Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

... Миналата неделя на АМ "Струма" един такъв, плътно прилепен към резервоара, ме изпревари със сигурно над 200 км./ч.  :o ...

Прилепването към резервоара си е просто позата за каране на такъв мотор. Карането с 200 не подлежи на коментар. Но пък ми кажи, че няма кретени с коли които да карат с 200? И според теб кое е по-опасно от двете? Тоя с мотора и да се размаже надали ще утрепа и други, докато тия с колите и джиповете обикновено освен себе си затриват и доста невинни. 

 

Та кретенията е еднаква както при тия с две така и при тия с повече от две колела. Разликата е че на много хора гледната им точка е "тоя с мотора е по-малък, та мога да мина ..." (и други подобни). 

 

Иначе днес в задръстването ми направи впечатление, че повечето нормални коли като видят мотор и правят място. В голямата си част изключенията са джиповете на които им е под достойнството да мръднат 10см в ляво/дясно ;) А всеки един мотор е една кола по-малко в задръстването ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Иначе днес в задръстването ми направи впечатление, че повечето нормални коли като видят мотор и правят място. В голямата си част изключенията са джиповете на които им е под достойнството да мръднат 10см в ляво/дясно ;) А всеки един мотор е една кола по-малко в задръстването ...

 

Само не разбрах защо трябва да се мръдна 10см в страни за да може да мине моториста и да се нареди първи на светофара. Нали всички сме пълноправни участници в движението. Пристига двуколесното на светофара 5-ти и ако може да мине напред без да пречи, то нека мине, няма проблем. Но да трябва аз да мръдна за да може той да се нареди 1-ви това е тотална безмислица. Като си карат нормално двуколесните не се държат най-вдясно на платното за да мога лесно да ги изпреваря,нали? Ами като настигна колоездач или група (никога не настигам моторист защото те нечовешки) трябва да ги изпреваря все едно изпреварвам ТИР.  Аз лично ги пазя двуколесните много. Видя ли ги намалям, спирам само и само да не чукна някой, че ми се струват адски уязвими. Ако те обаче не се пазят и злоопотребяват рано или късно пълнят двата метра. Миналата седмица на междуградски път след остър ляв завой се озовах срещу бъги каращо на настрани на 2 гуми следвано от мотор каращ на задна гума. Вярно всеки си караше в платното и си се разминахме нормално, но аз доста се стаписах и леко намалих. Абе каквото и да казваме важното е да няма жертви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се мърдай. Това не е проблем. Пречи ми когато е спрял на осевата линия вместо в средата на платното си.

 

А това с карането в дясно - закона казва, че има право да си избира в коя част на платното да кара, стига да не навлиза в друго платно.

 

Все тая. Ясно е че доста хора не харесват мотористите и за тях е проблем да ги подминат в задръстването. Аз карам и кола и мотор и не виждам причина да преча на другите само защото те ще минат по-бързо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоездачите също са много опасни. Особено възрастните като чуят зад тях да идва кола и започва едно шашнато въртене на кормилото и криволичат по пътя.  :wacko_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилепването към резервоара си е просто позата за каране на такъв мотор. Карането с 200 не подлежи на коментар. Но пък ми кажи, че няма кретени с коли които да карат с 200? И според теб кое е по-опасно от двете? Тоя с мотора и да се размаже надали ще утрепа и други, докато тия с колите и джиповете обикновено освен себе си затриват и доста невинни. 

 

Та кретенията е еднаква както при тия с две така и при тия с повече от две колела. Разликата е че на много хора гледната им точка е "тоя с мотора е по-малък, та мога да мина ..." (и други подобни). 

 

Иначе днес в задръстването ми направи впечатление, че повечето нормални коли като видят мотор и правят място. В голямата си част изключенията са джиповете на които им е под достойнството да мръднат 10см в ляво/дясно ;) А всеки един мотор е една кола по-малко в задръстването ...

Естествено, че карането на мотор с тази скорост. Както писах по-горе - едно камъче и е до там; едно врабче да го удари в каската - същите последствия. Общо-взето дори и магистралите ни не са предвидени за такива скорости - лоша настилка, много завои, обратни наклони и пр. При липсата на култура на шофиране (извинете ме, но масово шофьорите не седят, а лежат и шофират. Ще спим ли, бе, или ще караме?!!!) и манталитет на "ултра хипер турбо гъзар, яхнал последен модел мощен германски автомобил" жертвите на пътя ще се увеличават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

Все тая. Ясно е че доста хора не харесват мотористите и за тях е проблем да ги подминат в задръстването. Аз карам и кола и мотор и не виждам причина да преча на другите само защото те ще минат по-бързо ...

Ми на мен лично не ми пука че ще е първи на светофара,обаче да прави осморки м/у колите,да закача огледала и да те гледа лошо през каската,когато не му направиш място,това не е нормално.Всички мотористи зимата карат коли,защо не пробват с тях така да минават?Е да ама няма да може,седи си кротко в колата и чака като другите.Не слагам всички под общ знаменател има и моторджии с добра култура на движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам надолу по "Яворов", минавам под "Цариградско" и след това 2 десни завоя за да се кача на булеварда в посока "О.мост" - единия завой към 170 градуса, другия - към 100. Баш преди първия завой ми се тупва отпред некъф с пистарка и, естествено, бие спирачки, щото иначе изхвърча от завоя. Скачам и аз на спирачката, но веднага, на самия завой (широко е) го изпреварих. Нема свиркане, нема мигане - мир и любов...Демек и между тях има доста некадърници, които не си дават сметка, че всеки л. а. може да взима завоите доста по-бързо от двуколесните.

Иначе си гледам в огледалото и им правя път. Да перефразирам Пепи - моторетките заемат много по-малко място в задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В задръстванията завиждам на мотористите :-) 

Но все повече се замислям за лепенка: "ПАЗИ СЕ ОТ МОТОРИСТА". Не знам защо, но повечето не си дават сметка колко може да върви дадена кола (все си мислят, че те са по-бързите) и нямат никаква представа дали ги виждаш. Който е карал фургон (затворен бус) като моя знае, че има доста голяма мъртва зона в огледалата, която някак си е "любима" на моторджиите. Нямам как да го видя там и не се чувствам виновен за това - редно е и те да се съобразяват.

Иначе винаги им правя път,когато мога - и на светофар мърдам, за да ги пусна да минат - защо да висят и те, когато могат да минат и да се изнесат бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се дразня от самите мотористи. Дразня се от проведената от тях кампания "Пази мотористите". Те също са участници в движението и законите важат за тях с пълна сила. Това, че са по - маневрени и в задръстванията могат да минат пред всички коли също е Ок. Но да карат със скорост по - голяма от разрешената и да ми святкат на Околовръстното или на Цариградско за да им направя път, е това ме дразни яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че нещо прекалено много го избивате на четене на морал? Превишена скорост...ами колко от вас/нас караме винаги по ограничението? Веднага казвам - николко. Вярно, че всяко стадо си има мърша, но не е хубаво да се генерализират нещата.

Не карам мотор, но познавам много на брой запалени мотористи. Между другото, ако ние, водачите на четириколесни, бяхме толкова етични към друг, както са, да ги наречем "истинските мотористи", то пътищата щяха да са едно доста по-приятно място. Не мислите ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Между другото, ако ние, водачите на четириколесни, бяхме толкова етични към друг, както са "истинските" мотористи, то пътищата щяха да са едно доста по-приятно място. Не мислите ли? :)

:eusa_clap: :doubleup: :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, ако ние, водачите на четириколесни, бяхме толкова етични към друг, както са "истинските" мотористи, то пътищата щяха да са едно доста по-приятно място. Не мислите ли? :)

Защо "истинските" е в кавички. Не са ли истински? Прецака се смисъла..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, сега удовлетворен ли се чувстваш? :)

А кои са истински? Аз  мисля, че всички са участници в движението. И няма измислени или фалшиви. И ако някой ми се размаже на предния капак, няма да го питам от истинските ли е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че поне някой е разбрал какво всъщност имам предвид :). За другите - отказвам се от този пореден безсмислен спор... измислени, фалшиви, адекватни или неадекватни,идиоти - наричайте ги както искате. Но явно е по-важно да се хване човек за конкретната дума, за да има за какво да си хейти на воля. Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се размаже на предния капак най-вероятно вината няма да е негова ;) Иначе съм и от двете страни. Карам и кола и мотор. Съответно ме изпреварват мотористи, а и аз изпреварвам коли. И в единия и в другия случай гледам да карам така, че да не преча на останалите ... с изключение на тарикатите. Но това пък е друга тема. И, за щастие, с всяка изминала година забелязвам, че толерантността между мотористи и автомобили нараства. Същевременно все още забелязвам учудването в очите на пешеходците, когато спра с мотора на пешеходна пътека. Но пък ми прави впечатление, че вече и други мотори го правят. С други думи малко по малко се цивилизоваме. И не виждам смисъл да се делим на моторджий, автомобилисти, тираджий и т.н. и т.н. Във всяка една от тези категории има по някой г.з ;)

 

За мен темата се изчерпа. Лека на всички  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен разговор се заформи!

Сетих се за нещо,което се случи това лято.Стоим в задръстване аз с моторетката и Любомиров с бавареца зад мен.Пред мен един пич ми прави път с автомобила си така,че да мина покрай него и да преодолея задръстването,но аз си седя и той с учудване ме пита защо не минавам.Казах му ,че съм с колата зад мен и затова си стоя.:)

 

P.S.>>А тези,които пишат срещу моторджиите съм наясно,че на мотор не са се качвали и не знаят какво е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брадъре, аз пиша срещу лозунга ”Пази моториста”, защото го определям като неоснователен. Не съм чул или видял кола да бутне мотор отзад, като колата да е виновна в случая, за неспазване на дистанция и т.н. Аз самия съм карал мотор няколко години, но не ми се кара повече. Имал съм спречквания с мотористи, защото те са се заяждали първи. Обикновено са били и пияни.

 

Та... лозунга е меко казано малоумен!!!

 

Поздрави

 

ПП: Минавам на жълто, защото съм с по-височка скорост и няма как да спра лесно. Оня отсреща с пистарка за ляв завой ще ме наказва и го форсира и ми показва, че ще мине пред мен, да се ударим челно. Подбутва го срещу колата ми, за да ме научи като спра вътре в кръстовището, вместо да го прелетя... Дали ще остане нещо от него не знам, след като го ударя със 70, но се показа какъв мъж е на жената с него. Понеже грам не отклоних траекторията си, оня полудя от злоба -разминахме се на метър и нещо. Почна да ме гони. Псувни, размахване на ръчички, но не сваля каската, маската и ръкавиците, иначе си се прави на мъж. Мъка. Спряха едни момчета с А8-ца и оня като насран си тръгна, без мрънкане. Оказаха се мои познати... :) разбира се номера на оня със зелената пистарка беше огънат на 4 и не се виждаше.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

P.S.>>А тези,които пишат срещу моторджиите съм наясно,че на мотор не са се качвали и не знаят какво е!

И какво значение има,дали караш или си карал мотор,каруца,комбайн и т.н.т,правилата са за всички участници в движението еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал да не се спазват!

Факт е,че огромният процент катастрофи с двуколени МПС са по вина на водача на лекия автомобил и много по-малък процент са самокатастрофиране и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна за мотористите, че обикновено лятото на светофара се нареждаме по 3-4 мотора,скутери и както светне светофара зелено вече няма и помен от мотори, всички са тръгнали бързо без да се помотват , бъркат в носа , ровят по таблото , гримират и тн. Така че не пречат на никой като идат най-отпред. Колкото пъти застана зад кола, все трябва да ги подсещаш че е светнало селено преди 10 секунди, предимно сутрин, когато половината спят зад волана.       

Редактирано от Rapid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.