиностанция ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети бе Ице - пише ВОДАЧИТЕ!

За другите служители нищо не пише.

Те не са длъжни - правят го доброволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "legaltk" - Един Човек да тълкува правилно Закона. Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А другия служител в какво да зареди? Като на бензиностанцията викат "От 28 в туби и варели не може"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, може ли някой да ми препоръча автомивка на самообслужване близо до посочения Басейна Академик (около Гео Милев) , но без тези в посока Дружба - тях ги знам ;). Писах и във ФБ групата , но реших и от тук да събера някое мнение. 

Благодаря предварително!

 

цък ТУК

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best FormanДа бе, знаеш ли за ADR какви са изискванията? Това да не ти е зъболекарски кабинет.

@NightWalkeR Най-близката, която знам е при магазин Лидъл до Подуене. Обаче много скапаха препаратите и налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Izolini написа:

@The Best FormanДа бе, знаеш ли за ADR какви са изискванията?

Ама ти няма правиш бензиностанция в пущинака , само водоноска ще си вземеш ... нали в туби не сипват .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Best Forman написа:

Ама ти няма правиш бензиностанция в пущинака , само водоноска ще си вземеш ... нали в туби не сипват .

Е да де, точно за цистерна за превоз на гориво изискванията са зловещи.

По-добре да монтирам допълнителен резервоар на някой от бусовете и да си го пълня него (както се правеше по време на Юго ембаргото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

А другия служител в какво да зареди? Като на бензиностанцията викат "От 28 в туби и варели не може"

 

Бензинджията ще намери как да ти продаде, ти само си приготви парички .......

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичуви, къде мога да видя номер на част по рама или някакво друго инфо от кола (мотор, коне, а-у)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini@ благодаря ти, тази до Лидъл я знаех като място, но не бях ходил , а като има и мнение много повече помага ;)  

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

Пичуви, къде мога да видя номер на част по рама или някакво друго инфо от кола (мотор, коне, а-у)?

https://www.ilcats.ru

https://catalog.motorzona.ru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NightWalkeR на Шела срещу гара Подуяне. На самообслужване е и е ок за момента. На лидъл за никакъв чеп не става вече. Аз ходя на 5 минути срещу борсата на Къра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, JORDITO написа:

@NightWalkeR на Шела срещу гара Подуяне. На самообслужване е и е ок за момента. На лидъл за никакъв чеп не става вече. Аз ходя на 5 минути срещу борсата на Къра.

...Мерси , поне ми решихте чуденката за тази на Лидл, аз също ходя на 5те мин до борсата защото ми е най=близо ама нещо много непостоянни станаха там последно време. Единия път добре, другия път все едно само с вода я мия. Най ме радва тази срещу Интерпан , до бензиностанция Петрол - супер са има препаратите и колата се мие много добре, ама ми е далеч за случая :(. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, JORDITO написа:

@NightWalkeR на Шела срещу гара Подуяне. На самообслужване е и е ок за момента. На лидъл за никакъв чеп не става вече. Аз ходя на 5 минути срещу борсата на Къра.

На самия ШЕЛ ли е? Защото аз там редовно зареждам, че ми е близо, но не съм обръщал внимание да има мивка на самообслужване. До него има една мивка с много клетки, ама не им се работи много.

Къде е тая борса, че аз от както тая на Лидъл я прецакаха не знам къде да мия в квартала и мия на кръговото на Черни Връх и Околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Izolini написа:

На самия ШЕЛ ли е? Защото аз там редовно зареждам, че ми е близо, но не съм обръщал внимание да има мивка на самообслужване. До него има една мивка с много клетки, ама не им се работи много.

Къде е тая борса, че аз от както тая на Лидъл я прецакаха не знам къде да мия в квартала и мия на кръговото на Черни Връх и Околовръстното.

 

Ице, на самия Шел е, да: цък Преди не беше на самообслужване, ама от около година може би е така.

 

А тази срещу борса Къра е тук.

 

Отделно, аз да препоръчам една, която открих откакто се подвизавам в района, но не е на самообслужване: цък (В Google Street View към ден днешен излиза празно пространство. Не знам дали има име, да не се бърка със съседната жълта, дето е до Круиз и се казва Антимос.) Та тя е денонощна и целият персонал са много съвестни, колата не мога да си я позная след тяхната мивка, все едно от конвейера слиза тъкмо. Комплексното към ден днешен е 14 лв., външното е 8, мисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, iavkata написа:

 

Ице, на самия Шел е, да: цък Преди не беше на самообслужване, ама от около година може би е така.

 

А тази срещу борса Къра е тук.

 

Отделно, аз да препоръчам една, която открих откакто се подвизавам в района, но не е на самообслужване: цък (В Google Street View към ден днешен излиза празно пространство. Не знам дали има име, да не се бърка със съседната жълта, дето е до Круиз и се казва Антимос.) Та тя е денонощна и целият персонал са много съвестни, колата не мога да си я позная след тяхната мивка, все едно от конвейера слиза тъкмо. Комплексното към ден днешен е 14 лв., външното е 8, мисля. 

Е точно за тази написах, че е с много клетки и 1 човек да мие. Явно са се усетили да я направят на самообслужване.

Другите две са ми далеч, ама тая дето я хвалиш може да я пробвам някой път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колеги,

Днес по случайност попаднах на интересна информация в сайта на Шкода Германия и реших да споделя тук.

Ако човек е жител на някой от следните градове с високо съдържание на азотен диоксид във въздуха, му се полагат до 7500 евро (например за Супърб) намаление в цената на нов автомобил Шкода, ако до два месеца след закупуването му унищожи (рециклира) стария си дизелов автомобил с евронорма между 1 и 4 и представи документ за това. :)

Повече информация намерих тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ndandanov" - Ще ги стигнем. Скоро. След има-няма 100 Години. Което, погледнато от гледната точна на Вечноста, е съвсем скоро..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един добър начин да изнесат въглеродните емисии в Китай ... вземете си електрички , щот там се правят всички батерий ... да ги у екоактивистите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нас в БГ това какво ни засяга? 

Ние сме Никой в тази индустрия. 

Това е маркетинг отвсякъде! 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до София. На връщане спирам на Еко - на баира преди Вакарел. Идва време да тръгваме, въртя ключа и се чу само едно "чат" от включвателя на стартера и до там. Лампите на таблото взеха да светят слабо. При положение "стартер" напълно изчезваха.

Ми ся, кво да правя. Викам, то няма ток - и на бутане няма да запали. Прегледах връзките на акумулатора - всичко ток и жици.

Реших с бутане, насочих я в посока Сф. Момчето от бензиностанцията даде една ръка и колата взе, че запали. Обаче! Пускам габарит и моментално угасна! Изненада ме! Второ бутане и вече бях почти в насрещното на входа на бензиностанцията. Запали и от там с мръсна газ за Пв.

Повече няма да ти дам да угаснеш! Карам си, набрал вече инерция и обороти и почвам с екпериментите - пускам габарит върви и не гасне, пускам фарове.....и заби муцуната. Изкл. фаровете - пали и продължава. Наближавам Пв. На входа на града естествено намалям и О, чудо! натискам спирачката и колата гасне! Добре, че имах инерция и не бях спрял та запали. Беше вече сумрак 17:15ч. а аз без никви фарове....и без спирачки, щото ще угасна. Викам си - ще спирам с ръчната. То в града става. И така минах през къщи, оставих жената и от там в сервиза. Ще видим какво ще излезе.

Не смея да давам предположения. От 35г. карам кола такова чудо не ми се е случвало.

Едно време имаше една реклама на Тойота - "Виждал ли си Тойота да не запали".....Е сега видяхте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.