Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Сегашната Октавия 3 дойде със текстилни стелки, част от Vision пакета. Еуратек ни подариха оригинални гумени такива, преди да ни издадат колата и по наша молба, дори ги бяха сложили. Текстилните културно бяха прибрани в найлонче в багажника. Текстилните ги извадих от найлончето, вдигнах двулицевата постелка в багажника и културно ги разстлах под нея. До ден днешен са там, скоро ще станат три години. Изключително съм доволен от оригиналните гумени, мирисът им се комбинираше с останалите такива на нова кола, така че не съм го усещал специално и не ме е дразнил, дамският състав и те нямаха оплаквания.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой си търси готино яке за зимата , пускам линк. Днес си взех това DIEL - че лекичко е , топли добре и не е много скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер куките са плъзнали из града. На околовръстното при ботаническата градина имаше една тринога, насочена към трафика, т.е. снима в лице. Явно успява да фокусира на номера въпреки фаровете. После на тв кулата една кия едвам не ме отнесе и преди да я освиркам гледам на покрива светят синьо по два сантиметра от двата края. Не мигаше целия буркан, не светеше, само краищата, като габаритни светлини. При слизане от моста при семинарията още една тринога, пак към трафика. Но там наблизо блъснаха двете момичета. Навсякъде гледам полицейски коли с включени светлини. Явно пак се отбива номера, колко много се работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На триногата не й пречат фаровете, защото има и IR очи :) 

Иначе да, във връзка със зачестилите инциденти, гордо обявиха, че целият наличен състав и техника ще са на терен (пръъъъъъц).

Тъй кат гледам, май пак си гоним стандартния брой загинали и пострадали на годишна база. Ама те нека да снимат, че от някъде трябва да има гръмки цифри за коментиране по тАлавизора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимат... един приятел онзи ден ми каза, че се прибирал от Бургас по магистралата около 23ч с доста добра скорост и в последния момент е видял патрулката и светкавица в огледалото... Таа... чака сега. 

 

Навсякъде всички видове патрулки се движат с пуснати сини светлини. В Неделя в 21ч се разминах с една в "гората" дори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, ID A написа:

Тази вечер куките са плъзнали из града. На околовръстното при ботаническата градина имаше една тринога, насочена към трафика, т.е. снима в лице.

 

В коя посока/кое платно? От страната на ботаническата или от другата? Че аз точно снощи минах оттам и не забелязах нищо (дано и "нищото" да не ме е забелязало мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В края на "моста" при ботаническата. И хубаво си мигаше :( Аз "прелетях" с около 90-95 ... с нивата. Не знам дали мен ме светна или тези пред мен. Времето ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посока Младост, точно където локалното се спуска и се изравнява с основното по ниво, след края на мантинелата. Аз минах към 20:10 вероятно тамън се бяха монтирали, стори ми се че и далеч пред мен присветна и това ми привлече вниманието, аз бях в най-дясната лента, но при мен беше тъмна. Но както казва и PRR, времето ще покаже. И двете ги минах с около 5 км/ч отгоре.

Ако е със светкавица не знам какво ще снима срещу фаровете, много ниско беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10km/h превишение в закона и правилника има вакуум и глоба няма ;) Да не говорим, че 5km/h при 85 реално означава 81-82, т.е. в толеранса на радара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво ви светка, но триногите са с IR и не ползват светкавици.

 

Толерансите са по формулата ограничение +11 (+3) +21 (+3) + 31(+3).

Демек на ограничение 50, камерата може да е настроена на 64, 74, 84. 11кмч. е за да влезе в графа "актове" и 3кмч "толеранс" по правилника им. На колко са я настроили в дадения момент, един господ знае. Предвид късния час и това, че по-скоро не е било много натоварено - най-вероятно на по-нисък праг.

Отделно триногата разположена така, лови лява лента и може би средна. Може би според скоростта. Ъглите и настройките са такива, че ако в средната лента минете със 150-160, ще ви хване, ама за шлифера. Дясната лента е свободна за движение по ваше усмотрение :D Същото важи и за стационарката на ШЕЛ Бояна. Дясната лента НЕ Я лови. Лови само средните две.

Отделно от това и под секрет, триногите са с доста къс ресурс на акумолатора, особено на тия температури... И още по-отделно - Жалете ги тия актове бе, ше останете изненадани от резултата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видя ми се като фенерче, което ту се включва, ту се изключва. Помислих го за някой от поддръжката.Тази на околовръса беше при ограничение 80, другата 50. И двете камери бяха най-отдясно, като тази при семинарията беше в локалното, идващо от под моста преди да се обедини с основното платно, посока кошарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че светка, светка. Какво точно и защо не знам. Иначе аз бях с най-дясна лента ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално , след 7 години заеми за какво ли не, вече нямам заеми. Последните вноски са внесени и на 02.01.2020 отивам да си закрия сметката в банката. Повече never again. Света от днес ми е по - розов, подсетете ме на някой НИМ да почерпя! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз навремето се зарекох че човека Х вече никога повече няма да го видя , 2 месеца по - късно пак се е**хме , но за заемите съм камък. По - скоро ще умра в мъки, отколкото да взема заем от банка... Трябва роднина да умира в болница , за да изтегля пак пари!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Предварително се извинявам, ако съм сгршил темата. Искам да Ви попитам имате ли наблюдения към фабия 1.2 TDI 2012 г. Един мой колега иска да взима такава на жена си и поех ангажимента да попитам форума за компетентно мнение! Благодаря в аванс на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, niki4BG написа:

Здравейте, колеги! Предварително се извинявам, ако съм сгршил темата. Искам да Ви попитам имате ли наблюдения към фабия 1.2 TDI 2012 г. Един мой колега иска да взима такава на жена си и поех ангажимента да попитам форума за компетентно мнение! Благодаря в аванс на отзовалите се!

 

Колега, здравей. Такъв двигател 1.2 TDI в гамата на Шкода няма, Фабия 2 FL (защото това е моделното поколение през 2012) има 1.6 TDI и 1.2 TSI. За кой от двата става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.2tdi има но не бил за българския пазар. Явно няма колеги с наблюдения върху него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че има, но не се е предлагал в Бг. Срещал съм и аз писани неща за подобна модификация, но не из нашите форуми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе явно има... https://www.auto-data.net/bg/skoda-fabia-ii-combi-facelift-2010-1.2-tdi-75hp-cr-dpf-20382

 

Аз лично сефте чувам за тоя мотор. По-скоро е някакъв доста рядък.

Гледам, че е CR (Кон умрЕл), значи е от по-модерните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Pepino написа:

Има и е с горивна система Делфи. Еку-то е DCM 3.7.

3 цилиндров е. 

 

Общите мнения за подобни конфигурации какви са. Колегата иска да я взима за жената, защото смята че ще е икономична. От гледна точка разходи за поддръжка не смятам че ще е така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономична ще е ако е безупречна и всичко е наред. Предвид, че е кола, която гони 10 години - Турбини, дюзи, DPF-и... Кошница пълна с потенциални бонуси така да се каже. Ако гони икономия, да търсят 1.6 MPI и да му забиват една газова. Това при положение, че задължително са избрали Фабия 2ка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

Икономична ще е ако е безупречна и всичко е наред. Предвид, че е кола, която гони 10 години - Турбини, дюзи, DPF-и... Кошница пълна с потенциални бонуси така да се каже. Ако гони икономия, да търсят 1.6 MPI и да му забиват една газова. Това при положение, че задължително са избрали Фабия 2ка.

 

Благодаря, ще предам съвета. По негови думи и след обстойно шофиране каза че се държала добре и нямало нещо фрапантно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.