Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Аз пък не разбирам каква е причината "фирмите" да ползват такива ....., как да ги нарека - привилегии? Дърпаш ДДС, регистрираш лимузина като товарен автомобил, гориво, консумативи, обслужване и пр. - пак с 20% намаление. И тарикатът "бизнесмен" гледа всичко да му мине с намаление, дори хранителните продукти, които носи у дома, защото се водят разход на фирмата. Е, що не ме хванете за.....?!!!! Това не е "стимулиране на бизнеса", а български тарикатлък.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам защо трябва фирмите да имат само товарни автомобили? Техническия ръководител на обекта с Камаз ли трябва да ходи, вместо с Дачия? Или снябдителя на механиците ми да ходи да купи части за ремонт на някоя машина не с Рено Канго, а с някой Мерцедес 4141? А с какво да отида да изтегля пари от банката? С трамвая ли?

Втората половина на 90те, когато ми преподаваха Финанси и бяхме на главата за ДДС, дъртия доцент каза, дословно: "Леката кола е за кефа на шефа, за това не трябва да се признават никакви разходи." Когато го попитах дали шефа на обекта трябва да отиде пеша от София до гара Пловдив, където е строителния обект, или счетоводителката трябва да подкара КРАЗ, за да отиде до банката да изтегли пари за заплати, ме изгледа с празен поглед и заяви, че "вадя частни примери, пък и каква работа има шефа на фирмата на обекта"?!?!?!?!? Скапан комунистически пендел, дето е свикнал, че шефа е от Партията и по цял ден си играе на джобен тенис.

 

И само да ви кажа, че не е никакъв проблем да си ползваш ДДС за покупката и разходите на лек автомобил. И за това си има начини. Просто документацията по тях после трябва да ти е желязна и нека да докажат, че си ползвал автомобила 10% за лични нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, lyubcho88 написа:

За теб 100, за други 4-500лв :D

Е, аз така съм си преценил силите :) Ако му е такъв данъка, каква ли му е колата? И ако не можеш да си го позволиш, махаш я и взимаш нещо по достъпно ;) Данъка е най малкото перо в разходите по един автомобил.
Дедо ми казва "кой си има брада, да си търси гребенче".  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, digitalundgrd написа:

 

 

Тоест излиза, че N1 сега става проблем само за хората, които до сега НЕ са ползвали така регистрираните коли/джипове по предназначение(товарни), а за лични нужди.

 

Моят данък от 310лв за 2018г, сега е 80лв, което е абсолютно нормално. Колко замърсява 999 кубика двигателче 110 коня и колко някой 5000сс 450-500 коня V8 или V10 с категория N1 ?

 

Теоритично да. На практика все пак се вдига разхода на фирмите. Но ако една фирма има X на брой коли, предполага се, че тия коли вършат работа и носят пари. И ако повишаване на разхода със 100-200 лв. на кола е грандиозен проблем, то за мен има нещо много объркано във фирмата.

 

Преди 17 часа, Моджо написа:

N1 мисля е достатъчно ДДС-то.  За данъка не виждам никакъв проблем да си е като на всички останали.  Наредба 18 е много по-голем...онуй за бизнеса. Не е само смяната на касови апарати, много неща са. Ама в общи линии е тишина по въпроса.

 

Не съм сигурен, че може да се взима ДДС вече. Тук нещо коментираме да подменяме коли. Бяхме звъняли в ЕТ за Супърби, някой от колегите говори с някой там. Аз не съм много в час, защото имам 5000 други неща на главата, но това, което му бяха казали е, че имат само Кодиак с N1 и то защото ги имали на склад от преди да отпадне. Един вид заварено положение. Ама дали е така, дали аз съм разбрал правилно не знам

 

Преди 2 часа, legaltk написа:

А ако наистина МПС се ползва за лични нужди и се тегли ДДС? 

 

Което е едни 60% от случая с N1...

 

Преди 1 час, Typi_taratajki написа:

Е, аз така съм си преценил силите :) Ако му е такъв данъка, каква ли му е колата? И ако не можеш да си го позволиш, махаш я и взимаш нещо по достъпно ;) Данъка е най малкото перо в разходите по един автомобил.
Дедо ми казва "кой си има брада, да си търси гребенче".  

 

Тъй тъй. Както обичам да казвам, най ми е смешно като видя А8ца/7ца/S класа "коледна елха". Всички лампи по таблото светят и е с гуми от Бриколаж :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, sauber написа:

НИВА, АУТОБАН, АХТУНГ! Цепеше с към 120 кмч. !

 

mXrZiTB.jpg

Не виждам нищо странно ... то това може да и е максикума .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.12.2018 г. at 8:56, The Best Forman написа:

Венци , не е до кирилицата и латиницата , просто съчетават теорията с практиката - нищо не работи и никой не знае защо :)

 

П.П. За пояснение : теория - нищо не работи , но знаем защо 

практика - всичко работи , но не знаем защо .

 

Колеги, малко ъпдейт относно конвертиране на винетките?

 

През декември успях да си конвертирам моята, проверих, после изобщо не слушах цялата истерия, защото не ме интересуваше.... Сега случайно влязох в сайта за тол таксите - и гледам, че не само вече там няма бутон за конвертиране, но като тръгна да си проверявам моята (уж конвертирана) винетка ми дава, че няма такава.

 

Извинявам се, ако въпросът ми е закъснял, но не откривам отговор какво е станало със задължителното конвертиране... Да уточня - хартиената ми винетка е до края на м. май и зная, че няма да ме глобяват ако ме спрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не е било задължително. Беше по желание.  Махнаха го щото можеше да си конвертираш колкото си искаш винетки , за колкото си искаш коли, за какъвто период ти хрумне.

Ако си имаш лепенката караш и не се притесняваш за нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, The Best Forman написа:

Не виждам нищо странно ... то това може да и е максикума .

 

За мен е странно да видя такава кола на запад от Белград.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Моджо написа:

Никога не е било задължително. Беше по желание.  Махнаха го щото можеше да си конвертираш колкото си искаш винетки , за колкото си искаш коли, за какъвто период ти хрумне.

Ако си имаш лепенката караш и не се притесняваш за нищо.

 

Наистина ли е можело да се конвертира така "на корем"? Егати тъпата система, ако не са имали начин да засичат.

 

Както и да е. Благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че поне до средата на годината ще имат смелост да се заяждат ... моита е мобилна и е прибрана в жабката , по време на конвертирането я проверих два пъти , че я има в системата , а сега не я намирам , но няма да я върна на стъклото , пък нека се опитат да ме спрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, шкодиво написа:

 

Колеги, малко ъпдейт относно конвертиране на винетките?

 

През декември успях да си конвертирам моята, проверих, после изобщо не слушах цялата истерия, защото не ме интересуваше.... Сега случайно влязох в сайта за тол таксите - и гледам, че не само вече там няма бутон за конвертиране, но като тръгна да си проверявам моята (уж конвертирана) винетка ми дава, че няма такава.

 

Извинявам се, ако въпросът ми е закъснял, но не откривам отговор какво е станало със задължителното конвертиране... Да уточня - хартиената ми винетка е до края на м. май и зная, че няма да ме глобяват ако ме спрат.

 

Има 2 сайта. И аз я конвертирах. После правих справка в единия сайт - нищо. В другия сайт - излезе информация за конвертирането. В първия сайт са само новозакупените. 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Не виждам нищо странно ... то това може да и е максикума .

Не и е максимума. До към 140 ще закрепи, ама там вече е много мъка На 120 е търпимо. Не питай от къде знам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, lyubcho88 написа:

Разумен човек е бил дядо ти!

И все още е, да дава Господ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случка от преди няколко минути... 

 

Паркирам на Кауфланд (централата) на ул. Скопие. Влизам в магазина, за да купя няколко неща (не повече от 15-20мин). Излизам с покупките и тръгвам да отключвам - нищо, пак пробвам нищо...Хммм вече започвам да си мисля, че батерията на ключа е фира, но виждам че диода си свети при натискане. След 5-6 опита и натискане на всички копчета без успех, се сещам за "схемата" със заглушаване на сигнала, при което идва някой "случаен" майстор, който ти предлага помощ да отключи и запали автомобила, а реално ти "точи" данните и след това ти гепят колата по тъмно. 

 

Таа след минута-две суетене около колата, реших да си я отворя "хардуерно" с ключа като махнах капачето на дръжката. Запалих без проблем и след като се прибрах пред нас колата си се отключваше и заключваше от ключа без никакви проблеми ;)

 

Внимавайте !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "digitalundgrd" - Като нищо може и да си прав. Лелеее.. Монтирайте си хубави Аларми, Хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, tuningmania написа:

... Монтирайте си хубави Аларми, Хора!

То пък все едно има значение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, digitalundgrd написа:

Случка от преди няколко минути... 

 

Паркирам на Кауфланд (централата) на ул. Скопие. Влизам в магазина, за да купя няколко неща (не повече от 15-20мин). Излизам с покупките и тръгвам да отключвам - нищо, пак пробвам нищо...Хммм вече започвам да си мисля, че батерията на ключа е фира, но виждам че диода си свети при натискане. След 5-6 опита и натискане на всички копчета без успех, се сещам за "схемата" със заглушаване на сигнала, при което идва някой "случаен" майстор, който ти предлага помощ да отключи и запали автомобила, а реално ти "точи" данните и след това ти гепят колата по тъмно. 

 

Таа след минута-две суетене около колата, реших да си я отворя "хардуерно" с ключа като махнах капачето на дръжката. Запалих без проблем и след като се прибрах пред нас колата си се отключваше и заключваше от ключа без никакви проблеми ;)

 

Внимавайте !!!

 

Може просто да е имало активна тапа в района, случвало се е много пъти :) Не винаги причината е, че някой иска да те "ощави" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "axel" - Има огромно значение. Ела да ТИ дам моя ключ и опитай да ми отключиш Автомобила и после да стартираш Двигателя ;)

 

Въпроса е да има нещо нестандартно..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, sauber написа:

 

Може просто да е имало активна тапа в района, случвало се е много пъти :) Не винаги причината е, че някой иска да те "ощави" :)

Която какво затапва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, tuningmania написа:

.... Ела да ТИ дам моя ключ ...

Не Ти го ща ?, но си мисля, че професионалистите в тая работа ги знаят нестандартните неща. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е спала доста пъти отключена, ама на колегата е доста по "джиджана" и хваща окото :) Дано да не са я набелязали наистина. 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.