Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

По принцип прозорец в колата свалям само да дръпна билет за паркинг. На 99.9% съм сигурен, че не е от прозорец. Въпроса обаче е от къде е...Щото е странно. Мокро е само в средата. Все едно е текло от самата шофьорска седалка (което естествено няма как да стане). Гледах таван, колони, отстрани уплатненията - сухо. От къде е влязла тая вода...бали му мамата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия 1 капе през вратата. По-точно ниско долу на задните врати и по вътрешния праг. Има някаква лента, която с годините се разпада и започва да се стича вода оттам при дъжд. Лекуваме го, като слагаме силикон на снадката между тавата и врата. Нямам идея дали става така и при С1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хрумва да е текло посредата отпред откъм чистачките, под кората и да е влязло навътре, зад таблото и да си е намерило път - водата си намира пътя доста лесно :)  Не е задължително да е мокро навсякъде по пътя й, защото мокетът не е залепен хубаво за пода навсякъде, може водата да си е намерила "шано" пътче до отзад. Другия вариант е да липсва някоя тапа от пода на багажника или да е мръднала/да се е отворила малко, или нещо такова... При доста проливен дъжд, водата може да се пъхне отвсякъде... дори и през вратите, покрай прозорците, има доста фуги, а с времето уплътненията се втвърдяват и си стават нещата... нищо общо с водоструйката няма. На водоструйката я миеш за 3-5 минути, а тук си вали цял час доста обилно, това са 50-60 литра вода на квадратен метър, представи си цял час да я блъскаш с 50-60 литрови бидони с вода на квадратен метър и все ще протече от някъде. Не е херметически затворена... някъде се е било запушило с прах и мръсотия, например и иначе няма да ти протече никога с водоструйката, но дъждът го е нагласил. :) 

 

На Супърба къде се намира комфорт модула? Въпросът е, дали се е намокрил той директно или от някъде другаде е станало късо и е пукнал той ;) Това също е доста добра идея да видиш къде е имало вода и от къде е тръгнала, ако модула не е плувал във вода, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с теч отпред, който да е стигнал до задните вентилационни отвори (които са в краката) си го помислих и аз, ама... нещо ми се стори невероятно. Пък и защо само от ляво ще има проблем. Колата беше спряна на равно, не би трябвало да го отнесе само едната страна.

Комфорт модула би трябвало да е някъде под шофьорската седалка. Даже по-скоро под краката на шофьора, ако съдя по това къде е модула на кутията, който е там, само че в пасажерските крака. Чакам инфо от жичкаджията до 30 мин. да каже кво-що.

 

п.с. - Преди време вадих модула на скоростната кутия и честно казано ако комфорт модула е в същият тип кутия, не ми се вярва да пропусне толкова бързо. Беше от яка пластмаса, с много яко уплатнение и със сигурност е watertight. Естествено с времето и влиянието на атмосферните условия, всичко това се прецекава. Но тук говорим за няколко часа, не за дни-месеци, в които да седи накиснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята имаше вода в краката зад шофьора .. това идва изпод кората на вратата .. за щастие при мен проблеми с тоците няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ми звънна, даже и снимки и видео ми прати. Под шофьорския мокет всичко плува, но проблемът ми е изкочил след вчерашният порой по случайност. По негово мнение там отдавна се събира вода, което е видно и от корозията на платката.

Недостатъчно за да е мокър мокета и да се "хване", но достатъчно за да е съсипвала модула с времето.

Мнението на момчето (което се покрива и с моите наблюдения) е, че водата не влиза през горната част на купето, нито от към моторния отсек, а някъде отдолу.

Screenshot_20200707-211117_Video Player.jpg

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва, освен от самата врата да пропуска - ба ли го от къде другаде. На Октавия 1, 1-2 пъти при такива яки дъждове ми се беше случвало да отворя задната врата зад шофера и да видя следи под нея от вода и мокър мокет отзад и под предната седалка. Много вероятно да е от там и при теб. Ако няма следи от мокро - може (ако ти се занимава) да разколачиш вратата и да видиш вътре как е положението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и шофЕрския килим е мокър, аз залагам на запушени дренажни отвори. Свалете предните подкалници и изчистете натрупаните листа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали е същото, защото не съм виждал как е при Супърб 1, но ако е същото като с Пасат В5 и т.н., определено се пълни отпред:

 

 

 

Има доста видеа за запушени дренажни отвори в тоя "басеин" при чистачките, акумулатора и т.н. :) Всичко това влиза навътре в купето полека-лека и се появява, където не трябва. Доста пичове уплътняват отворите на филтъра за купето, за да не пропуска навътре вода по въздуховодите към вентилатора и т.н. :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е някъде от баналните места, момчета. Дренажа под акумулатора е едно от първите неща, които проверих след като взех колата. Бях й качил снимки тук и един колега го препоръча. Още тогава беше идеално чист, а и момчето вчера също там е гледало - перфектно чист и всичко се оттича на шест. От към филтъра също не би следвало да е. Нямаше да има логика да е мокро само на едно място.

Сетих се, че левия праг е правен. Не знам дали има как от там да има мяу някакъв. Трябва да я вдигна на подемник и да почне чешане по главата яко. Или да й надигна килима и да почна да минавам на сектори с водоструйката, като след всяко минаване да проверявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.07.2020 г. at 23:08, maxrpm написа:

е бе , язе, щото установих че хора , приятели от години , като сте на живо , никой не храни, не прави забележки, даже "Х" на срещата на НИМ ми каза евала , бате мноо върви, а хората си хранят само в форумите , и затова в форума няма какво да напиша. Аз тук съм сам , срещу армия от писачи. На живо е друго ... ;)

 

Дали... не сме те хранили за глупостите ти... Аз, Боян, Марто, Патрик, Гената, Юли, Пепино да продължавам ли...

 

Аз нито  тук, нито на лични, нито на живо. Готин човек си, но когато мислиш, като спреш почва изхвърлянето и простотиите, когато е просто приказки и мнение, не му пука на никой, ма като е демонстрация, хората се притесняват...

 

Спомняш ли си въпроса на последния ним "Абе малък, как се осмели да паркираш там?"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, malkiq написа:

Спомняш ли си въпроса на последния ним "Абе малък, как се осмели да паркираш там?"

Това си е част от бъзик , между Марто и Ицето, защото преди да дойдеш Ицето кара Фабията и Марто му вика не бе , аз тука не паркирам! И Ицо вика, споко бе аз съм, аз съм . :D  :D Целяха да осмеят простотиите, писани в форума, затова и тебе те бъзикнаха, като дойде. 

 

А относно първата част на поста ти, нито един от изброените хора не ми е правил никаква забележка, само ти си ми казвал да внимавам, защото хвърля камъчета ... И то пак като добронамерена забележка.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, maxrpm написа:

Целяха да осмеят простотиите, писани в форума,

Тц! Беше си напълно сериозен разговор. И Марто напълно сериозно избяга през няколко коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, maxrpm написа:

Това си е част от бъзик , между Марто и Ицето, защото преди да дойдеш Ицето кара Фабията и Марто му вика не бе , аз тука не паркирам! И Ицо вика, споко бе аз съм, аз съм . :D  :D Целяха да осмеят простотиите, писани в форума, затова и тебе те бъзикнаха, като дойде. 

 

А относно първата част на поста ти, нито един от изброените хора не ми е правил никаква забележка, само ти си ми казвал да внимавам,..... 

 

Саше, пак не си разбрал... 

Съвсем сериозно беше това с преместването (не го правя за първи път на НИМ). 

Да. Ицо я паркира, ама после ти щеше да се качиш.... 

А за забележките, прав е Коцето. Всички изброени сме ти правили, включително и аз и то на същата среща на НИМ преди да си тръгна. 

Просто беше казано нормално. Без да викам... ?

 

Вместо да се взираш и ровиш кой какво писал и казал за шофирането ти и да подскачаш като тинейджърка в цикъл, обърни внимание на техническите неща за подобрението на колата, които ти говорихме. ?

В крайна сметка всичко което ти казваме е за добро. Най лесно е да ти "набием канчето" 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, malkiq написа:

А отточните канали на вратата дали са запушени?

 

 

Все още чакам да се оправи от сервиза ел. частта от проблема. Скед което плана ми е за през Август. Ще бъда деаетина дни в къща с двор и водоструйка. И почвам да проверявам по сектори. Макар че все си мисля, че някъдд отпред тече, макар да нямам идея от къде. Защото на прима виста прпбите показват, че дренажире са си ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата стана, най накрая. След кажи речи цялостно ревизирана инсталация... Както и да е. Единственото, което "увисна" е, че централното не работи от ключа. Пича е тръгнал да адаптира ключа към новият комфорт, но ВАГ-ком-а му е предал богу дух. Може да ми го донаправи следващата седмица, но на мен не ми се чака. В тоя ред на мисли - къде да отида? Знам за Стамбата от белият списък и по принцип знам, че е читав, но не ми се пердаши до другият край на София. Нещо по-така в южните райони? По принцип би трябвало да е елементарна работа, макар да не разбирам какво точно се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, sauber написа:

Колата стана, най накрая. След кажи речи цялостно ревизирана инсталация... Както и да е. Единственото, което "увисна" е, че централното не работи от ключа. Пича е тръгнал да адаптира ключа към новият комфорт, но ВАГ-ком-а му е предал богу дух. Може да ми го донаправи следващата седмица, но на мен не ми се чака. В тоя ред на мисли - къде да отида? Знам за Стамбата от белият списък и по принцип знам, че е читав, но не ми се пердаши до другият край на София. Нещо по-така в южните райони? По принцип би трябвало да е елементарна работа, макар да не разбирам какво точно се прави.

 

Открихте ли от къде влиза водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много силни подозрения за някаква тапа, която е отпред между компютъра и предното стъкло. Ще "поливам" тия дни и ще гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да настроя централното отключване и заключване чрез програмиране с двата ключа. Все така обаче не ми работи сваляне и вдигане на прозорци, както и отварянето на багажника (нито от дистанционното, нито от бутона на шофьорската врата).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой знае ли местенца в района около Пловдив от сорта на полигон или празен голям паркинг, където баща ми да ме пуска с фелата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на паркинга на Метро срещу Джъмбо има автошкола и полигон - попитай там дали не позволяват, срещу заплащане, естествено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.